منو سایت

تعریف، اهداف، انواع و موارد دیگر (2022)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تعریف، اهداف، انواع و موارد دیگر (2022)

آیا به افزودن یک بیانیه مطبوعاتی به زرادخانه بازاریابی خود فکر می کنید؟

ممکن است قدیمی به نظر برسد، اما این ابزار زمانی می تواند بسیار موثر باشد که رویکرد جدیدی به آن بدهید. اگر به درستی انجام شود، یک بیانیه مطبوعاتی می تواند کسب و کار شما را به مشتریان جدید معرفی کند، وجهه عمومی شما را تقویت کند و دلیل جدیدی برای دوست داشتن شما با فالوورهای وفادارتان به اشتراک بگذارد.

در اینجا ما بیشتر در مورد اینکه بیانیه مطبوعاتی چیست و چه چیزی می توانید با آن به دست آورید، به اشتراک خواهیم گذاشت.

تعریف بیانیه مطبوعاتی

بیانیه های مطبوعاتی بیانیه های رسمی هستند که شرکت ها می نویسند و برای انتشار به رسانه ها ارسال می کنند. روزنامه نگاران می توانند بیانیه مطبوعاتی شما را همانطور که هست منتشر کنند بدون اینکه تغییری در آن ایجاد کنند یا می توانند از اطلاعات ارائه شده در بیانیه مطبوعاتی برای نوشتن داستان خود در مورد کسب و کار شما استفاده کنند.

به عنوان مثال، می توانید یک بیانیه مطبوعاتی بنویسید که راه اندازی یک محصول جدید را اعلام کند.

در این سناریو، بیانیه مطبوعاتی شما شامل اطلاعات مربوط به راه اندازی رسمی و داستان پیرامون آن خواهد بود. این محصول جدید چیست، چگونه به وجود آمده است و مشتریان شما چه زمانی می توانند آن را امتحان کنند، برخی از سوالاتی است که بیانیه مطبوعاتی رسمی شما باید به آنها پاسخ دهد.

هدف از انتشار مطبوعات چیست؟

هدف از هر کاری که در تجارت انجام می دهیم چیست؟

البته برای جذب مشتریان جدید و حفظ علاقه مشتریان فعلی.

یک بیانیه مطبوعاتی می تواند از بسیاری جهات از این هدف حمایت کند. در روزهای قبل از اینترنت، دریافت اخبار در مورد کسب و کار شما در مطبوعات یکی از اهداف اصلی بازاریابی بود. این بدان معنی است که شما از سایر رقبا متمایز شده اید و به عنوان نماینده صنعت یا جایگاه انتخاب شده اید.

اکنون نیز وضعیت مشابه است، اگرچه بیشتر مردم دیگر روزنامه های چاپی نمی خوانند.

برای یک مشتری بالقوه یا موجود، خواندن درباره کسب و کار شما در یک خبرنامه معتبر تأثیر بسیار بیشتری نسبت به خواندن بیانیه ماموریت شما در توییتر دارد. این گواه بر این است که برند شما با جلب توجه روزنامه نگاران با سابقه در حال افزایش است.

هدف از نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی برانگیختن علاقه روزنامه نگاران و رساندن اخبار شما به آن است. البته هدف نهایی افزایش حضور آنلاین، ایجاد شهرت و دستیابی به مخاطبان جدید است. برای انجام همه این کارها، به یک بیانیه مطبوعاتی بی عیب و نقص نیاز دارید.

انواع بیانیه های مطبوعاتی

انواع مختلفی از بیانیه های مطبوعاتی وجود دارد. این گونه ها در سنگ نیست زیرا موضوعات بی شماری وجود دارد که ارزش یک بیانیه مطبوعاتی تجاری خوب را دارند.

برای تعریف اینکه بیانیه مطبوعاتی ممکن است در مورد چه چیزی باشد، ممکن است روشن شود که بیانیه مطبوعاتی فقط یک داستان درباره کسب و کار شما نیست. استخدام یک کارمند جدید دقیقاً یک ماده خبری نیست، اما استخدام یک متخصص مشهور صنعت یا انجام یک توسعه قابل توجه است.

به عبارت دیگر، تمرکز بیانیه مطبوعاتی باید داستان یا پیامی باشد که عموم مردم دوست دارند در مورد آن بخوانند، چیزی جالب، بازی‌ساز یا معنادار برای برند شما.

انواع بیانیه های مطبوعاتی زیر نمونه های خوبی از آنچه می توانید ایجاد کنید هستند:

راه اندازی شرکت

راه اندازی یک شرکت بارزترین مثال از یک رویداد مهم برای هر کسب و کاری است. اگر تازه وارد بازار شده‌اید، به همه کمکی که می‌توانید برای انتشار این خبر دریافت کنید، نیاز دارید. بیانیه مطبوعاتی نه تنها بازاریابی خوبی است، بلکه راهی عالی برای معرفی نام تجاری خود بدون صرف هزینه های گزاف است.

بیانیه مطبوعاتی راه اندازی شرکت فرصتی برای به اشتراک گذاشتن بیانیه و قول نام تجاری خود است. برای انجام این کار به طور موثر، یک پیشینه هیجان انگیز بگنجانید یا توضیح دهید که چگونه پیشنهاد شما می تواند به حل یک مشکل مرتبط کمک کند – و البته فراموش نکنید که از خوانندگان دعوت کنید تا از وب سایت شما بازدید کنند.

اطلاعیه های محصول

مانند معرفی یک شرکت، یک اعلامیه محصول بزرگ سزاوار پوشش رسانه ای است. می توانید یک بیانیه مطبوعاتی در مورد راه اندازی محصول یا به روز رسانی محصول بنویسید. به مشتریان شما هر آنچه را که باید در مورد محصول جدید بدانند می گوید و آنها را متقاعد می کند که آن را آزمایش کنند.

رویداد را راه اندازی کنید

میزبانی یک رویداد تجاری بزرگ؟ گفتن این موضوع به دنیا شما را به عنوان یک نام قابل توجه در صنعت معرفی می کند و باعث می شود مردم متوجه آن شوند.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای افتتاحیه یا رویداد بازاریابی هستید که مشتریان باید در آن شرکت کنند، انتشار اخبار به مطبوعات نه تنها راحت است، بلکه یک ضرورت است. مطمئن شوید که تحت پوشش هستید چی، چه زمانیو جایی کهبلکه به آنها دلیل خوبی هم بدهید چرا آنها باید بیایند

استخدام کارشناس

پیوستن یک نام بزرگ در صنعت به شرکت شما دلیلی برای جشن است. این بدان معنی است که کارشناسان ترجیح می دهند با شما کار کنند تا رقبای شما و بهترین برند شما هنوز در راه است. این چیزی است که باید با مطبوعات و خوانندگان آنها در میان بگذارید.

اطلاعیه مشارکت

مشارکت، کسب و کار را به جلو می برد. آنها فصل جدیدی را در تاریخ نه یک، بلکه دو برند محبوب باز می کنند. مشارکت معمولاً به معنای تغییرات بیشتر برای مشتریان است، بنابراین مهم است که آنها را به موقع به روز نگه دارید – و مانند هر نقطه عطف تجاری دیگری، نشان می دهد که شما در حال رشد هستید.

اخبار تغییر نام تجاری

تغییر نام تجاری یک لحظه کلیدی برای هر شرکت و مشتریان آن است. در برخی موارد، برندسازی شامل دگرگونی‌های هویتی عظیمی است که نیاز به پوشش مطبوعاتی مناسب دارد. شما نمی خواهید مشتریان فعلی خود را از دست بدهید فقط به این دلیل که دیگر نمی توانند لوگوی شما را تشخیص دهند.

یک بیانیه مطبوعاتی تغییر نام تجاری باید شامل تمام اطلاعات حیاتی در مورد چگونگی تغییر تجربه برند برای مشتریان، زمان و چرایی آن باشد. همچنین باید از بالا اطمینان حاصل کند – بیانیه ای از مدیر عامل شما مبنی بر اینکه برند شما قوی تر از همیشه است.

چگونه کار می کنند

اکنون که می دانید چه نوع داستان یا پیامی سزاوار انتشار مطبوعاتی است، وقت آن است که بیشتر در مورد چگونگی جذاب تر کردن آن برای خواننده صحبت کنید، هم روزنامه نگاری که نیاز به انتشار جزئیات دارد و هم مصرف کننده ای که باید به دنبال کننده شما وفادار شود.

در اینجا کاری که باید انجام دهید تا بیانیه مطبوعاتی خود کار کند آورده شده است:

الهام بخش خوانندگان

چگونه به عنوان یک برند الهام بخش خوانندگان می شوید؟ الگو دادن به آنها خبرسازترین داستان های برند آنهایی هستند که نشان می دهند کمک به افراد نیازمند و مقابله با مشکلات حل نشدنی مسئولیتی است که همه ما به اشتراک می گذاریم. همه برندها باید برای این کار تلاش کنند.

روزنامه نگاران و خوانندگان عاشق یک داستان احساسی هستند، به خصوص اگر پایان خوشی داشته باشد. اگر اخیراً در یک هدف مهم مشارکت داشته اید، آن را به اشتراک بگذارید. خبرسازی آن را به یک شیرین کاری تبلیغاتی تبدیل نمی کند. سخاوت خود را پنهان نکنید، بلکه آن را به دیگران القا کنید.

مردم را تحت تاثیر قرار دهید

آیا به میلیونمین مشتری خود خدمات رسانی کردید؟ این دستاوردی است که باید به آن افتخار کرد. نقاط عطف بزرگ و پیشرفت‌های قابل توجه نمونه‌های عالی از مطالب انتشار مطبوعاتی عالی هستند. آنها را به عنوان تیتر خود قرار دهید، آنها را توییت کنید و آنها را به رسانه های خبری در همه جا ارسال کنید.

اکنون، این نوع انتشارات مطبوعاتی نیاز به درایت دارند. برای جلوگیری از خودستایی، اجازه دهید کارتان به جای شما حرف بزند. بیانیه های مطبوعاتی اغلب شامل نقل قول هایی از مشتریان راضی، یافته های تحقیقاتی و مطالعات موردی است. هر چه اعداد بیشتر باشد بهتر است.

برانگیختن علاقه

اگر روی چیزی هیجان انگیز کار می کنید، مطبوعات را در مورد آن مطلع کنید. به طور سنتی، بیانیه های مطبوعاتی شامل اطلاعات دقیق در مورد اخبار، از جمله مکان و تاریخ است. اما اگر می‌خواهید مشتری‌های خود را آزار دهید، یک بیانیه مطبوعاتی نیز می‌تواند این کار را انجام دهد.

البته، شما نمی توانید یک بیانیه مطبوعاتی خوب در مورد هیچ چیز ایجاد کنید. قبل از اینکه بتوانید نسخه را با ” اعلام می شود” ببندید، باید حداقل کمی درباره یک پروژه جدید فاش کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک محصول جدید معرفی کنید، اما تاریخ عرضه را اذیت کنید یا برعکس.

نشان دادن تاثیر

بگویید که برای یک ادغام بزرگ آماده می شوید. آیا جنبه تجاری برای مشتریان شما جالب خواهد بود؟ احتمالا نه. برخی می خواهند در مورد اعداد و ساختار مجدد مطالعه کنند، اما اکثریت می خواهند بدانند که آیا ادغام به هر طریقی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد یا خیر.

هنگام نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی، همیشه باید تأثیر پیام خود را به اشتراک بگذارید. این برای مشتریان چه معنایی دارد؟ چه زمانی از مزایای آن بهره مند خواهند شد؟ یا اگر پیام شما مستقیماً بر مشتری تأثیر نمی گذارد، این خبر چگونه آینده را تغییر می دهد؟

اهمیت

این ما را به یک عنصر کلیدی می رساند که در همه انواع انتشارات مطبوعاتی مشترک است – این ارزش از داستان یا پیام شما چه چیزی بیانیه مطبوعاتی شما را مهم می کند؟ اگر می‌خواهد وقت خود را به خواندن بیانیه شما اختصاص دهد، باید چیزی برای خواننده وجود داشته باشد.

قبل از نوشتن داستان خود، مطمئن شوید که زاویه مناسب یا یک قلاب خوب را پیدا کرده اید. اگر چیز خاصی برای گفتن به مشتریان خود ندارید، مطمئن شوید که اخبار شما حداقل با اخبار فعلی مرتبط است یا راه حلی برای مشکل فعلی ارائه می دهد.

نتیجه

منتظر دیدار شما در اخبار هستیم. قرار دادن نام خود در روزنامه ها یا آنلاین مزایای فوق العاده ای برای تجارت شما خواهد داشت، پس عجله کنید.