منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه اضافه کردن محتوای چند ستونی در وردپرس (بدون نیاز به HTML)

نحوه اضافه کردن محتوای چند ستونی در وردپرس (بدون نیاز به HTML)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه اضافه کردن محتوای چند ستونی در وردپرس (بدون نیاز به HTML)

آیا می خواهید محتوای چند ستونی را به پست های وردپرس خود اضافه کنید؟

از ستون ها می توان برای ایجاد طرح بندی جذاب برای پست ها و صفحات خود استفاده کرد. آنها سازماندهی محتوای خود را برای شما آسان می کنند. آنها همچنین می توانند خوانایی را بهبود بخشند زیرا بازدیدکنندگان وب سایت شما به سرعت متن را اسکن می کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی محتوای چند ستونی را بدون نوشتن کد HTML به پست های وردپرس خود اضافه کنید.

چگونه محتوای چند ستونی را به پست های وردپرس اضافه کنیم

چرا محتوای چند ستونی در وردپرس اضافه کنیم؟

رسانه های چاپی سنتی مانند روزنامه ها و مجلات از اولین روزهای چاپ از طرح بندی چند ستونی استفاده می کردند.

هدف آنها این بود که خواندن متن کوچکتر را برای کاربران آسانتر کنند و در عین حال از فضای موجود استفاده اقتصادی کنند.

طرح بندی های تک ستونی بیشتر در وب استفاده می شود. با این حال، شبکه‌های چند ستونی همچنان برای برجسته کردن محتوا و آسان‌تر کردن اسکن و خواندن آن مفید هستند.

به عنوان مثال، اگر یک وب سایت مجله دارید، می توانید از یک طرح چند ستونی برای سازماندهی محتوای خود استفاده کنید. این همان حسی را به آن می دهد که در یک مجله فیزیکی پیدا می کنید.

سازماندهی محتوای خود در چندین ستون نیز در صورتی مفید است که مقایسه، مقالات تحقیقاتی و سایر محتوای تعاملی را در وب سایت وردپرس خود منتشر کنید. این به بهبود خوانایی و افزایش تعامل کمک می کند.

با این حال، بیایید ببینیم چگونه می توانید محتوای چند ستونی را در ویرایشگرهای بلوک و کلاسیک اضافه کنید. برای رفتن به روشی که می خواهید استفاده کنید، می توانید به سادگی روی پیوندهای زیر کلیک کنید:

افزودن محتوای چند ستونی در ویرایشگر بلاک وردپرس – راه آسان

ایجاد محتوای چند ستونی که به عنوان محتوای ستون شبکه در وردپرس نیز شناخته می شود، اکنون آسان است زیرا یک ویژگی پیش فرض است. ویرایشگر بلوک وردپرس شامل ستون های بلوک است.

برای افزودن یک طرح چند ستونی، باید یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید. هنگامی که در ویرایشگر محتوا قرار گرفتید، روی نماد “+” در بالا کلیک کنید تا یک بلوک اضافه شود.

بعد، باید بلوک Columns را در تب Design انتخاب کنید.

یک بلوک ستون اضافه کنید

در مرحله بعد، باید تعداد ستون‌ها و طرح‌بندی‌هایی را که می‌خواهید برای پست وبلاگ خود استفاده کنید، انتخاب کنید.

وردپرس گزینه های مختلفی را برای انتخاب به شما نشان می دهد. به عنوان مثال، می توانید طرح بندی ستونی 50/50 را انتخاب کنید، از طرح بندی 33/66 و موارد دیگر استفاده کنید.

تعداد ستون ها را برای افزودن انتخاب کنید

پس از انتخاب یک طرح، می توانید بلوک هایی را به ستون های خود اضافه کنید. بلوک Columns به شما اجازه می دهد تا بلوک ها را در هر ستون اضافه کنید.

به عنوان مثال، می توانید بلوک Paragraph را انتخاب کنید و محتوا را به آن اضافه کنید.

بلوک ها را به ستون ها اضافه کنید

همچنین می‌توانید تنظیمات بلوک را در ستون سمت راست صفحه پس از ویرایش در پانل تنظیمات مشاهده کنید. در اینجا می توانید عرض ستون ها را ویرایش کنید.

علاوه بر متن، می توانید تصاویر و ویدئوها را نیز در ستون های وردپرس قرار دهید.

فقط ماوس خود را به یکی از ستون ها ببرید و روی دکمه “+” کلیک کنید تا یک بلوک اضافه شود. همچنین می‌توانید با تایپ کردن «/» و سپس نام بلوک، یک بلوک اضافه کنید.

به عنوان مثال، یک تصویر در یک ستون و مقداری متن در ستون دیگر اضافه کردیم.

محتوای رسانه ای را به ستون ها اضافه کنید

اضافه کردن چندین ستون در ویرایشگر قدیمی کلاسیک وردپرس

اگر وردپرس خود را به گوتنبرگ ارتقا نداده‌اید و همچنان از ویرایشگر کلاسیک استفاده می‌کنید، باید افزونه‌ای جداگانه برای ایجاد طرح‌بندی ستون شبکه‌ای نصب کنید.

ابتدا افزونه Column Shortcodes را نصب و فعال کنید. برای دستورالعمل های دقیق، راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس دنبال کنید.

وقتی فعال شد، می توانید یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست قدیمی را ویرایش کنید. هنگامی که در ویرایشگر کلاسیک قرار گرفتید، فقط روی “کلیک کنید[ ]’ در نوار ابزار.

روی دکمه های کد کوتاه کلیک کنید

این افزونه اکنون لیستی از کدهای کوتاه ستونی برای پست وبلاگ شما را به شما نشان می دهد.

شما می توانید هر طرحی را که می خواهید به وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید انتخاب کنید. همچنین گزینه هایی برای ویرایش ستون ستون وجود دارد.

یک کد کوتاه برای ستون ها انتخاب کنید

پس از انتخاب یک کد کوتاه، به طور خودکار در ویرایشگر کلاسیک ظاهر می شود. به عنوان مثال، ما برای این آموزش کد کوتاه “one half” را انتخاب کردیم.

سپس می توانید محتوای خود را بین کدهای کوتاه وارد کنید.

متن خود را بین ستون های کد کوتاه وارد کنید

سپس می توانید روی نماد کد کوتاه کلیک کنید.[ ]دوباره برای اضافه کردن کد کوتاه ستونی دیگر.

بیایید کد کوتاه “one half (آخرین)” را برای نمایش دو ستون در کنار هم اضافه کنیم. از اینجا فقط باید محتوای خود را به ستون دیگر اضافه کنید.

متن ستون دوم را وارد کنید و پست را منتشر کنید

سپس می توانید پست خود را بررسی کرده و آن را منتشر کنید.

در اینجا نحوه ظاهر آن در سایت آزمایشی ما آمده است.

محتوای چند ستونی در ویرایشگر کلاسیک

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه افزودن محتوای چند ستونی به پست ها و صفحات وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ساده ما برای سئوی وردپرس و انتخاب های متخصص ما برای افزونه های ضروری وردپرس برای سایت های تجاری را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک