منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه بهترین قالب وردپرس ممتاز را برای سایت خود انتخاب کنید

چگونه بهترین قالب وردپرس ممتاز را برای سایت خود انتخاب کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه بهترین قالب وردپرس ممتاز را برای سایت خود انتخاب کنید

آیا نمی دانید چگونه بهترین تم را برای وب سایت وردپرس خود انتخاب کنید؟

هنگام راه اندازی یک وبلاگ، انتخاب موضوع مناسب برای موفقیت شما بسیار مهم است. در طول این فرآیند، احتمالاً باید بین تم های رایگان وردپرس و تم های ممتاز وردپرس تصمیم بگیرید.

در این مقاله به نحوه انتخاب بهترین قالب وردپرس برای سایت خود می پردازیم.

نحوه انتخاب بهترین تم وب سایت وردپرس ممتاز

تم رایگان وردپرس در مقابل قالب وردپرس ممتاز

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از کاربران یک قالب وردپرس ممتاز را به جای قالب رایگان انتخاب می‌کنند این است که پشتیبانی تضمینی دریافت می‌کنید.

قالب های رایگان وردپرس اغلب به عنوان یک پروژه پرشور ایجاد می شوند، بنابراین تضمینی برای دریافت پشتیبانی یا به روز رسانی برای شما وجود ندارد. این تم ها ممکن است با نسخه های جدید وردپرس قدیمی شوند یا با افزونه های مختلف کار نکنند.

از طرف دیگر، وقتی برای یک پوسته ممتاز وردپرس هزینه می‌کنید، اسناد خوب، دسترسی به پشتیبانی و به‌روزرسانی‌های منظم دریافت می‌کنید. برخی از فروشگاه‌های تم حتی فراتر از آن هستند و آموزش‌های ویدیویی، محتوای آزمایشی و حتی یک سرویس رایگان راه‌اندازی وبلاگ را ارائه می‌دهند.

همچنین تم های ممتاز وب سایت وردپرس شما را منحصر به فردتر می کند زیرا تم های رایگان توسط همه استفاده می شود.

با این اوصاف، در اینجا چیزی است که هنگام انتخاب یک پوسته ممتاز وردپرس باید به دنبال آن باشید.

 • طراحی مدرن از نظر زیبایی شناسی پایدار
 • ویژگی ها در مقابل عملکرد
 • امنیت و عملکرد
 • بررسی سازگاری
 • یک تم سفارشی انتخاب کنید

1. طراحی مدرن از نظر زیبایی

زیبایی شناسی و طراحی تم

هنگامی که یک موضوع را انتخاب می کنید، احتمالاً برای مدتی طولانی از آن در وب سایت خود استفاده خواهید کرد. این به کاربران اجازه می دهد تا به آن عادت کنند و محتوا را به راحتی مصرف کنند.

بنابراین، شما باید تمی را انتخاب کنید که از نظر زیبایی شناسی دلپذیر باشد و بتوان برای مدت طولانی بدون نیاز به تغییرات قابل توجه از آن استفاده کرد.

عناصر طراحی خاصی وجود دارد که همه طراحان خوب از آنها برای ایجاد وب سایت های زیبا استفاده می کنند. آنها عبارتند از:

 • ترکیب رنگ خوب
 • تایپوگرافی عالی
 • چیدمان تمیز
 • تصاویر زیبا

این عناصر با هم هماهنگی و هماهنگی زیبایی ایجاد می کنند که برای کاربران شما جذابیت دارد. نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه به شما کمک می کند تا به اهداف تجاری خود برسید.

اکثر تم های ممتاز با انتخاب رنگ نامحدود و ابزارهای داخلی انتخاب فونت ارائه می شوند. باید مطمئن شوید که پوسته ممتاز وردپرس شما فوراً از تایپوگرافی بهتری استفاده می کند.

به عنوان مثال، Astra گزینه های lomanyustomization را حتی در نسخه رایگان ارائه می دهد. شما می توانید عناصر مختلفی مانند رنگ ها، فونت ها، دکمه ها و غیره را ویرایش کنید. همچنین گزینه هایی برای تغییر طرح هدر و پاورقی و ویرایش ظاهر وبلاگ و نوار کناری شما دارد.

تم خود را سفارشی کنید

فقط به صفحه اصلی نگاه نکنید. به دموی تم عمیق تر بروید و بخش های دیگر را کاوش کنید. برای مثال، اگر در حال ساخت یک سایت نمونه کار هستید، نسخه نمایشی تم نمونه کارها را بررسی کنید. اگر می‌خواهید گواهینامه‌هایی اضافه کنید، بررسی کنید که توصیفات در نسخه ی نمایشی تم چگونه به نظر می‌رسند.

مطمئن شوید که تعداد زیادی قالب و طرح‌بندی صفحه برای استفاده وجود دارد. به صفحه اصلی، صفحات جداگانه، پست ها و بخش های وبلاگ نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که همگی یکسان و جذابیت طراحی دارند.

2. ویژگی ها در مقابل عملکرد

ویژگی ها در مقابل عملکرد

تفاوت اصلی بین قالب‌های وردپرس و افزونه‌ها در این است که تم‌ها بخش ارائه وب‌سایت شما را انجام می‌دهند و افزونه‌ها عملکرد را بر عهده دارند.

با این حال، بازار پوسته ممتاز وردپرس بسیار رقابتی است و گاهی اوقات توسعه دهندگان قالب نمی توانند در برابر وسوسه افزودن ویژگی های افزونه مانند بیشتر به تم های خود مقاومت کنند.

چرا این عمل بد تلقی می شود؟

هنگامی که یک قالب وردپرس به قلمرو افزونه منتقل می شود، تغییر تم ها دشوار می شود. به عنوان مثال، اگر یک پوسته وردپرس از یک نوع پست سفارشی استفاده می‌کند، تغییر به تم دیگری باعث می‌شود آن انواع پست سفارشی از منوی مدیریت حذف شوند.

کدهای کوتاه تعریف‌شده با تم نیز کار نمی‌کنند، که این نیز تغییر را به یک فرآیند دشوار و زمان‌بر تبدیل می‌کند.

از طرف دیگر، تم های وردپرس وجود دارند که دقیقاً مانند یک افزونه عمل می کنند. این کارکرد مورد نیاز برای ایجاد وب سایت های خاص مانند تم های املاک و مستغلات یا تم های هتل را ارائه می دهد.

برخی از این تم‌ها واقعاً مفید هستند، اما اگر از این تم‌ها استفاده می‌کنید، باید بدانید که تغییر تم‌ها بعداً دشوار خواهد بود زیرا ممکن است تم‌های دیگر عملکرد مشابهی نداشته باشند.

3. امنیت و عملکرد

عملکرد تم وب سایت

بسیاری از مبتدیان وردپرس هنگام انتخاب یک تم ممتاز به سرعت و شیوه های کدنویسی خوب توجه نمی کنند.

در رقابت برای به دست آوردن مشتریان جدید، توسعه دهندگان تم می توانند راه حل های خطرناک و سریعی را ادغام کنند که می تواند امنیت سایت شما را به خطر بیندازد. تعداد دیوانه کننده ویژگی ها می تواند مشکلات سرعت و عملکرد را برای شما به همراه داشته باشد.

اکنون مشکل این است که اکثر کاربران سطح مبتدی مهارت یادگیری کد را ندارند. چگونه می دانید که کد پشت یک تم ممتاز کیفیت خوبی دارد؟

ابتدا باید تم های ممتاز خود را از فروشگاه های قالب وردپرس مورد اعتماد و خوشنام خریداری کنید. برخی از فروشگاه های موضوعی که ما به آنها اعتماد داریم و توصیه می کنیم عبارتند از:

 • تم Astra
 • تم های زیبا
 • سازنده بیش از حد
 • موضوعی سازی کنید
 • استودیو مطبوعات
 • تم های صنایع دستی

دوم، برای بررسی و نظرات مشتریان به اطراف نگاه کنید. ببینید چه کسی دیگر از تم های توسعه یافته توسط آن فروشگاه تم یا توسعه دهنده خاص استفاده می کند. آیا وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌های بزرگی وجود دارند که از تم‌های خود استفاده می‌کنند؟

صفحه توصیفات را در فروشگاه تم بررسی کنید یا نظرات آنها را در Google جستجو کنید. همچنین می توانید رتبه بندی هر موضوع را در وب سایت WordPress.org مشاهده کنید و بررسی ها را بررسی کنید.

رتبه بندی و بررسی موضوع را ببینید

4. بررسی سازگاری

قبل از اینکه شروع به جستجوی یک تم ممتاز کنید، چند دقیقه وقت بگذارید و تمام ویژگی هایی را که به دنبال آن هستید یادداشت کنید. مثلا:

 • آیا به پشتیبانی تجارت الکترونیک نیاز دارید؟
 • آمادگی ترجمه برای وب سایت های غیر انگلیسی
 • آیا تم موبایل واکنش گرا است؟
 • پشتیبانی از BuddyPress یا bbPress
 • آیا مکمل دیگری وجود دارد که بتوانید استفاده کنید؟

بسیاری از تم های ممتاز دارای قالب های داخلی و پشتیبانی از پلتفرم های تجارت الکترونیک محبوب مانند WooCommerce و Easy Digital Downloads هستند.

اگر تم مورد نظر شما به زبان شما موجود نیست، از توسعه‌دهنده تم بخواهید ببیند آیا ترجمه در حال انجام است یا خیر.

برخی از کاربران ممکن است بخواهند از veparticularlugin ها برای ایجاد وب سایت های خاص مانند تخته های شغلی و وب سایت های پرسش و پاسخ استفاده کنند. با خیال راحت از توسعه دهندگان تم بپرسید که آیا تم آنها با افزونه خاصی کار می کند یا خیر.

شما باید مطمئن شوید که پول خود را در مکان مناسب سرمایه گذاری می کنید.

5. یک تم سفارشی انتخاب کنید

یک پوسته ممتاز وردپرس به شما کمک می کند تا وب سایت هایی با کیفیت بالا ایجاد کنید. با این حال، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید شخصی سازی کنید اما نمی توانید.

این جایی است که ایجاد یک پوسته وردپرس سفارشی می تواند کمک کند. آزادی و انعطاف زیادی در مورد طرح و طراحی وب سایت شما فراهم می کند. با این حال، هزینه ایجاد یک تم سفارشی بسته به سطح ویژگی‌ها و گزینه‌های سفارشی‌سازی مورد نظر شما می‌تواند متفاوت باشد.

یک راه ساده تر و مقرون به صرفه تر، استفاده از SeedProd است. این بهترین سازنده وب سایت وردپرس است و تعداد زیادی قالب از پیش ساخته شده را ارائه می دهد.

یک تم SeedProd را انتخاب کنید

می توانید از سازنده کشیدن و رها کردن آن برای ویرایش عناصر مختلف در موضوع خود استفاده کنید.

این افزونه بلوک‌های استاندارد و پیشرفته را برای افزودن تصاویر، دکمه‌ها، متن، ویدیوها، گزینه‌ها، فرم‌های تماس و موارد دیگر به موضوع شما ارائه می‌دهد.

یک بلوک جدید به قالب خود اضافه کنید

برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک تم وردپرس سفارشی را ببینید.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد تا بهترین قالب وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید. همچنین ممکن است بخواهید بهترین نرم افزار طراحی وب و بهترین راهنمای سئو وردپرس را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه انتخاب بهترین قالب وردپرس ممتاز برای سایت خود اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.