منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه پست های وردپرس را به طور موثر مدیریت کنیم

چگونه پست های وردپرس را به طور موثر مدیریت کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه پست های وردپرس را به طور موثر مدیریت کنیم

به دنبال راه بهتری برای مدیریت مجموعه پست های وردپرس خود هستید؟

اگر روی یک رمان آنلاین کار می کنید یا فقط می خواهید یک موضوع صنعتی گسترده را پوشش دهید، ممکن است ایجاد یک پست طولانی برای شما کارساز نباشد. مجموعه‌ای از پست‌ها به شما این امکان را می‌دهد که در یک موضوع خاص عمیق‌تر شوید و خوانندگان را تشویق کنید که برای اطلاعات بیشتر به این موضوع مراجعه کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به طور موثر سری پست های وردپرس خود را مدیریت کنید.

چگونه پست های وردپرس را به طور موثر مدیریت کنیم

چرا مجموعه ها را در وردپرس پست کنیم؟

اگر در مورد یک موضوع پیچیده در وب سایت وردپرس خود می نویسید، اغلب بهتر است یک سری پست بنویسید که موضوع را به قسمت های کوچکتر تقسیم کند تا یک پست طولانی.

به عنوان مثال، راهنمای نهایی ما برای افزایش سرعت وردپرس خلاصه ای از یک سری پست هایی است که در مورد روش های مختلف برای بهبود عملکرد سایت شما منتشر کرده ایم.

هنگامی که شما در حال نوشتن یک سری پست های بزرگ مانند این هستید، کمک به خوانندگان خود برای پیمایش در این مجموعه و یافتن تمام اطلاعات به ترتیب صحیح می تواند دشوار باشد.

شما به سادگی می توانید قبل از هر پست یک پاراگراف اضافه کنید و به کاربران خود بگویید که پست بخشی از یک سری است و سپس سایر پست ها را در پایین لیست کنید. اما پس از آن باید هر بار که مقاله جدیدی در این مجموعه منتشر می کنید، هر پست را به صورت دستی به روز کنید.

راه حل دیگر ایجاد یک طبقه بندی سفارشی به نام “Series” است، اما این کار باعث ایجاد کارهای بیشتری مانند ایجاد یا سفارشی کردن فایل های قالب می شود.

خوشبختانه یک افزونه وردپرس وجود دارد که به شما در مدیریت یک سری مقالات کمک می کند. بیایید نگاهی به نحوه مدیریت موثر مجموعه پست های وردپرس خود بیندازیم.

چگونه پست های وردپرس را به طور موثر مدیریت کنیم

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Issues and Series را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

یک نسخه پریمیوم با امکانات بیشتر وجود دارد، اما برای این آموزش از افزونه رایگان استفاده خواهیم کرد.

به محض فعال شدن این افزونه، قادر خواهید بود سری های جدید بسازید و به آنها پست اضافه کنید.

یک سری جدید بسازید

برای ایجاد اولین سری خود، باید به نوشته ها » مدیریت سریال صفحه این صفحه مشابه صفحه ای است که هنگام اضافه کردن دسته های جدید مشاهده می کنید.

هنگامی که به آنجا رسیدید، باید نام، حلزون و توضیحات سری را وارد کنید. وقتی کارتان تمام شد، باید روی دکمه «افزودن سری جدید» در پایین صفحه کلیک کنید.

یک سری جدید در وردپرس اضافه کنید

متوجه خواهید شد که سری جدید به لیست سمت چپ اضافه شده است.

افزودن پست به سریال

اکنون می توانید چند پست وبلاگ را به مجموعه اضافه کنید. برای شروع، به سادگی یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست قدیمی را ویرایش کنید.

در پنل تنظیمات در سمت راست صفحه، تب جدیدی به نام Series را مشاهده خواهید کرد. فقط روی دکمه کنار سریالی که ایجاد کردید کلیک کنید تا آن پست اضافه شود.

یک پست جدید به مجموعه خود اضافه کنید

مطمئن شوید که روی دکمه “انتشار” یا “به روز رسانی” در بالای صفحه کلیک کرده اید تا پست را به عنوان بخشی از مجموعه منتشر کنید.

سپس باید هر پست موجود دیگری را به مجموعه اضافه کنید. همانطور که به نوشتن مقالات جدید ادامه می دهید، به سادگی این مرحله را تکرار کنید تا آنها را به مجموعه اضافه کنید.

سفارشی کردن ترتیب پست ها در مجموعه

به طور پیش فرض، مقالات شما به ترتیبی که آنها را به مجموعه اضافه می کنید ظاهر می شوند. با این حال، می توانید با مراجعه به سایت، سفارش پستی را سفارشی کنید پست ها » ارسال یک سریال صفحه در قسمت مدیریت وردپرس شما.

در اینجا تمام مجموعه‌هایی را که ایجاد کرده‌اید، با ستون‌هایی که نشان می‌دهند تعداد مقاله‌های منتشر شده، منتشر نشده و برنامه‌ریزی شده در هر کدام را نشان می‌دهد، خواهید دید. همچنین پیوندهایی برای به‌روزرسانی سفارش پست، پست کردن یا لغو پست همه و مشاهده مجموعه مشاهده خواهید کرد.

برای مرتب کردن مجدد پست های خود، روی پیوند

برای تغییر ترتیب پست ها، باید روی لینک “به روز رسانی سفارش” کلیک کنید. اکنون لیستی از تمام پست های این مجموعه را مشاهده خواهید کرد.

می‌توانید با کشیدن نام پست‌ها به بالا یا پایین در فهرست، مقالات را دوباره ترتیب دهید. وقتی پستی را جابه‌جا می‌کنید، شماره «قسمت فعلی» به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود تا سفارش جدید را منعکس کند.

پست های خود را بکشید و رها کنید تا آنها را در ترتیب درست قرار دهید

هنگامی که از ترتیب پست های خود راضی هستید، حتماً روی دکمه “به روز رسانی سفارش” کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

مشاهده سری پست ها

اکنون می توانید از وبلاگ وردپرس خود دیدن کنید تا ببینید سری پست های جدید شما چگونه است. فقط پستی را ببینید که بخشی از این مجموعه است.

در بالای مقاله، پیامی مبنی بر اینکه پست بخشی از یک سری است وجود خواهد داشت. همچنین فهرستی از تمام پست‌های این مجموعه را می‌بینید و می‌توانید با کلیک بر روی یک پیوند به راحتی بین آنها حرکت کنید.

مشاهده ارسال سفارش

همچنین پیوندهایی را در پایین مقاله برای رفتن به مقاله بعدی و قبلی این مجموعه خواهید یافت.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد تا نحوه مدیریت موثر موضوعات پست وردپرس را یاد بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه بازدیدکنندگان سایت وردپرس خود را ردیابی کنید یا لیست افزونه های ضروری ما را برای رشد سایت خود بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک