منو سایت

چگونه یک LLC چند عضوه ایجاد کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه یک LLC چند عضوه ایجاد کنیم

راه اندازی کسب و کار خود مزایای بسیاری دارد – شما آزادی خلاقانه کامل و استقلال کامل در بردن شرکت خود به جایی که می خواهید داشته باشید. شما می توانید تعادل کار و زندگی خود را شکل دهید، هم تیمی های خود را انتخاب کنید و از پاداش های مالی بهره مند شوید.

البته، شما همچنین باید تمایل داشته باشید که حجم قابل توجهی از تجارت را به عهده بگیرید و خطرات شخصی، به خصوص اگر شما یک معامله گر انحصاری هستید.

اگر می خواهید مسئولیت مالی خود را در حالی که هنوز کسب و کار خود را اداره می کنید به حداقل برسانید، بهترین اقدام شما تشکیل یک شرکت با مسئولیت محدود چند نفره (MLLC) خواهد بود.

اگرچه یک شراکت نیست و هنوز از یک شرکت دور است، یک LLC مزایای هر دو موقعیت را ارائه می دهد و در عین حال به شما امکان می دهد رئیس خود بمانید.

دریابید که یک LLC چند نفره چیست، در مورد مزایا و معایب اصلی اطلاعات کسب کنید و مراحلی را که برای ایجاد آن باید بردارید، بیاموزید.

LLC چند عضوی توضیح داد

LLC چند نفره یک شرکت با مسئولیت محدود استاندارد با حداقل دو یا چند مالک است. مانند یک LLC معمولی، یک MMLLC (همانطور که از نامش پیداست) مسئولیت محدودی را به صاحبان خود ارائه می دهد – اگر کسب و کار متحمل بدهی یا ضرر شود، به دارایی های شخصی صاحبان آسیب نمی رسد. همه مدعیان فقط می توانند از دارایی های شرکت وصول کنند، نه دارایی های مالکان.

در بیشتر موارد، مسئولیت مالی مالکان بیشتر از سرمایه گذاری آنها در شرکت نیست.

LLCهای چند عضوه و LLCهای تک عضوی چگونه متفاوت هستند؟

بارزترین تفاوت بین LLCها و MMLLCها صرفاً تعداد مالکان است – یک LLC استاندارد فقط یک دارند در حالی که MMLLCها چندین دارند.

صاحبان مشاغل معمولاً همسر یا اعضای خانواده خود را به عنوان مالک فهرست می کنند تا این ساختار تجاری خاص را ایجاد کنند و جنبه مسئولیت محدود از همه آنها محافظت می کند.

با این حال، چیز دیگری وجود دارد که LLC را از MMLLC متمایز می کند.

در شرکت‌های LLC، مسئولیت‌های مدیریت مشترک نیست – شما هم به عنوان مالک و هم مدیر عمل می‌کنید. در MMLLC، شما و شرکای شما باید تصمیم بگیرید که آیا کسب و کار توسط اعضا اداره می شود (همه با هم تصمیمات مدیریتی می گیرند) یا توسط مدیر (یکی از مالکان یا شخص ثالث مسئول اداره شرکت است).

مالیات یکی دیگر از تفاوت های کلیدی است.

شرکت های تنها با مسئولیت محدود به عنوان مالکان انحصاری مشمول مالیات می شوند مگر اینکه شما درخواست دیگری داشته باشید. شما نیازی به ارسال هیچ فرم اضافی یا انجام هر گونه مدارک اضافی ندارید – همه سود و زیان را با اظهارنامه مالیاتی شخصی خود گزارش خواهید کرد.

از سوی دیگر، شرکت‌های LLC چند عضوه مانند شرکت‌های تضامنی مشمول مالیات می‌شوند، مگر اینکه خلاف آن را مشخص کنید، و باید یک جدول K-1 و فرم‌های مالیاتی اضافی را ارسال کنید.

چه زمانی به MMLC نیاز دارید؟

اگر قصد دارید با یکی از دوستان یا اعضای خانواده کسب و کاری راه اندازی کنید، به نفع شماست که یک LLC چند نفره تشکیل دهید. در غیر این صورت، شما به طور خودکار به عنوان یک شرکت تضامنی در نظر گرفته می شوید که بسیاری از خطرات یک شرکت انفرادی را به همراه دارد.

اگر شرکت تضامنی شما نتواند بدهی‌های خود را پرداخت کند، جمع‌آوران می‌توانند به دنبال دارایی‌های شخصی شما و شریکتان از جمله خانه‌ها، اتومبیل‌ها، اشیاء قیمتی و سایر اموال باشند.

همانطور که در بالا ذکر شد، می توانید با MMLLC از محافظت بیشتری برخوردار شوید. جمع‌آوران بدهی فقط می‌توانند به دنبال دارایی‌های تجاری باشند و شما را از نظر مالی برای مقدار محدودی مسئول بدانند.

مزایا و معایب یک LLC چند عضوه

LLC های چند عضوه چندین مزیت منحصر به فرد دارند که می توانید از آنها لذت ببرید:

  • MMLLC هیچ محدودیتی در تعداد اعضای مجاز ندارد.
  • اعضا نباید شهروند ایالات متحده باشند.
  • شما می توانید یک MMLLC با افراد، شرکت های LLC دیگر یا حتی شرکت ها تشکیل دهید.
  • شما هیچ مالیات شرکتی پرداخت نمی کنید.
  • شما می توانید انتخاب کنید که چگونه می خواهید مالیات بگیرید. و
  • MMLLC یک موجودیت گذرا است.

مانند هر نهاد تجاری دیگری، یک LLC چند عضوه کامل نیست. علاوه بر این، چند اشکال وجود دارد که قبل از شروع MMLLC باید از آنها آگاه باشید:

  • شما باید کسب و کار را در کشور خود ثبت کنید؛
  • شما باید مالیات خوداشتغالی بپردازید.
  • شما نمی توانید بدون تغییر وضعیت مالیاتی خود در MMLLC خود استخدام شوید. و
  • ممکن است شما مسئول اشتباهات سایر اعضا باشید.

LLC چند نفره نیز حفاظت کاملی را ارائه نمی دهد. اگر شما (یا شرکایتان) از وجوه تجاری سوء استفاده کنید، مرتکب کلاهبرداری شوید، تمام سوابق مربوطه را حفظ نکنید، یا عمداً کاری غیرقانونی یا بی پروا انجام دهید، از نظر قانونی و مالی مسئول خواهید بود.

مراحل تاسیس شرکت با مسئولیت محدود چند نفره

راه اندازی یک LLC چند عضوه در ابتدا می تواند فرآیندی پیچیده به نظر برسد. با این حال، با کمک چندین ابزار و خدمات LLC و دستورالعمل های گام به گام واضح، می توانید به راحتی شرکت جدید خود را تشکیل دهید.

یک نام شرکت پیدا کنید

نام کسب‌وکار شما لوگو و برند شما را شکل می‌دهد، بر بازاریابی شما تأثیر می‌گذارد و رابطه شما را با مشتریان بالقوه و مشتریان ایجاد یا قطع می‌کند. با نام اشتباه، جدا شدن از رقبا و جلب توجه بازار هدف برای شما دشوار خواهد بود. با نام درست اما دنیا صدف توست.

اول از همه، الزامات نامگذاری LLC ایالت خود را بررسی کنید. متداول ترین شرایط این است که نمی توانید از همان نامی استفاده کنید که توسط یک تجارت ثبت شده دیگر در ایالت خود استفاده می شود و باید “LLC” را در نام خود وارد کنید. ممکن است الزامات دیگری و حتی کلمات ممنوعه وجود داشته باشد، پس حتما آنها را بررسی کنید.

هنگامی که می دانید چه چیزی را باید و چه چیزی را نباید نام یک کسب و کار در ایالت خود بگذارید، می توانید شروع به ایجاد نام های مناسب کنید. به عنوان یک قاعده کلی، شما می خواهید آن را محکم و به یاد ماندنی نگه دارید – چیزی که املا و تلفظ آن آسان است و برای جایگاه شما منطقی است. به اختصارات اسامی دقت کنید و مطمئن شوید که توهین آمیز یا غیرحرفه ای نیستند.

شماره شناسایی منحصر به فرد خود را دریافت کنید

همانطور که همه در ایالات متحده به شماره تامین اجتماعی (SSN) نیاز دارند، همه مشاغل به شماره شناسایی کارفرمای منحصر به فرد خود (EIN) نیاز دارند. این شماره که توسط IRS تعیین شده است، یک عدد هشت رقمی است که کسب و کار شما را مشخص می کند.

برای ثبت مالیات، دریافت اظهارنامه مالیاتی، باز کردن حساب های بانکی تجاری، استخدام کارمندان و انجام تقریباً هر فرآیند تجاری به یک EIN نیاز دارید.

مقالات سازمان را در ایالت خود تکمیل کنید

به عنوان یک شخص حقوقی، باید اساسنامه شرکت را در ایالت خود ثبت کنید. گواهینامه های سازمان یا گواهی های تاسیس نیز نامیده می شوند، اسناد قانونی هستند که اعضای یک تجارت و وظایف، مسئولیت ها، اختیارات، مسئولیت ها و سایر تعهدات آنها را مشخص می کنند.

با مراجعه به وب سایت رسمی وزیر امور خارجه ایالت خود، فرم هایی را که باید پر کنید پیدا خواهید کرد.

ایجاد یک قرارداد عملیاتی چند نفره LLC (الزامی)

اغلب با اساسنامه اشتباه گرفته می شود، توافق نامه عملیاتی چند عضو LLC یک فرم جداگانه است و نباید نادیده گرفته شود. در قرارداد عملیاتی خود، تمام قوانین، مقررات و مقررات شرکت خود را مشخص خواهید کرد.

تا زمانی که نباشد به صورت قانونی لزوماً این توافق به شما کمک می کند تا تجارت خود را بهتر مدیریت کنید و عملیات داخلی آن را مدیریت کنید.

برای کسب و کار خود مجوزها و مجوزها را دریافت کنید

صرف نظر از ساختار منحصر به فرد آنها، مشاغل برای فعالیت قانونی نیاز به مجوزها و مجوزهای مناسب دارند. مجوزها و مجوزهایی که نیاز دارید به صنعت و جایگاه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، هتل ها و مراکز خصوصی مشاغل کاملاً متفاوتی هستند، بنابراین به مجوزهای متفاوتی نیاز دارند.

می توانید با وزیر امور خارجه یا دفاتر شهری محلی خود تماس بگیرید تا دقیقاً به چه نوع مجوزها و مجوزهایی برای باز کردن درهای LLC چند عضوه خود نیاز دارید.

یک حساب بانکی تجاری باز کنید

در نهایت، باید یک حساب بانکی تجاری باز کنید. کسب و کار در یک LLC چند عضوه جدا از مالک در نظر گرفته می شود، بنابراین به حساب های بانکی جداگانه نیاز خواهید داشت.

به نفع شماست که تحقیقات خود را انجام دهید و یک بانک محلی پیدا کنید که بهترین شرایط و ضوابط را برای نیازهای شما ارائه دهد.

نتیجه

راه اندازی یک LLC چند نفره ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما چیزی نیست که نتوانید انجام دهید. مزایای بسیاری را ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد تا بدون به خطر انداختن دارایی های شخصی خود یا شریک زندگی خود، کسب و کار خود را همانطور که می خواهید اداره کنید.

مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید و بدون هیچ زحمتی در تشکیل LLC چند نفره خود شرکت کنید.