منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نحوه سازماندهی آسان بارگذاری رسانه های کاربر در وردپرس

نحوه سازماندهی آسان بارگذاری رسانه های کاربر در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه سازماندهی آسان بارگذاری رسانه های کاربر در وردپرس

آیا می خواهید بارگذاری رسانه ها توسط کاربر را در وردپرس سازماندهی کنید؟

اگر وب‌سایتی با چندین نویسنده اجرا می‌کنید، ممکن است بخواهید دسترسی به کتابخانه رسانه هر نویسنده را فقط به آپلودهای خود محدود کنید. این می تواند مانع از حذف تصادفی تصاویر کاربر دیگر توسط نویسنده شود و به خصوصی نگه داشتن محتوای مختص مشترکین کمک کند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه بارگذاری‌های رسانه‌های کاربران را در وردپرس سازماندهی کنید.

نحوه سازماندهی بارگذاری رسانه های کاربر در وردپرس

چرا دسترسی نویسنده به آپلود رسانه را محدود کنید؟

اگر یک وبلاگ وردپرس با چند نویسنده دارید، افراد ممکن است تصاویر مختلفی را آپلود کنند. این می تواند پیدا کردن تصویر مناسب را برای نویسنده دشوار کند، یا می تواند به طور تصادفی فایل رسانه ای شخص دیگری را حذف یا ویرایش کند.

این می تواند انواع مشکلات را ایجاد کند، از جمله عملکرد ضعیف، کار اضافی زیاد برای مدیران و ویرایشگران سایت، و گردش کار ویرایشی پیچیده.

این دسترسی نامحدود نیز می تواند یک نگرانی حریم خصوصی باشد. برای مثال، اگر روی یک محصول یا ایده جدید کار می کنید، ممکن است نویسندگان دیگر تصاویر محرمانه را قبل از اعلام عمومی در کتابخانه رسانه ببینند.

اگر یک سایت عضویت وردپرس دارید، مشارکت کنندگان و مشترکین ممکن است به فایل های رسانه ای ممتازی دسترسی داشته باشند که نباید به آنها دسترسی داشته باشند. برای مثال، اگر دوره‌های آنلاین را می‌فروشید، یک مشارکت‌کننده می‌تواند از دسترسی به کتابخانه رسانه‌ای شما برای دانلود فایل‌های PDF ممتاز و سایر مطالب دوره بدون خرید اشتراک استفاده کند.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه محدود کردن افرادی که می‌توانند آپلود رسانه‌ها را در ناحیه مدیریت وردپرس شما ببینند، بیاندازیم. فقط از پیوندهای سریع زیر استفاده کنید تا مستقیماً به روشی که می خواهید استفاده کنید بروید.

روش 1. سازماندهی آپلود رسانه توسط کاربران با یک افزونه (سریع و آسان)

ساده ترین راه برای محدود کردن دسترسی به رسانه های آپلود شده استفاده از افزونه Frontier Restrict Access است.

این افزونه رایگان بررسی می کند که آیا کاربر دارد یا خیر edit_others_posts مجوزی که به آنها اجازه می دهد پست های کاربران دیگر را ویرایش کنند.

به طور پیش‌فرض، این گزینه به هر کسی که نقش مدیر یا ویرایشگر سایت را دارد، داده می‌شود. اگر می‌خواهید این را تغییر دهید، می‌توانید قابلیت‌هایی را به نقش‌های کاربر وردپرس اضافه یا حذف کنید.

اگر کاربری این مجوز را نداشته باشد، پس از فعال شدن این افزونه، نمی تواند به فایل های کاربر دیگری در کتابخانه رسانه وردپرس دسترسی داشته باشد. این به شما امکان می دهد تا آپلودهای رسانه ای توسط کاربران را بدون محدود کردن دسترسی مدیران و ویرایشگران سازماندهی کنید.

این افزونه بلافاصله کار می کند و هیچ تنظیماتی برای پیکربندی وجود ندارد، بنابراین می توانید به سادگی افزونه Frontier Restrict Access را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

روش 2: سازماندهی آپلود رسانه ها با استفاده از کد (پیشرفته)

گزینه دیگر محدود کردن دسترسی به فایل های موجود در کتابخانه رسانه با استفاده از یک کد است. این روش از شما نیاز دارد که یک قطعه کد را به وبلاگ یا وب سایت وردپرس خود اضافه کنید، بنابراین این روش برای مبتدیان نیست. با این حال، فقط برای سازماندهی رسانه آپلود شده خود نیازی به نصب یک افزونه جداگانه ندارید.

اغلب راهنماهایی با دستورالعمل هایی برای اضافه کردن کد سفارشی به قالب وردپرس خود پیدا می کنید. با این حال، این کار توصیه نمی شود زیرا خطاها و اشتباهات تایپی در کد شما می تواند باعث خطاهای رایج وردپرس یا حتی خرابی کامل سایت شما شود.

به همین دلیل ما WPCode را توصیه می کنیم.

WPCode بهترین افزونه قطعه کد است که توسط بیش از 1 میلیون وب سایت وردپرس استفاده شده است. این کار اضافه کردن کد سفارشی به وردپرس را بدون نیاز به ویرایش فایل functions.php آسان می کند.

برای این روش، ما کدی اضافه می کنیم که بررسی می کند آیا کاربر دارد یا خیر edit_others_posts اجازه. اگر آنها این مجوز را نداشته باشند، قطعه کد زیر مانع از دسترسی آنها به فایل های افراد دیگر در کتابخانه رسانه وردپرس می شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه رایگان WPCode را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی به قطعه کد » افزودن قطعه.

چگونه با استفاده از WPCode قطعات PHP سفارشی را به سایت خود اضافه کنید

در اینجا، فقط روی «افزودن کد سفارشی» بروید.

وقتی ظاهر شد، روی “Use Snippet” کلیک کنید.

افزودن یک قطعه کد سفارشی به وردپرس

برای شروع، یک عنوان برای قطعه کد سفارشی خود وارد کنید. این می تواند هر چیزی باشد که به شما کمک کند قطعه را در داشبورد وردپرس خود شناسایی کنید.

سپس منوی کشویی «Code Type» را باز کرده و «PHP Snippet» را انتخاب کنید.

دسترسی به کتابخانه رسانه را از طریق WPCode محدود کنید

در قسمت پیش‌نمایش کد، قطعه کد زیر را جای‌گذاری کنید:

add_filter( 'ajax_query_attachments_args', 'user_show_attachments' );
 
function user_show_attachments( $query ) {
  $user_id = get_current_user_id();
  if ( $user_id && !current_user_can('activate_plugins') && !current_user_can('edit_others_posts
') ) {
    $query['author'] = $user_id;
  }
  return $query;
} 

سپس فقط به بخش “درج” بروید. WPCode می‌تواند کد شما را در مکان‌های مختلف اضافه کند، برای مثال بعد از هر پست، فقط رابط یا فقط مدیر.

ما می‌خواهیم از کد PHP سفارشی در سرتاسر وب‌سایت وردپرس خود استفاده کنیم، بنابراین اگر قبلاً انتخاب نشده است روی «درج خودکار» کلیک کنید. سپس منوی کشویی Location را باز کرده و Run Anywhere را انتخاب کنید.

اجرای کد PHP سفارشی در وب سایت خود با استفاده از WPCode

سپس می‌توانید به بالای صفحه بروید و روی دکمه «غیرفعال» کلیک کنید تا به «فعال» تغییر کند.

در انتها بر روی Save Snippet کلیک کنید تا PHP Snippet فعال شود.

نحوه محدود کردن دسترسی به فایل های رسانه ای با استفاده از کد

اکنون کاربران فقط به فایل هایی که در کتابخانه رسانه وردپرس آپلود می کنند دسترسی خواهند داشت.

امیدواریم این مقاله به شما در سازماندهی بهتر آپلودهای رسانه ای از کاربران در سایت وردپرسی خود کمک کرده باشد. سپس می‌توانید بهترین راهنمای امنیتی وردپرس ما را بررسی کنید یا بهترین افزونه‌های فرم تماس وردپرس را انتخاب کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک