منو سایت

چیست، چگونه کار می کند و انواع مختلف

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چیست، چگونه کار می کند و انواع مختلف

اگر سازمان تجاری شما از شما بخواهد که در آبهای چالش برانگیز، غیرقابل پیش بینی و همپوشانی قانون و تجارت حرکت کنید، باید به طور جدی یک قرارداد عملیاتی LLC در نظر گرفته شود.

هنگام راه اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، این توافق عامل اساسی است که سازمان تجاری شما را در مسیر درست هدایت می کند.

مستندسازی این توافقنامه راهی مطمئن برای اطمینان از انطباق کامل با آخرین قوانین تجاری و قانونی در ایالت شما و فراتر از آن است.

در ادامه بخوانید تا بدانید قرارداد عملیاتی LLC چیست، چگونه کار می کند و چه چیزی باید شامل شود.

توافقنامه عملیاتی LLC معین

یک شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب‌ترین ساختارهای تجاری برای سازمان‌های تجاری مختلف در ایالات متحده است، زیرا به دلیل سطح حمایت از مسئولیتی که برای مشاغل کوچک ارائه می‌کند.

قرارداد عملیاتی LLC یک سند رسمی است که شرایط و ضوابط سازمان تجاری را با توجه به نیازهای منحصر به فرد اعضای آن تعیین می کند. این سلسله مراتب را برای تصمیم گیرندگان عملکردی و مالی مشخص می کند.

اگرچه در اکثر ایالت ها نیازی به داشتن این سند نیست، اما این یک لایه حفاظتی حیاتی برای تشکیل یک LLC است.

هر یک از اعضای سازمان باید سند را امضا کرده و با شرایط مشخص شده موافقت کنند. این یک سند الزام آور قانونی است که هر یک از اعضای کسب و کار را ملزم می کند به مجموعه ای از قوانین خاص پایبند باشد. این سند به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا قوانین خود را برای مدیریت عملیات و امور داخلی تعیین کنند.

اگر یک قرارداد عملیاتی LLC تهیه نکنید، LLC شما باید تحت قوانین تجاری استاندارد ایالت شما عمل کند. توافقنامه عملیاتی LLC تعیین می کند که یک شرکت چند عضو دارد، چگونه مالیات ها را مدیریت می کند، چه کسی می تواند سهام را بفروشد، چه کسی می تواند سود را به اشتراک بگذارد و موارد دیگر.

چگونه کار می کند

یک قرارداد عملیاتی LLC با شناسایی واضح عناصر زیر کار می کند:

 • سازمان تجاری شما؛
 • ساختار شرکت شما؛
 • دارایی شرکت شما؛
 • تعهدات عضویت؛ و
 • ویژگی های ساختاری سازمان شما

از آنجا که این یک سند الزام آور قانونی است، شامل اطلاعات اولیه در مورد صاحبان (اعضای) LLC است. همچنین نحوه برخورد کسب و کار با رویه های خاص، از جمله رفتار مالیاتی سازمان را مشخص می کند.

ما می توانیم قراردادهای عملیاتی LLC را به عنوان قراردادهای قانونی بین/بین صاحبان مشاغل یا اعضای شرکت های چند عضوی تعریف کنیم. این قراردادها به وضوح آنچه را که هر عضو می‌تواند یا نمی‌تواند انجام دهد و دستورالعمل‌هایی را برای انجام برخی عملیات حیاتی مشخص می‌کند.

کسب و کار می تواند با ارائه مدرکی مبنی بر یک سند موجود، قرارداد را خصوصی یا عمومی نگه دارد. در صورت بروز اختلاف، اعضا این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که تغییرات و به‌روزرسانی‌ها را در قراردادهای عملیاتی LLC موجود ایجاد کنند.

قرارداد عملیاتی LLC همچنین با محافظت از سازمان تجاری شما در برابر موارد زیر عمل می کند:

 • مسئولیت شخصی – شرکت یک نهاد مجزا از مالکان است و هر یک از اعضا دارای محدودیت های روشنی از قدرت و مسئولیت هستند.
 • مسئولیت مالی – مشخص می کند که چه کسی مسئول مدیریت مالی و پول شرکت است.
 • اشتراک اسرار تجاری – سطح حفاظت و کنترل مالکیت معنوی را تعیین می کند. و
 • تضاد علایق – تضاد منافع احتمالی و نحوه کاهش آنها را شناسایی می کند.

چه چیزی باید شامل شود؟

قالب کلی قرارداد عملیات LLC شامل عناصر زیر است:

 • درصد مالکیت هر عضو؛
 • حق رای و مسئولیت هر یک از اعضا؛
 • چارچوب اختیارات و تعهدات قانونی اعضا؛
 • تقسیم سود و زیان بین اعضای واجد شرایط؛
 • قوانین رای گیری و برگزاری جلسات؛
 • مشکلات مدیریت LLC و نحوه حل آنها؛ و
 • مقررات خرید و فروش و بازخرید در صورتی که عضوی بخواهد سهام شرکت خود را بفروشد یا سازمان را ترک کند (از جمله فوت یکی از اعضا).

این سند همچنین باید رهنمودها و تعاریف شرایط خاص در قرارداد عملیاتی را مشخص کند.

در نهایت، توافق نامه حقوقی باید هدف شرکت، محل آن، دوره ای که در طی آن قصد فعالیت دارد، گزینه های مالیاتی ترجیحی، حاکمیت اختیاری اعضا و بیانیه ای از قصد آن برای تاسیس را مشخص کند.

یک قرارداد قانونی مانند یک قرارداد عملیاتی LLC به شما کنترل، حفاظت و آزادی برای مدیریت عملیات تجاری خود را به دلخواه ارائه می دهد.

بخش های قرارداد عملیاتی

شما باید شش بخش اصلی را در یک قرارداد عملیاتی LLC بگنجانید.

بیایید سریع از همه آنها عبور کنیم.

1. سازمان

بخش اول قرارداد عملیاتی LLC باید حاوی اطلاعات اولیه در مورد سازمان تجاری باشد. اساسی ترین و حیاتی ترین فرضیات و تصمیمات را تعریف و تثبیت می کند.

به طور معمول، این شامل نام قانونی LLC شما، محل یا محل کسب و کار آن، مدت زمان آن، شماره شناسایی نمایندگی ثبت شده تخصصی شرکت، بیانیه هدف و ساختار مدیریت آن است.

2. حکمرانی و رأی گیری

هم مدیران و هم اعضا می توانند یک LLC را مدیریت کنند. اگر مدیرانی را انتخاب می‌کنید، باید در قرارداد عملیاتی LLC خود، انتصاب مدیران، رویه‌ها و شرایط تغییر و برکناری مدیران، مسئولیت‌ها و تعهدات، فراوانی و ماهیت رای‌گیری و رویه‌های جلسه را لحاظ کنید.

توافقنامه عملیاتی LLC همچنین نحوه رأی دادن اعضا را مشخص می کند. معمولاً حق رأی آنها با درصد آنها مطابقت دارد. می‌توانید از حساب‌های سرمایه، تعهدات و مشارکت‌ها برای تعیین حق رأی و حق وتو استفاده کنید.

3. مشارکت سرمایه

هر عضو یک حساب سرمایه دریافت می کند. سهم سرمایه اولیه آنها سهم درصد اولیه آنها را تعیین می کند. آنها می توانند از طریق یک سفته، خدمات ارائه شده، دارایی یا پول، سهم سرمایه ای را به LLC ارائه دهند.

اگر عضوی تصمیم به مشارکت غیر نقدی داشته باشد، سایر اعضا این حق را برای خود محفوظ می دارند که در مورد ارزش آن سرمایه مذاکره کنند.

قرارداد عملیاتی LLC همچنین به تعداد مشارکت های اولیه سرمایه و نیاز به درخواست های سرمایه بالقوه آینده می پردازد.

4. توزیع ها

توافقنامه عملیاتی LLC باید قاعده پیش فرض را برای توزیع متناسب توزیع ها، زیان ها و سود بین اعضای واجد شرایط تعیین کند و به آنها حقوق اقتصادی خاصی برای تغییر قوانین توزیع بدهد.

5. تغییرات در عضویت

اعضا می‌آیند و می‌روند، و تغییرات عضویت می‌تواند در بین شرکت‌های LLC بسیار مکرر باشد. بنابراین، این بخش از توافقنامه عملیاتی LLC روش پردازش تغییرات عضویت را به شرح زیر بیان می کند:

 • افزودن اعضای جدید؛
 • تبادل عضویت بین اعضای جدید و موجود؛
 • تعیین اینکه آیا اعضا در شرایطی که سایر اعضا تصمیم به فروش واحدهای خود دارند یا خیر، حق وتو دارند یا خیر.
 • فوت یکی از اعضا؛
 • ورشکستگی یکی از اعضا؛
 • طلاق بین اعضا؛
 • ناتوانی اعضا؛
 • خروج داوطلبانه یک عضو از سمت خود؛ و
 • به استثنای یک عضو.

6. انحلال

این بخش بهترین اقدام برای انحلال یک LLC را با تعیین شرایط انحلال و نحوه پیشبرد امور و دارایی های سازمان تشریح می کند.

گونه های مختلف

چهار نوع اصلی از قراردادهای عملیاتی LLC وجود دارد. به اختصار همه آنها را توضیح می دهیم.

Protected Series LLC

شما می توانید چندین دارایی یا دارایی را تحت یک LLC تلفیقی مدیریت کنید. بهترین مثال Delaware Series LLC است. اگر یک سری LLC در دلاور تشکیل دهید، می توانید هر دارایی، نهاد یا دارایی را جدا کنید.

سری محافظت شده LLC به شما امکان می دهد هر دارایی یا دارایی را به عنوان یک نهاد جداگانه در نظر بگیرید.

موافقت نامه های عملیاتی سری حفاظت شده LLC به شما این قدرت را می دهد که LLC خود را به دسته های جداگانه تقسیم کنید.

هر دسته به شما قدرت و آزادی می دهد تا:

 • داشتن، مدیریت و کنترل دسته های خاصی از دارایی ها یا دارایی ها؛
 • سوابق مالی جداگانه نگهداری کنید؛
 • مدیریت انواع مختلف کسب و کار؛ و
 • از هر دسته از هر گونه ریسک مالی مرتبط با سری های دیگر محافظت کنید.

هیچ محدودیتی در رابطه با سری Delaware LLC وجود ندارد. شما همچنین دو گزینه برای تشکیل یکی دارید: سری های ثبت شده و محافظت شده.

Delaware LLC چند عضوه

یک LLC چند عضوه دلاور یک مدل تجاری چند طبقه است که به صاحبان LLC اجازه می دهد تا با تقسیم اعضای واجد شرایط به دسته ها یا طبقات مختلف، یک LLC تشکیل دهند. مالکان وظایف و آزادی نابرابر را به طبقات فردی اعضا اختصاص می دهند.

آنها همچنین می توانند هر طبقه را به گروه های منحصر به فرد با رای دادن، گزارش دهی، اقتصادی و سایر حقوق متغیر ساختار دهند.

یک ساختار چند عضوه Delaware LLC با یک توافقنامه عملیاتی چند طبقه ارائه می شود که صاحبان LLC می توانند آن را سفارشی کنند تا شامل اطلاعات اولیه در مورد اعضای خاص و مسئولیت ها و حقوق تعیین شده آنها باشد.

بنیانگذاران Delaware LLC، مقررات و دستورالعمل‌های خاصی را برای همه ویژگی‌های مرتبط LLC، مانند حاکمیت، مسئولیت، و اختیار، مطابق با آزادی قرارداد Delaware LLC تعیین می‌کنند.

یک Delaware LLC چند عضوه به شما این امکان را می‌دهد تا هر کلاسی را که می‌خواهید جدا نگه دارید در توافقنامه عملیاتی LLC مشخص کنید و اختیارات، امتیازات، حقوق و کارهایی که هر گروه مجاز به انجام آن نیستند را تعریف کنید.

LLC چند نفره

قراردادهای عملیاتی چند عضو LLC برای شرکت‌های با مسئولیت محدود تحت مدیریت اعضا و مدیریت مدیران اعمال می‌شود.

سناریوی اول شامل شرایطی است که در آن اعضا با تمام عملیات اصلی LLC تحت فشار هستند. آنها پیش نویس توافقنامه عملیاتی برای LLC چند عضوه هستند که به آنها اجازه می دهد تا با رای دادن بر اساس سهم خود یا هر عضو تصمیم گیری کنند.

این قرارداد عملیاتی LLC به آنها اجازه می دهد تا با اختصاص حقوق و مسئولیت های منحصر به فرد، خاص یا اضافی به هر یک از اعضا، سفارشی سازی های مختلفی را در سند انجام دهند.

آنها همچنین ممکن است از اعضای خاصی بخواهند که تعهدات و حقوق خاصی را بپذیرند، به شرطی که مغایر با خط مشی عمومی یا غیرقانونی نباشد.

در سناریوهای LLC مدیریت شده توسط مدیر، قرارداد عملیاتی به وضوح رهبر یا رهبران عملیات شرکت را تعیین می کند.

اعضای موجود حق انتخاب مدیران شخص ثالث را برای مدیریت شرکت حفظ می کنند. با این حال، این مدیران نمی توانند خود عضو باشند. اعضا در اعمال هر گونه محدودیت برای مدیران منتخب و قرارداد، انتصاب یا انتخاب مدیر برای این سمت ها آزادند.

مالکیت انحصاری LLC

ساختار کسب و کار تک نفره LLC مالک را ملزم به پیش نویس توافق نامه اجرایی الزام آور نمی کند. با این حال، اکثر متخصصان به شما توصیه می کنند که این سند را امضا کرده و تاریخ آن را امضا کنید، به خصوص اگر مالک (عضو اصلی) هستید.

رهنمودها و مقرراتی وجود دارد که عضو اصلی باید در توافقنامه حقوقی LLC یک شخص برای محافظت در برابر هرگونه مسئولیتی فراتر از آنچه قبلاً در کد حفاظت از مسئولیت ایالت ذکر شده است، لحاظ کند.

زمانی که عضو اصلی بمیرد یا برای مدیریت LLC ناتوان شود، یک قرارداد عملیاتی تک نفره LLC سودمند است.

نتیجه

یک قرارداد عملیاتی LLC از بسیاری جهات برای شرکت شما سودمند است. از عملیات تجاری شما در برابر تعهدات محافظت می کند، وضعیت شما را به عنوان یک شرکت تضمین می کند و مسئولیت شخصی اعضای شما را محدود می کند.

زمینه را برای تقویت قراردادهای مرکزی بین مالکان و اعضا فراهم می کند و شرایط تقسیم غرامت، مالکیت، تعهدات، حقوق و غیره را تعیین می کند.

توافقنامه عملیاتی LLC همچنین به رهبران اجازه می دهد تا فرآیندهای تجاری حیاتی را به وضوح تعریف کنند و از انطباق کامل با قوانین و مقررات ایالتی اطمینان حاصل کنند.

در نهایت، تهیه پیش نویس یک قرارداد عملیاتی LLC یک راه مطمئن برای افزودن مشروعیت به شرکت شما و معرفی کسب و کار شما به عنوان معتبر و قابل اعتماد است.