آیا باید به افزونه های وردپرس اجازه جمع آوری داده ها را بدهم؟

آیا باید به افزونه های وردپرس اجازه جمع آوری داده ها را بدهم؟

یکی از خوانندگان ما اخیراً پرسید آیا اشکالی ندارد که به افزونه های وردپرس در سایت خود اجازه جمع آوری داده های استفاده را بدهید؟

آنها نگران این بودند که آیا مشکلات امنیتی در اشتراک گذاری داده های استفاده از وب سایت با توسعه دهندگان افزونه وجود دارد یا خیر و آیا انجام این کار مزایایی دارد یا خیر.

در این مقاله، مزایا و معایب اجازه دادن به افزونه‌ها برای جمع‌آوری داده‌ها از سایت وردپرس شما و زمانی که خطر امنیتی غیرقابل قبولی ایجاد می‌کند را مورد بحث قرار خواهیم داد.

کدام افزونه های وردپرس داده ها را از وب سایت شما جمع آوری می کنند؟

اکثر مکمل ها انجام ندهید هر گونه داده را از وب سایت وردپرس خود جمع آوری کنید. با این حال، برخی از افزونه ها ممکن است از شما بخواهند که داده های استفاده ناشناس را با توسعه دهندگان به اشتراک بگذارید تا افزونه بهبود یابد.

به عنوان مثال، در صفحه تنظیمات متفرقه افزونه WPForms، گزینه ای به نام «فعال کردن ردیابی استفاده» را خواهید دید.

توضیحات توضیح می‌دهد: «با اجازه دادن به ما برای ردیابی داده‌های استفاده، می‌توانیم با دانستن پیکربندی‌ها، تم‌ها و افزونه‌های وردپرس بهتر به شما کمک کنیم.»

مانند ترک بررسی افزونه ها، به اشتراک گذاری داده های ناشناس با افزونه های معتبر یک راه مفید برای پشتیبانی از توسعه دهندگان افزونه است.

قوانین WordPress.org ایجاب می کند که همه افزونه های رایگان قبل از فعال کردن چنین ردیابی استفاده باید رضایت کاربر را دریافت کنند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که هیچ کس داده های وب سایت شما را جمع آوری نخواهد کرد مگر اینکه به طور خاص به آنها اجازه انجام این کار را بدهید.

اکنون ممکن است علاقه مند باشید در مورد انواع داده های استفاده که به توسعه دهندگان افزونه کمک می کند، بیاموزید.

چگونه از داده های استفاده جمع آوری شده توسط افزونه های خود استفاده می کنیم؟

ممکن است مفید باشد که دیدگاه خود را به شما ارائه دهیم و در مورد انواع داده هایی که از افزونه های خود جمع آوری می کنیم و نحوه استفاده از داده ها برای بهبود محصولات خود به شما اطلاع دهیم.

Awesome Motive، شرکت سازنده WPBeginner، مجموعه‌ای از افزونه‌های رایگان و ممتاز وردپرس را توسعه داده است که توسط بیش از 25 میلیون وب‌سایت استفاده می‌شود.

افزونه های ما عبارتند از OptinMonster، MonsterInsights، WPForms، SeedProd، WP Mail SMTP، RafflePress، All in One SEO، Smash Balloon و بسیاری دیگر.

برخی از افزونه های ما به شما این امکان را می دهند که ردیابی استفاده ناشناس را فعال کنید. این به ما کمک می کند تا هر افزونه را بهبود بخشیم و در مورد توسعه ویژگی های آینده تصمیمات بهتری بگیریم.

داده هایی که جمع آوری می کنیم همیشه ناشناس هستند. به هیچ وجه به وب سایت شما وابسته نیست. به عنوان مثال، در اینجا یک اسکرین شات از صفحه تنظیمات مختلف OptinMonster است.

می توانید داده هایی را که جمع آوری می کنیم به عنوان تله متری در نظر بگیرید. این به ما اجازه می دهد تا نحوه استفاده از افزونه خود را در زمان واقعی نظارت کنیم.

درک این نکته مهم است که ما در حال بررسی نحوه استفاده از افزونه های ما در کل پایگاه کاربر خود هستیم، نه در وب سایت خاص شما.

این بدان معنی است که ما هرگز نمی دانیم که کدام تنظیمات و افزونه ها در یک وب سایت خاص مانند syedbalkhi.com در حال اجرا هستند. اما ما قادر خواهیم بود به عنوان مثال درصد تمام کاربرانی که نسخه خاصی از افزونه ما را نصب کرده اند را پیدا کنیم.

همچنین جمع‌آوری اطلاعات در مورد محیط سرور مورد استفاده توسط ارائه‌دهنده میزبانی وردپرس، از جمله نسخه PHP، نسخه MySQL و زبان/زبان شما مفید است.

این به ما امکان می دهد افزونه های خود را برای محبوب ترین نسخه ها در بین کاربران خود آزمایش کنیم. همچنین به ما این امکان را می دهد که استانداردهای کدنویسی را با حذف ایمن نسخه های قدیمی تر بهبود دهیم.

به عنوان مثال، نمودار زیر نسخه های مختلف PHP مورد استفاده توسط یکی از کاربران افزونه ما را نشان می دهد. این نشان می دهد که تعداد کمی از کاربران از PHP 5.5 استفاده می کنند و به ما کمک می کند تا تصمیم بگیریم که آیا پشتیبانی از این نسخه از PHP را کنار بگذاریم یا خیر.

ما همچنین علاقه مندیم که از کدام توابع افزونه استفاده می شود و کدام تنظیمات فعال هستند. این اطلاعات به ما ایده بهتری در مورد اینکه کدام ویژگی ها خوب عمل می کنند و کدام ها خوب نیستند، به ما می دهد.

علاوه بر این، ما داده‌های انبوهی را جمع‌آوری می‌کنیم تا سازگاری افزونه‌ها و مضامین خود را بهبود بخشیم تا اطمینان حاصل کنیم که به‌روزرسانی‌های افزونه ما با سایر افزونه‌های محبوب تضاد ندارند، که اغلب در صنعت وردپرس اتفاق می‌افتد.

باز هم، این داده های کلی و جمع آوری شده است و به هیچ وجه به شما و وب سایت خاص شما مرتبط نیست.

ما هرگز اطلاعاتی در مورد بازدیدکنندگان وب سایت، مشتریان یا سایر اطلاعات شخصی شما جمع آوری نمی کنیم.

آیا باید به افزونه های وردپرس اجازه دهید تا داده ها را از سایت شما جمع آوری کنند؟

اکنون که می توانید مزایایی را که به اشتراک گذاری داده های استفاده به توسعه دهنده افزونه می دهد را مشاهده کنید، به این سؤال پاسخ خواهیم داد که آیا باید به افزونه ها اجازه دهید داده ها را از سایت وردپرس خود جمع آوری کنند یا خیر. این تصمیم باید به صورت موردی گرفته شود. در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد.

ردیابی استفاده ناشناس

هنگامی که یک افزونه معتبر به صورت ناشناس داده ها را از وب سایت شما جمع آوری می کند، معمولاً به اشتراک گذاری داده های استفاده با توسعه دهنده بی خطر است.

می توانید شهرت نویسنده را جستجو کنید. اگر این افزونه محبوب باشد، می توانید مطمئن باشید که آنها با مسئولیت پذیری داده ها را جمع آوری و استفاده خواهند کرد. حتی می توانید با آنها تماس بگیرید و از آنها بپرسید که چگونه از داده هایی که جمع آوری می کنند استفاده می کنند.

علاوه بر این، اگر برای افزودن ویژگی‌های مورد نیاز به وب‌سایت خود به افزونه متکی هستید، می‌توانید با به اشتراک گذاشتن داده‌های استفاده ناشناس به توسعه‌دهنده کمک کنید تا افزونه را بهبود بخشد و ویژگی‌ها را اضافه کند.

داده های مربوط به وب سایت یا آدرس ایمیل شما

با این حال، همه داده ها به صورت ناشناس جمع آوری نمی شوند. به عنوان مثال، ممکن است افزونه هایی وجود داشته باشند که فعالیت استفاده شما را به وب سایت خاص شما یا حتی به یک آدرس ایمیل فردی مرتبط می کنند.

در این موارد باید مراقب باشید. معمولاً ایده خوبی نیست که آزادانه چنین اطلاعات دقیقی را در مورد وب سایت خود با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارید.

می توانید با مطالعه راهنمای ما در مورد بهترین شیوه های امنیتی وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بازنشانی یا دزدی پلاگین

همچنین، اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را ایمن نگه دارید، هرگز نباید از تم‌ها و افزونه‌های پوچ یا نسخه‌های غیرقانونی محصولات ممتاز وردپرس استفاده کنید.

این به این دلیل است که هیچ راهی برای گفتن نحوه اصلاح آنها وجود ندارد. آنها ممکن است اطلاعات حساس در مورد وب سایت شما را بدون اجازه شما جمع آوری کنند. آنها حتی می توانند بدافزار را به کاربران شما گسترش دهند یا به هکرها اجازه دسترسی به سایت شما را بدهند.

افزونه‌های تهی و غیرقانونی خطر امنیتی جدی ایجاد می‌کنند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم هرگز اجازه جمع‌آوری داده‌ها را از پلاگین یا طرح زمینه بازنشانی یا غیرقانونی ندهید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد اینکه چرا باید از بازنشانی مضامین و افزونه‌های وردپرس خودداری کنید را ببینید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد یاد بگیرید که آیا باید به افزونه‌ها اجازه جمع‌آوری داده‌ها را از سایت خود بدهید یا خیر. همچنین ممکن است بخواهید نحوه افزایش سرعت عملکرد وردپرس یا انتخاب تخصصی ما از افزونه های ضروری وردپرس برای سایت های تجاری را بیاموزید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست آیا باید به افزونه های وردپرس اجازه جمع آوری داده بدهم؟ اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.