منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه بفهمیم کدام فایل ها را در قالب وردپرس خود ویرایش کنیم

چگونه بفهمیم کدام فایل ها را در قالب وردپرس خود ویرایش کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه بفهمیم کدام فایل ها را در قالب وردپرس خود ویرایش کنیم

اغلب از ما می‌پرسند که چگونه می‌توان فایل‌ها را در قالب وردپرس ویرایش کرد.

قالب های وردپرس از چندین فایل مختلف تشکیل شده است. گاهی اوقات برای مبتدیان دشوار است که بفهمند چه فایل هایی را باید ویرایش کنند تا تغییرات خاصی در موضوع خود ایجاد کنند.

در این مقاله، ما یک راه آسان و سریع را به شما نشان می دهیم تا بفهمید کدام فایل ها را در قالب وردپرس خود ویرایش کنید.

پیدا کردن فایل تم وردپرس برای ویرایش

آشنایی با فایل های قالب وردپرس

قالب های وردپرس از چندین فایل تشکیل شده است. اینها شامل فایل های قالب، برچسب ها و توابع قالب سفارشی، قطعات قالب، تصاویر، جاوا اسکریپت و فایل های CSS می شود.

تمام تم های برتر وردپرس از بهترین شیوه های رسمی پیروی می کنند. این بدان معناست که آنها از ساختار استاندارد فایل و قالب برای سازماندهی تمام کدها استفاده می کنند.

به عنوان مثال، تمام قالب های وردپرس دارای فایل های archive.php، single.php، functions.php و فایل های دیگر هستند.

هر یک از این فایل ها به عنوان یک الگو برای نمایش یک منطقه خاص از وب سایت وردپرس شما استفاده می شود. برای مثال از single.php برای نمایش پست های تک و از قالب page.php برای نمایش یک صفحه استفاده می شود.

درک سلسله مراتب قالب وردپرس به شما درک بهتری از نحوه کار وردپرس می دهد.

اگر زمانی نیاز به اضافه کردن کد به قالب وردپرس خود داشتید، این به شما کمک می کند تا بدانید کدام فایل ها را ممکن است نیاز به ویرایش داشته باشید.

برای جزئیات بیشتر، برگه تقلب سلسله مراتبی قالب وردپرس را برای مبتدیان بررسی کنید.

با این اوصاف، بیایید نگاهی بیاندازیم به این که چگونه می توان به راحتی فایل هایی را که در قالب وردپرس خود ویرایش کنید، پیدا کرد.

فایل های قالب را برای ویرایش در قالب وردپرس پیدا کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه What The File را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

این افزونه بلافاصله کار می کند و هیچ تنظیماتی برای پیکربندی وجود ندارد.

پس از فعال‌سازی، باید از قسمت جلویی وب‌سایت خود دیدن کنید و متوجه منوی جدید «What The File» در نوار مدیریت وردپرس خواهید شد.

منوی فایل چیست؟

اکنون فقط باید ماوس خود را روی آیتم منو قرار دهید تا یک منوی کشویی نمایش داده شود که فایل های الگوی مورد استفاده برای نمایش آن صفحه را فهرست می کند.

با کلیک بر روی نام فایل به ویرایشگر فایل پیش فرض وردپرس می روید که در آنجا می توانید آن فایل خاص را ویرایش کنید.

ویرایشگر فایل تم وردپرس

با این حال، ما استفاده از ویرایشگر فایل وردپرس را برای ویرایش فایل‌های تم توصیه نمی‌کنیم زیرا گزینه لغو وجود ندارد.

اگر به طور تصادفی وب سایت خود را قفل کردید، باید از یک سرویس گیرنده FTP برای رفع آن استفاده کنید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager در کنترل پنل میزبانی وردپرس خود استفاده کنید.

شما می توانید فایل های تم را با استفاده از هر ویرایشگر متن ساده مانند Notepad ویرایش کنید.

ایجاد تغییرات مستقیم در قالب وردپرس شما نیز ایده بدی است. وقتی طرح زمینه خود را به روز کنید، این تغییرات ناپدید می شوند.

اگر فقط CSS را اضافه می کنید، می توانید آن را به عنوان CSS سفارشی در وردپرس اضافه کنید. برای سایر تغییرات در فایل‌های تم خود، باید یک تم فرزند ایجاد کنید.

افزونه What The File می‌تواند به شما کمک کند تا فایل‌های موضوعی مورد نیاز برای کپی و ویرایش در تم فرزند خود را پیدا کنید.

توجه داشته باشید: آیتم منوی اضافه شده توسط افزونه به نوار مدیریت برای همه کاربرانی که وارد سیستم شده اند قابل مشاهده خواهد بود و دارای پیوند به یک سایت خارجی است. شما باید از این افزونه فقط در محیط توسعه خود مانند سایت استیجینگ استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بفهمید کدام فایل ها را در قالب وردپرس خود ویرایش کنید.

همچنین ممکن است بخواهید جدول توسعه تم وردپرس ما را ببینید یا کلاس های CSS تولید شده وردپرس را که می توانید برای استایل دادن به تم های خود استفاده کنید، بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه پیدا کردن فایل هایی که در قالب وردپرس خود ویرایش کنید ابتدا در WPBeginner ظاهر شد.