مزایای کلیدی و موارد استفاده از سرورهای پروکسی ISP (2022)

مزایای کلیدی و موارد استفاده از سرورهای پروکسی ISP (2022)

امروزه، کسب و کارها خدمات پراکسی زیادی برای انتخاب دارند که به راحتی می توان شمارش را از دست داد. با چنین تنوعی از سرورهای پروکسی در وب، یافتن یکی از آنها که با نیازهای خاص شما مطابقت داشته باشد می تواند یک چالش باشد.

با این حال، دو نوع سرور پراکسی از بقیه متمایز هستند – مسکونی و مرکز داده. اگرچه آنها ویژگی های متفاوتی را ارائه می دهند، اما چیزی را ارائه می دهند که هیچ نوع پروکسی دیگری نمی تواند ارائه دهد: ترکیبی از پراکسی های مسکونی و مرکز داده به پروکسی های ISP منجر می شود.

امروز قصد داریم در مورد پروکسی های ISP، نحوه کار و مزایای آنها صحبت کنیم.

پروکسی ISP توضیح داد

یک پروکسی IPS یا سرور پروکسی ISP یک واسطه بین کاربران اینترنت و سرورهای وب است. سرور پروکسی IPS دارای طیف وسیعی از آدرس های IP موجود است. کاربران می توانند به این مجموعه IP دسترسی داشته باشند و آدرس IP خود را با توجه به نیازهای خاص خود تغییر دهند.

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) برای هر درخواست آنلاین IP های جدیدی را به کاربران اختصاص می دهند. در حالی که اکثر انواع پراکسی ها با دستگاه های رومیزی کاربر نهایی و تلفن های همراه کار می کنند، پروکسی های ISP منحصراً از سرورهای میزبان استفاده می کنند.

از آنجایی که آنها ماهیت ثابتی دارند، اکثر کاربران از پروکسی های ISP به عنوان پراکسی های ساکن ساکن یاد می کنند. پروکسی های ISP در بین کاربران پروکسی محبوب هستند زیرا سرعت، انعطاف پذیری و ناشناس بودن پراکسی های مسکونی، مرکز داده و اختصاصی را با هم ترکیب می کنند.

آنها بر روی سرورهای ابری اجرا می شوند، ویژگی که آنها را بسیار سریع، ایمن و قابل اعتماد می کند. مهمتر از همه، آنها ناشناس بودن آدرس های IP خانه و سرعت پروکسی های مرکز داده را ارائه می دهند. آنها این کار را با میزبانی آدرس های IP از ISP ها در سرورهای مرکز داده انجام می دهند.

این پروکسی ها چگونه کار می کنند

پروکسی های ISP مانند هر سرور پروکسی کار می کنند. آنها برای هر درخواست آنلاین یک آدرس IP جدید اختصاص می دهند و با پنهان کردن مکان و آدرس IP شما از اتصال شما محافظت می کنند. یک آدرس IP جدید به شما امکان می دهد بدون اینکه مشکوک به نظر برسید از چندین وب سایت بازدید کنید.

اگرچه آدرس های IP مرکز داده سریع و ارزان هستند، اما به راحتی توسط وب سایت های هدف شناسایی و مسدود می شوند. در حالی که می‌توانید با آدرس‌های IP خانگی تقریباً غیرقابل شناسایی بر این چالش غلبه کنید، اما گران هستند زیرا از دستگاه‌های واقعی می‌آیند.

خدمات پروکسی ISP مزایای پراکسی های مسکونی و پروکسی های مرکز داده را با ارائه مجموعه ای امن و سریع از آدرس های IP مسکونی میزبانی شده بر روی سرور مرکز داده ترکیب می کند. کاربران به آدرس های IP ایمن و ناشناس دسترسی پیدا می کنند که می توانند برای مقاصد مسکونی و تجاری از آنها استفاده کنند.

مزایای اصلی پروکسی های ISP

بیایید نگاهی گذرا به مهم ترین مزایای پروکسی های ISP بیندازیم.

ناشناس بودن

پروکسی های ISP نسبت به اکثر انواع پراکسی ها مشروعیت و ناشناس بودن بالاتری ارائه می دهند زیرا ISP ها آنها را برون سپاری می کنند. آدرس های IP اختصاص داده شده مانند آدرس های IP قانونی برای هدف قرار دادن وب سایت ها به نظر می رسند. این مشروعیت به کاربران اجازه می دهد تا از اقدامات ضد خراش و امنیتی مختلفی که بر شناسایی IP متکی هستند دور بزنند.

پهنای باند

پروکسی های ISP پهنای باند تقریبا نامحدودی را ارائه می دهند. با این حال، این به مدل قیمتی که انتخاب می کنید بستگی دارد. ارائه دهندگان خدمات پروکسی ISP مدل قیمت گذاری پروکسی مسکونی را که با توجه به ترافیک مصرف شده هزینه دریافت می کند، پیاده سازی نمی کنند.

درعوض، کاربر روی آدرس‌های IP فردی کنترل می‌شود و می‌تواند از آنها برای کارهای آنلاین در مقیاس بزرگ، مانند حذف چندین وب‌سایت استفاده کند. علاوه بر این، پروکسی های ISP ابزارهای کاملی برای خراش دادن وب هستند زیرا با آدرس های IP ترکیبی ارائه می شوند.

گزینه های چرخش

پروکسی های ISP گزینه های بی سابقه ای را برای چرخش IP به شما ارائه می دهند. می توانید چندین کار آنلاین انجام دهید مانند:

 • کفش ورزشی؛
 • مدیریت چند رسانه اجتماعی؛
 • خراش دادن وب؛
 • تحقیقات بازار؛ و
 • نظارت بر سئو.

ارائه دهندگان پروکسی ISP همچنین دسترسی به سرورهای بک لینک و آدرس های IP چسبنده (استاتیک) را فراهم می کنند که می توانید متناسب با نیاز خود آنها را بچرخانید.

آپتایم بزرگ

با پروکسی های ISP، سرورهای تجاری شما 99.99% آپتایم را تضمین می کنند. خدمات پروکسی ISP ویژگی های اضافی را ارائه می دهد مانند:

 • حداکثر عملکرد – اتصال به اینترنت پرسرعت و ذخیره وب برای حفظ عملکرد سرورهای وب شما در اوج عملکرد؛ و
 • امنیت – علاوه بر حداکثر زمان کار، به تجزیه و تحلیل وب، ممیزی و فیلتر کردن، از جمله فایروال و رمزگذاری انتها به انتها برای بالاترین حفاظت از امنیت سایبری دسترسی خواهید داشت.

سرعت

از آنجایی که پروکسی‌های ISP مجموعه عظیمی از آدرس‌های IP، سرعت آدرس‌های IP مرکز داده، و مشروعیت و ناشناس بودن پراکسی‌های خانگی را ارائه می‌کنند، می‌توانند فعالیت‌های آنلاین شما مانند اسکراپی وب را قابل اعتمادتر و کارآمدتر کنند.

علاوه بر این، پروکسی‌های ISP چالش‌های شناخته شده فرسودگی داده‌ها، مانند کاهش سرعت اتصال، مشکلات پهنای باند و کاهش سرعت محدودیت‌های سرعت را حذف می‌کنند.

استفاده های رایج

در اینجا پنج مورد از رایج ترین موارد استفاده از پروکسی های ISP آورده شده است.

خراش دادن

اسکن وب یا اسکن داده ها فرآیند گشت و گذار در وب، هدف قرار دادن محتوای صفحه وب و استخراج داده ها برای تجزیه و تحلیل بیشتر است. در حالی که خراش دادن یک یا دو وب سایت اختلال زیادی ایجاد نمی کند، عملیات خراش در مقیاس بزرگ مستعد ممنوعیت IP و مسدود کردن اسکراپر است.

بنابراین، برای دسترسی به محتوا در مناطق مختلف، باید آدرس IP و مکان خود را مرتباً تغییر دهید. مقدار داده‌ای که می‌خواهید خراش دهید نیز عامل تعیین‌کننده‌ای در موفقیت اسکراپی وب شما است.

از آنجایی که پروکسی های ISP فوق العاده سریع و عملا غیرقابل شناسایی هستند، می توانید از آنها برای خراش دادن چندین وب سایت و بازیابی حجم زیادی از داده ها به صورت آنی استفاده کنید.

دسترسی به محتوای مسدود شده جغرافیایی

وب‌سایت‌های مدرن برای کنترل تعداد درخواست‌هایی که کاربران اینترنت می‌توانند با یک IP ارسال کنند یا برای جلوگیری از بارگیری داده‌های بیش از حد از صفحات وب مربوطه خود، از اقدامات هدف‌گیری جغرافیایی و throttling استفاده می‌کنند.

اگر بخواهید چنین وب سایت هایی را با استفاده از یک IP حذف کنید شناسایی و برای همیشه ممنوع می شوید.

پروکسی های ISP می توانند با ظاهر شدن به عنوان یک کاربر معمولی اینترنت با آدرس IP واقعی به شما کمک کنند مکانیسم های محدودیت جغرافیایی و ضد خراش را دور بزنید.

پروکسی های ISP آدرس های IP جدیدی را برای هر درخواست خراش دادن اختصاص می دهند، در نتیجه به شما امکان دسترسی به شبکه های رسانه های اجتماعی، نتایج موتورهای جستجو، سایت های تبلیغاتی، و پلتفرم های تجارت الکترونیک و خرده فروشی را می دهند.

تأیید آگهی

پروکسی های ISP می توانند به شما کمک کنند تا آمار تبلیغات را تأیید کنید و مطمئن شوید که ارزش پول خود را به دست می آورید. اغلب اوقات، شرکت های تبلیغاتی پول شما را می گیرند اما به وعده های خود عمل نمی کنند.

خدمات پروکسی ISP می تواند به شما کمک کند تا کمپین های تبلیغاتی خود را با اسکن وب بررسی کنید تا ببینید آیا تبلیغاتی که به صورت آنلاین ارائه می کنید نتایج دلخواه را ارائه می دهند، مانند:

 • دستیابی به مخاطب هدف؛
 • ظاهر شدن در وب سایت های مناسب؛ و
 • پوشش استانداردهای صنعت

پروکسی های ISP میلیون ها وب سایت را برای تأیید عملکرد تبلیغات و جلوگیری از مسدود شدن IP به دلیل استفاده بیش از حد هدف قرار می دهند.

نظارت بر رسانه های اجتماعی

نظارت بر رسانه های اجتماعی مشابه نظارت بر سئو است. با این حال، بیشتر به فعالیت در شبکه های رسانه های اجتماعی می پردازد تا نتایج موتورهای جستجو. فعال بودن بیش از حد در شبکه‌های اجتماعی متعدد می‌تواند باعث ایجاد شک شود.

بازاریابان و کسب‌وکارها باید چندین حساب رسانه‌های اجتماعی را برای انجام کارهای روزمره خود مدیریت کنند. مشکل این است که اکثر آنها این کار را با یک IP انجام می دهند.

از آنجایی که رسانه‌های اجتماعی چنین رفتاری را ممنوع یا مسدود می‌کنند، می‌توانید از پروکسی‌های ISP برای اختصاص آدرس‌های IP جدید برای هر حساب رسانه اجتماعی و جلوگیری از ممنوعیت یا مسدود شدن توسط یک پلت فرم استفاده کنید.

نظارت بر سئو

نظارت بر سئو برای کسب و کارهای دیجیتال بسیار مهم است زیرا به آنها کمک می کند تا محتوای، محصولات، خدمات، وب سایت ها و غیره خود را بررسی کنند. آن‌ها می‌توانند با تکیه بر تکنیک‌های مانیتورینگ سئو، وب‌سایت‌های خود را در موتورهای جستجو رتبه‌بندی کنند و مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کنند.

رتبه بندی موتور جستجوی شما به عوامل زیادی مانند کوکی های مرورگر وب و موقعیت مکانی شما بستگی دارد. آنها می توانند بر نتایج موتورهای جستجو تأثیر بگذارند. شما می توانید با چرخاندن آدرس های IP و تغییر مکان خود، این مشکلات مربوط به پروکسی ISP را حل کنید.

چالش های بالقوه

هر چقدر هم که پروکسی های ISP مفید به نظر می رسند، بدون چالش نیستند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

اثربخشی هزینه

پروکسی های ISP ممکن است به دلیل منبعشان گران تر از پراکسی های مسکونی یا مراکز داده باشند. شما دو گزینه برای خرید پروکسی ISP دارید:

 • در یک آدرس IP – پراکسی های خصوصی یا محلی ممکن است در دسترس تر باشند. یا
 • برای ترافیک – پروکسی های مسکونی به ازای هر گیگابایت ارزان تر هستند.

مکان های محدود

اگرچه ارائه دهندگان پروکسی ISP دارای سرور در سراسر جهان هستند، اجاره چندین سرور می تواند گرانتر از استفاده از راه حل هایی مانند شبکه های خانگی نظیر به نظیر باشد.

در مقایسه با شبکه های P2P، پروکسی های ISP مکان های سرور کمتری را ارائه می دهند. همچنین باید چندین هزینه نگهداری سرور را به هزینه بالای پروکسی های ISP اضافه کنید.

زیرشبکه کمتر

اگرچه آنها تنوع قابل توجهی از زیرشبکه ها دارند، پروکسی های ISP نمی توانند به پروکسی های خانگی P2P نزدیک شوند.

نتیجه

پروکسی های ISP با ناشناس بودن پراکسی های خانگی و سرعت آدرس های IP مرکز داده مطابقت دارند. اگرچه پروکسی‌های ISP دارای چندین اشکال هستند، مانند هزینه بالا، مکان سرور محدود و زیرشبکه‌های کمتر، پروکسی‌های ISP برای اسکن وب، سئو و نظارت بر رسانه‌های اجتماعی، تأیید تبلیغات و مرور وب ناشناس ایده‌آل هستند.

اگر یک تجارت الکترونیکی دارید یا چندین حساب رسانه اجتماعی را مدیریت می کنید و پروکسی های ISP هر دو را ارائه می دهند، به ناشناس بودن و سرعت نیاز دارید.