منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه پنهان کردن بلوک ها از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس

نحوه پنهان کردن بلوک ها از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه پنهان کردن بلوک ها از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس

به دنبال راهی برای مخفی کردن برخی بلوک های وردپرس از نقش کاربر هستید؟

ویرایشگر محتوای وردپرس هنگام ایجاد محتوا با استفاده از بلوک ها، انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهد. با این حال، ممکن است بخواهید برخی از بلوک ها را برای نقش های مختلف کاربر غیرفعال کنید. اگر وب‌سایتی را با چندین نویسنده مدیریت می‌کنید یا نمی‌خواهید دیگران به بلوک‌های خاصی دسترسی داشته باشند، مفید است.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه بلاک ها را از کاربران خاص در ویرایشگر محتوای وردپرس پنهان کنید.

نحوه پنهان کردن بلوک ها از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس

چرا بلوک های کاربران خاص را در ویرایشگر محتوا پنهان می کنیم؟

بلوک های وردپرس عناصر محتوایی هستند که شما به پست یا صفحه وبلاگ خود اضافه می کنید. می توانید بلوک هایی برای تصاویر، فیلم ها، پاراگراف ها، گالری ها و موارد دیگر اضافه کنید. بسیاری از افزونه های وردپرس نیز بلوک هایی را به ویرایشگر محتوا اضافه می کنند.

از آنجایی که هر بلوک به شما امکان می دهد مقاله یا صفحه فرود خود را ویرایش کنید، بهتر است برخی از بلوک ها را بر اساس نقش های کاربر وردپرس پنهان یا غیرفعال کنید. به این ترتیب، محتوای وب سایت شما ثابت و بدون بلوک ها و طرح بندی های ناخواسته باقی می ماند.

فرض کنید یک وب سایت با چندین نویسنده دارید. می‌توانید بلوک جدول را در ویرایشگر محتوای وردپرس برای نقش‌های کاربر نویسنده و مشارکت‌کننده پنهان کنید. این به ساده‌سازی گردش کار ویرایشی شما کمک می‌کند.

به همین ترتیب، شما همچنین می توانید از استفاده از بلوک های اضافه شده توسط پلاگین های مختلف توسط نقش های مختلف کاربر جلوگیری کنید.

به عنوان مثال، WPForms به شما اجازه می دهد تا فرم ها را با استفاده از بلوک WPForms در ویرایشگر محتوا جاسازی کنید. جلوگیری از دسترسی سایر کاربران به بلوک می‌تواند به شما کمک کند تا کنترل خود را حفظ کنید و فقط فرم‌هایی را در جایی که فکر می‌کنید لازم است نشان دهید.

با این حال، بیایید ببینیم چگونه بلاک ها را برای کاربران خاص در وردپرس پنهان یا غیرفعال کنیم.

مخفی کردن بلوک برای کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس

بهترین راه برای مخفی کردن بلوک ها بر اساس نقش های کاربر، استفاده از افزونه PublishPress Blocks است. این به شما کنترل بیشتری بر ویرایشگر بلوک وردپرس می دهد و بلوک های بیشتری مانند نوار لغزنده تصویر، نوار جستجو، جدول قیمت و موارد دیگر را اضافه می کند.

ابتدا باید افزونه PublishPress Blocks را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی می توانید به بلوک ها مورد را در داشبورد وردپرس خود قرار دهید و روی برگه “مجوز” کلیک کنید.

کلید مجوز را برای مسدود کردن PublishPress اضافه کنید

سپس می توانید کلید مجوز خود را وارد کرده و روی دکمه “فعال کردن مجوز” کلیک کنید. می توانید کلید مجوز را در ناحیه حساب PublishPress خود پیدا کنید.

سپس به تب “Block access” در افزونه بروید. در اینجا می توانید یک نمایه کاربری را از منوی کشویی در بالا انتخاب کنید.

یک نمایه کاربر برای پنهان کردن بلوک ها انتخاب کنید

برای مخفی کردن هر بلوک وردپرس از نقش کاربر انتخاب شده، کافی است روی دکمه غیرفعال کردن آن کلیک کنید.

به عنوان مثال، در تصویر زیر بلوک‌های جدول و نقل قول را برای هر کاربر با نقش نویسنده غیرفعال می‌کنیم.

برای غیرفعال کردن بلوک ها روی سوئیچ کلیک کنید

پس از اتمام کار، حتما روی دکمه «ذخیره دسترسی مسدود شده» کلیک کنید.

این است! شما با موفقیت مسدود کردن نقش کاربر وردپرس را در وب سایت خود غیرفعال کرده اید. اکنون می توانید این کار را تکرار کنید تا بلوک های نقش های دیگر کاربر را پنهان کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه بلاک‌ها را از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس پنهان کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد چگونگی افزایش ترافیک وبلاگ و مقایسه ما با بهترین هاست مدیریت شده وردپرس را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک