منو سایت

rel=”noopener” در وردپرس چیست؟ (توضیح داد)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
rel="noopener" در وردپرس چیست؟ (توضیح داد)

آیا تا به حال فکر کرده اید که چیست rel="noopener" یعنی در وردپرس؟

هنگامی که پیوندی را اضافه می کنید که در یک برگه جدید باز می شود، وردپرس به طور خودکار اضافه می کند rel="noopener" به پیوند نسبت دهید.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که چیست rel="noopener" معنی در وردپرس و تاثیر آن بر وب سایت شما.

rel= چیست"نوازنده" در وردپرس؟  (توضیح داد)

rel=”noopener” در وردپرس چیست؟

هنگام افزودن لینک به وب سایت وردپرس خود، می توانید از ویژگی های HTML برای کنترل اتفاقاتی که با کلیک بر روی پیوند رخ می دهد استفاده کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که یک پیوند ایجاد می کنید، یک سوئیچ وجود دارد که به شما امکان می دهد آن را در یک برگه جدید باز کنید.

لینک را در تب جدید باز کنید

HTML ایجاد شده توسط وردپرس برای این پیوند به شکل زیر است:

<a href="http://example.com" target="_blank" rel="noreferrer noopener">external link</a>

توجه داشته باشید که برخی از ویژگی های HTML به پیوند اضافه شده است، rel="noopener" و rel="noreferrer". این ویژگی ها برای رفع یک آسیب پذیری امنیتی اضافه می شوند.

مشکل اینجاست که از کد جاوا اسکریپت می توان برای اجازه دادن به یک تب جدید برای بدست آوردن کنترل پنجره ارجاع دهنده خود استفاده کرد. اگر به یک وب سایت خارجی تحت تأثیر کد مخرب پیوند دهید، آن وب سایت ممکن است از آن استفاده کند window.opener دارایی در جاوا اسکریپت برای تغییر صفحه اصلی (وب سایت شما) برای سرقت اطلاعات و انتشار کدهای مخرب.

وردپرس اضافه می کند rel="noopener" برای جلوگیری از استفاده تب جدید از این ویژگی جاوا اسکریپت. به طور مشابه، در rel="noreferrer" از انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به تب جدید جلوگیری می کند.

چگونه rel=”noopener” بر سئوی وردپرس شما تاثیر می گذارد؟

این کار نمی کند.

با اينكه rel="noopener" امنیت وردپرس را بهبود می بخشد، برخی از کاربران از استفاده از آن اجتناب می کنند زیرا فکر می کنند این کار بر سئوی وردپرس آنها تأثیر می گذارد.

اما این فقط یک افسانه است.

این هیچ تاثیری بر رتبه سئوی سایت شما یا عملکرد کلی وردپرس شما ندارد.

تفاوت بین “noopener” و “nofollow” چیست؟

گیج شدن آسان است rel="noopener" با rel="nofollow". با این حال، آنها ویژگی های کاملا مجزا هستند.

این noopener از وب سایت شما در برابر هک بین سایتی محافظت می کند و امنیت وردپرس را بهبود می بخشد.

از سوی دیگر، nofollow از ارسال لینک SEO به وب سایت لینک شده توسط وب سایت شما جلوگیری می کند.

موتورهای جستجو جستجو می کنند و در نظر می گیرند nofollow هنگامی که یک پیوند را در وب سایت خود دنبال می کنید، مشخص کنید. با این حال آنها هیچ توجهی به آن ندارند noopener برچسب.

به طور پیش فرض، وردپرس به شما اجازه اضافه کردن را نمی دهد nofollow به لینک های خارجی شما اگر می خواهید اضافه کنید nofollow در وردپرس، پس باید از یک افزونه استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقاله ما در مورد نحوه افزودن عنوان و nofollow به لینک ها در وردپرس مراجعه کنید.

آیا rel=”noreferrer” بر لینک های وابسته وردپرس تاثیر می گذارد؟

این rel="noreferrer" لینک های وابسته وردپرس را تحت تاثیر قرار نمی دهد. برخی از کاربران معتقدند که این به این دلیل است rel="noreferrer" از انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به بخش جدید جلوگیری می کند.

با این حال، اکثر برنامه های وابسته یک URL منحصر به فرد را در اختیار شما قرار می دهند که حاوی شناسه وابسته شما است. این بدان معنی است که شناسه وابسته شما به عنوان پارامتر URL به وب سایت ردیابی دیگر ارسال می شود.

دوم، اکثر بازاریابان وابسته از یک پلاگین پنهان سازی پیوند برای پیوندهای وابسته خود استفاده می کنند.

با پنهان‌کاری پیوند، پیوند وابسته که کاربران روی آن کلیک می‌کنند، در واقع نشانی اینترنتی وب‌سایت شما است، که سپس کاربران را به URL مقصد هدایت می‌کند.

چگونه rel=”noopener” را در وردپرس غیرفعال کنیم؟

نیازی به حذف نیست rel="noopener" از لینک های موجود در وب سایت شما این برای امنیت وب سایت شما خوب است و هیچ تأثیری بر عملکرد یا سئو سایت شما ندارد.

با این حال، اگر نیاز به حذف آن دارید، باید ویرایشگر بلوک گوتنبرگ را در وردپرس غیرفعال کنید و از ویرایشگر کلاسیک قدیمی استفاده کنید.

این به این دلیل است که اگر حذف کنید rel="noopener" از لینک به صورت دستی، ویرایشگر بلوک به طور خودکار آن را اضافه می کند تا وب سایت شما ایمن بماند.

هنگامی که ویرایشگر بلوک غیرفعال شد، باید یک قطعه کد را به فایل functions.php تم خود یا به افزونه WPCode اضافه کنید (توصیه می شود). می توانید نحوه استفاده از افزونه رایگان WPCode را در راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن آسان کد سفارشی در وردپرس بیاموزید.

فقط کد زیر را در یک قطعه PHP جدید کپی کنید:

add_filter('tiny_mce_before_init','wpb_disable_noopener');
function wpb_disable_noopener( $mceInit ) {
    $mceInit['allow_unsafe_link_target']=true;
    return $mceInit;
}
اضافه کردن یک قطعه کد از طریق WPCode

اطمینان حاصل کنید که سوئیچ “Active” را روشن کرده اید و سپس روی دکمه “Save Snippet” کلیک کنید.

این کار باعث می شود وردپرس اضافه نشود rel="noopener" به اتصالات جدید همچنین برای حذف این ویژگی باید پیوندهای قدیمی را به صورت دستی ویرایش کنید.

آیا می خواهید کنترل بیشتری بر روی اینکه کدام ویژگی های rel به پیوندهای وردپرس شما اضافه می شود را کنترل کنید؟ توصیه می کنیم از افزونه AIOSEO استفاده کنید زیرا به شما امکان می دهد عنوان، nofollow و سایر ویژگی های پیوند را مستقیماً در ویرایشگر وردپرس اضافه کنید.

AIOSEO ویژگی های NoFollow و Title را به پنجره درج پیوند اضافه می کند

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری این موضوع کمک کرده باشد rel="noopener" در وردپرس همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک دامنه ایمیل رایگان دریافت کنید یا لیست نکات ما را برای افزایش سرعت وردپرس ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک