منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال کنیم

چگونه به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال کنیم

آیا می خواهید نقشه سایت پیش فرض وردپرس را در وب سایت خود غیرفعال کنید؟

ویژگی نقشه سایت پیش فرض در وردپرس 5.5 معرفی شد و به وردپرس اجازه می دهد تا نقشه های سایت XML را برای وب سایت شما به طور خودکار منتشر کند. چالش این است که این ویژگی فاقد ویژگی های پیشرفته سئو وردپرس است که برای رتبه بالاتر نیاز دارید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی نقشه سایت وردپرس را غیرفعال کنید و با یک راه حل قدرتمندتر آن را بهبود بخشید.

چگونه به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال کنیم

چرا باید نقشه سایت وردپرس خود را غیرفعال کنید؟

نقشه سایت XML فایلی است که تمام محتوای وب سایت شما را با فرمت XML فهرست می کند و موتورهای جستجو را آسان تر می کند تا محتوای شما را پیدا کرده و فهرست بندی کند.

نقشه های سایت برای وب سایت شما بسیار مفید هستند زیرا ترافیک بیشتری را به همراه دارند و رتبه سئو سایت شما را بهبود می بخشند.

با این حال، افزونه‌های متعدد سئوی وردپرس مانند All in One SEO، Yoast SEO و Google XML Sitemaps نقشه‌های سایت را در وب‌سایت شما پیاده‌سازی می‌کنند که در نتیجه صفحات وردپرس دارای دو مجموعه نقشه سایت هستند.

نقشه های سایت تکراری برای همان صفحه وردپرس می تواند موتورهای جستجو را سردرگم کند و رتبه سئوی شما را پایین بیاورد.

اگر از افزونه سئو برای نقشه سایت خود استفاده نمی کنید، ویژگی های پیشرفته را از دست داده اید. به عنوان مثال، بسیاری از افزونه های محبوب سئو وردپرس ویژگی هایی مانند نقشه سایت ویدیویی، نقشه سایت خبری، نقشه سایت RSS و غیره را ارائه می دهند که برای پیشی گرفتن از رقبای خود در سئو به آن نیاز دارید.

با این اوصاف، بیایید ببینیم چگونه می توانید نقشه سایت پیش فرض وردپرس را به راحتی غیرفعال کنید.

  • روش 1. با استفاده از افزونه سئو وردپرس، نقشه سایت وردپرس را غیرفعال کنید
  • روش 2. نقشه سایت وردپرس را با استفاده از یک قطعه کد غیرفعال کنید

روش 1. با استفاده از افزونه سئو وردپرس، نقشه سایت وردپرس را غیرفعال کنید

اگر از هر یک از افزونه های محبوب سئو وردپرس استفاده می کنید، آنها به طور خودکار ویژگی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال می کنند و راه حل قدرتمندتری جایگزین آن می کنند.

برای هدف این آموزش، ما افزونه AIOSEO را نشان خواهیم داد زیرا این افزونه ای است که در WPBeginner استفاده می کنیم.

All in One SEO بهترین افزونه سئو وردپرس است که به شما امکان می دهد وب سایت وردپرس خود را به راحتی برای موتورهای جستجو و پلتفرم های رسانه های اجتماعی بهینه کنید. بیش از 3 میلیون وب سایت از AIOSEO از جمله وب سایت ما استفاده می کنند.

به طور پیش فرض، All in One SEO ویژگی نقشه سایت خود را برای شما فعال می کند که به طور خودکار پس از فعال سازی، جایگزین نقشه های اصلی وردپرس می شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه AIOSEO را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید افزونه AIOSEO را پیکربندی کنید. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید راهنمای گام به گام ما را در مورد چگونگی راه اندازی صحیح سئو All in One در وردپرس دنبال کنید.

سپس به همه در یک سئو » نقشه سایتصفحه داشبورد مدیریت وردپرس خود را برای بررسی تنظیمات نقشه سایت خود.

سپس تب General Sitemap را باز کنید. در اینجا، مطمئن شوید که گزینه Enable Sitemap روی روشن تنظیم شده است. با این کار نقشه سایت وردپرس به صورت پیش فرض غیرفعال می شود.

تنظیمات نقشه سایت AIOSEO

توصیه می کنیم علاوه بر نقشه سایت کلی، نقشه سایت ویدیویی، نقشه سایت خبری و نقشه سایت RSS را در سایت خود فعال کنید تا رتبه سئوی خود را به حداکثر برسانید.

روش 2. نقشه سایت وردپرس را با استفاده از یک قطعه کد غیرفعال کنید

همچنین می توانید به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را با استفاده از کد غیرفعال کنید. می توانید قطعه کد را در فایل functions.php تم خود اضافه کنید.

با این حال، بزرگترین مشکل با اضافه کردن کد به فایل functions.php این است که حتی یک اشتباه کوچک می تواند وب سایت شما را خراب کند.

به همین دلیل توصیه می کنیم از WPCode برای افزودن کد سفارشی به وردپرس استفاده کنید. این افزونه رایگان اضافه کردن قطعه کد به وردپرس را بدون نیاز به ویرایش فایل functions.php موضوع خود آسان می کند.

ابتدا باید افزونه رایگان WPCode را نصب و فعال کنید. برای دستورالعمل های بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

سپس به سراغ جدید بروید قطعه کد وارد منوی سمت چپ داشبورد وردپرس خود شوید. این شما را به صفحه All Fragments هدایت می کند.

سپس فقط روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید.

به قسمت Code Snippets بروید و روی Add New کلیک کنید

سپس WPCode شما را به صفحه Add Snippet می‌برد، جایی که می‌توانید کد سفارشی خود را اضافه کنید یا برای یافتن یک قطعه موجود از کتابخانه WPCode جستجو کنید.

از آنجایی که باید کد سفارشی اضافه کنیم، کافی است روی گزینه «Add Your Custom Code (New Snippet)» بروید و روی «Use Snippet» کلیک کنید.

روی دکمه Use Snippet کلیک کنید

اکنون به صفحه Create Custom Snippet هدایت خواهید شد. می توانید با وارد کردن یک نام برای قطعه کد خود شروع کنید. می تواند هر چیزی باشد که شما دوست دارید.

سپس «نوع کد» را از منوی کشویی سمت راست انتخاب کنید. از آنجایی که از کد PHP استفاده خواهیم کرد، کافیست روی گزینه “PHP Snippet” کلیک کنید.

یک نام برای قطعه کد خود وارد کنید و PHP را به عنوان نوع کد انتخاب کنید

سپس به سادگی قطعه کد PHP زیر را کپی کرده و در «پیش‌نمایش کد» قرار دهید.

add_filter( 'wp_sitemaps_enabled', '__return_false' );

وقتی این کار را انجام دهید به این شکل خواهد بود.

قطعه نقشه سایت غیرفعال شده خود را قرار دهید

پس از چسباندن کد، به قسمت «درج» بروید، جایی که دو روش درج را پیدا خواهید کرد.

فقط گزینه “Auto Insert” را انتخاب کنید زیرا می خواهید در سراسر سایت کار کند.

یک حالت درج را انتخاب کنید

حالا به بالای صفحه بروید، سوئیچ را از “غیر فعال” به “فعال” در گوشه بالا سمت راست تغییر دهید و سپس روی دکمه “ذخیره قطعه” کلیک کنید.

هنگامی که قطعه کد را ذخیره و فعال کردید، فعال می شود و نقشه سایت پیش فرض وردپرس غیرفعال می شود.

قطعه خود را ذخیره کنید

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه غیرفعال کردن نقشه سایت پیش فرض وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید بهترین راهنمای سئوی وردپرس ما را برای بهبود رتبه بندی خود بررسی کنید و مقایسه ما با بهترین هاست مدیریت شده وردپرس را مشاهده کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه غیرفعال کردن آسان نقشه سایت پیش فرض وردپرس اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.