منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 6 بهترین ردیاب رتبه سئو برای ردیابی کلمات کلیدی (مقایسه شده)

6 بهترین ردیاب رتبه سئو برای ردیابی کلمات کلیدی (مقایسه شده)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
6 بهترین ردیاب رتبه سئو برای ردیابی کلمات کلیدی (مقایسه شده)

آیا به دنبال بهترین ابزار ردیاب رتبه سئو برای ردیابی کلمات کلیدی هستید؟

ردیاب صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) به شما کمک می کند موقعیت سئوی وب سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص ردیابی کنید. این تغییرات در موقعیت کلمات کلیدی را به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد آنها را با رقبای خود مقایسه کنید.

در این مقاله، انتخاب های تخصصی خود را از بهترین ردیاب های رتبه بندی کلمات کلیدی به اشتراک می گذاریم.

6 بهترین ردیاب رتبه سئو برای ردیابی کلمات کلیدی (مقایسه شده)

چرا باید از ردیاب کلمه کلیدی SERP استفاده کنید؟

یک ردیاب کلمه کلیدی SERP می تواند به شما کمک کند استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خود را در مسیر درست قرار دهید. این به شما امکان می دهد رتبه بندی کلمات کلیدی را برای صفحات مختلف نظارت کنید تا ببینید چه چیزی برای کسب و کار شما مفید است.

اگر رتبه کلمات کلیدی شما در حال افزایش است و ترافیک ارگانیک شما در حال افزایش است، به این معنی است که تلاش های سئو شما کارساز است. از سوی دیگر، این ردیاب‌های SERP فوراً به شما اطلاع می‌دهند که رتبه‌بندی کلمات کلیدی شما کاهش می‌یابد.

این به شما امکان می دهد تا به سرعت اصلاحات را اعمال کنید تا درآمد فروش را از دست ندهید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از ردیاب های رتبه این است که می توانید رقبای خود را ردیابی کنید. می توانید ببینید که آنها برای چه عباراتی رتبه بندی می کنند و فرصت های جدید کلمات کلیدی را برای وب سایت وردپرس خود پیدا کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به بهترین ابزارهای ردیابی رتبه ای بیندازیم که می توانید برای رشد کسب و کار خود از آنها استفاده کنید.

1. سمروش

ابزار سئو Semrush

Semrush بهترین ردیاب رتبه برای نظارت بر رتبه بندی کلمات کلیدی شما است. این مجموعه کاملی از ابزارهای سئو است و توسط بسیاری از بازاریابان دیجیتال ترجیح داده می شود.

این ابزاری است که ما برای WPBeginner و دیگر شرکت‌هایمان استفاده می‌کنیم.

با استفاده از قابلیت ردیابی موقعیت Semrush، می توانید حرکت رتبه بندی کلمات کلیدی سایت خود را ردیابی و نظارت کنید. این ابزار همچنین نشان می‌دهد که کدام عبارات جستجو در ویژگی‌های SERP مانند قطعه‌های برجسته، لینک‌های سایت Google و پانل‌های دانش هستند.

Semrush چشم انداز کاملی از رتبه بندی شما به شما ارائه می دهد و به شما نشان می دهد که چه تعداد عبارت جستجو در 3، 10، 20 و 100 مورد برتر قرار دارند. حتی می توانید توزیع رتبه های خود را در طول زمان مشاهده کنید.

ردیاب موقعیت Semrush

یکی دیگر از ویژگی های قدرتمند Semrush این است که می توانید کلمات کلیدی رقیب خود را نیز ردیابی کنید. می توانید تا 10 URL رقیب اضافه کنید و عملکرد موتور جستجوی آنها را دنبال کنید.

همچنین می توانید از Semrush برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی، یافتن فرصت های بک لینک، انجام تجزیه و تحلیل دقیق رقبا، یافتن کلمات کلیدی پولی، پیگیری عملکرد رسانه های اجتماعی و موارد دیگر استفاده کنید.

قیمت گذاری: کاربران WPBeginner یک آزمایش 7 روزه رایگان Semrush دریافت می کنند. برنامه های پولی از 119.95 دلار در ماه شروع می شود.

2. احرف

اهرفس

Ahrefs یکی دیگر از ردیاب های عالی رتبه است. مانند Semrush، این نیز یک پلت فرم کامل سئو و بازاریابی دیجیتال است.

با استفاده از ویژگی Rank Tracker، می توانید وب سایت خود را اضافه کنید یا حساب Google Search Console خود را به Ahrefs پیوند دهید تا پروژه ها را وارد کنید. سپس می توانید کلمات کلیدی را که می خواهید ردیابی کنید به داشبورد Ahrefs خود اضافه کنید.

Ahrefs یک نمای کلی از رتبه بندی موتورهای جستجو را به شما نشان می دهد. می‌توانید نرخ بازدید، میانگین موقعیت، ترافیک، ویژگی‌های SERP و تغییرات موقعیت خود را ببینید.

بررسی اجمالی Ahrefs

برای هر کلمه کلیدی، می توانید موقعیت فعلی، حجم جستجو، کل ترافیک، دشواری کلمه کلیدی و اینکه آیا کلمه کلیدی در یک ویژگی SERP مانند بخش People Also Ask قرار دارد یا خیر، مشاهده کنید.

می توانید تا 10 رقیب را به ابزار Ahrefs Rank Tracker اضافه کنید و آنها را با وب سایت خود مقایسه کنید. با این حال، اگر به دنبال تجزیه و تحلیل عمیق رقبا هستید، پیشنهاد می کنیم از سایر ویژگی های آن استفاده کنید.

به عنوان مثال، می توانید یک URL را در Site Explorer وارد کنید و تعداد بک لینک ها، کلمات کلیدی ارگانیک را پیدا کنید و شکاف های محتوا را شناسایی کنید.

به همین ترتیب، می توانید از Ahrefs برای انجام ممیزی سایت، استفاده از Keyword Explorer برای تحقیق در مورد عبارات جستجو برای محتوای خود و موارد دیگر استفاده کنید.

قیمت گذاری: قیمت Ahrefs از 99 دلار در ماه شروع می شود.

3. MonsterInsights

افزونه MonsterInsights Google Analytics

MonsterInsights بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است. این به شما اجازه می دهد تا به راحتی Google Analytics را در وردپرس راه اندازی کنید و داده های مورد نیاز خود را بدون خروج از داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

MonsterInsights به شما کمک می کند تا رتبه بندی کلمات کلیدی را در قسمت مدیریت وردپرس نظارت کنید. می‌توانید گزارش «کنسول جستجو» را مشاهده کنید تا 50 عبارت برتر جستجوی Google سایت خود و رتبه‌بندی آنها را ببینید.

همچنین تعداد کلیک ها، نمایش ها، نرخ کلیک (CTR) و میانگین موقعیت برای هر کلمه کلیدی را نشان می دهد. این به شما کمک می کند تا وب سایت خود را بهینه کنید و رتبه خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال، اگر محتوایی پیدا کردید که در رتبه 11 یا 12 قرار دارد، می توانید آن مقالات را برای قرار دادن آنها در صفحه اول بهینه کنید.

گزارش کنسول جستجو

توجه داشته باشید: برای باز کردن قفل این گزارش‌ها در MonsterInsights، باید کنسول جستجوی Google را به Google Analytics متصل کنید.

قیمت گذاری: گزارش MonsterInsights Search Console در طرح پلاس آن موجود است که هزینه آن 99.50 دلار در سال است.

4. SERPWatcher توسط Mangools

SERPWatcher توسط Mangools

SERPWatcher توسط Mangools یک جعبه ابزار قدرتمند SEO است که به شما امکان می دهد به راحتی SERP های کسب و کار خود را ردیابی کنید. شما همچنین به ابزارهای SERPChecker، Link Miner، Keyword Finder و Site Profiler دسترسی خواهید داشت که Mangools را جایگزین خوبی برای برخی از پلتفرم های گران قیمت سئو می کند.

این یک ابزار کاربرپسند است و می توانید تنها در چند دقیقه شروع به کار کنید. فقط وب سایت خود را اضافه کنید، مکانی را که می خواهید ردیابی کنید انتخاب کنید، پلتفرم (دسکتاپ یا موبایل) را انتخاب کنید و سپس کلمات کلیدی خود را وارد کنید.

در گزارش SERPWatcher، شما یک تصویر دقیق از نحوه عملکرد وب سایت خود در SERP ها دریافت می کنید. رتبه بندی هر کلمه کلیدی، تغییر موقعیت، میانگین موقعیت، بهترین موقعیت، حجم جستجو و بازدیدکنندگان مورد انتظار در ماه را به شما نشان می دهد.

گزارش ردیابی سرپ واچر سرپ

علاوه بر این، می توانید شاخص عملکرد سایت، بازدیدهای مورد انتظار، توزیع کلمات کلیدی و جریان موقعیت را نیز مشاهده کنید.

SERPWatcher به شما امکان می دهد تا به روز رسانی های رتبه بندی روزانه را از طریق هشدارهای ایمیل دریافت کنید. این به شما کمک می کند تا از تغییراتی که ممکن است در SERP ها رخ دهد آگاه باشید و به سرعت عمل کنید.

قیمت گذاری: قیمت SERPWatcher از 29.90 دلار در ماه شروع می شود.

5. رتبه بندی SE

رتبه بندی SE

رتبه بندی SE یکی دیگر از ابزارهای عالی برای نظارت بر SERP برای تجارت شما است. استفاده از آن بسیار آسان است و به شما کمک می کند تا استراتژی سئوی خود را حفظ کنید.

با استفاده از ویژگی ردیابی رتبه کلمات کلیدی آن، می توانید عبارات جستجوی وب سایت خود را در گوگل، یاهو، بینگ، یاندکس و یوتیوب نظارت کنید. رتبه بندی SE همچنین به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را بر اساس مکان ها و دستگاه های جغرافیایی ردیابی کنید.

برای شروع، می توانید با وارد کردن URL سایت خود، افزودن کلمات کلیدی مورد نظر برای ردیابی، و مشخص کردن موتور جستجو و کشور، از جادوگر رتبه بندی SE استفاده کنید.

حتی می‌توانید تا 5 رقیب را برای ردیابی و پیوند ابزار به حساب‌های Google Analytics و Google Search Console اضافه کنید.

هنگامی که وب سایت و کلمات کلیدی خود را اضافه می کنید، می توانید از داشبورد رتبه بندی SE برای نظارت بر رتبه بندی، مشاهده داده های تاریخی، ردیابی رقبا و موارد دیگر استفاده کنید.

تابلوی امتیازات SE

علاوه بر ردیابی عبارات جستجوی خود، می‌توانید از رتبه‌بندی SE برای تجزیه و تحلیل ترافیک، اندازه‌گیری پتانسیل سئو، ایجاد یک برنامه بازاریابی در زمان واقعی، انجام ممیزی وب‌سایت، نظارت بر بک لینک‌ها و موارد دیگر استفاده کنید.

قیمت گذاری: قیمت های رتبه بندی SE از 23.52 دلار در ماه شروع می شود تا 250 کلمه کلیدی در هفته را دنبال کنید.

6. Serpstat

Serpstat

Serpstat آخرین ردیاب SERP در لیست ما است و یک راه حل کامل SEO است. شما می توانید از آن برای تجزیه و تحلیل وب سایت خود، انجام تحقیقات کلمات کلیدی، یافتن بک لینک ها و نظارت بر کلمات کلیدی استفاده کنید.

این ابزار یک داشبورد تمیز ارائه می دهد که در آن می توانید تمام تنظیمات خود را کنترل کرده و اقدامات مختلفی را انجام دهید. برای پیگیری رتبه بندی عبارات جستجو شده، به گزینه Rank Tracker بروید.

سپس یک پروژه جدید ایجاد کنید، جزئیات وب سایت خود را وارد کنید، گزینه های موتور جستجوی خود را انتخاب کنید و کلمات کلیدی را که می خواهید نظارت کنید اضافه کنید.

Serpstat به شما اجازه می دهد تا تغییرات در موقعیت عبارات جستجوی خود را مشاهده کنید، آنها را با رقبای خود مقایسه کنید، کلمات کلیدی خود را گروه بندی کنید و موارد دیگر را از داشبورد خود مشاهده کنید.

داشبورد Serpstat

در مقایسه با سایر ابزارهای موجود در لیست ما، SERPSstat گزارش های بصری بیشتری و داشبورد بصری ارائه می دهد. نمودارها و نمودارهایی را دریافت می کنید که به شما یک نمای چشم پرنده از گزارش های خود می دهد که می توانید بیشتر کاوش کنید.

با این حال، این ابزار مبتدی‌ترین ابزار نیست و ممکن است کمی طول بکشد تا به رابط کاربری آن عادت کنید و گزینه‌های آن را مرور کنید.

قیمت گذاری: قیمت Serpstat از 69 دلار در ماه شروع می شود.

بهترین ردیاب رتبه سئو (انتخاب متخصص) چیست؟

ما معتقدیم Semrush بهترین ردیاب رتبه SEO در بازار است. این یک جعبه ابزار سئو همه کاره است که استفاده از آن آسان است، چندین ویژگی را ارائه می دهد و به راحتی کلمات کلیدی را ردیابی می کند.

Semrush مورد اعتماد بسیاری از متخصصان بازاریابی است و شما می توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی، بک لینک، تجزیه و تحلیل رقبا، نظارت بر کمپین های رسانه های اجتماعی، پیگیری کمپین های تبلیغاتی پولی و موارد دیگر استفاده کنید.

تیم ما از Semrush برای ردیابی کلمات کلیدی برای وب سایت WPBeginner و همه مشاغل ما استفاده می کند.

امیدواریم این مقاله به شما در یافتن بهترین ابزارهای ردیابی رتبه SERP کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید نحوه انتخاب بهترین هاست وردپرس را بیاموزید یا لیست ما از بهترین افزونه های وردپرس برای وب سایت های تجاری را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک