منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه قرار دادن وردپرس در حالت فقط خواندنی (راه آسان)

نحوه قرار دادن وردپرس در حالت فقط خواندنی (راه آسان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه قرار دادن وردپرس در حالت فقط خواندنی (راه آسان)

آیا می خواهید سایت وردپرس خود در حالت فقط خواندنی باشد؟

با مسدود کردن محتوای سایت خود، می توانید مطمئن شوید که هیچ کس چیزی را در وب سایت شما تغییر نمی دهد، حتی اگر به طور معمول دسترسی ویرایش داشته باشد. این می تواند به شما کمک کند هنگام ایجاد تغییرات در وب سایت خود از خطاها، درگیری ها و سردرگمی ها جلوگیری کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید سایت وردپرس خود را برای انتقال و نگهداری سایت در حالت فقط خواندنی قرار دهید.

چگونه وب سایت وردپرس خود را در حالت فقط خواندنی قرار دهیم

چرا سایت وردپرس خود را برای انتقال و نگهداری سایت فقط خواندنی کنید

شما می توانید بسیاری از تنظیمات را در وب سایت وردپرس خود بدون جلوگیری از دسترسی بازدیدکنندگان به سایت تغییر دهید. با این حال، زمانی که تغییر بزرگی در وب سایت خود ایجاد می کنید، ایده خوبی است که آن را فقط خواندنی کنید.

به عنوان مثال، اگر وردپرس را به یک هاست یا سرور جدید منتقل کنید، به نسخه جدیدی از وردپرس ارتقا دهید یا یک تم جدید نصب کنید، این ممکن است بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد و از عملکرد عادی سایت شما جلوگیری کند.

تنظیم حالت فقط خواندنی می‌تواند به شما کمک کند در حین ایجاد تغییر، داده‌ها یا محتوای اضافه شده به سایت خود را از دست ندهید. همچنین وقتی ویژگی‌ها به درستی کار نمی‌کنند، از ناامیدی یک تجربه کاربری ضعیف جلوگیری می‌کنید.

به عنوان مثال، اگر شخصی یک پست جدید در داشبورد وردپرس بنویسد در حالی که شما در حال مهاجرت به یک سرور جدید هستید، تمام کار سخت او ممکن است از بین برود. یا شاید کاربر نتواند محصولاتی را به سبد خرید یا پرداخت خود اضافه کند، بنابراین سایت شما را ترک می کند.

با این حال، بیایید بهترین راه برای قرار دادن سایت وردپرس خود را در حالت فقط خواندنی برای جلوگیری از این مشکلات بررسی کنیم.

چگونه سایت وردپرس خود را برای انتقال و نگهداری سایت فقط خواندنی کنیم

چندین پلاگین اختصاصی Freeze mode یا فقط خواندنی وجود دارد، اما همه آنها در حال حاضر منسوخ شده اند و به طور فعال توسط توسعه دهندگانشان پشتیبانی نمی شوند.

به همین دلیل توصیه می کنیم به جای آن از افزونه Lock User Account استفاده کنید.

این برای سایت های عضویت، فروشگاه های آنلاین یا هر نوع سایت دیگری که امکان ثبت نام کاربر را فراهم می کند، عالی است.

این افزونه به شما اجازه می دهد تا به طور موقت هر کاربری را از حساب وردپرس خود قفل کنید. هرکسی که حساب خود را قفل کرده باشد، نمی‌تواند محتوای سایت را ویرایش کند یا محتوای جدید اضافه کند، اگرچه بازدیدکنندگان همچنان می‌توانند وب‌سایت را ببینند.

اگر کاربری بخواهد وارد یک حساب کاربری قفل شده شود، پیامی را می بیند که به سادگی می گوید “اکانت شما قفل است”. شما می توانید این پیام را سفارشی کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیار کاربران خود قرار دهید.

حساب کاربری وردپرس قفل شد

استفاده از این افزونه در واقع سایت شما را مسدود نمی کند یا از تغییرات پایگاه داده جلوگیری نمی کند. بنابراین، ما همچنین توصیه می کنیم که نظرات و تمام فرم های تماس در سایت خود را به طور موقت غیرفعال کنید. در زیر نحوه انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

ابتدا باید افزونه Lock User Account را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

قبل از شروع مسدود کردن محتوا، می توانید پیامی را تغییر دهید که کاربران در صورت تلاش برای ورود به یک حساب قفل شده، مشاهده خواهند کرد. برای مثال، ممکن است بخواهید توضیح دهید که نام دامنه خود را تغییر می‌دهید یا نگهداری اولیه را انجام می‌دهید.

برای تغییر پیغام خطای پیش‌فرض «حساب شما قفل شده است» کافی است به آدرس زیر بروید تنظیمات » عمومی.

صفحه تنظیمات عمومی وردپرس

در پایین صفحه، بخش جدیدی «قفل حساب کاربری» را خواهید دید.

اکنون می توانید به سادگی یک پیام جدید در قسمت Locked User Message تایپ کنید. هنگامی که از پیام راضی شدید، به سادگی روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

یک پیام ورود به سیستم وردپرس سفارشی ایجاد کنید

پس از آن، شما آماده هستید تا سایت خود را در حالت فقط خواندنی قرار دهید.

برای ادامه و شروع به قفل کردن کاربران از حساب هایشان، به کاربران » همه کاربران.

لیست حساب های کاربری وردپرس

در این صفحه تمامی افرادی که در سایت حساب کاربری دارند را مشاهده خواهید کرد.

ستون قفل شده نشان می دهد که آیا هر کاربر در حال حاضر به حساب خود (قفل نشده) دسترسی دارد یا خیر (قفل شده).

حساب کاربری وردپرس قفل شد

برای ادامه دادن و قفل کردن موقت یک کاربر از حساب خود، کافی است روی کادر کنار تصویر نمایه وی علامت بزنید.

اگر می‌خواهید چندین نفر را از حساب‌هایشان قفل کنید، برای انتخاب چند جعبه کلیک کنید.

افزودن فریز محتوا به چندین حساب کاربری وردپرس

پس از انتخاب یک یا چند نام کاربری، روی منوی کشویی Group Actions کلیک کرده و سپس Lock را انتخاب کنید.

هنگامی که آماده شدید تا آن افراد را از حساب هایشان قفل کنید، روی دکمه اعمال کلیک کنید.

یک سایت وردپرسی فقط خواندنی بسازید

اکنون سایت اساساً در حالت فقط خواندنی برای کاربران شما قرار دارد و اگر شخصی با حساب کاربری قفل شده سعی کند وارد شود، یک پیام خطا دریافت می کند.

وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید قفل حساب‌های کاربری را باز کنید. فقط برگرد به کاربران » همه کاربران و مراحل بالا را تکرار کنید. فقط این بار، حتماً از منوی کشویی «عملکردهای گروهی» «باز کردن» را انتخاب کنید.

سپس می‌توانید روی دکمه «اعمال» کلیک کنید تا آن حساب‌ها دوباره فعال شوند.

باز کردن حساب های کاربری وردپرس

نحوه غیرفعال کردن موقت نظرات و ورودی های فرم

قبل از اینکه انتقال سایت خود یا سایر تغییرات عمده را شروع کنید، همچنین می خواهید نظرات و ورودی های فرم را در سایت خود به طور موقت غیرفعال کنید. اگر شخصی نظر یا فرمی را در طول تغییرات شما ارسال کند، آن داده ها از بین خواهند رفت.

برای غیرفعال کردن موقت نظرات در کل سایت خود به سرعت و به راحتی، توصیه می کنیم از WPCode استفاده کنید.

فقط افزونه رایگان WPCode snippets را نصب و فعال کنید و سپس به آن بروید قطعه کد » افزودن قطعه.

از اینجا می‌توانید روی دسته نظرات در منوی سمت چپ کلیک کنید و سپس روی «استفاده از قطعه» در زیر «غیرفعال کردن نظرات به طور کامل» کلیک کنید.

قطعه WPCode برای غیرفعال کردن کامل نظرات در سایت وردپرس شما

در صفحه بعدی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوئیچ را از غیرفعال به فعال تنظیم کنید.

سپس روی دکمه Update کلیک کنید و قطعه شما زنده خواهد شد.

قطعه فعال سازی WPCode

اگر ترجیح می دهید نظرات را به صورت دستی و بدون افزونه غیرفعال کنید، می توانید راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه غیرفعال کردن کامل نظرات در وردپرس را مشاهده کنید.

ما همچنین توصیه می کنیم که به طور موقت فرم های تماس یا سایر فرم ها را در وب سایت خود غیرفعال کنید. شما می توانید به سادگی فرم را حذف کرده و به طور موقت آدرس ایمیل تجاری خود را جایگزین آن کنید تا هیچ پیام مهمی را از دست ندهید.

در این مرحله، شما آماده هستید تا سایت خود را مهاجرت کنید یا کارهای تعمیر و نگهداری اولیه را بدون نگرانی از درگیری و خطا انجام دهید.

پاداش: چگونه صفحات پشتیبانی زیبا در وردپرس ایجاد کنید

علاوه بر قفل کردن حساب‌های کاربری و ایمن کردن فرم‌ها و نظرات، می‌توانید سایت خود را نیز در حالت نگهداری قرار دهید تا کسی نتواند به محتوای اصلی دسترسی پیدا کند.

یک صفحه تعمیر و نگهداری که به خوبی طراحی شده باشد می تواند دقیقا توضیح دهد که چرا سایت شما در حالت فقط خواندنی است و بازدیدکنندگان چه زمانی می توانند انتظار داشته باشند که دوباره آنلاین شود.

اینجاست که SeedProd وارد می شود. این بهترین صفحه ساز کشیدن و رها کردن برای وردپرس است و به شما امکان می دهد یک صفحه پشتیبانی کاملا سفارشی ایجاد کنید.

می توانید از نسخه رایگان SeedProd برای ایجاد یک صفحه حالت پشتیبانی زیبا استفاده کنید.

صفحه اصلی SeedProd Pro

برای جزئیات بیشتر، می‌توانید راهنمای ما در مورد نحوه قرار دادن سایت وردپرس خود را در حالت نگهداری ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه سایت وردپرس خود را برای انتقال و نگهداری سایت در حالت فقط خواندنی قرار دهید. همچنین می توانید راهنمای ما را در مورد بهترین نرم افزار چت زنده برای مشاغل کوچک و نحوه فعال کردن ثبت نام کاربر در سایت وردپرس خود بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک