منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از پست های وبلاگ خود اسکرین شات بگیرید (راهنمای مبتدیان)

چگونه از پست های وبلاگ خود اسکرین شات بگیرید (راهنمای مبتدیان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از پست های وبلاگ خود اسکرین شات بگیرید (راهنمای مبتدیان)

آیا می خواهید یک اسکرین شات به پست وبلاگ خود اضافه کنید اما مطمئن نیستید که بهترین راه برای انجام آن چیست؟

اسکرین شات ها به شما این امکان را می دهند که یک عکس فوری از صفحه دسکتاپ یا موبایل خود را در پست های وبلاگ خود به اشتراک بگذارید. این کار باعث می شود تا مخاطبان شما مراحل آموزش را راحت تر دنبال کنند و محتوای شما را بهتر درک کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه از پست های وبلاگ وردپرس خود اسکرین شات بگیرید.

چگونه برای پست های وبلاگ خود اسکرین شات بگیرید

مزایای گرفتن اسکرین شات برای پست های وبلاگ شما

افزودن اسکرین شات به وبلاگ وردپرس می تواند محتوای شما را جذاب تر کند. اینها اسکرین شات ها یا عکس های فوری از هر چیزی است که روی صفحه نمایش موبایل یا دسکتاپ شما وجود دارد.

می توانید از اسکرین شات ها برای آموزش استفاده کنید و قدم به قدم کاربران را راهنمایی کنید. به این ترتیب، افراد دقیقاً می‌دانند که در هنگام راه‌اندازی نرم‌افزار یا افزونه‌ها، کجا کلیک کنند و چه چیزی را وارد کنند.

به همین ترتیب، می‌توانید از اسکرین شات‌ها برای یک خلاصه یا فهرست پست استفاده کنید. برای مثال، فرض کنید در مورد 10 بهترین ابزار بازاریابی ایمیلی می نویسید. می توانید از صفحه اصلی هر ابزار اسکرین شات بگیرید و در محتوای خود نمایش دهید.

از آنجایی که روش های بسیار متفاوتی برای گرفتن اسکرین شات وجود دارد، ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه گرفتن اسکرین شات در دستگاه ها و برنامه های مختلف ایجاد کرده ایم.

برای سهولت در کار شما، مطالبی را نیز در زیر ایجاد کرده ایم تا بتوانید به سرعت روشی را که برای شما قابل اجرا است پیدا کنید.

نحوه گرفتن اسکرین شات با Droplr

Droplr یک برنامه محبوب عکسبرداری از صفحه است. به شما این امکان را می دهد که به راحتی از رایانه خود اسکرین شات بگیرید و آن را به اشتراک بگذارید.

Droplr به طور خودکار اسکرین شات و ضبط های صفحه را در فضای ابری ذخیره می کند و پیوندی را برای اشتراک گذاری با دیگران ارائه می دهد. بعلاوه، می توانید تمام اسکرین شات های خود را از داشبورد مدیریت کنید و آنها را در هر پلتفرمی از جمله وردپرس به اشتراک بگذارید.

با دستگاه‌های Mac، Windows و Chromebook عالی کار می‌کند تا به سرعت از یک منطقه انتخاب شده یا کل صفحه عکس بگیرید. همچنین یک افزونه کروم وجود دارد تا بتوانید به سرعت از مرورگر خود اسکرین شات بگیرید.

Droplr همچنین با برنامه های محبوبی مانند Slack، Microsoft Teams، Gmail، Adobe Photoshop و غیره ادغام می شود.

گرفتن اسکرین شات با استفاده از برنامه دسکتاپ Droplr

برای گرفتن اسکرین شات با Droplr، ابتدا باید برنامه را برای دستگاه دلخواه خود نصب کنید. سپس می توانید روی نماد Droplr در نوار منوی مک یا نوار وظیفه ویندوز کلیک کنید.

روی نماد droplr کلیک کنید

از اینجا به سادگی بر روی گزینه “Screenshot” کلیک کنید.

اگر کاربر مک هستید، می‌توانید برای گرفتن اسکرین شات، «Option + Shift + 4» را نیز فشار دهید. برای گرفتن اسکرین شات با Droplr می توانید “Alt + Shift + 4” را در ویندوز فشار دهید.

روی دکمه اسکرین شات کلیک کنید

در مرحله بعد، باید ناحیه ای را که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید، انتخاب کنید.

Droplr به محض اتمام کار، اسکرین شات را در پنجره مرورگر باز می کند. در اینجا می توانید تصویر را دانلود کنید یا لینک را با دیگران به اشتراک بگذارید.

اسکرین شات Droplr را ببینید

اگر روی دکمه “Markup” در بالا کلیک کنید، گزینه هایی برای ویرایش اسکرین شات پیدا خواهید کرد.

برای مثال، می‌توانید فلش‌هایی را برای اشاره به یک دکمه یا عملکرد مهم اضافه کنید. همچنین می توانید اشکال بکشید، شکلک اضافه کنید، قسمت های مختلف تصویر را محو کنید، متن اضافه کنید و موارد دیگر.

یک نشانه گذاری به تصویر اضافه کنید

پس از اتمام کار، فقط تصویر را ذخیره کنید یا آن را دانلود کنید.

گرفتن اسکرین شات با استفاده از افزونه Droplr Chrome

همچنین می توانید از افزونه Droplr Chrome برای گرفتن اسکرین شات و ضبط صفحه استفاده کنید. برنامه افزودنی درست مانند برنامه دسکتاپ کار می کند و می توانید به راحتی از نوار ابزار افزونه کروم به آن دسترسی داشته باشید.

ابتدا باید افزونه Droplr را با مراجعه به فروشگاه وب کروم نصب کنید.

پسوند Droplr را اضافه کنید

سپس روی افزودن به کروم کلیک کنید.

پس از اضافه شدن برنامه افزودنی، می توانید روی نماد Droplr از نوار ابزار بالای مرورگر خود کلیک کنید.

سپس می توانید از یک منطقه انتخاب شده، یک پنجره برنامه، کل صفحه یا کل صفحه یک اسکرین شات بگیرید.

روی نماد افزونه droplr کلیک کنید

پس از گرفتن اسکرین شات، Droplr تصویر را در یک برگه جدید با پیوندی که می توانید به اشتراک بگذارید باز می کند.

Droplr همچنین به شما این امکان را می‌دهد که یک اسکرین‌کست ویدیویی ایجاد کنید تا آموزش‌های سریع با صدا ایجاد کنید. فقط روی نماد Droplr در نوار منوی مرورگر خود کلیک کنید و نماد تلویزیون را برای ضبط صفحه خود انتخاب کنید.

گزینه Screencast در droplr

اگر گزینه “Full Desktop” را انتخاب کنید، باید انتخاب کنید کدام پنجره ذخیره شود. همچنین می‌توانید از گزینه «Current Tab» استفاده کنید و از برگه مرورگر خود یک اسکرین‌کست تهیه کنید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در مک

اگر از دستگاه مک استفاده می کنید و می خواهید اسکرین شات بگیرید، چندین گزینه وجود دارد.

در دستگاه‌های مک، می‌توانید از کل صفحه، قسمت انتخابی صفحه، یک پنجره خاص و موارد دیگر عکس بگیرید.

برای گرفتن اسکرین شات از کل صفحه در یک دستگاه مک، به سادگی Shift + Command + 3 را فشار دهید و صفحه شما را می گیرد.

اگر می خواهید یک قسمت انتخاب شده را بگیرید، “Shift + Command + 4” را فشار دهید. سپس برای گرفتن اسکرین شات از ناحیه انتخاب شده، روی crosshair (اشاره گر) کلیک کرده و بکشید.

قسمت انتخاب شده را در مک ضبط کنید

اگر می خواهید از یک پنجره خاص اسکرین شات بگیرید، Shift + Command + 4 را فشار دهید و همچنین دکمه Space را روی صفحه کلید فشار دهید.

تغییر اشاره گر را به نماد دوربین خواهید دید. به سادگی نماد دوربین را روی یک پنجره بکشید تا آن را برجسته کرده و عکس بگیرید.

توجه داشته باشید: همه برنامه ها به شما اجازه نمی دهند از پنجره خود اسکرین شات بگیرید. در این صورت می توانید از قسمت انتخاب شده اسکرین شات بگیرید و آن را برش دهید.

به‌طور پیش‌فرض، همه اسکرین‌شات‌ها با زمان/تاریخ به عنوان نام فایل و png. به عنوان پسوند فایل در دسک‌تاپ شما ذخیره می‌شوند.

نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز

برای گرفتن اسکرین شات در دستگاه های ویندوزی، باید کلیدهای “PrtSc” را فشار دهید. با این کار کل صفحه نمایش گرفته می شود.

سپس می توانید این اسکرین شات را در نرم افزارهای ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop یا Affinity Photo باز کنید تا ناحیه مورد نیاز را برش داده و در رایانه خود ذخیره کنید.

راه دیگر برای گرفتن اسکرین شات استفاده از ابزار برش است. این ابزار به شما این امکان را می دهد تا از قسمت خاصی از صفحه خود عکس بگیرید و به طور خودکار آن را در کلیپ بورد ذخیره کنید.

از ابزار قیچی استفاده کنید

راه دیگر برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز این است که با فشار دادن کلیدهای “Windows + Shift + S” شروع به گرفتن اسکرین شات با ابزار snipping کنید.

سپس اشاره گر را کلیک کرده و بکشید تا ناحیه ای از صفحه انتخاب شود. با رها کردن دکمه سمت راست، به طور خودکار اسکرین شات را می گیرد.

از آنجایی که اسکرین شات در کلیپ بورد ذخیره می شود، می توانید آن را در هر نرم افزار ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop برای تغییرات بیشتر قرار دهید و سپس آن را در رایانه خود ذخیره کنید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در کروم بوک

در Chromebook، می‌توانید به سادگی روی کلید تصویر با نماد دوربین کلیک کنید. این یک اسکرین شات از کل صفحه شما یا یک منطقه انتخابی می گیرد.

همچنین می توانید روی گزینه Quick Settings در گوشه سمت راست کلیک کنید و سپس گزینه Screen Capture را انتخاب کنید.

اسکرین شات در Chromebook

سپس باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از کل صفحه عکس بگیرید یا یک منطقه انتخاب شده.

پس از گرفتن اسکرین شات، به طور خودکار در کلیپ بورد کپی می شود.

اگر از Chrome OS 64.0.3282.134 یا جدیدتر استفاده می‌کنید، می‌توانید به سادگی دکمه‌های روشن/خاموش + کاهش صدا را فشار دهید تا کل صفحه خود را ضبط کنید.

برای گرفتن اسکرین شات از یک منطقه انتخاب شده، باید کلیدهای “Ctrl + Shift + Switch Window” را فشار دهید. سپس با کلیک بر روی خط خطی (اشاره گر) ناحیه مورد نظر را برای گرفتن انتخاب کنید.

در Chromebook اسکرین شات بگیرید

پس از رها کردن کلیک، یک اعلان در گوشه سمت راست پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد اسکرین شات شما در پوشه Downloads ذخیره شده است.

اگر از Chromebox با صفحه‌کلید خارجی (اشتراک‌گذاری شده) متصل به آن استفاده می‌کنید، برای گرفتن اسکرین شات، «Ctrl + F5» را فشار دهید. کلید F5 مانند کلید Switch Window در Chromebook عمل می کند.

نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون

گرفتن اسکرین شات در آیفون و سایر گوشی های هوشمند در واقع بسیار ساده است.

اگر از iPhone X یا جدیدتر استفاده می کنید، باید پست وبلاگ یا برنامه را روی صفحه باز کنید. سپس دکمه “سمت” را در سمت راست و دکمه “افزایش صدا” را در سمت چپ گوشی خود فشار دهید.

اسکرین شات های آیفون

اطمینان حاصل کنید که هر دو دکمه را همزمان فشار دهید. با این کار یک اسکرین شات از صفحه می گیرد و آن را در پوشه Screenshots گوشی شما ذخیره می کند.

اگر از آیفون 8 یا نسخه قبلی استفاده می کنید، صفحه ای را که می خواهید عکس بگیرید باز کنید. سپس دکمه های Power + Home را همزمان فشار دهید تا اسکرین شات بگیرید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در گوشی اندرویدی

تولید کنندگان تلفن های مختلفی وجود دارند که گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید را می فروشند (مانند سامسونگ گلکسی، موتورولا، گوگل پیکسل و غیره). با این حال، اکثر دستگاه‌های جدید از همان فرآیند جهانی برای گرفتن اسکرین شات پیروی می‌کنند.

در تلفن اندرویدی خود، باید صفحه‌ای را که می‌خواهید عکس بگیرید، باز کنید. سپس دکمه های Power + Volume Down را همزمان فشار دهید.

این اسکرین شات را می گیرد و در گالری عکس شما ذخیره می کند.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه گرفتن اسکرین شات از پست های وبلاگ خود کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب های متخصص ما را برای ابزارهایی برای ایجاد تصاویر بهتر برای پست های وبلاگ خود و راهنمای مبتدیان ما برای SEO تصویر ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک