منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه بررسی کنیم که پست های وبلاگ شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند یا خیر

چگونه بررسی کنیم که پست های وبلاگ شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند یا خیر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه بررسی کنیم که پست های وبلاگ شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند یا خیر

آیا می خواهید بررسی کنید که آیا پست های وردپرس شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند؟

اکثر مبتدیان به صورت دستی رتبه بندی مقالات خود را با تایپ کلمات کلیدی در گوگل بررسی می کنند. این به شما ایده دقیقی از رتبه بندی مقالات شما برای کلمه کلیدی مورد نظر شما نمی دهد.

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی بررسی کنید که آیا پست های وبلاگ وردپرس شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند یا خیر.

چگونه بررسی کنیم که پست های وبلاگ وردپرس شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند یا خیر

چرا رتبه بندی کلمات کلیدی را برای پست های وردپرس خود بررسی کنید؟

اگر راهنمای کامل ما برای سئوی وردپرس را دنبال کنید، یاد خواهید گرفت که چگونه هر مقاله در وب سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص بهینه کنید. این به شما کمک می کند تا ترافیک بیشتری به وب سایت خود داشته باشید.

اکثر مبتدیان فقط در گوگل جستجو می کنند تا ببینند پست هایشان برای آن کلمات کلیدی نمایش داده می شود یا خیر. حتی در آن صورت، معمولاً در بهترین حالت فقط صفحه اول یا دوم را بررسی می کنند.

مشکل این است که گاهی اوقات ممکن است مقاله شما در دو صفحه اول رتبه بسیار پایین‌تری داشته باشد، یا بدتر از همه، ممکن است حتی برای کلمه کلیدی مورد نظر شما رتبه ای نداشته باشد.

اگر به بررسی دستی رتبه بندی کلمات کلیدی خود متکی هستید، اطلاعات مفیدی را که می توانید برای بهبود رتبه سئو و افزایش ترافیک از آنها استفاده کنید، از دست می دهید.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه بررسی صحیح رتبه بندی کلمات کلیدی برای پست های وبلاگ وردپرس خود بیاندازیم. ما نگاهی به سه ابزار مختلف مرجع کلمات کلیدی می اندازیم و سپس به شما نشان می دهیم که چگونه از اطلاعات رتبه بندی کلمات کلیدی برای افزایش ترافیک سایت خود استفاده کنید.

روش 1: رتبه بندی کلمات کلیدی را با Semrush بررسی کنید

SEMRush

Semrush یکی از بهترین ابزارهای سئو و تحقیق کلمات کلیدی در بازار است. این یک بسته سئو کامل با تمام ابزارهای مفیدی است که شما نیاز دارید.

این ابزار دارای یک ابزار تحقیقاتی ارگانیک قدرتمند است که می تواند رتبه بندی کلمات کلیدی را برای هر نام دامنه نشان دهد. شما نیازی به وارد کردن URL برای مقالات جداگانه ندارید. به طور خودکار نتایج را برای همه URL های آن نام دامنه بازیابی می کند.

استفاده از Semrush برای بررسی اینکه آیا وبلاگ شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شود یا خیر

فقط نام دامنه ای را که می خواهید جستجو کنید وارد کنید و Semrush اطلاعات زیادی به دست خواهد آورد. سپس روی برگه تحقیق ارگانیک کلیک کنید تا لیست کاملی از تمام کلمات کلیدی که وب سایت شما برای آنها رتبه بندی شده است را مشاهده کنید.

می توانید نتایج را بر اساس موقعیت، URL، ترافیک و موارد دیگر مرتب کنید. همچنین می توانید نتایج را به یک فایل CSV صادر کنید و با استفاده از برنامه صفحه گسترده مورد علاقه خود به کاوش آفلاین بپردازید.

همچنین می توانید کلمات کلیدی خاصی را با Semrush ردیابی کنید و آنها آن کلمات کلیدی را در داشبورد شما ردیابی می کنند تا بتوانید فوراً عملکرد آنها را مشاهده کنید.

Semrush همچنین می تواند این کارها را برای هر نام دامنه ای انجام دهد. این بدان معناست که شما می توانید نام دامنه رقیب خود را وارد کنید و ببینید چه کلمات کلیدی رتبه بندی می شود.

همچنین می‌توانید ترافیک جستجوی پولی، کلمات کلیدی پولی و سایر اطلاعات مفید را مشاهده کنید که می‌توانید از آنها برای پیشی گرفتن از آنها استفاده کنید.

روش 2: رتبه بندی کلمات کلیدی را با کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید

کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل (Google Webmaster Tools سابق) مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل برای کمک به وب مسترها برای بهبود وب سایت خود برای جستجو است. راهنمای ما در مورد نحوه افزودن وب سایت خود به کنسول جستجوی Google را بررسی کنید.

در بالای تب Performance، نموداری از عملکرد وب سایت خود در نتایج جستجو مشاهده خواهید کرد.

پیدا کردن موقعیت کلمات کلیدی خود در کنسول جستجوی گوگل

با اسکرول کردن به پایین، داده های کلمه کلیدی را خواهید دید. در کنار هر کلمه کلیدی، خواهید دید که چه تعداد کلیک و نمایش دریافت می کند و موقعیت آن در صفحه نتایج جستجو.

شما می توانید این داده ها را با کلیک بر روی هر ستون مرتب کنید.

کلمه کلیدی برتر در کنسول جستجو

اگر لیست را بر اساس موقعیت مرتب کنید، می توانید کلمات کلیدی رتبه بندی برتر خود را ببینید. با اسکرول کردن به پایین لیست، کلمات کلیدی را می بینید که سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو پایین تر ظاهر می شود.

همچنین می توانید این داده ها را صادر کرده و با نرم افزار صفحه گسترده مورد علاقه خود باز کنید.

روش 3: رتبه بندی کلمات کلیدی را با Ahrefs بررسی کنید

ابزار تحقیق و سئو کلمات کلیدی Ahrefs

Ahrefs یکی دیگر از ابزارهای محبوب سئو در بین بازاریابان حرفه ای است. این دارای یک رابط کاربری آسان است و سعی می کند اطلاعات را حتی برای کاربران جدید قابل درک کند.

فقط نام دامنه وب سایت خود را در کادر جستجو تایپ کنید و گزارشی منظم با نمودارها و نمودارهای زیبا ایجاد می کند.

چگونه بررسی کنیم که پست های وبلاگ شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند یا خیر

همه رتبه بندی کلمات کلیدی خود را در گزارش کلمه کلیدی ارگانیک خواهید یافت.

در کنار هر کلمه کلیدی، می توانید حجم جستجو، موقعیت رتبه بندی کلمات کلیدی، تراکم کلمات کلیدی و موارد دیگر را مشاهده کنید.

گزارش کلمه کلیدی Ahrefs

استفاده از رتبه بندی کلمات کلیدی برای افزایش ترافیک وردپرس

اکنون که یاد گرفتید چگونه رتبه بندی کلمات کلیدی سایت وردپرس خود را بررسی کنید، بیایید در مورد بهبود رتبه خود صحبت کنیم.

چگونه آنالیز کنیم که کدام کلمات کلیدی نیاز به بهبود دارند

هنگام تصمیم گیری برای بهبود کلمات کلیدی، مهم است که توجه داشته باشید که همه کلمات کلیدی یکسان ایجاد نمی شوند.

به عنوان مثال، رتبه 5 برای یک کلمه کلیدی پربازدید بسیار بهتر از رتبه 1 برای یک کلمه کلیدی کم ترافیک است.

همچنین، حضور در موقعیت شماره 1 همیشه بیشترین ترافیک را برای شما به همراه نخواهد داشت. ممکن است متوجه شوید که حتی اگر برخی از کلمات کلیدی شما رتبه خوبی دارند، تعداد قابل توجهی کلیک یا نمایش دریافت نمی کنند.

در طول تحقیق خود، ممکن است کلمات کلیدی شگفت‌انگیزی را نیز پیدا کنید که نمی‌دانستید برای آنها رتبه‌بندی می‌کنید.

اگر آن کلمات کلیدی دارای تعداد قابل توجهی بازدید و حجم جستجو هستند، باید ببینید که آیا می‌توانید تغییرات استراتژیک در محتوای خود ایجاد کنید تا رتبه‌بندی آن کلمات کلیدی را نیز بهبود ببخشید.

نحوه بهبود رتبه برای کلمات کلیدی خاص

هنگامی که تصمیم گرفتید روی کدام کلمات کلیدی کار کنید، می توانید ادامه دهید و ببینید کدام یک از مقالات شما برای آن کلمات کلیدی رتبه بندی می شوند و برای بهینه سازی بهتر آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

در اینجا چند نکته وجود دارد.

شما می توانید با استفاده از افزونه All in One SEO پیشنهادات مفیدی در مورد بهبود این کلمات کلیدی مهم پیدا کنید. هنگام ویرایش یک پست، به سادگی به تنظیمات AIOSEO در پایین صفحه بروید و فیلدهایی را برای “Focus Keyword” و “Additional Keywords” خود پیدا کنید.

همه در یک عبارت کلیدی برای تمرکز SEO

به سادگی مهمترین کلمه کلیدی پست را در کادر “تمرکز عبارت کلیدواژه” وارد کنید، سپس روی دکمه “افزودن عبارت کلید واژه تمرکز” کلیک کنید. می توانید کلمات کلیدی دیگری را به عنوان عبارات کلیدی اضافی اضافه کنید.

سئو All in One اکنون محتوای شما را برای آن عبارت کلیدی خاص تجزیه و تحلیل می کند و نتیجه را همراه با نکات عملی برای بهبود محتوای شما برای آن عبارت کلیدی به شما نشان می دهد.

تمرکز بر ارزیابی عبارت کلیدی

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای مبتدیان ما را در مورد نحوه استفاده از عبارت کلیدی تمرکز در وردپرس بررسی کنید.

در مرحله بعد، باید به دنبال مقالاتی باشید که قدیمی هستند، محتوای کافی ندارند یا حاوی اطلاعات قدیمی هستند. به روز رسانی این مقالات با اطلاعات جدیدتر و صرفاً بهبود محتوا می تواند به آنها سئو کمک کند.

در نهایت، ببینید آیا می توانید پیوند داخلی خود را بهبود بخشید، جایی که به مقاله ای از صفحات دیگر سایت خود پیوند می دهید. پیوند دادن به یک مقاله از سایر نشریات مرتبط می تواند به سئو سایت کمک کند. هنگام پیوند دادن به آن از سایر مقالات در وب سایت خود، از کلمه کلیدی هدف خود به عنوان متن لنگر استفاده کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد این موضوع، لطفا به مقاله ما در مورد نحوه بهینه سازی پست های وبلاگ وردپرس خود برای سئو مراجعه کنید.

یاد بگیرید که بازدیدکنندگان شما در وب سایت شما چه کاری انجام می دهند

Semrush و Google Search Console می توانند به شما کمک کنند موقعیت های کلیدواژه خود را پیدا کنید، اما نمی توانند به شما نشان دهند که چه تعداد بازدیدکننده به مقالات شما می آیند، از کجا می آیند و زمانی که در وب سایت شما هستند چه کاری انجام می دهند.

این اطلاعات هنگام برنامه ریزی استراتژی محتوای شما برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص بسیار مهم است.

اینجاست که گوگل آنالیتیکس وارد می شود. این تعداد بازدید از صفحه برای مقالات شما، محبوب ترین محتوای شما، اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان و موارد دیگر را به شما نشان می دهد.

راه اندازی Google Analytics برای مبتدیان ممکن است دشوار باشد، بنابراین توصیه می کنیم از MonsterInsights استفاده کنید. این یک افزونه Google Analytics برای وردپرس است که به شما کمک می کند به راحتی Google Analytics را نصب کنید و همه گزارش ها را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ما را در مورد نحوه ردیابی بازدیدکنندگان سایت وردپرس خود بررسی کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بررسی کنید که آیا پست های وردپرس شما برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می شوند یا خیر. همچنین ممکن است بخواهید لیست نکات عملی ما برای هدایت ترافیک به یک سایت جدید وردپرس را ببینید و یاد بگیرید که چگونه وب سایت خود را ایمن نگه دارید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک