چگونه آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس صادر کنیم

چگونه آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس صادر کنیم

آیا می خواهید یک آدرس ایمیل از نظرات وردپرس خود صادر کنید؟

افرادی که در سایت شما نظر می دهند در حال حاضر با محتوای شما درگیر شده اند و آنها را به بهترین مخاطب برای بازاریابی ایمیلی یا هدف گذاری مجدد تبلیغات تبدیل می کند. تا زمانی که مجوزهای مناسب را دریافت کنید، می توانید این کاربران را با صادرات اطلاعات تماس آنها هدف قرار دهید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید آدرس های ایمیل را از قسمت نظرات وردپرس صادر کنید.

چرا آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس صادر کنیم؟

چند دلیل مختلف وجود دارد که ممکن است بخواهید آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس صادر کنید، اما رایج ترین آنها ایجاد یک لیست ایمیل است.

با این حال، طبق دستورالعمل‌های حفظ حریم خصوصی دیجیتال، باید اجازه تماس با افرادی که در وب‌سایت شما نظر می‌دهند داشته باشید. فرم پیش‌فرض نظرات وردپرس به کاربران اجازه نمی‌دهد به‌روزرسانی‌های ایمیل شما را انتخاب کنند، به این معنی که نمی‌توانید آن افراد را فقط به لیست پستی خود اضافه کنید. یک راه حل آسان این است که فیلدهای سفارشی را به فرم نظر وردپرس خود اضافه کنید تا هر کسی که نظری می گذارد بتواند از شما ایمیل دریافت کند.

اسکرین شات زیر نمونه ای از این که چگونه ممکن است در وب سایت شما به نظر برسد را نشان می دهد.

هنگامی که شخص نظر خود را پست می کند، پاسخ او به عنوان ابرداده نظر اضافه می شود. سپس می‌توانید ابرداده را به همراه آدرس ایمیل صادر کنید و ببینید آیا مجوز ارسال ایمیل به آن شخص را دارید یا خیر.

در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از صفحه‌گسترده‌ای را ببینید که شامل یک نویسنده نظر است که دریافت به‌روزرسانی‌های ایمیل را انتخاب کرده است و یک نویسنده که مایل به دریافت ارتباطات از شما نیست.

این به شما امکان می دهد بدون نقض مقررات مهم حریم خصوصی مانند GDPR یک لیست پستی ایجاد کنید.

همچنین ممکن است برخی از سایت‌ها وجود داشته باشند که از قبل اجازه ارسال ایمیل به هر کسی که در مورد محتوای شما نظر می‌دهد را داشته باشید. این اغلب شامل وبلاگ های خصوصی وردپرس، مانند یک وب سایت کلاس درس یا یک وبلاگ خانوادگی است. در این مورد، صادر کردن فهرست آدرس‌های ایمیل ساده‌تر از درخواست اطلاعات تماس از هر فرد است.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید ببینیم چگونه می توانید آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس صادر کنید.

چگونه آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس صادر کنیم

ساده ترین راه برای صادر کردن آدرس های ایمیل از نظرات وردپرس، وارد کردن و صادر کردن نظرات وردپرس است.

این افزونه به شما اجازه می دهد تا اطلاعات مختلفی را از قسمت نظرات وردپرس صادر کنید، از جمله آدرس ایمیل و هر متا داده ای که از طریق یک فیلد سفارشی اضافه شده است.

برای شروع، باید افزونه را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

در هنگام فعال سازی به نظرات » نظرات Im-Ex.

به طور پیش فرض، این افزونه داده ها را از تمام نظراتی که افراد در وب سایت شما ارسال کرده اند صادر می کند.

بسته به سایت شما، این می تواند اطلاعات زیادی برای خواندن باشد.

همانطور که گفته شد، ممکن است بخواهید نظراتی را که افزونه صادر می کند فیلتر کنید. یک گزینه این است که فقط نظراتی را صادر کنید که در یک بازه زمانی خاص ارسال شده اند.

