تعریف، ویژگی ها و مزایا (2022)

تعریف، ویژگی ها و مزایا (2022)

آخرین آمار امنیت سایبری نشان می‌دهد که کسب‌وکارها در سال 2021 15.1 درصد بیشتر از سال 2020 متحمل حملات سایبری و نقض داده‌ها شده‌اند. علاوه بر این، هکرها در سال گذشته 50 درصد بیشتر اقدام به حملات هفتگی به شبکه‌های شرکتی کرده‌اند.

احتمالاً در طول سال‌ها چنین اخباری را شنیده‌اید، که کارشناسان در مورد ابزارهای پیچیده مجرمان سایبری هشدار می‌دهند و از ما می‌خواهند اقدامات پیشگیرانه امنیت سایبری را انجام دهیم. شاید وقت آن رسیده است که به آنها گوش دهید و به زنگ های بیدارباش آنها توجه کنید.

پروکسی ها یکی از بهترین ابزارهای موجود برای افزودن یک لایه امنیتی اضافی به شبکه شما و برای ناشناس بودن بیشتر آنلاین و امنیت داده ها هستند. انواع پروکسی چرخان برای مشاغل ایده آل هستند.

بیایید نگاهی بیندازیم که پروکسی های چرخشی چیست، چگونه کار می کنند و چگونه می توانند برای کسب و کار شما مفید باشند.

یک پروکسی چرخشی تعریف کنید

پروکسی چرخشی یک سرور پراکسی است که آدرس IP دستگاه دارای اینترنت شما را برای هر درخواست HTTP که مرورگر وب شما می کند تغییر می دهد. این آدرس‌های IP جدید را از مجموعه عظیم آدرس‌های خود تولید می‌کند و آدرس IP واقعی شما را پنهان می‌کند تا شما را آنلاین نگه دارد.

این آدرس‌های IP اغلب از دستگاه‌های مسکونی می‌آیند – آدرس‌های IP که ISPها (ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی) به صاحبان خانه اختصاص می‌دهند. آنها همچنین می توانند IP های تولید شده توسط رایانه از مراکز داده باشند.

پراکسی‌های مسکونی و مراکز داده رایج‌ترین انواع در دسته پراکسی‌های چرخشی هستند – اکثر ارائه‌دهندگان مجموعه‌هایی از هر دو را برای برآوردن نیازهای مختلف مشتریان ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال، پراکسی‌های خانه چرخان برای جلوگیری از شناسایی سرور ایده‌آل هستند زیرا از آدرس‌های IP واقعی استفاده می‌کنند. با این حال، این سطح از ناشناس بودن و امنیت می تواند گران باشد. همتایان مرکز داده آنها مقرون به صرفه تر هستند و سرعت اینترنت فوق العاده سریعی را ارائه می دهند، اما سرورها می توانند آنها را شناسایی کنند.

پراکسی های چرخشی چگونه کار می کنند؟

پراکسی های چرخشی برای هر اتصال و درخواست HTTP یک آدرس IP جدید ایجاد می کنند، آدرس IP شما را پوشانده و یک پرده غیر قابل نفوذ روی شبکه شما می کشند. در اینجا نحوه کار آن آمده است.

هرگاه روی پیوندی کلیک کنید یا URL را در نوار آدرس تایپ کنید و “Enter” را فشار دهید، مرورگر وب شما یک درخواست HTTP را به سرور میزبان وب سایت مقصد ارسال می کند و اتصال TCP (پروتکل کنترل انتقال) را آغاز می کند.

پس از اینکه سرور درخواست را پردازش کرد و موقعیت مکانی شما را احراز هویت کرد، یک پاسخ HTTP ارسال می کند و دسترسی به صفحه درخواستی را فراهم می کند و به شما امکان می دهد با سایت تعامل داشته باشید.

اگر وب سایت دسترسی کاربران را در کشور شما محدود کند چه؟ سرور یک پیغام خطایی ارسال می کند که شما را از مشاهده یا تعامل با محتوا باز می دارد.

یک پروکسی چرخشی این مشکل را حل می کند. مانند انواع دیگر پروکسی ها، درخواست های HTTP را از مجموعه آدرس های IP خود ارسال می کند و ترافیک شما را از طریق شبکه سرور خود مسیریابی می کند.

تنها تفاوت این است که این آدرس‌های IP را برای هر درخواست و اتصال TCP می‌چرخاند و باعث می‌شود سرورهای هدف «فکر کنند» دارند اطلاعات را به چندین کاربر منتقل می‌کنند.

توابع اصلی پراکسی های چرخشی

پراکسی های چرخشی دارای ویژگی های بسیاری هستند که همگی به این توابع اساسی مربوط می شوند:

پوشش IP

پراکسی های روتاری، پوشش IP را به سطح بعدی می برند. آنها هر بار که اتصال اینترنتی برقرار می کنید یا درخواست دسترسی به محتوای وب سایت می کنید، آدرس IP شما را با اختصاص یک آدرس جدید به شما پنهان می کنند.

این چرخش خودکار IP برای هر اتصال آنها را برای ارسال چندین درخواست HTTP به طور همزمان ایده آل می کند.

ایجاد اتصالات با سرعت بالا

اکثر پراکسی های چرخشی اتصالات اینترنتی سریع برقرار می کنند که برخی از آنها به 1 گیگابیت در ثانیه می رسند. بسیاری از ارائه دهندگان همچنین پهنای باند نامحدودی را ارائه می دهند که این ابزارها را برای سرعت بخشیدن به انتقال داده و کاهش هزینه های عملیاتی ایده آل می کند.

پراکسی‌های روتاری که از پروتکل اینترنت SOCKS5 برای اتصالات TCP استفاده می‌کنند، سرعت‌های بالاتر و عملکرد بدون خطای بهتری را ارائه می‌کنند.

رمزگذاری انتها به انتها

بهترین پروکسی ها رمزگذاری سرتاسری را ارائه می دهند و اتصالات HTTP را به HTTPS تبدیل می کنند. همراه با رمزگذاری ترافیک شما، پراکسی های چرخشی از هدف قرار دادن مجرمان سایبری با تغییر مداوم آدرس IP شما جلوگیری می کند.

مزایای پراکسی های چرخشی

اکنون که نحوه عملکرد پراکسی های چرخشی را آموخته اید و عملکردهای اساسی آنها را بررسی کرده اید، احتمالاً قبلاً به مزایایی فکر کرده اید. بیایید عمیق تر به مزایای این ابزارها بپردازیم.

سطح بالای ناشناس بودن

هر سرور پروکسی آدرس IP شما را پنهان می کند، اما ممکن است ناشناس بودن کامل را ارائه نکند. این مورد در مورد پراکسی های چرخان نیست زیرا آدرس های IP تصادفی آنها برای هر اتصال انتخاب می شود. آنها به جای انتخاب یک آدرس از شبکه سرور خود، چندین آدرس IP را از مکان های مسکونی یا مراکز داده می کشند.

ردیابی فعالیت آنلاین شما را تقریبا غیرممکن می کند و اطلاعات حساس شما را از چشمان کنجکاو دور نگه می دارد. شما می توانید بدون نگرانی در مورد رهگیری انتقال داده های شما توسط کاربران غیرمجاز، عملیات تجاری را انجام دهید.

خراش دادن وب قابل اعتماد

کسب و کارها به طور فزاینده ای از پروکسی های چرخشی برای خراش دادن وب استفاده می کنند زیرا می توانند هزاران درخواست HTTP همزمان را برای بازیابی داده های مورد نیاز انجام دهند. این امر با سایر پروکسی ها غیرممکن است زیرا وب سایت ها محدودیت هایی را برای درخواست آدرس IP اعمال می کنند.

چرخش IP خود برای هر اتصال برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی ایده آل است. این می تواند به شما در انجام تحقیقات بازار، تجزیه و تحلیل رقابتی، تست نرم افزار و سایر عملیات کمک کند.

جلوگیری از مسدود شدن IP

همراه با محدود کردن درخواست‌ها از یک آدرس IP واحد، وب‌سایت‌ها از اقدامات ضد خراش برای مسدود کردن اسکراپرهای وب، مانند تست‌های CAPTCHA و تله‌های honeypot استفاده می‌کنند.

یک پروکسی چرخشی می تواند این مکانیسم ها را دور بزند و از شناسایی مکان واقعی شما توسط وب سایت های هدف جلوگیری کند و اتصال را مسدود کند.

شما می توانید یک اسکریپت برای استخراج چندین نقطه داده از یک وب سایت بدون دریافت بلوک IP اجرا کنید. سرور وب سایت مورد نظر برای هر درخواست HTTP یک آدرس IP جدید شناسایی می کند، در نتیجه آنها را تأیید می کند و پاسخی سریع ارسال می کند.

نتیجه

پراکسی های چرخشی ابزارهای درخشانی برای گنجاندن در زرادخانه دیجیتال شرکتی شما هستند، به خصوص اگر برای تحقیق در مورد رقابت، بهینه سازی قیمت ها یا ورود به بازار جدید به خراش دادن وب متکی هستید.

با این حال، این بدان معنا نیست که مردم نمی توانند از آنها استفاده کنند. کاربران می‌توانند از ناشناس بودن و امنیت داده‌های آنلاین بالا لذت ببرند و محتوای محدود جغرافیایی را باز کنند تا از برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها یا رویدادهای ورزشی مورد علاقه خود مطلع شوند.

با این حال، کاربران می توانند این کار را با هر سرور پروکسی دیگری انجام دهند – آنها نیازی به تغییر آدرس IP خود برای هر اتصال ندارند.

ابزارهای پراکسی روتاری برای مشاغل بسیار مفید هستند زیرا عملیات تحقیقاتی آنها اغلب به جمع آوری داده ها از چندین وب سایت نیاز دارد. آنها می توانند به سرعت اطلاعات مهمی را برای تصمیم گیری های داده محور و استراتژی های رشد جمع آوری کنند.