منو سایت

چیست و چگونه یک خوب بنویسیم (2022)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چیست و چگونه یک خوب بنویسیم (2022)

شما وبلاگ خود را ایجاد کرده اید، محتوای وب سایت خود را اصلاح کرده اید، ایمیل های خود را ایجاد کرده اید، زیرنویس های رسانه های اجتماعی خود را میخکوب کرده اید، و اکنون باید یک بیانیه مطبوعاتی نیز بنویسید؟

خوب، من مجبورم – اگر می خواهید یک کمپین بازاریابی موفق داشته باشید.

نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی راهی آسان برای تقویت تصویر برند شما و دستیابی به مشتریان جدید است. چند ساعت طول می کشد، اما هیچ هزینه ای برای شما ندارد. این ترافیک وب سایت را هدایت می کند و سر و صدایی در اطراف کسب و کار شما ایجاد می کند – اوه، و آیا ما به آن اشاره کردیم که هیچ هزینه ای ندارد؟ بیانیه مطبوعاتی یک مطبوعات آزاد است.

در اینجا چند نکته برای نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی جلب توجه وجود دارد که همه آن را دوست خواهند داشت.

به مخاطبان هدف خود فکر کنید

حالا شما بپرسید – هر کسی که? حتی یک بیانیه مطبوعاتی چگونه کار می کند؟ آیا مشتری مدار است؟ رسانه در کجا قرار می گیرد؟

بیانیه مطبوعاتی بیانیه‌ای رسمی است که کسب‌وکارها زمانی که یک اعلان مهم یا داستان «شکست» برای به اشتراک گذاشتن دارند با اعضای رسانه به اشتراک می‌گذارند.

سپس روزنامه نگاران بر اساس اطلاعاتی که در بیانیه مطبوعاتی ارائه کرده اید، مقاله ای می نویسند. قبل از اینکه بیانیه مطبوعاتی شما بتواند به مخاطبان مورد نظر شما برسد، ابتدا باید توجه افراد خبر را جلب کند. اگر آنها آن را دوست داشته باشند، به احتمال زیاد مشتریان نیز دوست خواهند داشت.

نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی که توجه روزنامه نگاران را به خود جلب کند، شامل چه مواردی می شود؟

بیایید به آن بپردازیم.

چه نوع بیانیه مطبوعاتی می نویسید؟

اول از همه، به آنچه روزنامه نگاران دوست دارند فکر کنید. برای «خبری» بودن، یک بیانیه مطبوعاتی باید یک داستان جالب یا مرتبط را بیان کند. باید پیام مهمی را منتقل کند یا رشته های قلب را بکشد. اگر داستانی دارید که مخاطبانتان آن را آموزنده، الهام‌بخش یا سرگرم‌کننده می‌دانند، ترجیحاً همزمان، مطالب انتشار مطبوعاتی خوبی دارید.

همچنین اگر بیانیه مطبوعاتی شما به نحوی با یک داستان ویروسی دیگر مرتبط باشد، کمک می کند. این به آن ارتباط احساسی و شتاب می بخشد، نه اینکه به تقویت SEO بسیار مورد نیاز اشاره کنیم.

همه این رویدادها و نقاط عطف باعث ایجاد یک بیانیه مطبوعاتی “خوبی” می شوند:

خبر فوری

در تجارت، اخبار فوری می تواند هر چیزی باشد، از یک حمله سایبری تا مرگ یک فرد بلندپایه.

انتشار و به روز رسانی محصول

اگر شما در مورد محصول جدید خود صحبتی نکنید، چه کسی این کار را خواهد کرد؟

تغییر نام تجاری

تغییر نام تجاری یک معامله بزرگ است. اعلام آن از طریق یک بیانیه مطبوعاتی می تواند به راه اندازی برند جدید کمک کند.

ترفیعات اجرایی و تغییرات تیمی

بعید است که مشتریان شما در مورد آن توییت کنند، اما این دلیل خوبی است که به خودتان ضربه بزنید و حضور رسانه ای خود را تازه کنید.

ادغام و تملک

ادغام ها و اکتساب ها معمولاً برای همه افراد درگیر، از جمله مشتریان، تغییر دهنده بازی هستند.

مشارکت های جدید

چرا دوستی تجاری جدید خود را در جمع جشن نمی گیرید؟ این نشان می دهد که شما دائماً روی چیزهای جدید و هیجان انگیز کار می کنید.

مناسبت ها

در مورد رویدادهایی که مشتریان (یا شرکای تجاری) شما دوست دارند درباره آنها بدانند به اشتراک بگذارید. در این مورد، بیانیه مطبوعاتی می تواند به عنوان یک دعوت باز (قبل) یا یک داستان موفقیت (بعد از رویداد) باشد.

اکتشافات بزرگ

افتتاحیه های بزرگ نمونه بارز رویدادهای خبرساز هستند، به خصوص اگر شما یک کسب و کار مشتری محور را اداره می کنید – هر چه مردم بیشتر در مورد آن بشنوند، بهتر است.

جوایز

جوایز باعث شهرت می شوند و برندها را به عنوان رهبران این حوزه تثبیت می کنند. این جایزه اثبات فیزیکی است که شما بهترین از بهترین ها هستید.

8 مرحله برای ایجاد یک بیانیه مطبوعاتی موفق

اشتباهی که اکثر کسب و کارها هنگام نوشتن بیانیه مطبوعاتی مرتکب می شوند طولانی کردن آن است. قبل از اینکه به نسخه واقعی برسیم، اجازه دهید به سرعت طول بهینه آن را تعیین کنیم. در حالت ایده آل، یک بیانیه مطبوعاتی نباید بیشتر از دو صفحه باشد. در این صورت، کمتر، بیشتر است.

بیایید یک بار دیگر ویژگی های یک بیانیه مطبوعاتی خوب را تعریف کنیم و چند مورد جدید اضافه کنیم:

  • داستان «خبرآور»؛
  • دو صفحه؛
  • اطلاعات، نه تبلیغ؛ و
  • ظاهر حرفه ای

هنگامی که به دنبال “خبررسانی” هستید، باید مطمئن شوید که بیانیه مطبوعاتی شما چشم نواز است، اما نه طعمه کلیکی. همه چیز یک داستان خوب نمی سازد. اگر در مورد خود مطمئن نیستید، برخی از رسانه های خبری را که صنعت و جایگاه شما را پوشش می دهند، بررسی کنید.

همچنین از خودفروشی خودداری کنید. بگذارید دستاوردهای شما خودشان صحبت کنند.

وقتی صحبت از حرفه ای جلوه دادن بیانیه مطبوعاتی شما به میان می آید، مراحل زیر می تواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند:

نوشتن عنوان

هر نویسنده ای، چه با تجربه و چه تازه کار، نگران سرفصل ها است. رساندن پیام درست و درگیر کردن خواننده در یک خط یک چالش است، اما راه حل ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

باهوش بودن را فراموش کن عنوان خوب مشخص است.

تیتر این بیانیه مطبوعاتی را از هاینز بگیرید: هاینز به دنبال اولین «مدیر اجرایی برگر» خود است.

ساده است، درست است؟

وقتی خود داستان به اندازه کافی برای ساخت عنوان خوب باشد، به هیچ چیز دیگری نیاز ندارید. عنوان باید چشم نواز باشد، اما به همان اندازه مهم است که درک آن آسان باشد. کلمات خود را با دقت در نظر بگیرید و آنها را واضح و قانع کننده بیان کنید.

پاراگراف افتتاحیه

پاراگراف آغازین بیانیه مطبوعاتی شما لحظه درخشیدن شماست. اینجاست که شما اخبار بزرگ را به خبرنگاران می‌دهید و زمینه‌ای را در مورد کسب‌وکارتان فراهم می‌کنید.

با دنبال کردن عنوان خود به طور طبیعی، باید سعی کنید اصل داستان خود را منتقل کنید یا به سادگی توضیح دهید که عنوان در مورد چیست.

به عنوان مثال، بیانیه مطبوعاتی ذکر شده از Heinz از پاراگراف آغازین برای روشن کردن عنوان مرموز استفاده می کند:

به همین دلیل است که در تابستان امسال HEINZ با جستجوی اولین هنرمند HEINZ Head Burger Artist خود، از بهترین ها در صنعت برگر تقدیر می کند. خبره ادویه که به بهترین شکل هنر برگر را به تصویر می کشد، 25000 دلار و چند جایزه تند برنده خواهد شد.

باز هم، همه چیز در مورد یک داستان خوب است. اگر چیز مهمی برای اعلام ندارید، نمی‌توانید یک پاراگراف آغازین جذاب ایجاد کنید. بهترین داستان ها، همانطور که می گویند، خودشان می نویسند، اما قبل از اینکه همه چیز شروع به ریختن کند، باید کمی برای آن وقت بگذارید.

ابتدا مهمترین اطلاعات را اضافه کنید

بهترین نویسندگان می توانند برای داستان های خود شخصیتی از هوا بسازند. اما حتی بدون کسی که پیامی را ارائه کند، طبیعت یا احساس می تواند شخصیت بزرگی باشد. خوشبختانه، شما در حال حاضر پتانسیل خود را دارید. بیانیه مطبوعاتی مربوط به کسب و کار شماست. مطمئن شوید که خبرنگاران نیز این را می دانند.

به طور سنتی، اولین جمله از یک بیانیه مطبوعاتی مکان کسب و کار شما (یا هر جایی که داستان اتفاق می افتد) و تاریخ مانند این را بیان می کند: نیویورک، نیویورک، 23 سپتامبر 2022.

سپس باید پنج W را معرفی کنید:

  • چی داستان است؟
  • که شامل؟
  • چه زمانی در حال انجام است
  • جایی که در حال انجام است
  • چرا آیا خوانندگان باید در مورد آن بدانند؟

اگرچه اکثر آنها واقعی هستند، اما اینطور است چرا این نیاز به مهارت دارد. نمیشه فقط گفت”این مهم است زیرا…” – خواننده باید ارزش را از متن خارج کند و با خواندن بین خطوط، اهمیت داستان را درک کند. شما به آنجا خواهید رسید، نگران نباشید.

از زبان ساده استفاده کنید

همانطور که گفتیم، بیانیه مطبوعاتی نباید بیش از دو صفحه باشد. روزنامه‌نگاران شیوه نوشتن همینگوی را ترجیح می‌دهند، یعنی زبان خود را ساده، داستان خود را کوتاه نگه دارید و بنویسید. بیش از حد آن را پیچیده نکنید – این یک مسابقه نویسندگی خلاقانه نیست.

اگر اولین باری است که چنین چیزی را می نویسید، چند لحظه وقت بگذارید و اخبار کسب و کار محلی یا پورتال هایی مانند بلومبرگ، رویترز یا کسب و کار CNN را بخوانید. به گرامر و واژگان دقت کنید. جملات بسیار کوتاه و کلمات ساده را تنها با چند صفت خواهید دید.

فراموش نکنید که گرامر و املای خود را دوباره بررسی کنید.

در مورد همینگوی، ابزارهای بسیاری وجود دارد که نویسندگان برای اطمینان از بی عیب بودن دستور زبان و املای خود از آنها استفاده می کنند. برخی از این ابزارها همچنین وضوح متن شما را بررسی می کنند و به شما کمک می کنند در صورت لزوم آن را کوتاه کنید و در صورت داشتن کلمات اضافی به شما اطلاع می دهند.

نقل قول ها و آمار را اضافه کنید

مواردی مانند استنادات، آمار، توصیفات، مطالعات موردی (گزیده) و جزئیات تحقیق، متن را غنی می کنند و اعتبار آن را افزایش می دهند. هر گونه اطلاعات پشت صحنه را با روزنامه نگاران و خوانندگان به اشتراک بگذارید، زیرا این امر ارزش و اعتبار بیانیه مطبوعاتی شما را افزایش می دهد.

برای مثال، روزنامه نگاران و خوانندگان، نقل قول ها را ترجیح می دهند. در حال حاضر معمول است که یک بیانیه مطبوعاتی شامل نقل قول از یک مدیر تجاری یا سخنگوی شرکت باشد، که به روشن شدن موضوع داستان شما با بیانیه ای که مستقیماً از منبع می آید کمک می کند.

یکی دیگر از ترفندهای تعامل موثر، نقل قول از یک کارمند یا مشتری است.

همیشه بهتر است اجازه دهید دیگران در مورد دستاوردهای شما صحبت کنند. هر چیزی که انتخاب می کنید، معیار خوبی پیدا کنید. فقط نقل قول هایی را درج کنید که اطلاعات ارزشمندی را ارائه می دهند یا تعهد شما را به هدف، کارکنان یا مشتریان شما نشان می دهند. خود را به تعداد کمی از آنها محدود کنید.

نتیجه گیری روشنی بکنید

مانند هر نتیجه گیری خوب، پاراگراف پایانی یک بیانیه مطبوعاتی باید داستان را خلاصه کند و آخرین لمسی را که باعث تحریک عمل می شود، اضافه کند. در بازاریابی، ما به آن CTA می گوییم. یک بیانیه مطبوعاتی لازم نیست یک فراخوان کلاسیک برای اقدام داشته باشد، اما باید تأثیر مشابهی داشته باشد.

به عنوان مثال، می توانید از خوانندگان دعوت کنید تا برای اطلاعات بیشتر از وب سایت شما دیدن کنند.

راه دیگری برای قانع‌کننده‌تر کردن نتیجه‌گیری بیانیه مطبوعاتی، ارائه نگاهی اجمالی به آینده است. به بیان استعاری، آیا دنباله‌ای برای داستان شما وجود خواهد داشت؟ انتظار دارید این خبر چگونه توسعه یابد و توسعه یابد و چه پیامدهای احتمالی آن وجود دارد؟

از طرف دیگر، می توانید از این پاراگراف برای برانگیختن علاقه خوانندگان خود استفاده کنید. مارول عملا صحنه پس از ساخت فیلم را اختراع کرد تا بینندگان را حتی پس از پایان فیلم روی صندلی خود نگه دارد. شما می‌توانید این رویکرد را قرض بگیرید و از آینده برندتان مطلع شوید.

اطلاعات تماس را اضافه کنید

در پایان، بیانیه مطبوعاتی شما باید شامل اطلاعات تماس شما و چیزی باشد که ما آن را “الگو” می نامیم. بسته به اینکه بیانیه مطبوعاتی خود را به صورت فیزیکی یا دیجیتالی ارسال می کنید، اطلاعات تماس شامل URL یا لینک های شما خواهد بود.

در هر صورت، این اطلاعات باید به خبرنگاران اجازه دهد در صورت داشتن سؤالات بیشتر با شما تماس بگیرند. می توانید آدرس وب سایت، ایمیل، شماره تلفن یا هر کانال ارتباطی مناسبی را که اغلب استفاده می کنید به اشتراک بگذارید.

یک بیوگرافی کوتاه برای کسب و کار اضافه کنید

اوه، و یک چیز دیگر – الگو.

این قالب یک نمای کلی کوتاه و جذاب از شرکت شما است. این امر به ویژه در صورتی مهم است که هنوز در حال رشد کسب و کار خود هستید و سعی می کنید به هر طریق ممکن تلاش های بازاریابی خود را افزایش دهید. در این مرحله، هم روزنامه نگاران و هم خوانندگان باید کمی شما را بهتر بشناسند.

یک قالب موثر تفاوت چندانی با خلاصه ها ندارد درباره ما بخشی از وب سایت یا بیوگرافی شما در صفحه رسانه های اجتماعی شما. این فقط چند جمله است که توضیح می دهد شما به عنوان یک برند چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید و چرا اهمیت دارد. اگر وقت دارید، آن را برای خبرگزاری های مختلف سفارشی کنید.

نتیجه

وقت گذاشتن برای نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی برای هر نقطه عطف جدید می تواند دلهره آور باشد، اما ما قول می دهیم که نتیجه می دهد. بیش از 86 درصد از بزرگسالان ایالات متحده به اخبار در دستگاه های دیجیتال دسترسی دارند. پوشش رسانه‌ای مثل همیشه مهم است، زیرا به مردم می‌گوید آیا کاری ارزش وقتشان را دارد یا نه.

ایجاد یک بیانیه مطبوعاتی جلب توجه دشوارتر از نوشتن یک پست وبلاگ جذاب نیست. این کوتاه تر، واضح تر است و دارای ساختار قالب است.

اگر خیلی مشغول خبرسازی هستید و وقت ندارید در مورد آن بنویسید، ما لیستی از بهترین خدمات انتشار مطبوعاتی را برای انتخاب شما آماده کرده ایم. اجازه ندهید دستاوردهای شما مورد توجه قرار نگیرد. در عوض، از هر فرصتی که به دست می آورید استفاده کنید تا به مردم یادآوری کنید که شایسته حضور در اخبار هستید.