برای تعیین محدودیت زمانی، به بخش «تاریخ» بروید. سپس می توانید روی هر فیلد تاریخ کلیک کنید و سپس تاریخ شروع و پایان را از پنجره بازشو تقویم انتخاب کنید.

همچنین می توانید نظرات را فقط از یک پست خاص صادر کنید. به عنوان مثال، می توانید یک جایزه یا مسابقه ای برگزار کنید که در آن همه کسانی که در مورد یک پست خاص نظر می دهند در قرعه کشی جایزه شرکت می کنند.

سپس می توانید آدرس های ایمیل را از این پست صادر کنید و برنده خود را انتخاب کنید.

برای محدود کردن صادرات به یک صفحه خاص، روی کادر کنار «مقالات» کلیک کنید و سپس هر پستی را از لیست انتخاب کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، به قسمت ستون ها بروید، که تمام اطلاعاتی را که می توانید در صادرات وارد کنید فهرست می کند.

به‌طور پیش‌فرض، افزونه تمام داده‌ها را از هر نظر صادر می‌کند، بنابراین معمولاً می‌خواهید تیک اطلاعاتی را که نیاز ندارید بردارید. به عنوان مثال، اگر به آدرس IP نویسنده اهمیتی نمی دهید، می توانید برای برداشتن تیک قسمت comment_author_ip کلیک کنید.

می توانید کادرهای مورد نظر خود را علامت بزنید یا علامت آن را بردارید. با این حال، از آنجایی که می‌خواهیم فهرستی از آدرس‌های ایمیل را صادر کنیم، مهم است که قسمت comment_author_email را بررسی کنیم.

آیا یک فیلد انتخاب سفارشی به فرم نظر خود اضافه کرده اید؟ در مرحله بعد، مطمئن شوید که کادر comment_meta را علامت بزنید تا ببینید آیا نویسنده برای دریافت به‌روزرسانی‌های ایمیل شرکت کرده است یا خیر.

وقتی از نحوه تنظیم صادرات راضی هستید، ادامه دهید و روی دکمه صادرات نظرات کلیک کنید.

افزونه اکنون تمام آدرس های ایمیل را صادر می کند و می توانید این فایل CSV را دانلود کنید.

سپس با استفاده از هر برنامه یا برنامه ای که از فرمت CSV پشتیبانی می کند، مانند Microsoft Excel یا Google Sheets، فایل را باز کنید، همانطور که در زیر مشاهده می کنید.

اکنون می توانید نظرات را بر اساس اینکه آیا آن افراد برای دریافت ایمیل شرکت کرده اند یا خیر فیلتر کنید.

چگونه از آدرس های ایمیل صادراتی خود بیشترین بهره را ببرید

هنگامی که آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس خود صادر کردید، چند راه مختلف وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

اگر نظردهنده برای دریافت به‌روزرسانی‌های ایمیل از شما انتخاب شده است، می‌توانید آنها را به خبرنامه ایمیل خود اضافه کنید. سپس می توانید اخبار، نکات و به روز رسانی های مربوط به کسب و کار یا وب سایت خود را برای این افراد ارسال کنید.

همچنین می‌توانید کاربرانی را به CRM خود اضافه کنید تا برای ایجاد شبکه خود، تماس‌های شخصی منظم برقرار کنند.

یکی دیگر از استفاده‌های آدرس‌های ایمیل صادراتی شما، هدف‌گذاری مجدد تبلیغات فیس‌بوک است. فیس بوک به شما امکان می دهد لیستی از آدرس های ایمیل را آپلود کنید تا بتوانید کمپین تبلیغاتی خود را فقط برای آن کاربران هدف قرار دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه آدرس های ایمیل را از نظرات وردپرس صادر کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نحوه فعال کردن ثبت نام کاربر در سایت وردپرس خود و بهترین افزونه های فرم تماس بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک