منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه به راحتی حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید

چگونه به راحتی حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه به راحتی حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید

آیا می خواهید حالت تاریک را به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟

با افزودن حالت تاریک به وردپرس، وب سایت شما به طور خودکار بر اساس ترجیحات مرورگر بازدیدکننده سازگار می شود. همچنین می توانید یک سوئیچ حالت تاریک به سایت خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان به راحتی بین حالت تاریک و روشن جابجا شوند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید.

چگونه حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنیم

حالت تاریک چیست و چرا آن را به وب سایت خود اضافه کنید؟

بسیاری از دستگاه‌های موبایل و رایانه‌های مدرن از حالت تاریک برای به حداقل رساندن میزان نور سفیدی که از صفحه نمایش می‌آید استفاده می‌کنند. این می تواند فشار چشم را به خصوص در شرایط کم نور کاهش دهد.

برخی از مردم حتی معتقدند که به شما اجازه می دهد تا آخر شب از رایانه و دستگاه های تلفن همراه استفاده کنید بدون اینکه نور سفید و آبی خواب شما را خراب کند.

برخی از دستگاه ها دارای حالت شب داخلی هستند که به سادگی از رنگ های گرم تر استفاده می کند. با این حال، حالت تاریک در واقع رنگ های تیره را به پس زمینه دستگاه اضافه می کند.

اگر آیفون یا گوشی هوشمند اندرویدی دارید، ممکن است بتوانید با استفاده از سوئیچ به حالت تاریک بروید. برخی از وب سایت های محبوب مانند YouTube حتی یک طرح رنگی تیره داخلی ارائه می دهند.

حالت تاریک یوتیوب

در رایانه‌های رومیزی، می‌توانید از وب‌سایت‌ها در حالت تاریک با استفاده از افزونه Chrome مانند Night Eye بازدید کنید.

این چیزی است که وب سایت WPBeginner با این پسوند به نظر می رسد:

نمونه ای از یک وب سایت با حالت تاریک فعال است

با افزودن یک سوئیچ حالت تاریک به وب سایت خود، کاربران می توانند بدون نیاز به نصب افزونه مرورگر خاصی، حالت مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بسیاری از افزونه ها همچنین به شما امکان می دهند حالت تاریک را در وب سایت خود سفارشی کنید، بنابراین نیازی به استفاده از تنظیمات پیش فرض مرورگر یا دستگاه ندارید.

حتی می توانید یک حالت تاریک را به قسمت مدیریت وردپرس خود اضافه کنید. اگر عصر یا شب روی سایت خود کار می کنید یا از خستگی چشم رنج می برید، می تواند مفید باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید ببینیم چگونه می توانید یک حالت تاریک را به رابط عمومی وب سایت خود و ناحیه مدیریت وب سایت وردپرس خود اضافه کنید.

نکته: آیا می خواهید حتی زمانی که دستگاه بازدید کننده در حالت عادی یا روز است از طرح رنگ تیره استفاده کنید؟ سپس لیست ما از بهترین تم های تیره برای وردپرس را بررسی کنید.

چگونه حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنیم

ساده ترین راه برای ایجاد حالت تاریک برای وب سایت خود استفاده از Droit Dark Mode است. این افزونه یک ضامن اضافه می کند تا بازدیدکنندگان بتوانند حالت تاریک را در قسمت جلویی سایت شما فعال کنند. حتی می تواند یک جابجایی به قسمت مدیریت اضافه کند تا بتوانید حالت تاریک را برای داشبورد وردپرس خود فعال کنید.

ابتدا باید افزونه Droit Dark Mode را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

در هنگام فعال سازی به Droit Dark Mode » رنگ های از پیش تعیین شده و انتخاب کنید که حالت تاریک شما برای بازدیدکنندگان چگونه باشد. نسخه رایگان این افزونه دارای دو رنگ از پیش تعیین شده است، بنابراین رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اضافه کردن حالت تاریک به وب سایت وردپرس شما

در مرحله بعد، روی Display Settings کلیک کنید و یک سبک برای سوئیچ حالت تاریک خود انتخاب کنید.

در مرحله بعد، منوی کشویی Body Position را باز کنید و انتخاب کنید که کجای نوار لغزنده در وبلاگ یا وب سایت وردپرس شما ظاهر شود. معمولاً می خواهید آن را به بالای سایت خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی بین حالت های مختلف جابجا شوند.

نحوه تغییر موقعیت سوئیچ حالت تاریک در وردپرس

پس از تکمیل تنظیمات، زمان آن است که با انتخاب “تنظیمات عمومی” حالت تاریک را فعال کنید.

برای شروع، باید «Enable Dark Mode on Front End» را فعال کنید، که سوئیچ را به قسمت جلویی وب سایت شما اضافه می کند.

حالت تاریک را برای وب سایت وردپرس خود فعال کنید

در حال حاضر، وردپرس همیشه سایت شما را در حالت عادی و سبک بارگذاری می کند.

اگر می‌خواهید حالت تاریک را پیش‌فرض کنید، کافیست روی کلید «فعال کردن حالت تاریک به‌طور پیش‌فرض» کلیک کنید.

چگونه حالت تاریک را به صورت پیش فرض برای وب سایت وردپرس خود قرار دهیم

پس از انجام این کار، فقط روی “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید. اکنون، اگر از وب سایت خود بازدید کنید، سوئیچ جدید حالت تاریک را در عمل خواهید دید.

برای فعال و غیرفعال کردن حالت تاریک، به سادگی روی سوئیچ کلیک کنید.

نمونه ای از حالت تاریک در وردپرس

اضافه کردن حالت تاریک به مدیر وردپرس ■ منطقه

با استفاده از تنظیمات داخلی می‌توانید رنگ‌بندی ادمین وردپرس را تغییر دهید. با این حال، هیچ یک از طرح‌های رنگی پیش‌فرض نور سفیدی را که از صفحه نمایش می‌آید کاهش نمی‌دهد.

اگر تا دیر وقت شب کار می کنید یا از خستگی چشم رنج می برید، می توانید یک حالت تاریک را به قسمت مدیریت وردپرس خود اضافه کنید.

فقط برو به Droit Dark Mode » تنظیمات عمومی و برای فعال کردن کلید “Enable Backend Dark Mode” کلیک کنید.

اضافه کردن حالت تاریک به قسمت مدیریت وردپرس

سپس می توانید یک طرح رنگ برای حالت تاریک ادمین انتخاب کنید. فقط منوی کشویی جدید «Select Color Palette» را باز کنید و رنگ 1 یا رنگ 2 را انتخاب کنید.

پس از انجام این کار، روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

Droit Dark Mode اکنون یک تغییر حالت تاریک را به نوار ابزار مدیریت اضافه می کند. برای مشاهده حالت تاریک اداری در عمل، فقط روی سوئیچ کلیک کنید.

حالت تاریک را برای قسمت مدیریت وردپرس فعال کنید

اگر از حالت تاریک راضی نیستید، منوی کشویی «Select Color Palette» را باز کنید و یک سبک جدید را از لیست انتخاب کنید.

سپس روی “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید و از کلید برای مشاهده رنگ های جدید در عمل استفاده کنید.

تغییر حالت تاریک در داشبورد مدیریت وردپرس

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک صفحه فرود در وردپرس را ببینید یا انتخاب متخصص ما از افزونه های ضروری وردپرس را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک