منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه ثبت نام در وردپرس را غیرفعال کنم؟ (راهنمای مبتدیان)

چگونه ثبت نام در وردپرس را غیرفعال کنم؟ (راهنمای مبتدیان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آیا نمی دانید چگونه ثبت نام وردپرس را غیرفعال کنیم؟ آیا می خواهید لینک ثبت نام را از صفحه ورود به وردپرس حذف کنید؟ اگر چنین است، در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم که چگونه ثبت نام کاربر جدید در سایت وردپرس را غیرفعال کنید.

وقتی از پلتفرم وردپرس استفاده می کنید، همه چیز آسان است. حتی غیرفعال کردن ثبت نام وردپرس کار سختی نیست. در واقع، شما می توانید این کار را در عرض چند دقیقه بدون لمس یک خط کد یا نصب یک افزونه اضافی انجام دهید.

تعجب می کنید که چگونه؟ مقاله را تا انتها بخوانید تا متوجه شوید.

قبل از اینکه مستقیماً به نحوه غیرفعال کردن ثبت وردپرس بپردازیم، اجازه دهید ابتدا به این نگاه کنیم که چرا ممکن است بخواهید ثبت نام وردپرس را غیرفعال کنید.

چرا ثبت نام در وردپرس را غیرفعال کنیم؟

یافتن URL های ورود به وردپرس برای اکثر سایت ها آسان است، زیرا URL صفحه ورود به سیستم پیش فرض یکی از این دو است. yourwebsitename.com/wp-admin یا yourwebsitename.com/wp-login. می توانید به آن دسترسی فوری داشته باشید و در سایت خود ثبت نام کنید. همچنین بسیاری از ربات ها برای جستجو و تکمیل فرم ثبت نام طراحی شده اند.

هرزنامه‌ها می‌توانند لینک “ثبت نام” را در سایت وردپرس خود دریافت کنند، حتی اگر URL پیش‌فرض ورود به وردپرس را تغییر دهید. تا زمانی که پیوند ثبت نام را حذف نکنید، برای هرزنامه‌ها مشکل بزرگی نیست.

جدا از ربات ها، اگر نمی خواهید یک کاربر تصادفی در سایت وردپرس شما ثبت نام کند، عاقلانه است که لینک ثبت نام را از صفحه ورود به وردپرس حذف کنید. این ثبت نام کاربر هرزنامه در سایت وردپرس شما می تواند به سایت شما از جمله پایگاه داده آسیب برساند.

همچنین اگر دیگر نمی خواهید نقش یا کاربر جدیدی به سایت وردپرسی خود اضافه کنید، می توانید ثبت نام وردپرس را غیرفعال کنید.

معایب غیرفعال کردن ثبت نام وردپرس

در حالی که ممکن است به دلایل مختلفی بخواهید ثبت نام وردپرس را غیرفعال کنید، باید از معایبی که ممکن است با آن مواجه شوید نیز آگاه باشید. در زیر به برخی از معایب که پس از غیرفعال کردن ثبت نام در وردپرس رخ می دهد اشاره کرده ایم:

  • کاربران دیگر نمی توانند ثبت نام کنند و به محتوایی که ممکن است نیاز به ثبت نام داشته باشد دسترسی داشته باشند
  • دیگر نمی‌توانید کاربران اضافه کنید و نقش‌های کاربری جدیدی مانند نویسنده، مشارکت‌کننده یا مشترک را اختصاص دهید
  • به کاربر اجازه ارسال نظر یا انجام فعالیت های دیگر در سایت وردپرس شما را نمی دهد

جدا از این موارد، هنگام غیرفعال کردن ثبت نام کاربر جدید در وردپرس، ممکن است سایت شما با معایب دیگری مواجه شود.

با این اوصاف، بیایید اکنون نحوه غیرفعال کردن ثبت نام در وردپرس را بررسی کنیم.


چگونه ثبت نام در وردپرس را غیرفعال کنم؟

در زیر مراحلی را که می توانید برای غیرفعال کردن موفقیت آمیز ثبت وردپرس دنبال کنید، ذکر کرده ایم:

مرحله 1: وارد داشبورد وردپرس خود شوید

با ورود به داشبورد سایت وردپرس خود شروع کنید. اگر URL صفحه ورود خود را تغییر نداده اید، با افزودن “/wp-admin” یا “/wp-login” به انتهای نام دامنه خود، از آن بازدید کنید. در غیر این صورت، به جای URL پیش فرض، URL ورود به سیستم سفارشی را که اضافه کرده اید وارد کنید.

URL ورود به وردپرس

اکنون نام کاربری یا آدرس ایمیل و رمز عبور را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.

نام کاربری، رمز عبور و لاگین را وارد کنید

سپس فشار دهید دارم میام داخل دکمه ای که شما را به داشبورد وردپرس می برد.


مرحله 2: تیک گزینه عضویت را بردارید

سپس پیدا کنید برپایی در سمت چپ داشبورد قرار گرفته و به آن بروید تنظیمات >> عمومی

به تنظیمات عمومی بروید

شما را به آن هدایت می کند تنظیمات پایه صفحه این صفحه چند گزینه دارد که می‌توانید آنها را بررسی کنید، اما در حال حاضر برای یافتن به پایین بروید عضویت گزینه.

صفحه تنظیمات عمومی برای غیرفعال کردن ثبت نام وردپرس

این عضویت گزینه به شما امکان می دهد تا سایت وردپرس خود را برای ثبت نام کاربر جدید باز کنید. اگر این گزینه فعال باشد، کاربران به راحتی می توانند در سایت شما یک حساب کاربری ایجاد کنند.

گزینه عضویت برای غیرفعال کردن ثبت نام وردپرس

بنابراین علامت را بردارید عضویت گزینه ای که می گوید هر کسی می تواند ثبت نام کند برای غیرفعال کردن ثبت وردپرس در سایت خود

دکمه ذخیره تغییرات

پس از اتمام کار، فشار دهید تغییرات را ذخیره کنید دکمه.


مرحله 3: تأیید را بررسی کنید

از آنجایی که ثبت نام وردپرس را غیرفعال کرده اید، باید دوباره بررسی کنید که لینک ثبت نام را از صفحه ورود به وردپرس حذف کرده اید. بنابراین برای بررسی تایید، با نگه داشتن ماوس روی گوشه بالا سمت راست که می گوید از سایت وردپرس خود خارج شوید سلام نام مدیر و بر روی کلیک کنید از حساب خود خارج شوید.

از حساب کاربری خود خارج شوید

اکنون به طور خودکار به صفحه ورود خود هدایت خواهید شد. در اینجا، ببینید آیا گزینه ای برای وجود دارد یا خیر من ثبت نام می کنم.

صفحه ورود به وردپرس

صفحه ورود به وردپرس نمایش داده خواهد شد ثبت نام میکنم همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است اگر نتوانستید ثبت نام وردپرس را غیرفعال کنید. اگر ثبت نام را پیدا نکردید، با موفقیت ثبت نام کاربر جدید را در سایت وردپرس خود غیرفعال کرده اید.

لینک ثبت نام وردپرس

این همه است! آسان نیست؟


بسته بندی!

این یک آموزش سریع در مورد نحوه غیرفعال کردن ثبت نام در وردپرس بود. ما مطمئن هستیم که اکنون می توانید لینک ثبت نام را به راحتی از صفحه ورود به وردپرس حذف کنید. اما قبل از اینکه ثبت نام در وردپرس را غیرفعال کنید، مطمئن شوید که آیا نیاز به ثبت نام کاربران در سایت خود دارید یا خیر.

در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق بخش نظرات با ما تماس بگیرید. ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

از طریق صفحه وبلاگ ما در مورد چنین آموزش های وردپرس بیشتر بیاموزید. ما مقالات جالبی داریم مانند نحوه ایجاد فرم چند ستونی در وردپرس، نحوه نمایش پست های تصادفی در وردپرس و ….

همچنین، می توانید ما را در دسته های اجتماعی دنبال کنید: توییتر و فیس بوک و در مورد هر مقاله جدیدی که منتشر می کنیم مطلع شوید.