منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه پیگیری سفر مشتری با استفاده از MemberPress (گام به گام)

نحوه پیگیری سفر مشتری با استفاده از MemberPress (گام به گام)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه پیگیری سفر مشتری با استفاده از MemberPress (گام به گام)

آیا می خواهید بدانید بازدیدکنندگان سایت عضویت شما قبل از ثبت نام چه می کنند؟

وقتی سفرهای مشتریان خود را در MemberPress دنبال می‌کنید، می‌توانید مراحلی را که آنها قبل از تصمیم به خرید عضویت برمی‌دارند، کشف کنید. این اطلاعات می تواند به شما در بهینه سازی سایت برای تعامل بهتر کاربر و افزایش تبدیل کمک کند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از MemberPress سفرهای مشتری را ردیابی کنید.

نحوه پیگیری سفر مشتری با استفاده از MemberPress

چرا سفر مشتری را با MemberPress دنبال کنید؟

هنگامی که شما یک سایت عضویت وردپرس را راه اندازی می کنید، مشتریان شما برای دسترسی به مزایای خاصی مانند محتوای انحصاری، خبرنامه های برتر، دوره های آنلاین یا دانلود دیجیتال باید یک حساب کاربری خریداری کنند.

MemberPress یک افزونه عضویت محبوب است که دارای ویژگی های پیشرفته است.

به عنوان مثال، به شما امکان می‌دهد پرداخت‌ها را بپذیرید، سطوح عضویت را اضافه کنید، محتوای دروازه‌دار ایجاد کنید، دسترسی را بر اساس سطوح مختلف عضویت محدود کنید، انجمن‌های فقط برای اعضا ایجاد کنید و موارد دیگر.

آیا اگر بتوانید مسیری را که مشتریان MemberPress خود قبل از خرید طی می کنند را ببینید عالی نیست؟ شما می توانید ببینید که آنها در کدام صفحات فرود می آیند، سفر آنها را در حین حرکت به سایر قسمت های سایت شما دنبال کنید، و حتی ببینید چقدر زمان صرف هر صفحه می کنند.

این اطلاعات می تواند به شما بینشی در مورد رفتار مشتریانتان بدهد که می توانید از آن برای ارائه تجربه کاربری بهتر در وب سایت وردپرس خود و همچنین افزایش ثبت نام استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به نحوه ردیابی آسان سفرهای مشتری MemberPress بیندازیم. در اینجا پیوندهای سریعی وجود دارد که می توانید از آنها برای رفتن به هر بخش استفاده کنید:

  1. سفرهای مشتری MemberPress را با استفاده از MonsterInsights ردیابی کنید
  2. نصب پلاگین MonsterInsights eCommerce
  3. فعال کردن گزارش تجارت الکترونیکی پیشرفته در Google Analytics
  4. نصب افزونه User Journey در MonsterInsights
  5. مشاهده سفرهای مشتری MemberPress
  6. استفاده از ردیابی سفر مشتری در MemberPress

سفرهای مشتری MemberPress را با استفاده از MonsterInsights ردیابی کنید

سریع ترین و ساده ترین راه برای تنظیم ردیابی مشتری MemberPress با افزونه MonsterInsights است. این امکان را به شما می دهد تا ترافیک گوگل آنالیتیکس و آمار بازدیدکنندگان را مستقیماً از داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

این افزونه یک افزونه تجارت الکترونیک را ارائه می دهد. این ویژگی به طور خودکار MemberPress و سایر افزونه های تجارت الکترونیک را شناسایی می کند. سپس شروع به ردیابی رفتار مشتری در Google Analytics می کند.

همچنین دارای یک افزونه سفر مشتری است که به شما امکان می دهد رفتار کاربر را قبل از ثبت نام مشاهده کنید.

ابتدا باید افزونه MonsterInsights را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

توجه داشته باشید: برای دسترسی به پلاگین های تجارت الکترونیک و سفر کاربر که برای این آموزش استفاده خواهیم کرد، به یک برنامه حرفه ای نیاز دارید. با این حال، یک نسخه MonsterInsights Lite نیز وجود دارد که می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

پس از فعال سازی، صفحه اصلی و جادوگر راه اندازی را مشاهده خواهید کرد. فقط روی دکمه “Start Wizard” کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

ویزارد راه اندازی را راه اندازی کنید

برای دستورالعمل های دقیق، به مقاله ما در مورد نحوه نصب Google Analytics در وردپرس مراجعه کنید.

امتیاز: با MonsterInsights به Google Analytics 4 ارتقا دهید

MonsterInsights همچنین به شما کمک می کند تا یک ویژگی Google Analytics 4 (GA4) را از طریق ویژگی ردیابی مضاعف خود تنظیم کنید. GA4 آخرین نسخه Google Analytics است.

MonsterInsights Dual Tracking GA v4

اگر هنوز یک ویژگی در Google Analytics 4 ایجاد نکرده اید، توصیه می کنیم فورا این کار را انجام دهید.

برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه مهاجرت به Google Analytics 4 در وردپرس را ببینید.

نصب پلاگین MonsterInsights eCommerce

پس از پیکربندی گوگل آنالیتیکس در وب سایت خود، مرحله بعدی نصب افزونه تجارت الکترونیک است.

برای این کار باید مراجعه کنیدInsights » افزونه هاو افزونه “ECommerce” را باز کنید. فقط روی دکمه “نصب” کلیک کنید و افزونه به طور خودکار فعال می شود.

افزونه تجارت الکترونیک را نصب کنید

به محض فعال شدن، افزونه شروع به جمع آوری داده می کند. این داده ها را در گزارش تجارت الکترونیک MonsterInsights خواهید یافت.

شما می توانید با مراجعه به این گزارش به بینش » گزارش ها و سپس روی تب تجارت الکترونیک کلیک کنید. ممکن است مجبور باشید تا 24 ساعت صبر کنید تا هر معیاری را ببینید.

گزارش تجارت الکترونیک MonsterInsights را مشاهده کنید

فعال کردن گزارش تجارت الکترونیکی پیشرفته در Google Analytics

مرحله بعدی فعال کردن ردیابی تجارت الکترونیک در Google Analytics است. ردیابی تجارت الکترونیک به طور پیش فرض در Google Analytics فعال نیست، بنابراین باید به صورت دستی آن را روشن کنید.

ابتدا باید به داشبورد حساب گوگل آنالیتیکس خود بروید و روی گزینه «ادمین» کلیک کنید.

روی دکمه Admin Settings کلیک کنید

پس از آن باید روی گزینه “E-commerce Settings” کلیک کنید.

در ستون View قرار دارد.

تنظیمات تجارت الکترونیک

در صفحه تنظیمات، به سادگی روی لغزنده‌های زیر «فعال کردن تجارت الکترونیک» و «فعال کردن گزارش‌دهی پیشرفته تجارت الکترونیک» کلیک کنید تا آنها روشن شوند.

پس از اتمام کار، حتما روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

تجارت الکترونیک و گزارش تجارت الکترونیکی پیشرفته را فعال کنید

اکنون که تنظیمات پیشرفته تجارت الکترونیک را در Google Analytics فعال کرده اید، می توانید به داشبورد وب سایت وردپرس خود بازگردید.

فقط برو بهآمار » تنظیماتو سپس روی تب تجارت الکترونیک کلیک کنید.

سپس باید مطمئن شوید که گزینه «استفاده از تجارت الکترونیک پیشرفته» در بخش ردیابی تجارت الکترونیک فعال است.

از یک گزینه تجارت الکترونیک پیشرفته استفاده کنید

اکنون MonsterInsights به طور خودکار تشخیص می دهد که شما از MemberPress استفاده می کنید و شروع به ضبط تجزیه و تحلیل می کند.

نصب افزونه User Journey در MonsterInsights

اکنون که Google Analytics سایت MemberPress شما را ردیابی می کند، قدم بعدی فعال کردن افزونه MonsterInsights Customer Journey است.

این افزونه به شما این امکان را می دهد که مراحلی را که هر مشتری قبل از خرید در MemberPress انجام می دهد، مانند صفحاتی که بازدید می کند، زمان صرف شده در هر صفحه و موارد دیگر را مشاهده کنید.

اول، شما باید بهInsights » افزونه هااز پنل مدیریت وردپرس شما. سپس افزونه User Journey را باز کنید و روی دکمه Install کلیک کنید.

افزونه سفر کاربر را نصب کنید

این افزونه به طور خودکار فعال می شود و شروع به پیگیری سفرهای مشتریان شما می کند.

مشاهده سفرهای مشتری MemberPress

افزونه User Journey اکنون فعال است. هنگامی که یک بازدیدکننده عضویت در سایت شما را خریداری می کند، سفر مشتری او به طور خودکار ثبت و ذخیره می شود.

ممکن است تعجب کنید که این اطلاعات را از کجا پیدا کنید.

فقط برو به MemberPress » معاملات برای دیدن لیستی از سفارشات MemberPress خود.

لیست معاملات MemberPress را مشاهده کنید

با کلیک بر روی شماره تراکنش در ستون اول می توانید جزئیات یک تراکنش را مشاهده کنید.

اکنون می توانید به سادگی به پایین جزئیات تراکنش بروید تا بخش MonsterInsights User Journey را پیدا کنید.

سفر مشتری یک معامله را مشاهده کنید

شما قادر خواهید بود هر قدمی که کاربر در راه خرید عضویت برداشته است را مشاهده کنید.

این شامل مدت زمانی است که آنها هر صفحه را مشاهده کردند، عنوان صفحاتی که با یک پیوند بازدید کردند و زمانی که در هر صفحه سپری کردند. همچنین تعداد کل مراحل و زمانی را که کاربر قبل از تبدیل شدن به مشتری پرداخت کرده انجام داده است، مشاهده خواهید کرد.

این اطلاعات زیادی در مورد سفرهایی است که بازدیدکنندگان شما برای تبدیل شدن به اعضای پولی انجام می دهند. چگونه می توانید از همه این داده ها استفاده کنید؟

استفاده از ردیابی سفر مشتری در MemberPress

اکنون که سفرهای مشتری MemberPress را دنبال می‌کنید، در اینجا چند پیشنهاد برای استفاده از این داده‌ها برای بهبود وب‌سایت و افزایش تبدیل ارائه شده است.

آیا پست یا صفحه ای در وب سایت شما وجود دارد که بسیاری از بازدیدکنندگان قبل از خرید عضویت آن را مطالعه کنند؟ می توانید با ارسال ترافیک بیشتر به آنجا، فروش و نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال، می توانید پیوندهای داخلی بیشتری را به این پست یا صفحه از سایر پست های وب سایت خود اضافه کنید.

همچنین می توانید کاربرانی را که با مراحل کمتر یا زمان کمتر عضویت خریداری کرده اند جستجو کنید. آیا آنها چیز مشترکی دارند تا بتوانید کاربران مشابه را هدف قرار دهید؟

به عنوان مثال، آیا آنها از یک مکان یا گروه سنی مشابه هستند؟ یا از همان منبع ارجاع می آیند؟

همچنین می توانید تمام صفحاتی را که بازدیدکنندگان شما می خوانند مشاهده کنید. بیشتر مصرف کنندگان قبل از خرید چه چیزی را می خواهند بدانند؟ آیا می توانید سفر آنها را با ارائه این اطلاعات در یک صفحه فرود که همه چیزهایی را که باید بدانند به آنها می گوید ساده کنید؟

همانطور که برای مطالعه سفرهای مشتری MemberPress وقت می گذارید، در مورد فرآیند ثبت نام آنلاین و قیف فروش اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. شما می توانید از این دانش برای بهبود تجربه کاربری و افزایش فروش استفاده کنید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه سفرهای مشتری را با استفاده از MemberPress ردیابی کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نحوه شروع پادکست خود یا انتخاب های متخصص ما برای بهترین چت ربات های هوش مصنوعی برای وب سایت خود ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه ردیابی سفر مشتری با استفاده از MemberPress (گام به گام) اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.