منو سایت

مزایا و معایب استفاده از آنها (2022)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایا و معایب استفاده از آنها (2022)

پروکسی ها به عنوان واسطه بین اینترنت و دستگاه های کاربران عمل می کنند. آنها ترافیک آنلاین را از طریق سرورهای خود هدایت می کنند و به کاربران اینترنتی اجازه می دهند تا به صورت ناشناس، ایمن و خصوصی از وب سایت ها بازدید کنند.

پروکسی ها ابزارهای محبوبی برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی، باز کردن قفل محتوای مسدود شده، مخفی کردن آدرس های IP و انجام کارهای مختلف جمع آوری داده ها مانند حذف وب هستند.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به پراکسی‌های مرکز داده و نحوه عملکرد آن‌ها بیندازیم.

تعریف سرور پروکسی مرکز داده

پروکسی مرکز داده یک دروازه یا واسطه بین شبکه و دستگاه دارای اینترنت شما است. این یک اتصال اینترنتی امن برای وب گردی و دسترسی به وب سایت ها ایجاد می کند.

هنگام دسترسی به شبکه، یک سرور پروکسی ترافیک آنلاین شما را از طریق سرورهای خود هدایت می کند و آدرس IP شما را با آدرس جدید جایگزین می کند و در نتیجه هویت و مکان شما را از چشمان کنجکاو پنهان می کند.

پروکسی های مرکز داده یک مرکز داده فیزیکی اجاره ای دارند. ارائه دهندگان خدمات پروکسی برای اجاره آدرس های IP بر اساس نیاز کاربران به این مرکز متکی هستند. یک مرکز داده IP اجاره‌ای ناشناس بودن آنلاین کاربر را افزایش می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با ظاهر آنلاین خود چه کاری انجام دهند.

پروکسی های مرکز داده از نظر حضور فیزیکی با پراکسی های موبایل و خانگی متفاوت هستند. همه انواع پروکسی ها آدرس IP شما را مبهم می کنند یا با آدرس دیگری جایگزین می کنند. با این حال، به جای آدرس‌های IP فیزیکی یا ابری، پروکسی‌های مرکز داده از آدرس‌های IP منحصربه‌فرد یک مرکز داده با چندین سرور در سراسر جهان استفاده می‌کنند. این به آنها اجازه می دهد تا تاخیرها را کاهش دهند و سریعتر کار کنند.

نحوه عملکرد پروکسی مرکز داده

پروکسی های مرکز داده مانند هر سرویس پروکسی دیگری کار می کنند. یک کاربر اینترنت یک سرویس پروکسی خریداری می کند و ابزار دروازه را روی دستگاه دارای اینترنت خود نصب می کند. سرور پروکسی به آنها امکان دسترسی به اینترنت را می دهد و دستگاه آنها را به وب سرورهای خود در مرکز داده متصل می کند.

هنگامی که کاربر درخواستی برای دسترسی به محتوای شبکه ارسال می کند، پروکسی مرکز داده یک آدرس IP موجود را از یکی از سرورهای خود اختصاص می دهد. یک IP جدید از هویت و مکان کاربران محافظت می کند و به آنها اجازه می دهد تا با خیال راحت در وب حرکت کنند.

پروکسی دیتاسنتر چگونه کار می کند

سرورهای پروکسی بدون توجه به دستگاهی که استفاده می کنید از شما محافظت می کنند. برخی از ارائه دهندگان خدمات پروکسی را به صورت رایگان ارائه می دهند. با این حال، خدمات رایگان اغلب فاقد امنیت مناسب و ویژگی های پیشرفته هستند.

ما راه‌حل‌های پراکسی ممتاز را توصیه می‌کنیم که رمزگذاری پیشرفته، آدرس‌های IP متعدد و پوشش سرور جهانی را ارائه می‌دهند.

ریزه کاری های پراکسی های مرکز داده

پروکسی های مرکز داده نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارند. بیایید به سرعت آنها را بررسی کنیم.

اثربخشی هزینه

پروکسی های مرکز داده در دسترس هستند. به عنوان مثال، شما می توانید یک مرکز داده اختصاصی پروکسی را تنها با یک دلار خریداری کنید و به مدت یک ماه از آن استفاده کنید.

پروکسی های IPv6 و مرکز داده مشترک حتی ارزان تر هستند و پهنای باند نامحدود و بهترین امنیت را ارائه می دهند. با این حال، بهترین ارائه دهندگان خدمات پراکسی تعداد دستگاه هایی را که کاربران می توانند استفاده کنند محدود می کنند.

اتصال سریع

سرعت یکی از مهمترین مزایای استفاده از پروکسی های مرکز داده است. وقتی صحبت از سرعت اینترنت به میان می آید عالی هستند.

از آنجایی که پروکسی های مرکز داده از سرورهای با کارایی بالا خود استفاده می کنند، می توانند سرعتی تا 1 گیگابیت در ثانیه ارائه دهند. افرادی که با برنامه های کاربردی وب کار می کنند اهمیت اتصالات اینترنتی فوق سریع برای تبادل آنلاین داده ها را درک می کنند.

به راحتی قابل دسترسی است

پروکسی های مرکز داده برای کار کردن به زیرساخت های پیچیده نیاز ندارند زیرا هیچ ISP در کار نیست. این باعث می شود به راحتی در دسترس باشند.

کاربردهای اصلی پروکسی های مرکز داده چیست؟

پروکسی های مرکز داده موارد استفاده زیادی دارند، مانند:

  • تحقیقات بازار – این پروکسی ها خراش دادن وب را فعال می کنند که برای جمع آوری داده های موفق بسیار مهم است. کسب‌وکارها از تکنیک‌های خراش دادن وب برای تقویت تصمیم‌گیری، انجام تحقیقات بازار و رقابت، مقایسه قیمت‌ها، شناسایی روندهای نوظهور و موارد دیگر استفاده می‌کنند.
  • دور زدن محدودیت های جغرافیایی – پروکسی های مرکز داده از آدرس های IP منحصر به فرد و مکان های سرور مختلف خود برای کمک به کاربران برای رفع انسداد محتوا در مناطق محدود استفاده می کنند.
  • تضمین کیفیت بازاریابی – از آنجایی که پروکسی های مرکز داده می توانند در هر جایی اجرا شوند، شرکت ها از آنها استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تبلیغات آنها نتایج مورد نظر را ارائه می دهد.
  • جلوگیری از ممنوعیت IP – اگر اسکراپینگ وب را تمرین می کنید یا چندین حساب رسانه اجتماعی را مدیریت می کنید، استفاده از یک IP باعث ممنوعیت IP شما می شود. پروکسی های مرکز داده می توانند به شما کمک کنند تا از این مشکل جلوگیری کنید و به هر تعداد از وب سایت هایی که نیاز دارید دسترسی داشته باشید.

مرکز داده در مقابل پروکسی های مسکونی

در اینجا مقایسه سریع مراکز داده در مقابل پروکسی های مسکونی است.

سرعت بالاتر

پروکسی های مرکز داده بسیار سریعتر از همتایان مسکونی خود هستند. به همین دلیل است که مشاغل از آنها استفاده می کنند تا اغلب آدرس های IP خود را بدون کاهش سرعت اتصال پنهان کنند.

پروکسی های مرکز داده با مسیریابی ترافیک آنلاین از طریق سرورهای خود سرعت بیشتری را ارائه می دهند. این ارائه دهندگان معمولاً به سرعت اینترنت کلاس تجاری دسترسی دارند و این نوع پروکسی را برای عملیات پاک کردن خودکار در مقیاس بزرگ ایده آل می کند.

هزینه بیشتری دارد

هزینه پراکسی های مسکونی بیشتر از خدمات پروکسی مرکز داده است. علاوه بر این، پروکسی های مرکز داده مقرون به صرفه تر هستند و ساخت و استفاده آسان تر هستند. آنها به منابع زیرساخت کمتری نیاز دارند و به کاربران اجازه می دهند آنها را روی سرورهای موجود بسازند.

گمنامی کمتر

در حالی که پروکسی های مرکز داده می توانند به شما در ارائه درجه ای از ناشناس بودن آنلاین کمک کنند، خدمات پراکسی مسکونی به دلیل در دسترس بودن مجموعه بزرگتری از آدرس های IP، بالاترین سطح ناشناس بودن را ارائه می دهند. بنابراین، پروکسی های مسکونی گزینه بهتری برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی و پوشش مکان های بیشتری در سراسر جهان هستند.

پراکسی‌های مسکونی گزینه‌های ترجیحی برای کاربران عادی و شرکتی اینترنت هستند زیرا امکان دسترسی به هر محتوایی را در هر مکانی فراهم می‌کنند. اگر نمی توانید به محتوای وب در منطقه خود دسترسی پیدا کنید، از IP دیگری برای تغییر مکان خود در خارج از منطقه محدود استفاده کنید.

نتیجه

پروکسی های مرکز داده سریع، قابل اعتماد، مقرون به صرفه و ایمن هستند. بهترین ارائه دهندگان خدمات پروکسی هزاران سرور در مراکز داده در سرتاسر جهان دارند که به کاربران این امکان را می دهند تا به هر محتوایی در هر کجا دسترسی داشته باشند.

در حال حاضر، می‌توانید به ارائه‌دهندگان پراکسی مرکز داده بی‌شماری با مدل‌های قیمت‌گذاری و محدوده ویژگی‌های مختلف بر اساس تعداد پراکسی‌ها یا پهنای باند داده مورد نیاز دسترسی داشته باشید.

از بین انواع پراکسی‌ها، پراکسی‌های مرکز داده ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین راه‌حل‌ها برای ناشناس ماندن آنلاین مناسب، رفع انسداد محتوای مسدود شده جغرافیایی، اسکن وب، مدیریت چندین حساب رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر هستند.