منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خطای 414 Request URI Too Long چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

خطای 414 Request URI Too Long چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خطای 414 Request URI Too Long چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

آیا تا به حال با خطای 414 request URI خیلی طولانی در وب سایت وردپرس خود مواجه شده اید؟

این خطا معمولا زمانی ایجاد می شود که یک خطای مهم بین مرورگر وب و سرور شما وجود داشته باشد. با کلیک بر روی لینک یا هر اقدامی که توسط افزونه وردپرس انجام می شود، این خطا را مشاهده خواهید کرد.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که خطای ۴۱۴ درخواست URI خیلی طولانی است چیست و چگونه آن را برطرف کنید.

خطای 414 request URI خیلی طولانی چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

خطای 414 Request URI Too Long چیست؟

خطای 414 درخواست URI بسیار طولانی زمانی رخ می‌دهد که URL یا اقدامی که می‌خواهید برای سرور طولانی باشد.

توجه داشته باشید که بین URI و URL تفاوت وجود دارد. URI یا Uniform Resource Identifier می تواند نام منبع، مکان یا هر دو باشد. از طرف دیگر، URL یا Uniform Resource Locator می تواند فقط محل یک منبع باشد.

هر دو اصطلاح معمولاً به جای هم استفاده می شوند زیرا URL بخشی از URI است. با این حال، خطای 414 می تواند توسط هر دو مؤلفه ایجاد شود، بنابراین بیایید به دلایل آن نگاه کنیم.

چه چیزی باعث خطای 414 Request URI Too Long می شود؟

ممکن است وقتی روی پیوند کلیک می کنید خطای 414 را مشاهده کنید و سرور نتواند آن را پردازش کند زیرا خیلی طولانی است.

یکی از موقعیت‌هایی که پیوند می‌تواند بسیار طولانی باشد، استفاده از پارامترهای UTM (ماژول ردیابی ارچین) است. اگر از کدهای UTM برای ردیابی تبدیل ها در وب سایت وردپرس خود استفاده می کنید و پارامترهای زیادی در URL وجود دارد، این می تواند باعث این خطا شود.

وضعیت دیگری که می تواند باعث خطای 414 شود، حلقه تغییر مسیر است. این زمانی است که یک پیکربندی یا تنظیم نادرست در افزونه وردپرس باعث درخواست های تغییر مسیر زیادی می شود.

در نتیجه، URL های فوق العاده طولانی و خطای 414 درخواست URI بسیار طولانی دریافت می کنید.

به طور مشابه، برخی از افزونه ها نیز ممکن است URI های طولانی را به عنوان بخشی از عملکرد خود ایجاد کنند. اگر افزونه های امنیتی همه کاره وردپرس را روی سایت خود نصب کرده باشید، به احتمال زیاد با این خطا مواجه خواهید شد.

در موارد نادر، هنگامی که یک درخواست POST به درخواست GET تبدیل می شود و اطلاعات درخواست بیش از حد طولانی است، یک مشکل توسعه دهنده نیز می تواند باعث خطای 414 شود. در نهایت، حملات سایبری به سرور وب سایت شما نیز می تواند منجر به مشکلاتی با 414 URI شود که بسیار طولانی هستند.

با این حال، بیایید ببینیم چگونه می توانید خطای 414 را در وب سایت وردپرس خود برطرف کنید.

رفع خطای 414 Request URI Too Long

یک راه سریع برای رفع این مشکل، افزایش اندازه URI است که سرور وب سایت شما می تواند مدیریت کند.

قبل از حرکت به جلو، توصیه می کنیم یک نسخه پشتیبان از وردپرس ایجاد کنید. این به این دلیل است که رفع خطای 414 شامل ویرایش فایل های پیکربندی وب سایت است. در صورتی که مشکلی پیش بیاید، یک نسخه پشتیبان از سایت خود آماده بازیابی خواهید داشت.

برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه پشتیبان گیری از یک سایت وردپرس را ببینید.

تعیین کنید که آیا وب سایت شما از Apache یا Nginx استفاده می کند

ابتدا باید نوع سروری را که وب سایت وردپرس شما استفاده می کند، بیابید. 2 نوع اصلی سرور وجود دارد که شامل Apache و Nginx می شود.

یک راه آسان برای انجام این کار باز کردن سایت خود در یک مرورگر است. پس از آن، می توانید روی صفحه اصلی کلیک راست کرده و گزینه “Inspect” را انتخاب کنید.

آیتم چک را باز کنید

سپس باید به تب Network در بالا بروید.

از اینجا می توانید هر موردی را در ستون Name انتخاب کنید. سپس باید به بخش «سربرگ پاسخ» بروید و جزئیات «سرور» را ببینید.

نوع سرور سایت خود را ببینید

این به شما نشان می دهد که آیا سایت شما از Nginx یا Apache استفاده می کند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که از کدام نوع سرور استفاده کنید، می توانید برای دریافت جزئیات بیشتر با ارائه دهنده هاست وردپرس خود تماس بگیرید.

پس از تعیین نوع سرور، بیایید نحوه رفع خطای 414 request URI خیلی طولانی برای Apache و Nginx را بررسی کنیم.

رفع خطای 414 Request URI Too Long در Nginx

ابتدا برای دسترسی به فایل های پیکربندی وب سایت به یک سرویس گیرنده FTP یا پروتکل انتقال فایل نیاز دارید.

کلاینت های FTP زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برای این آموزش ما از Filezilla استفاده خواهیم کرد. اگر برای راه اندازی FTP و دسترسی به فایل ها در وب سایت ها به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه استفاده از FTP برای آپلود فایل ها در وردپرس را ببینید.

پس از ورود به سیستم، باید فایل ‘nginx.conf’ را دانلود کنید. با دنبال کردن این مسیر می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید: /etc/nginx/nginx.conf

به فایل Nginx دسترسی پیدا کنید

هنگامی که فایل را پیدا کردید، آن را در رایانه خود دانلود کنید و سپس آن را در نرم افزار دفترچه یادداشت خود باز کنید.

از اینجا می توانید جستجو کنید large_client_header_buffers 4 8K تنظیمات. اگر آنجا نیست، فقط آن را به انتهای فایل اضافه کنید.

2 مجموعه از مقادیر را مشاهده خواهید کرد که به تعداد و اندازه اشاره دارند. فقط اندازه را از 8K تا 128K ویرایش کنید. این باعث افزایش اندازه URI می شود و به سرور سایت اجازه می دهد تا URL های طولانی را مدیریت کند.

اندازه URI را در Nginx افزایش دهید

پس از اتمام کار، به سادگی فایل متنی را ذخیره کرده و با استفاده از سرویس گیرنده FTP دوباره آن را در وب سایت خود آپلود کنید.

برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه استفاده از FTP برای آپلود فایل در وردپرس را ببینید.

رفع خطای 414 Request URI Too Long در آپاچی

اگر از نوع سرور آپاچی استفاده می کنید، فرآیند مشابه Nginx است. ابتدا برای دسترسی به فایل های وب سایت به یک کلاینت FTP نیاز دارید.

پس از ورود به سیستم، باید فایل “apache2.conf” را پیدا کنید. به سادگی با استفاده از سرویس گیرنده FTP به مسیر زیر بروید: /etc/apache2/apache2.conf

دسترسی به فایل های پیکربندی آپاچی

سپس باید فایل را دانلود کرده و در نرم افزار notepad باز کنید.

سپس می توانید جستجو کنید LimitRequestLine 128000 تنظیمات. اگر یکی را نمی بینید، فقط آن را به انتهای فایل اضافه کنید.

به طور معمول، LimitRequestLine روی 128000 تنظیم شده است. با این حال، می توانید این مقدار را به 256000 یا بالاتر افزایش دهید تا خطای 414 حذف شود. فقط مطمئن شوید که مقداری که تنظیم کرده اید مضرب 2 باشد.

اندازه URI را در آپاچی افزایش دهید

پس از اتمام کار، به سادگی فایل را با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت آپلود کنید. این باید به رفع خطای 414 در وب سایت وردپرس شما کمک کند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید که خطای 414 Request URI Too Long چیست و چگونه آن را برطرف کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد امنیت وردپرس و رایج ترین اشتباهات وردپرس را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک