منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه مشاهده نسخه موبایل سایت های وردپرس از رایانه رومیزی

نحوه مشاهده نسخه موبایل سایت های وردپرس از رایانه رومیزی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه مشاهده نسخه موبایل سایت های وردپرس از رایانه رومیزی

آیا می خواهید نسخه موبایل سایت وردپرس خود را پیش نمایش کنید؟

پیش‌نمایش طرح‌بندی تلفن همراه به شما کمک می‌کند ببینید وب‌سایتتان در دستگاه‌های تلفن همراه چگونه به نظر می‌رسد. هنگامی که سایت شما در حال توسعه است، یا حتی زمانی که به صورت زنده است، اغلب مشاهده نسخه موبایل روی دسکتاپ آسان تر است. سپس می توانید به سرعت تغییراتی ایجاد کنید و تأثیر آنها را مشاهده کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه نسخه موبایل سایت وردپرس خود را از دسکتاپ مشاهده کنید.

نحوه مشاهده نسخه موبایل سایت های وردپرس از دسکتاپ

چرا باید طرح‌بندی موبایل خود را پیش‌نمایش کنید

بیش از 50 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت شما از تلفن همراه خود برای دسترسی به سایت شما استفاده می کنند. حدود 3 درصد از تبلت استفاده می کنند.

این بدان معنی است که داشتن سایتی که در دستگاه های تلفن همراه عالی به نظر می رسد بسیار مهم است.

در واقع، موبایل آنقدر مهم است که گوگل اکنون از یک شاخص موبایل برای الگوریتم رتبه بندی وب سایت خود استفاده می کند. این بدان معناست که گوگل از نسخه موبایلی سایت شما برای ایندکس استفاده می کند. شما می توانید با مطالعه راهنمای قطعی ما در مورد سئو وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

حتی اگر از قالب وردپرس واکنش گرا استفاده می کنید، باز هم باید بررسی کنید که سایت شما در یک دستگاه تلفن همراه چگونه به نظر می رسد. ممکن است بخواهید نسخه های مختلفی از صفحات فرود کلیدی ایجاد کنید که برای نیازهای کاربران تلفن همراه بهینه شده باشند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که اکثر پیش نمایش های موبایل کاملاً بی نقص نخواهند بود زیرا صفحه نمایش ها و مرورگرهای تلفن همراه با اندازه های متفاوتی وجود دارد. آزمون نهایی شما همیشه باید این باشد که سایت خود را در یک دستگاه تلفن همراه واقعی مشاهده کنید.

با این حال، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید نسخه موبایل وب سایت وردپرس خود را در رایانه رومیزی مشاهده کنید.

ما به دو روش مختلف برای آزمایش ظاهر سایت شما در دستگاه تلفن همراه با استفاده از مرورگرهای دسکتاپ نگاه خواهیم کرد. برای رفتن به هر بخش می توانید روی پیوندهای زیر کلیک کنید:

آموزش تصویری

در WPBeginner مشترک شوید

اگر دستورالعمل های مکتوب را ترجیح می دهید، به خواندن ادامه دهید.

روش 1: استفاده از سفارشی ساز تم وردپرس

برای پیش نمایش نسخه موبایل سایت وردپرس خود می توانید از سفارشی ساز قالب وردپرس استفاده کنید.

فقط وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به آن بروید ظاهر » شخصی سازی صفحه نمایش

از داشبورد وردپرس خود به سفارشی ساز تم بروید

با این کار سفارشی ساز تم وردپرس باز می شود. برای این آموزش از تم Astra استفاده خواهیم کرد.

بسته به موضوعی که استفاده می کنید، ممکن است گزینه های کمی متفاوت را در منوی سمت چپ مشاهده کنید.

گزینه های موجود در سفارشی ساز تم را بررسی کنید

در پایین صفحه، فقط روی نماد تلفن همراه کلیک کنید.

سپس پیش نمایشی از نحوه ظاهر سایت خود در دستگاه های تلفن همراه خواهید دید.

پیش نمایش را روی صفحه موبایل مشاهده کنید

این روش پیش‌نمایش موبایل به‌ویژه زمانی مفید است که هنوز ایجاد وبلاگ خود را به پایان نرسانده‌اید یا زمانی که در حالت تعمیر و نگهداری است.

اکنون می‌توانید تغییراتی در وب‌سایت خود ایجاد کنید و قبل از شروع به کار بررسی کنید که چگونه به نظر می‌رسند.

روش 2: استفاده از حالت DevTools Google Chrome

مرورگر گوگل کروم دارای مجموعه‌ای از ابزارهای توسعه‌دهنده است که به شما امکان می‌دهد بررسی‌های مختلفی را در هر وب‌سایتی انجام دهید، از جمله پیش‌نمایش ظاهر آن در دستگاه‌های تلفن همراه.

فقط مرورگر گوگل کروم را روی دسکتاپ خود باز کنید و به صفحه ای که می خواهید بررسی کنید مراجعه کنید. این می تواند پیش نمایش یک صفحه از سایت شما باشد یا حتی می تواند وب سایت رقیب شما باشد.

پس از آن، باید روی صفحه کلیک راست کرده و گزینه “Inspect” را انتخاب کنید.

کلیک راست کنید تا گزینه چک باز شود

یک پنل جدید در سمت راست یا پایین صفحه باز می شود.

چیزی شبیه به این خواهد بود:

چکر را بررسی کنید

در نمای برنامه‌نویس، می‌توانید کد منبع HTML، CSS و سایر جزئیات سایت خود را ببینید.

سپس باید روی دکمه “Switch Device Toolbar” کلیک کنید تا به نمای موبایل بروید.

برای تعویض دستگاه روی نوار ابزار کلیک کنید

مشاهده خواهید کرد که پیش نمایش وب سایت شما به اندازه صفحه تلفن همراه کوچک می شود.

ظاهر کلی وب سایت شما در نمای موبایل نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، منوها جمع می شوند و نمادهای اضافی به جای سمت راست منو به سمت چپ حرکت می کنند.

نسخه موبایل را در پنجره جستجوگر ببینید

هنگامی که ماوس را روی نمای موبایلی سایت خود نگه دارید، به یک دایره تبدیل می شود. این دایره را می توان با ماوس جابجا کرد تا صفحه لمسی یک دستگاه تلفن همراه را تقلید کند.

همچنین می‌توانید کلید «Shift» را نگه دارید، سپس کلیک کنید و ماوس را حرکت دهید تا شبیه‌سازی فشار دادن صفحه تلفن همراه برای بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی شود.

در بالای نمای تلفن همراه سایت خود، چند گزینه اضافی را مشاهده خواهید کرد.

تغییر اندازه برای پاسخگویی

این تنظیمات به شما امکان می دهد چند کار اضافی را انجام دهید. می توانید بررسی کنید که سایت شما در انواع مختلف گوشی های هوشمند چگونه به نظر می رسد.

به عنوان مثال، می توانید یک دستگاه تلفن همراه مانند آیفون را انتخاب کنید و ببینید که سایت شما در دستگاه چگونه به نظر می رسد.

همچنین می توانید عملکرد سایت خود را در اتصالات سریع یا کند 3G شبیه سازی کنید. حتی می توانید صفحه موبایل را با استفاده از نماد چرخش بچرخانید.

پاداش: نحوه ایجاد محتوای موبایل در وردپرس

مهم است که وب سایت شما دارای طراحی واکنش گرا باشد تا بازدیدکنندگان موبایل بتوانند به راحتی در آن حرکت کنند.

با این حال، داشتن یک سایت واکنش گرا به سادگی ممکن است به اندازه کافی پیش نرود. کاربران موبایل اغلب به دنبال چیزهای متفاوتی نسبت به کاربران دسکتاپ هستند.

بسیاری از مضامین و پلاگین های ممتاز به شما امکان می دهند عناصری را ایجاد کنید که در دسکتاپ در مقایسه با موبایل متفاوت نمایش داده شوند. همچنین می توانید از یک افزونه صفحه ساز مانند SeedProd برای ویرایش صفحات فرود خود در نمای موبایل استفاده کنید.

پیش نمایش صفحه سفارشی در دستگاه تلفن همراه

باید برای فرم های تولید سرنخ خود محتوای مخصوص موبایل ایجاد کنید. در دستگاه های تلفن همراه، این فرم ها باید به حداقل اطلاعات نیاز داشته باشند، در حالت ایده آل فقط یک آدرس ایمیل. آنها همچنین باید ظاهر خوبی داشته باشند و به راحتی بسته شوند.

برای جزئیات بیشتر، می توانید راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد صفحه فرود در وردپرس را ببینید.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای ایجاد پنجره‌های بازشو مخصوص موبایل و فرم‌های تولید سرنخ، OptinMonster است. این قدرتمندترین افزونه وردپرس و ابزار تولید سرنخ در بازار است.

طراحی کمپین را در موبایل ویرایش کنید

OptinMonster قوانین خاصی برای نمایش هدفمند دستگاه دارد که به شما امکان می دهد کمپین های مختلف را به کاربران موبایل در مقایسه با کاربران دسکتاپ نشان دهید. حتی می‌توانید این ویژگی را با ویژگی هدف‌گیری جغرافیایی OptinMonster و سایر ویژگی‌های سفارشی‌سازی پیشرفته ترکیب کنید تا بهترین تبدیل‌ها را به دست آورید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید راهنمای ما را در مورد نحوه ایجاد پنجره‌های بازشو موبایلی که تبدیل می‌شوند، ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که چگونه پیش نمایش طرح موبایل سایت خود را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب های متخصص ما را برای بهترین افزونه ها برای تبدیل سایت وردپرس به یک برنامه موبایل و یادگیری نحوه افزایش ترافیک وبلاگ ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک