منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بیاموزید که چگونه اساسنامه شرکت LLC خود را بایگانی کنید (2022)

بیاموزید که چگونه اساسنامه شرکت LLC خود را بایگانی کنید (2022)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیاموزید که چگونه اساسنامه شرکت LLC خود را بایگانی کنید (2022)

اساسنامه LLC یک سند حیاتی است که برای ایجاد یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) لازم است. این سند عمومی است و برای اطمینان از اینکه تشکیل LLC شما مطابق با مقررات ایالت شما پیش می رود ضروری است.

بدون این سند نمی توانید یک شرکت با مسئولیت محدود ایجاد یا ثبت کنید. این می تواند به شما کمک کند از انطباق LLC اطمینان حاصل کنید، چیزی که اغلب از ایالت به ایالت متفاوت است. یک سند اساسنامه سازمان نیز برای رسمی کردن LLC شما مورد نیاز است. هنگامی که یک LLC را در ایالت مورد نظر خود تشکیل می دهید، باید اساسنامه ای را برای ارائه اطلاعات اولیه در مورد شرکت خود به دولت ایالت ارسال کنید.

ثبت این سند LLC شما را به یک نهاد قانونی رسمی تبدیل می کند. از آنجایی که ایالت های مختلف مقررات متفاوتی در مورد نحوه ایجاد این سند و جایی که می توانید یک LLC تشکیل دهید، دارند، بیایید بررسی کنیم که این سند چیست، اطلاعاتی که باید حاوی آن باشد و چگونه آن را بایگانی کنیم.

آیین نامه های سازمان تعریف شده است

تشکیل یک LLC مستلزم آن است که صاحب کسب و کار مدارک لازم (اساسنامه) را با وزیر امور خارجه تهیه کند. این سند اطلاعات مهمی را در مورد سازمان تجاری شما بیان می کند و تضمین می کند که شرکت شما به یک نهاد رسمی با سوابق در دسترس عموم تبدیل می شود.

اگر یا زمانی که ایالت شما بخواهد اطلاعات کسب و کار شما را تأیید کند، دولت این کار را با دسترسی به سوابق عمومی و اساسنامه شما انجام می دهد. هر ایالت الزامات خاصی در رابطه با اطلاعاتی که سابقه عمومی شما باید داشته باشد دارد.

متداول ترین جزئیات عبارتند از:

 • نام شرکت؛
 • شرح سازمان شما؛
 • آدرس ایمیل و اطلاعات تماس اضافی؛
 • نام و آدرس نماینده ثبت نام شده شما؛ و
 • اطلاعات شخصی و شناسایی در مورد کارکنان، مدیران، اعضا و صاحبان کسب و کار.

وزیر امور خارجه مسئول بررسی اساسنامه است و می تواند در شرایط خاصی سند را رد کند. رایج ترین دلایل رد مشکلات مربوط به نام ثبت شده LLC است.

دریافت تاییدیه برای LLC بستگی به وزیر امور خارجه دارد. خوشبختانه، برای سرعت بخشیدن به این فرآیند، می توان از خدمات داخلی حرفه ای استفاده کرد.

پس از تأیید مدارک شما، می توانید آنها را با ایالت تشکیل دهید و LLC خود را به طور رسمی قانونی کنید.

چرا آنها مورد نیاز هستند؟

اولا، شما نمی توانید LLC خود را از نظر قانون بدون تفاهم نامه قانونی مشروع کنید. صاحبان LLC و شرکت هویت قانونی خود را دارند. اگر مشکلاتی با LLC شما ایجاد شود، آیین نامه می تواند حمایت قانونی لازم را ارائه دهد.

قراردادها، بدهی‌ها، حساب‌های بانکی، دارایی‌ها و هر چیز دیگری که به LLC شما مربوط می‌شود، از نظر قانونی وجود ندارد تا زمانی که این سند قانونی را ایجاد و ثبت کنید و تأییدیه ایالتی را دریافت کنید.

مدل کسب و کار LLC چندین مزیت دارد، از جمله:

 • مسئولیت محدود، که محافظت فردی در برابر تعهدات و اقدامات شرکت را فراهم می کند. و
 • انعطاف مالیاتی که انواع دیگر شرکت ها به آن دسترسی ندارند.

LLC شما بدون منشور قانونی نیست. از نظر قانونی بدون ثبت عمومی که وجود، جزئیات قرارداد، اطلاعات شرکت و نام آن را ثابت کند، وجود ندارد. دولت‌ها و دادگاه‌ها برای آدرس‌هایی که می‌توانند اعلامیه‌های حقوقی و شکایت‌های حقوقی درباره شرکت ارسال کنند، به قوانین دسترسی تکیه می‌کنند.

بسیاری از شهرستان ها دارای الزامات خاص منطقه بندی و مجوز کسب و کار هستند. LLC شما باید با مقررات خاص ایالت و شهرستانی که قصد دارید در آن تجارت کنید، مطابقت داشته باشد.

این الزامات نیز از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است. برخی از صنایع قوانین و مقررات سخت گیرانه تری نسبت به سایرین دارند. شما می توانید یک وکیل استخدام کنید تا به شما در فرآیند ادغام کمک کند یا یک سرویس LLC را انتخاب کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

مقالات الگوهای سازمانی

اینترنت منبع فراوانی از مقالات رایگان در مورد الگوهای سازمانی است. بسته به نیازهای نوع LLC که می خواهید ایجاد کنید، می توانید یک الگوی مناسب را انتخاب کنید.

اگرچه هر ایالت الزامات منحصر به فردی را برای LLC ها تعیین می کند، همه الگوها باید شامل نام LLC، اطلاعات مربوط به نماینده ثبت شده شما و یک امضای معتبر باشند. همه شماره‌های اقلام موجود در الگوها باید از اعداد رومی استفاده کنند.

این الگو باید شامل هشت عنصر زیر باشد:

 • نام شخص حقوقی LLC؛
 • دفتر مرکزی و آدرس مکاتبات؛
 • مدت / خاتمه؛
 • هدف LLC؛
 • نماینده ثبت شده (برخی از ایالت ها از شما نیازی به استخدام یک نماینده ندارند، اما توصیه می کنیم یک نماینده برای مدیریت فرآیند تشکیل از طرف شما دریافت کنید).
 • جلسات و گزارشات هیئت مدیره؛
 • مسئولیت؛ و
 • حل اختلاف.

یک الگوی رایگان انتخاب کنید و مطمئن شوید که هنگام پر کردن سند، اطلاعات دقیق و دقیقی را ارائه می دهید. خدمات رایگان سند شما را به صورت خودکار ایجاد می کند.

شما می توانید فرمت سند مورد نظر خود را انتخاب کنید (PDF یا Word). همچنین در صورت نیاز می توانید سند خود را تغییر دهید.

در اینجا نمونه ای از الگوی عضو سازمان برای ایالت کالیفرنیا آمده است:

نمونه مقالات کالیفرنیا سازمان

چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

اگرچه نیازهای اطلاعاتی از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است، در اینجا لیستی از متداول ترین جزئیاتی که باید در اساسنامه شرکت LLC خود بگنجانید آمده است:

 • نام شرکت – قبل از ارسال فرم شرکت، یک نام شرکت منحصر به فرد را انتخاب کنید که هیچ شرکت دیگری از آن استفاده نمی کند. ابزارهای جستجوی آنلاین می توانند در مورد در دسترس بودن نام کسب و کار به شما کمک کنند. انتخاب یک نام تجاری در دسترس یک راه مطمئن برای دریافت تاییدیه ایالتی برای تشکیل است. به قوانین ایالت خود برای استفاده از فرم تعیین در نام شرکت خود توجه کنید.
 • آدرس LLC – همه ایالت ها نیاز به آدرس خیابان دارند، مگر اینکه شرکتی را در ایالتی غیر از کشور خود تشکیل دهید. در این مورد، به یک آدرس دفتر در ایالت نیاز خواهید داشت.
 • آدرس ایمیل تجاری و مکاتبات – علاوه بر یک ایمیل معتبر، صاحبان LLC باید یک آدرس پستی ارائه کنند، اما فقط در صورتی که با آدرس شرکت متفاوت باشد.
 • هدف شرکت شما – بیانیه هدف شامل فهرست گسترده ای از اهداف و فعالیت های تجاری شرکت شما است.
 • اسامی مدیران، اعضا و مالکs – اگرچه این ممکن است از ایالت به ایالت دیگر متفاوت باشد، برخی از ایالت ها ممکن است به اطلاعات شخصی و آدرس مدیران، اعضا و مالکان LLC نیاز داشته باشند.
 • قانون ایالتی – هر ایالت قانون حاکم خود را دارد که به عنوان شماره قانون ایالت نیز شناخته می شود. شما به این شماره برای دریافت مجوز از ایالت برای راه اندازی LLC خود نیاز دارید. این اطلاعات معمولاً به صورت چاپی در دسترس هستند.
 • تاریخ اجرا – مگر اینکه فوراً عملیات خود را شروع کنید، می توانید تاریخ مؤثری را برای LLC خود تعیین کنید.
 • شناسه نماینده ثبت شده و مشخصات شخصی – نماینده ثبت شده یک حرفه ای است که تمام ارتباطات قانونی و اسناد را از طرف LLC شما مدیریت می کند. اکثر ایالت ها به نام و آدرس فیزیکی نماینده قانونی (دفتر ثبت شده) نیاز دارند. برخی از ایالت ها به امضای نماینده در اساسنامه نیاز دارند.
 • مدت زمان LLC – شرکت های LLC می توانند دائمی یا دائمی باشند. دومی نیازی به تاریخ انقضا ندارد تا زمانی که مالکان شرکت های LLC خود را منحل کنند. اولی نیاز به تاریخ خاتمه اجباری دارد که مالک باید آن را در آیین نامه LLC مشخص کند.

گزینه های تشکیل پرونده های سازمان از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. رایج ترین راه دسترسی به پورتال کسب و کار آنلاین است که در آن می توانید به کل فرآیند آنلاین دسترسی داشته باشید.

برخی از ایالت‌ها از شما می‌خواهند فرم‌های کاغذی را دانلود کنید، اطلاعات را پر کنید و اسناد خود را شخصاً، از طریق فکس یا از طریق پست ارسال کنید.

نحوه ارسال

ثبت اسناد سازمان LLC خود مستلزم تکمیل چهار مرحله است. بیایید سریع آنها را مرور کنیم.

به وب سایت وزیر امور خارجه خود بروید

شما می توانید با مراجعه به وب سایت وزیر امور خارجه خود، کلیه الزامات تشکیل پرونده را بیابید. به دنبال اطلاعات زیر باشید:

 • LLC Form of Incorporation;
 • گزینه ای برای ارسال فرم LLC به صورت آنلاین؛ و
 • هزینه تشکیل پرونده

تمام اطلاعات لازم در مورد LLC را جمع آوری کنید

جمع آوری تمام مدارک لازم قبل از ارسال، شانس تایید شما را افزایش می دهد. در اینجا لیستی از اطلاعات اساسی که اکثر ایالت ها به آن نیاز دارند آمده است:

 • نام LLC – شما نمی توانید LLC خود را بدون نام شرکت منحصر به فرد ثبت کنید.
 • آدرس LLC – باید یک ایمیل و آدرس پستی (فیزیکی) ارائه دهید. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد الزامات آدرس LLC را در وب سایت رسمی ایالت بیابید. و
 • نماینده ثبت شده – با داشتن یک متخصص حرفه ای مدارک LLC خود را برای شما جمع آوری و بایگانی کنید.

پاسخ های لازم را به دولت بدهید

ایالت شما از شما می خواهد که جزئیات بیشتری را درباره LLC خود، مانند اطلاعات سازمانی و عملیاتی، افشا کنید.

در حالی که این می تواند بر اساس ایالت نیز متفاوت باشد، در اینجا چند نمونه رایج از آنچه که یک ایالت ممکن است درخواست کند آورده شده است:

 • هدف LLC شما – یک هدف حرفه ای LLC خود را هنگام تشکیل پرونده بیان کنید.
 • مدیر LLC – اکثر ایالت ها می خواهند بدانند چه کسی LLC شما را مدیریت خواهد کرد. LLCهای مدیریت شده توسط مدیر و مدیریت اعضا متفاوت هستند. اولی شامل چندین عضو است که ممکن است در مدیریت روزمره شرکت داشته باشند یا نباشند. دومی شامل اعضای کمتری است که می توانند در عملیات روزانه شرکت کنند. و
 • اعضای LLC – برخی از ایالت ها به اطلاعات شخصی اعضای اصلی LLC مانند نام و آدرس آنها نیاز دارند.

فرم های خود را ارسال کنید

پس از آماده شدن اطلاعات کامل پرونده، فرم های LLC خود را به اداره ایالتی ارسال کنید. بسته به ترجیحات ایالت خود، می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید یا اسناد خود را پست کنید.

هزینه های ارسال

هزینه تشکیل پرونده شما از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. معمولا بین 40 تا 200 دلار متغیر است.

کنتاکی، آرکانزاس، آریزونا، می سی سی پی، نیومکزیکو و کلرادو برخی از ایالت هایی هستند که کمترین هزینه پرونده (40 تا 50 دلار) را دارند.

برخی از ایالت ها، مانند آریزونا، هیچ هزینه ای برای تمدید ندارند، در حالی که ایالت هایی مانند کلرادو و هاوایی تنها 10 تا 15 دلار برای تمدید دریافت می کنند.

نتیجه

پس از اینکه اساسنامه شرکت LLC خود را ثبت کردید، منتظر بمانید تا اداره ایالتی اسناد شما را بررسی کند.

اگر همه چیز خوب پیش رفت، باید به زودی گواهی تشکیل خود را دریافت کنید و سپس می توانید برای شماره شناسایی کارفرمای IRS (EIN) ثبت نام کنید.

این شماره شرط اولیه برای افتتاح حساب بانکی تجاری برای LLC شما است. برای اطلاعات بیشتر در مورد الزامات تشکیل LLC، به وب سایت وزیر امور خارجه خود مراجعه کنید.