منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه اضافه کردن لاگین بدون رمز عبور در وردپرس با لینک های جادویی

نحوه اضافه کردن لاگین بدون رمز عبور در وردپرس با لینک های جادویی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه اضافه کردن لاگین بدون رمز عبور در وردپرس با لینک های جادویی

آیا می خواهید یک سیستم ورود بدون رمز عبور مانند لینک های جادویی به وب سایت خود اضافه کنید؟

این به کاربران شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به یادآوری رمز عبور وارد وب سایت وردپرس شما شوند. آنها به سادگی روی پیوندی که به صندوق ورودی آنها ارسال می شود کلیک می کنند تا به سایت و حساب خود دسترسی پیدا کنند.

در این مقاله نحوه افزودن لاگین بدون رمز عبور در وردپرس با لینک های جادویی را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه اضافه کردن لاگین بدون رمز عبور در وردپرس با لینک های جادویی

ورود بدون رمز عبور چیست؟

شما از رمز عبور برای ایمن نگه داشتن وب سایت های وردپرس ما استفاده می کنید. با الزام هر کاربر به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور هنگام ورود، از دسترسی کاربران غیرمجاز به مناطق حساس وب سایت خود جلوگیری می کنید.

این امر مخصوصاً اگر وب سایتی دارید که کاربران باید به طور مرتب وارد آن شوند، مانند یک سایت چند نویسنده، سایت عضویت یا فروشگاه آنلاین، این امر بسیار مهم است.

اما ایجاد و به خاطر سپردن رمزهای عبور دشوار است و می تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند. به عنوان مثال، کاربران می توانند رمزهای عبور ضعیفی ایجاد کنند که به راحتی شناخته می شوند، یا از یک رمز عبور در چندین سایت استفاده کنند.

آنها همچنین می توانند برای شما هزینه کنند. 75 درصد از کاربران، مانند 30 درصد از مشتریان، زمانی که رمز عبور خود را فراموش می کنند و نیاز به تنظیم مجدد دارند، تسلیم می شوندهنگامی که از شما خواسته شد رمز عبور ایجاد کنید، سبد خرید خود را رها کنید. مشکلات رمز عبور نیز بر تیم پشتیبانی شما فشار وارد می کند.

خوشبختانه راه های مختلفی وجود دارد که می توانید امنیت رمز عبور سایت خود را بهبود ببخشید. می توانید کاربران خود را مجبور کنید از رمزهای عبور قوی استفاده کنند و رمز عبور خود را مرتباً تغییر دهند. همچنین توصیه می کنیم از یک مدیر رمز عبور برای مدیریت ایمن رمزهای عبور خود استفاده کنید.

با این حال، ممکن است بخواهید به طور کلی از رمزهای عبور خودداری کنید. سیستم ورود بدون رمز عبور به کاربران شما این امکان را می دهد که بدون وارد کردن رمز وارد وب سایت شما شوند.

لینک های جادویی چیست؟

لینک های جادویی رایج ترین روش ورود بدون رمز عبور هستند.

هنگام ورود به وب سایت وردپرس خود، از کاربر نام کاربری یا آدرس ایمیل خود خواسته می شود. سپس یک لینک ویژه به آن آدرس ایمیل ارسال می شود و کاربر فقط باید روی پیوند کلیک کند تا به وب سایت شما منتقل شود و به طور خودکار وارد شود.

این شکل از ورود بدون رمز عبور ایمن است زیرا اتصال فقط یک بار قابل استفاده است و پس از چند دقیقه منقضی می شود. علاوه بر این، پیوند را فقط می‌توان در حساب ایمیل کاربر یافت، که تأیید می‌کند کاربر همان کسی است که می‌گوید.

این با پیوند ورود موقتی که به توسعه‌دهنده افزونه یا متخصص امنیتی می‌دهید که باید آزمایش‌هایی را روی وب‌سایت شما انجام دهد متفاوت است. در این صورت تصمیم ورود به سیستم موقتی است و نیازی به وارد کردن آدرس ایمیل در هر بار نیست.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن لاگین بدون رمز عبور در وردپرس با پیوندهای جادویی بیاندازیم.

نحوه اضافه کردن لاگین بدون رمز عبور در وردپرس با لینک های جادویی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه ورود بدون رمز عبور را نصب کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال شدن، این افزونه به طور خودکار دکمه «پیوند ورود برای من را بفرست» به صفحه ورود استاندارد شما اضافه می کند. این به کاربران شما این امکان را می دهد که در صورت به خاطر سپردن با نام کاربری (یا ایمیل) و رمز عبور خود وارد سیستم شوند، یا اگر این کار را نکردند درخواست پیوند جادویی کنند.

این افزونه به طور خودکار یک دکمه پیوند جادویی را به صفحه ورود اضافه می کند

اگر یک حساب کاربری معتبر در وب سایت شما برای نام کاربری یا آدرس ایمیل وارد شده وجود داشته باشد، کاربر یک ایمیل با لینک ورود دریافت می کند.

اتصال به مدت 5 دقیقه کار می کند و پس از آن زمان پایان می یابد. در صورت لزوم، همانطور که در زیر نشان می دهیم، می توانید مدت زمان اتصال را در تنظیمات افزونه تغییر دهید.

توجه داشته باشید: اگر شما یا کاربرانتان ایمیل را دریافت نکرده اید و در پوشه اسپم شما نیست، ممکن است ایمیل وب سایت شما مشکل داشته باشد. شما باید راهنمای ما را در مورد نحوه رفع عدم ارسال ایمیل در وردپرس بررسی کنید.

اگر در وب سایت شما حساب کاربری با نام کاربری یا آدرس ایمیلی که وارد کرده اید وجود نداشته باشد، به جای آن یک پیام خطا نمایش داده می شود.

اگر حساب کاربری برای نام کاربری یا آدرس ایمیل وجود نداشته باشد، یک پیام خطا نمایش داده می شود

پیکربندی افزونه Magic Link

می توانید با مراجعه به افزونه Magic Link پیکربندی کنید تنظیمات » Magic Login در نوار کناری مدیریت

این صفحه شامل تمام گزینه‌های افزونه، از جمله گزینه‌های پریمیوم است که می‌تواند توسط کاربران حرفه‌ای استفاده شود.

تنظیمات لاگین Magic

گزینه اول “Force Magic Login” نام دارد. وقتی فعال باشد، کاربران شما نمی توانند با رمز عبور وارد شوند.

آنها به سادگی نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کرده و سپس روی دکمه “ارسال لینک برای من” کلیک می کنند. یک لینک جادویی به صندوق پستی آنها ایمیل می شود.

تنظیمات Force Magic Login رمز عبور را از صفحه ورود حذف می کند

همچنین می توانید از کد کوتاه استفاده کنید [magic_login_form] برای اضافه کردن یک فرم ورود با یک پیوند جادویی به هر صفحه یا ویجت. برای جزئیات بیشتر به راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن کد کوتاه در وردپرس مراجعه کنید.

گزینه دوم به صورت پیش فرض فعال است و یک دکمه ورود جادویی به فرم استاندارد ورود اضافه می کند. هنگامی که این سوئیچ خاموش است، دکمه پیوند جادویی از این فرم ورود حذف می شود.

دو گزینه بعدی مربوط به امنیت هستند. به طور پیش فرض، تنظیمات Token Lifespan باعث می شود که پیوندهای جادویی پس از 5 دقیقه منقضی شوند. توصیه می کنیم این تنظیم را کوتاه نگه دارید، اما اگر کاربران شما مشکل دارند، می توانید آن را به 10 یا 20 دقیقه افزایش دهید.

تنظیمات لاگین Magic

تنظیم اعتبار نشانه به طور پیش فرض روی 1 تنظیم شده است. این بدان معنی است که هر پیوند جادویی برای یک ورود کار می کند. توصیه می کنیم این تنظیم را حفظ کنید.

بعد یک ویژگی به نام “پیوندهای ورود خودکار” است. هنگامی که فعال باشد، یک پیوند جادویی به تمام ایمیل‌های ارسال شده از وردپرس، مانند تأیید سفارشات ووکامرس، کوپن‌های خودکار و اعلان‌های نظرات اضافه می‌شود. وقتی کاربر به ایمیل پاسخ می دهد، به طور خودکار وارد سیستم می شود.

سپس تعدادی از ویژگی های ممتاز برای کاربران حرفه ای ارائه می شود. آنها عبارتند از:

  • حفاظت از نیروی بی رحم
  • تنظیم درخواست ورود
  • بررسی IP
  • محدودیت دامنه
  • موضوع نامه الکترونیکی
  • محتوای ایمیل
  • تغییر مسیر ورود به سیستم

همچنین دکمه ای برای همه کاربران وجود دارد که توکن ها را بازنشانی می کند.

تنظیمات لاگین Magic

پس از اتمام پیکربندی افزونه، حتماً روی دکمه «به‌روزرسانی تنظیمات» در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه با لینک های جادویی، لاگین بدون رمز عبور در وردپرس اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک دامنه ایمیل رایگان دریافت کنید یا لیست ما از خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها را بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک