منو سایت

تفاوت ها و شباهت های کلیدی (2022)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت ها و شباهت های کلیدی (2022)

رهبران کسب و کار در راه تبدیل شدن به مالکان شرکت های خود با چالش های مختلفی روبرو هستند. جدا از ایجاد حمایت مالی و ارائه یک ایده تجاری سودآور، آنها همچنین باید مدل کسب و کار مناسبی را برای راه اندازی شرکت خود انتخاب کنند.

حتی اگر ابزار و ایده ای در اختیار داشته باشید، انتخاب نوع اشتباه مدل کسب و کار می تواند منجر به نتایج ضعیف شود. تحقیقات بازار می تواند به شما در یافتن یک مدل کسب و کار مناسب برای لحظه کمک کند، اما موفقیت بلندمدت تجاری شما در نهایت به انتخاب هایی که انجام می دهید بستگی دارد.

نهاد تجاری شما به ساختار شرکتی که انتخاب می کنید بستگی دارد زیرا نحوه عملکرد شما را از نظر پرداخت مالیات، مسئولیت شخصی، مدیریت پول، اسناد و مدارک و موارد دیگر تعیین می کند. در حالی که گزینه های زیادی در دسترس است، دو مورد برجسته هستند – LLC و S corp.

در اینجا، هر دو ساختار کسب و کار را توضیح می دهیم و به تفاوت ها و شباهت های آنها نگاه می کنیم تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کنیم.

تعیین LLC

LLC به معنای شرکت با مسئولیت محدود است. این یکی از محبوب ترین مدل های تجاری در ایالات متحده است. LLC یک نهاد تجاری است که می تواند یک یا چند مدیر، عضو یا مالک داشته باشد.

شرکت با مسئولیت محدود یک ساختار تجاری منعطف و راحت است. این مزایا و ویژگی های یک شرکت و یک مشارکت را ترکیب می کند.

در صورت ورشکستگی شرکت به دلیل مطالبات قانونی و بدهی، صاحبان شرکت در معرض مسئولیت محدود هستند. بسته به ایالت، ساختار کسب و کار LLC ممکن است شیوه های مالیاتی سودمندی را ارائه دهد که می تواند به شما در صرفه جویی در دراز مدت کمک کند. ایالت شما بر درآمد LLC به عنوان درآمد شخصی شما مالیات می دهد.

یک LLC برای عملکرد به یک توافق نامه عملیاتی نیاز دارد و دو انتخاب از ساختارهای تجاری دارد:

 • مالکیت – این مدل دارای یک شخص به عنوان مالک کسب و کار است یا ممکن است به یک ساختار چند عضوی اشاره داشته باشد. یا
 • مدیریت – این ساختار تجاری به یک مدیر برای مدیریت عملیات تجاری نیاز دارد. مدل مدیریت نیز LLC مدیریت شده توسط مدیر نامیده می شود. همچنین یک LLC با مدیریت اعضا وجود دارد که یک یا چند عضو آن مدیران شرکت هستند.

مهمترین چیز در مورد ساختار تجاری LLC مسئولیت محدود است. مالکان، مدیران و اعضا از حمایت قانونی بیشتری از مسئولیت شخصی و شرکتی برخوردار می شوند.

مسئولیت محدود حمایت قانونی در برابر طلبکاران را فراهم می کند. اعضا و مالکان مشمول ادعایی علیه LLC نیستند و مسئولیتی در قبال بدهی ندارند.

هشت نوع LLC وجود دارد:

یک ساختار تجاری LLC برای ایمن سازی دارایی های شما محافظت قانونی را فراهم می کند و به شما امکان می دهد در مالیات ها صرفه جویی کنید. تشکیل یک LLC آسان است و همچنین به شما امکان می دهد نحوه پرداخت مالیات های مربوط به تجارت را انتخاب کنید. شما می توانید خدمات حرفه ای را برای رسیدگی به تشکیل LLC از طرف خود استخدام کنید.

تعریف S Corporation

سپاه S نهادهای تجاری نیستند، بلکه طبقه بندی مالیاتی هستند. آنها مشمول مالیات تحت فصل S کد درآمد داخلی هستند، اما برخلاف C Corps، S Corps و LLC فقط مشمول یک براکت مالیاتی هستند. به عبارت دیگر، این ساختار تجاری می تواند به شما در صرفه جویی در مالیات کمک کند.

اگرچه تشکیل یک شرکت S مشابه فرآیند یک LLC است، اما این ساختار تجاری نیاز به ثبت فرم S Election 2553 در خدمات درآمد داخلی (IRS) دارد. این فرم نهاد تجاری شما را از نظر دولت قانونی می کند.

یک مالک S Corp از طریق اظهارنامه مالیاتی شخصی خود مالیات بر درآمد مربوط به تجارت می پردازد. ایجاد یک شرکت S نیز منوط به شرایط مختلف واجد شرایط بودن IRS است:

 • یک شرکت باید آمریکایی باشد.
 • بیش از 100 مالک یا سهامدار نمی تواند وجود داشته باشد.
 • صاحبان شرکت S می توانند دارایی ها، تراست ها و افراد باشند.
 • افراد غیر مقیم، شراکت ها و شرکت ها نمی توانند صاحب یک شرکت S باشند. و
 • بدنه های S تابع یک طبقه سهام هستند.

از آنجایی که یک شرکت S دارای یک براکت مالیاتی است، می توانید نحوه پرداخت مالیات شرکت خود را انتخاب کنید:

 • در سطح سهامداران؛ یا
 • در سطح شرکتی.

یک شرکت S به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا از مزایای مالیاتی استفاده کنند و از برخورد با قوانین و مقررات ایالتی در مورد تشریفات شرکتی اجتناب کنند.

تشکیل یک شرکت S یک گزینه عالی برای صاحبان مشاغلی است که درآمد کافی برای تغییر ساختار مالیاتی و طبقه بندی خود ایجاد می کنند.

تفاوت های اصلی

بیایید LLCها و S Corps را با هم مقایسه کنیم تا تفاوت آنها را ببینیم.

مالکیت

LLCها مشمول هیچ گونه محدودیت IRS در مورد مالکیت نیستند. با این حال، سپاه S باید از قوانین IRS پیروی کند که برای LLC ها اعمال نمی شود.

این قوانین شامل موارد زیر است:

 • یک سپاه S نمی‌تواند بیش از 100 مالک (سهام‌دار) داشته باشد، در حالی که یک LLC می‌تواند تعداد نامحدودی مالک، مدیر یا عضو داشته باشد.
 • سپاه S باید شرکت های ایالات متحده باشد، در حالی که LLC ها می توانند اعضای غیر آمریکایی داشته باشند.
 • تراست‌ها، شراکت‌ها و شرکت‌ها می‌توانند LLC داشته باشند، اما نه S Corps.
 • هیچ محدودیتی مانع از داشتن شرکت های تابعه LLC نمی شود. و
 • شرکت‌های LLC مشمول محدودیت‌هایی برای انتشار طبقات سهام با حقوق مالی متفاوت نیستند، در حالی که سپاه S از امتیاز یکسانی برخوردار نیست.

تا زمانی که مالکان S Corp قوانین مالکیت IRS را رعایت کنند، در انتقال سهام S Corp آزاد هستند. انتقال مالکیت LLC بدون تایید اعضا امکان پذیر نیست.

ساختار مدیریت

در حالی که فقط مالکان (سهامداران) می توانند یک سپاه S را مدیریت کنند، LLCها انعطاف پذیرتر هستند و می توانند مدیران یا اعضای خود را مدیریت کنند. آنها می توانند تاجران انحصاری یا شراکتی باشند.

از سوی دیگر، سپاه S دارای افسران و مدیران است. در حالی که مدیران تصمیم‌گیری و امور شرکتی را مدیریت می‌کنند، آنها عملیات روزمره تجاری را مدیریت نمی‌کنند – آنها کارکنانی برای آن نوع کار دارند.

الزامات تشکیل

سپاه S و LLCها تابع شرایط تشکیل متفاوتی هستند.

الزامات تشکیل S Corp عبارتند از:

 • بدون سرمایه گذار خارجی؛
 • تجارت باید یک شرکت داخلی باشد.
 • یک شرکت S نمی تواند بیش از 100 مالک (سهامدار) داشته باشد. و
 • فقط یک طبقه از سهام می تواند وجود داشته باشد.

انتخاب وضعیت شرکت S همچنین مستلزم آن است که صاحب کسب و کار فرم 2553 IRS را در IRS ارسال کند.

مالیات

ساختار تجاری شرکت S به مالکان اجازه می دهد از مالیات مضاعف اجتناب کنند. آنها می توانند انتخاب کنند که مالیات شرکت را در سطح سهامدار یا شرکت بپردازند و مشمول قانون مالیات فدرال هستند، در حالی که شرکت های LLC از قوانین ایالتی پیروی می کنند.

صاحبان LLC مالیات های خوداشتغالی مانند مالیات تامین اجتماعی و مدیکر را مستقیماً به IRS می پردازند. تمام درآمد LLC مشمول مالیات است، در حالی که یک شرکت S روش مالیاتی متفاوتی دارد.

سهامداران دستمزد دریافت می کنند و شرکت مالیات بر حقوق آنها را رسیدگی می کند. مالکان می توانند تصمیم بگیرند که چگونه می خواهند مالیات حقوق و دستمزد را از درآمد مشمول مالیات شرکت ها کسر کنند. آنها معمولاً مالیات حقوق و دستمزد را به عنوان هزینه شرکت امضا می کنند.

TRZ

سهامداران شرکت S حقوق ماهیانه ای دریافت می کنند که درآمد شخصی مشمول مالیات محسوب می شود. آنها مالیات مدیکر و تامین اجتماعی می پردازند، در حالی که اعضای LLC بر اساس خوداشتغالی درآمد کسب می کنند. آنها باید مالیات بر درآمد خوداشتغالی بپردازند.

عملیات تجاری

سپاه S تمایل دارد که الزامات عملیاتی ساختاری و رسمی سختگیرانه ای داشته باشد، از جمله محدودیت در انتشار سهام، برگزاری جلسات، و تصویب آیین نامه های شرکت. آنها یا از خدمات حسابداری نقدی یا خدمات حسابداری تعهدی استفاده می کنند.

از سوی دیگر، LLCها مشمول الزامات شرکتی مشابه با S Corps نیستند. آنها می توانند با استفاده از قراردادهای عملیاتی LLC، که به LLC انعطاف پذیری بیشتری از نظر عملیات تجاری می دهد، از قوانین شرکتی اجتناب کنند.

چگونه شبیه هستند؟

در حالی که تفاوت هایی بین شرکت های LLC و سپاه S وجود دارد، شباهت هایی نیز وجود دارد.

الزامات انطباق

LLCها و S Corps باید از قوانین LLC و مقررات شرکت ایالتی پیروی کنند. هر دو نهاد تجاری باید هر گونه تغییر را به کشورهای مربوطه اطلاع دهند، مانند:

 • تغییر نام شرکت؛
 • تغییر نماینده ثبت شده؛
 • تغییر نوع واحد تجاری؛ و
 • تغییر وضعیت کسب و کار (در صورت خارج از وضعیت تشکیل).

هر دو مدل باید هزینه های سالانه را بپردازند، اظهارنامه سالانه را ارسال کنند و یک نماینده ثبت شده تعیین کنند.

نهادهای مالیاتی عبوری

هر دو LLC و S Corps نهادهای مالیاتی هستند. با این حال، صاحبان LLC این گزینه را دارند که از مالیات عبوری انصراف دهند.

مالیات عبوری به پرداخت مالیات های مربوط به کسب و کار (غیر درآمدی) در سطح شرکت اشاره دارد.

این مدل مالیاتی به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا با مراجعه به اظهارنامه مالیاتی شخصی خود، مالیات را در سطح فردی گزارش و پرداخت کنند.

حفاظت با مسئولیت محدود

صاحبان S Corp و LLC شخصاً مسئول تعهدات و بدهی های شرکت نیستند. در عوض، نهادهای تجاری آنها مسئولیت مطالبات و بدهی های قانونی را بر عهده می گیرند.

کدام را انتخاب کنم؟

LLCها و S Corps حفاظت با مسئولیت محدود و مالیات عبوری را ارائه می دهند. LLC گزینه بهتری برای مشارکت و شرکت های انفرادی است که به دنبال انعطاف بیشتر در اداره تجارت هستند.

یک شرکت S ممکن است برای شرکت هایی با چندین عضو یا مالک مناسب تر باشد. چه بخواهید یک LLC یا یک شرکت S تشکیل دهید، باید یک ارائه دهنده خدمات شرکت حرفه ای را استخدام کنید تا فرآیند را ساده کنید.

نتیجه

LLCها مقرون به صرفه تر هستند و شکل گیری آنها آسان تر است. یک LLC به مدیریت ساده نیاز دارد و مشمول الزامات گزارشگری و مقررات عملیاتی کمتر سختگیرانه است، در حالی که یک سپاه S یک گزینه ارجح برای صاحبان مشاغلی است که به دنبال تأمین مالی خارجی هستند.

اگرچه قالب کسب و کار S corp به رویکرد پیچیده تری نیاز دارد، این قالب تجاری شباهت های زیادی با LLC ها دارد. هر دو شکل کسب و کار محافظت با مسئولیت محدود، اجتناب از مالیات مضاعف و انعطاف مدیریت را ارائه می دهند.