منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه فونت های گوگل را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنیم (3 روش)

چگونه فونت های گوگل را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنیم (3 روش)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه فونت های گوگل را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنیم (3 روش)

آیا نگران مسائل حریم خصوصی و خطرات قانونی استفاده از فونت های گوگل در سایت وردپرس خود هستید؟

مشخص شده است که فونت های گوگل قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا را نقض می کند. این بدان معناست که اگر بازدیدکنندگان وب سایتی از اروپا دارید، ممکن است در معرض خطر پرداخت خسارت قانونی باشید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه فونت های گوگل را در وردپرس سازگار با حریم خصوصی کنید.

چگونه فونت های گوگل را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنیم (3 روش)

چرا فونت‌های گوگل سازگار با حریم خصوصی نیستند؟

تایپوگرافی در وب سایت وردپرس شما نقش مهمی در طراحی و هویت برند شما دارد. به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان وب سایت ها تایپوگرافی خود را با استفاده از فونت های گوگل سفارشی می کنند.

با این حال، وقتی شخصی از وب‌سایتی که از فونت‌های گوگل استفاده می‌کند بازدید می‌کند، هنگام بارگیری فونت‌ها، آدرس IP او توسط Google ثبت می‌شود. این کار بدون اجازه آنها انجام می شود و اتحادیه اروپا آن را نقض مقررات حفظ حریم خصوصی می داند.

این بدان معناست که وب سایت هایی که از فونت های گوگل استفاده می کنند دیگر با GDPR مطابقت ندارند. اگر بازدیدکنندگانی از یک وب سایت از اتحادیه اروپا داشته باشید، این یک ملاحظات حقوقی مهم است، زیرا ممکن است شما را مسئول خسارات وارده کند (البته قبل از هر اقدامی باید مشاوران حقوقی خود را در نظر بگیرید).

با این اوصاف، بیایید نگاهی بیندازیم به اینکه چگونه فونت های گوگل را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنیم. ما به سه روش نگاه می کنیم و شما می توانید از لیست زیر برای پرش به روش مورد نظر خود استفاده کنید.

  • روش 1: فونت های گوگل را به صورت محلی در وردپرس میزبانی کنید
  • روش 2: فونت های گوگل را با فونت های Bunny جایگزین کنید
  • روش 3: فونت های گوگل را در وردپرس غیرفعال کنید

روش 1: فونت های گوگل را به صورت محلی در وردپرس میزبانی کنید

یکی از راه‌های سازگار کردن فونت‌های Google برای حفظ حریم خصوصی، میزبانی محلی آنها در وردپرس است. خوشبختانه این کار با کمک یک افزونه آسان است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه OMGF (بهینه سازی فونت های گوگل من) را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

در هنگام فعال سازی باید مراجعه کنیدتنظیمات » بهینه سازی فونت های گوگلبرای پیکربندی افزونه بیانیه‌ای خواهید دید که تنظیمات پیش‌فرض به‌طور خودکار فونت‌های Google شما را با کپی‌های میزبان محلی جایگزین می‌کند.

تنظیمات OMGF

تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحه را به پایین اسکرول کنید و مطمئن شوید که “Font Display Option” تنظیمات پیش فرض “Swap (توصیه می شود)” را انتخاب کرده است.

سپس فقط روی دکمه “ذخیره و بهینه سازی” در پایین صفحه کلیک کنید.

روی دکمه Save and Optimize کلیک کنید

در بالای صفحه پیامی خواهید دید که می گوید “بهینه سازی با موفقیت انجام شد”. فونت های Google شما اکنون به صورت محلی میزبانی می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ما را در مورد نحوه میزبانی فونت های محلی در وردپرس، از جمله نحوه انجام دستی آن بدون افزونه بررسی کنید.

روش 2: فونت های گوگل را با فونت های Bunny جایگزین کنید

Bunny Fonts جایگزینی برای فونت های گوگل است که حریم خصوصی را در اولویت قرار می دهد. خط‌مشی‌های ردیابی صفر و عدم ورود به سیستم به شما کمک می‌کند تا کاملاً مطابق با GDPR بمانید. Bunny Fonts API کاملاً با Google Fonts API سازگار است و جابجایی را آسان می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Replace Google Fonts with Bunny Fonts را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

هیچ پیکربندی مورد نیاز نخواهد بود. هنگامی که فونت های Bunny را فعال کردید، فورا فونت های گوگل را در وبلاگ، فروشگاه وردپرس و هر قسمت دیگر از سایت شما جایگزین می کنند.

روش 3: فونت های گوگل را در وردپرس غیرفعال کنید

راه دیگر برای جلوگیری از مشکلات حریم خصوصی هنگام استفاده از فونت های گوگل این است که آنها را به طور کامل غیرفعال کنید و فقط از فونت های سیستمی نصب شده در رایانه کاربران خود استفاده کنید. ما این کار را زمانی انجام دادیم که وب سایت WPBeginner را دوباره طراحی کردیم و زمان بارگذاری صفحه ما را بهبود بخشید.

کافیست افزونه را نصب و فعال کنید تا فونت های گوگل را غیرفعال و حذف کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال‌سازی، افزونه به‌طور خودکار تمام فونت‌های Google مورد استفاده توسط تم و افزونه‌های شما را غیرفعال می‌کند. نیازی به پیکربندی ندارد.

وردپرس اکنون به طور خودکار از یک فونت پیش فرض به جای هر فونت گوگل استفاده می کند. اگر می خواهید فونت های مختلفی را انتخاب کنید، راهنمای ما در مورد نحوه تغییر فونت در قالب وردپرس خود را بررسی کنید.

می توانید در راهنمای ما در مورد نحوه غیرفعال کردن فونت های گوگل در وب سایت وردپرس خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه فونت Google را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک دامنه ایمیل رایگان دریافت کنید یا لیست راه های کسب درآمد از وبلاگ نویسی آنلاین با وردپرس را بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست چگونه فونت های گوگل را دوستدار حریم خصوصی کنیم (3 روش) اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.