منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه به راحتی فایل های PDF (Noindex) را در وردپرس مخفی کنیم

چگونه به راحتی فایل های PDF (Noindex) را در وردپرس مخفی کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه به راحتی فایل های PDF (Noindex) را در وردپرس مخفی کنیم

آیا می خواهید فایل های PDF خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید؟

شما ممکن است یک تجارت آنلاین کتاب الکترونیکی داشته باشید و بخواهید از یافتن فایل با استفاده از موتورهای جستجو جلوگیری کنید. یا ممکن است اطلاعات حساسی در این اسناد PDF ذخیره شده باشد که نباید برای عموم قابل دسترسی باشد.

در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه فایل های PDF (noindex) را در وردپرس مخفی کنید.

نحوه مخفی کردن فایل های PDF (Noindex) در وردپرس

چرا باید فایل های PDF خود را (Noindex) مخفی کنید

فایل‌های PDF یکی از محبوب‌ترین فرمت‌های فایل هستند و بارگذاری آن‌ها در وب‌سایت وردپرس مزایای زیادی دارد.

فایل های PDF اغلب برای ایجاد لیست ایمیل استفاده می شوند. بسیاری از افراد آموزش های طولانی وبلاگ را به فایل های PDF تبدیل می کنند و سپس آنها را به عنوان محتوای انحصاری در وب سایت خود ارائه می دهند.

فایل‌های پی‌دی‌اف همچنین برای ارائه محتوای منحصربه‌فرد فقط برای اعضای ممتاز به مشترکین پولی به عنوان بخشی از یک دوره آنلاین یا سایت عضویت استفاده می‌شوند.

اگر از فایل های PDF در وب سایت خود به روشی مشابه استفاده می کنید، بهتر است فایل های PDF خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید.

شما نمی خواهید مردم فایل های PDF شما را از طریق نتایج جستجو پیدا کنند، جایی که کاربران می توانند بدون دادن آدرس ایمیل یا پرداخت های خود به فایل های PDF شما دسترسی داشته باشند.

همچنین ممکن است فایل هایی حاوی داده های حساس داشته باشید که نباید توسط عموم قابل جستجو باشند. مخفی کردن این فایل های PDF با استفاده از noindex برای حفاظت و امنیت داده ها ضروری است.

با این گفته، اجازه دهید به شما نشان دهیم که چگونه می توانید به راحتی فایل های PDF خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید.

روش 1. چگونه فایل های PDF خود را با استفاده از AIOSEO (توصیه می شود) مخفی کنید (بدون فهرست)

بهترین راه برای مخفی کردن فایل های PDF از موتورهای جستجو، استفاده از افزونه AIOSEO است.

All in One SEO (AIOSEO) بهترین افزونه سئو وردپرس است که به شما امکان می دهد وب سایت وردپرس خود را به راحتی برای موتورهای جستجو و پلت فرم های رسانه های اجتماعی بهینه کنید.

این افزونه همچنین به شما این امکان را می دهد که به راحتی فایل Robots.txt خود را ویرایش کنید که به ربات ها در مورد سایت شما آموزش می دهد. کدی اضافه خواهید کرد که به آنها می گوید PDF های شما را نادیده بگیرند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که AIOSEO را نصب و فعال کنید. برای دستورالعمل های بیشتر، می توانید راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

در مرحله بعد، باید AIOSEO را برای سایت خود راه اندازی کنید. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید راهنمای گام به گام ما را در مورد چگونگی راه اندازی صحیح سئو All in One در وردپرس دنبال کنید.

پس از فعال شدن افزونه به آدرس زیر بروید All in One SEO » ابزار در داشبورد وردپرس شما

اکنون که در صفحه Tools هستید، به بخش Robots.txt Editor بروید و روی دکمه کناری Enable Custom Robots.txt کلیک کنید.

دکمه Enable Custom Robots.txt را تغییر دهید

سپس به پایین بروید تا جایی که “عامل کاربر” نوشته شده است و فقط یک ستاره اضافه کنید

برای اعمال این قانون برای همه ربات هایی که سایت شما را می خزند. /pdf/ سپس در قسمت “Rule” گزینه “Disallow” را انتخاب کنید. با این کار همه عوامل کاربر از دسترسی به فایل های PDF جلوگیری می کنند. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که مسیر دایرکتوری را وارد کنید. فقط اضافه کن

در قسمت “مسیر راهنمای”. توجه داشته باشید:

اگر پوشه دایرکتوری PDF خود را با نام دیگری ذخیره کرده اید، باید آن نام دایرکتوری PDF را در فیلد

فیلدهای Rule Builder را تکمیل کنید

سپس به پایین اسکرول کنید و روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

پس از انجام این کار، می توانید قوانین خود را در بخش

جعبه پیش نمایش Robots.txt

فایل robots.txt شما اکنون به موتورهای جستجو می گوید که فایل های PDF موجود در پوشه دایرکتوری PDF شما را نادیده بگیرند.

اگر می‌خواهید تنها فایل‌های PDF را مخفی کنید، فقط باید نام آن فایل PDF را در قسمت «مسیر فهرست» وارد کنید.

نمونه ای از یک فایل PDF خاص که می خواهید پنهان کنید example-pdf.pdf به عنوان مثال، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، وارد شوید

از ایندکس شدن آن یک فایل پی دی اف بدون تأثیرگذاری روی دیگران جلوگیری می کند.

همچنین می‌توانید قاعده‌ای مانند Disallow اضافه کنید: /*.pdf$ برای پنهان کردن همه فایل‌های PDF از موتورهای جستجو، اما این فقط زمانی کار می‌کند که User-agent روی Googlebot تنظیم شده باشد. همه موتورهای جستجو از قانون گسترده ای مانند این پیروی نمی کنند.

روش 2. چگونه فایل های PDF خود را با استفاده از X-Robots-tag مخفی کنید (بدون فهرست). X-Robots-tag اگر به دلایلی روش قبلی کار نمی کند، می توانید استفاده کنید

برای مخفی کردن فایل های PDF X-Robots-tag در این روش، شما باید فایل htaccess. سایت وردپرس خود را به صورت دستی ویرایش کرده و اضافه کنید

به او.

ابتدا به سادگی با استفاده از هر سرویس گیرنده FTP یا با استفاده از برنامه مدیریت فایل در کنترل پنل میزبانی وردپرس خود به وب سایت خود متصل شوید.

سپس، فایل htaccess. خود را پیدا کنید، که در همان پوشه پوشه های /wp-content/ و /wp-admin/ شما قرار دارد.

اگر نمی توانید فایل htaccess. را پیدا کنید، می توانید آموزش ما را در مورد اینکه چرا نمی توانید فایل .htaccess را پیدا کنید دنبال کنید تا آن را قابل مشاهده کنید.

برای این آموزش، ما از FileZilla به عنوان مشتری FTP خود استفاده خواهیم کرد. پس از اتصال به سایت خود، فایل htaccess. خود را در قسمت “سایت از راه دور” در ستون سمت راست خواهید یافت.

پس از یافتن فایل htaccess، راست کلیک کرده و گزینه

view-htaccess-file X-Robots-tagبا این کار فایل در یک ویرایشگر متن باز می شود. اگر از Notepad استفاده می‌کنید، پس از افزودن به این شکل ظاهر می‌شود

.

تگ ربات های X در Notepad X-Robots-tag اگر از سرور آپاچی استفاده می کنید، فقط موارد زیر را اضافه کنید

<Files ~ ".pdf$">
Header set X-Robots-Tag "noindex, nofollow"
</Files>

در فایل htaccess.

location ~* .pdf$ 
{
add_header X-Robots-Tag "noindex, nofollow";
}

اگر از سرور Ngnix استفاده می کنید، موارد زیر را اضافه کنید:

پس از افزودن تگ X-robots، به سادگی فایل خود را ذخیره کنید. اکنون با این کار تمام فایل‌های پی‌دی‌اف به‌عنوان noindex/nofollow علامت‌گذاری می‌شود، به این معنی که فایل‌های PDF خود را با موفقیت از موتورهای جستجو پنهان کرده‌اید!

پاداش: نحوه دانلود امن PDF در وردپرس (3 روش)

دو روش بالا نحوه مخفی کردن فایل‌های PDF از موتورهای جستجو را پوشش می‌دهند، اما اگر می‌خواهید دانلود PDF را فقط به اعضا محدود کنید، برای دانلود فایل‌های PDF به رمز عبور یا آدرس ایمیل نیاز داشته باشید، یا حتی پرداخت‌ها را دریافت کنید، به یکی از این موارد نیاز دارید. ابزار زیر:

1. MemberPress

MemberPress بهترین افزونه عضویت وردپرس در بازار است. به شما امکان می دهد دسترسی به فایل های PDF را فقط برای اعضای ثبت نام شده محدود کنید. حتی می‌توانید دسترسی به فایل‌های PDF را بر اساس سطوح مختلف اشتراک کاربر بفروشید.

MemberPress همچنین به شما امکان می‌دهد دوره‌های آنلاین ایجاد و بفروشید، و اغلب صاحبان وب‌سایت‌ها راهنماهای همراه PDF ممتاز را همراه با دوره‌های خود ارائه می‌دهند.

اساساً این روش تضمین می کند که فایل های PDF شما به طور کامل محافظت می شوند و هیچ کس نمی تواند به فایل PDF شما دسترسی پیدا کند مگر اینکه رمز عبور را وارد کرده و وارد شود.

2. دانلود دیجیتال آسان

Easy Digital Downloads یک افزونه محبوب تجارت الکترونیک وردپرس است که به شما کمک می کند محصولات دیجیتالی مانند PDF، کتاب الکترونیکی و موارد دیگر را بفروشید.

دارای حداکثر ویژگی‌های محافظت از فایل برای فایل‌های PDF است، بنابراین می‌توانید آن‌ها را در یک ابر خصوصی ذخیره کنید، لینک‌های دسترسی منحصربه‌فرد برای هر عضو ایجاد کنید، فعالیت دانلود را پیگیری کنید، تعداد دفعات دانلود یک فایل را محدود کنید و موارد دیگر.

می‌توانید پرداخت‌ها را از طریق کارت اعتباری، PayPal و موارد دیگر بپذیرید، بنابراین می‌توانید دسترسی به فایل‌های PDF را بر اساس سطح اشتراک کاربر محدود کنید.

3. OptinMonster

OptinMonster بهترین افزونه تولید سرنخ برای وردپرس است. این به شما کمک می کند مشترکان ایمیل و فروش بیشتری را از بازدیدکنندگان وب سایت خود دریافت کنید.

بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها از OptinMonster استفاده می‌کنند تا از کاربر بخواهند قبل از دسترسی به فایل‌های PDF خود، یک آدرس ایمیل وارد کند.

این فرآیند تحویل مگنت سرب یا ارتقای محتوا نامیده می شود. هنگامی که کاربر آدرس ایمیل خود را در OptinMonster وارد می کند، به عنوان مشترک به سرویس بازاریابی ایمیلی یا CRM شما اضافه می شود.

سپس آنها به فایل PDF در یک ایمیل خوش آمدگویی شخصی دسترسی خواهند داشت.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه فایل‌های PDF خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید (noindex). همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک لیست ایمیل در وردپرس را ببینید و مقاله ما را در مورد چگونگی جلوگیری از خزیدن موتورهای جستجو در سایت وردپرس بررسی کنید. اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر

و فیس بوک