منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس روز، هفته و ماه در وردپرس

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس روز، هفته و ماه در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس روز، هفته و ماه در وردپرس

آیا می خواهید محبوب ترین پست های خود را بر اساس روز، هفته، ماه یا حتی تمام زمان ها در وردپرس نمایش دهید؟

پست های پرطرفدار به بازدیدکنندگان شما این امکان را می دهد که به سرعت محبوب ترین محتوای شما را کشف کنند و به شما کمک می کند تا تعامل کاربر، بازدید از صفحه و تبدیل را افزایش دهید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه پست های محبوب را بر اساس روز، هفته، ماه و تمام زمان ها در وردپرس نمایش دهید.

نمایش پست های محبوب بر اساس روز هفته و در تمام زمان ها در وردپرس

چرا پست های محبوب وردپرس را نمایش دهیم؟

هنگامی که یک وبلاگ وردپرس راه اندازی می کنید، محتوای زیادی ندارید که به شما امکان می دهد پست های انتخاب شده را به صورت دستی در یک ماژول اجرایی در نوار کناری نمایش دهید.

با این حال، همانطور که وب سایت شما رشد می کند، متوجه خواهید شد که مقالات قدیمی در وب سایت شما زیاد نمایش داده نمی شوند. با نمایش بهترین محتوای خود، به کاربران جدید این امکان را می دهید که به سرعت بهترین مقالات را در وب سایت شما کشف کنند. این باعث افزایش تعامل کاربر در وب سایت شما و افزایش بازدید از صفحه شما می شود.

اکنون مشکل این است که اگر مقالات محبوب همیشه خود را نشان دهید، مجموعه بسیار محدودی از مقالات تکرار می شوند. می‌توانید با نمایش پست‌های محبوب بر اساس روز، هفته یا ماه نیز آن را متنوع کنید.

بیایید نگاهی به نحوه نمایش آسان پست های محبوب وردپرس بر اساس روز، هفته، ماه یا همه زمان ها بیندازیم.

پست های محبوب را بر اساس روز، هفته و ماه در وردپرس اضافه کنید

بهترین راه برای نمایش پست های محبوب در وردپرس استفاده از MonsterInsights است. این بهترین افزونه Analytics برای وردپرس است و به شما کمک می کند تا Google Analytics را بدون ویرایش هیچ کدی راه اندازی کنید.

برای این آموزش، ما از نسخه MonsterInsights Pro استفاده می کنیم، زیرا به شما امکان می دهد تا به طور خودکار پست های برتر را از Google Analytics نمایش دهید.

همچنین یک نسخه MonsterInsights Lite وجود دارد که رایگان است و همچنین دارای ویژگی Popular Posts است، اما به GA متصل نمی شود.

ابتدا باید افزونه MonsterInsights را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، به صفحه اصلی MonsterInsights هدایت خواهید شد. ادامه دهید و روی دکمه Start Wizard کلیک کنید.

ویزارد راه اندازی را راه اندازی کنید

سپس می توانید دستورالعمل های روی صفحه را برای پیکربندی Google Analytics دنبال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب Google Analytics در وردپرس را ببینید.

با MonsterInsights، می‌توانید یک ویژگی در Google Analytics 4 نیز راه‌اندازی کنید. این نسخه جدید Analytics است. نسخه قبلی یونیورسال آنالیتیکس در 1 ژوئیه 2023 بازنشسته خواهد شد و پس از آن تاریخ نمی توانید داده های وب سایت ها را ردیابی کنید. به همین دلیل اکنون بهترین زمان برای تغییر به Google Analytics 4 و محافظت از داده های خود است.

اکنون که گوگل آنالیتیکس را به وب سایت خود اضافه کرده اید، مرحله بعدی این است که به آن بروید بینش » پست های محبوب از داشبورد وردپرس شما.

MonsterInsights به شما این امکان را می دهد که محبوب ترین مقالات خود را در محتوا، در نوار کناری به عنوان یک ویجت نمایش دهید و اگر فروشگاه آنلاین دارید، محصولات محبوب را به نمایش بگذارید.

برای این آموزش، از پست های محبوب جاسازی شده استفاده می کنیم و مقالات برجسته را در محتوای سایر پست های وبلاگ نمایش می دهیم.

پست محبوب در MonsterInsights

این افزونه دارای تم های از پیش ساخته شده است و می توانید پیش نمایشی از نحوه نمایش پست های محبوب خود در وب سایت را مشاهده کنید.

پس از انتخاب یک تم، به سادگی به پایین بروید تا گزینه های سفارشی سازی بیشتری را ببینید. به عنوان مثال، می‌توانید رنگ و اندازه عنوان را تغییر دهید، برچسب و رنگ پس‌زمینه و موارد دیگر را ویرایش کنید.

پیش نمایش پست های محبوب و گزینه های سفارشی سازی

نمایش پست های محبوب بر اساس روز، هفته، ماه و همه زمان ها در وردپرس

در مرحله بعد، باید انتخاب کنید که این افزونه چگونه پست های محبوب شما را تعیین می کند. بیایید ببینیم چگونه می توانید پست ها را بر اساس روز، هفته، ماه و همه زمان ها نمایش دهید.

نمایش پست های محبوب بر اساس روز، هفته و همه زمان ها

در MonsterInsights، می‌توانید به صورت دستی انتخاب کنید که کدام پست‌ها در پست‌های اجرایی محبوب نمایش داده شوند.

این برای نمایش محبوب ترین مطالب در یک روز یا هفته خاص مفید است. علاوه بر این، می توانید بهترین مقالات تاریخ خود را در هر نقطه از وب سایت خود نمایش دهید.

به سادگی گزینه “ویژه” را در بخش “مرتب سازی بر اساس” انتخاب کنید و سپس مقالاتی را که می خواهید به آنها اختصاص دهید را انتخاب کنید.

این می تواند محتوای همیشه سبز، پیام یا اخبار هفتگی، موضوعات پرطرفدار یک روز خاص و غیره باشد.

فقط شروع به تایپ نام پست هایی کنید که می خواهید اضافه کنید و سپس آنها را انتخاب کنید تا نام آنها در کادر ظاهر شود. برای نمایش مداوم بهترین پست های تاریخ خود، به سادگی آنها را انتخاب کنید و تا زمانی که Featured انتخاب شده است، به عنوان پست های محبوب ظاهر می شوند.

مقالات انتخاب شده را برای نمایش انتخاب کنید

با این حال، اگر می‌خواهید پست‌های پرطرفدار را به صورت روز یا هفته نشان دهید، باید برخی از این پست‌های ویژه را به‌طور دستی تغییر دهید تا برای مخاطبان شما تازه بمانند.

به عنوان مثال، اگر هر هفته محصولات مختلف WooCommerce را ارائه می‌کنید، باید انتخاب کنید که کدام پست‌ها هر هفته در قسمت «ویژه‌ها» فهرست شوند.

نمایش پست های محبوب بر اساس ماه و تمام زمان

در MonsterInsights، گزینه‌های متعددی برای نمایش خودکار پست‌های پرطرفدار بر اساس ماه و تمام زمان‌ها دریافت می‌کنید.

ابتدا می توانید با انتخاب گزینه “نظرات” صفحاتی که بیشترین نظر را در 30 روز گذشته داشته اید را نمایش دهید. این افزونه به طور تصادفی پست های وبلاگ را با بیشترین نظرات می چرخاند و آنها را در ویجت پست های محبوب نمایش می دهد.

پست های محبوب خود را مرتب کنید

به طور مشابه، MonsterInsights به شما اجازه می دهد تا با استفاده از گزینه “SharedCount” پست های محبوب را بر اساس اشتراک های اجتماعی به طور خودکار نمایش دهید.

با SharedCount ادغام می شود و به شما کمک می کند بیشترین اشتراک گذاری مقالات خود را در تمام دوران نمایش دهید. به این ترتیب، افراد می توانند به راحتی محتوایی را پیدا کنند که باعث تعامل اجتماعی می شود.

نمایش پست های محبوب توسط SharedCount

MonsterInsights همچنین گزینه ای برای نمایش 5 پست برتر Google Analytics در 30 روز گذشته ارائه می دهد. به این ترتیب می توانید محتوای برتر خود را در ماه گذشته یا در همه زمان ها در هر نقطه از سایت خود نمایش دهید.

ابتدا باید در قسمت “مرتب سازی بر اساس” گزینه “Selected” را انتخاب کنید.

سپس می توانید گزینه “افزودن 5 پست برتر از گوگل آنالیتیکس” را در بخش “Automated + Curated” فعال کنید.

5 پست اول را به صورت خودکار اضافه کنید

برای اطمینان از اینکه داده‌های شما توسط Google Analytics جمع‌آوری می‌شود، روی دکمه «تست پست‌های خودکار» در زیر «Automated + Curated» کلیک کنید.

اکنون یک پیام پاپ آپ ظاهر می شود که نشان می دهد پست های محبوب به درستی واکشی می شوند. می توانید روی دکمه “بستن” کلیک کنید.

داده های پست محبوب به درستی واکشی شده است

توجه داشته باشید که برای استفاده از ویژگی Automated + Curated باید ابعاد سفارشی Post Type را در MonsterInsights و Google Analytics تنظیم کنید.

ابعاد سفارشی معیارهای دیگری هستند که می توانید در Google Analytics دنبال کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد ابعاد سفارشی و نحوه پیکربندی آنها، می توانید راهنمای ما در مورد نحوه فعال کردن ردیابی نویسنده در وردپرس و بهترین زمان برای ارسال وبلاگ را مشاهده کنید.

پست های محبوب را در وب سایت وردپرس خود درج کنید

سپس باید نحوه درج مقالات برجسته را انتخاب کنید.

MonsterInsights 2 گزینه از جمله قرار دادن خودکار و قرار دادن دستی را ارائه می دهد.

اگر گزینه “Automatic” را انتخاب کنید، می توانید تصمیم بگیرید که بعد از چند کلمه می خواهید ویجت پست محبوب ظاهر شود. همچنین گزینه ای برای درج و حذف صفحات از نمایش پست های ویژه وجود دارد.

یک گزینه قرار دادن را انتخاب کنید

وقتی کارتان تمام شد، کافی است به بالا برگردید و روی دکمه «ذخیره تغییرات» کلیک کنید.

به این ترتیب تنظیمات شما ذخیره می شود و MonsterInsights به طور خودکار پست های محبوب را در سایت شما نمایش می دهد.

روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا ویجت جدید ذخیره شود

از طرف دیگر، می توانید با اضافه کردن بلوک MonsterInsights یا استفاده از یک کد کوتاه، پست های محبوب را در هر پست وبلاگ نمایش دهید.

ابتدا یک پست جدید اضافه کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید. هنگامی که وارد ویرایشگر محتوا شدید، کافی است روی دکمه “+” کلیک کنید و بلوک “پست های محبوب” را اضافه کنید.

بلوکی از پست های محبوب را انتخاب کنید

سپس می توانید پیش نمایش مقالات انتخابی خود را در ویرایشگر محتوا مشاهده کنید.

هنگامی که از ظاهر ویجت راضی شدید، می توانید ادامه دهید و مقاله خود را منتشر کنید.

پست های محبوب خود را مشاهده کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا پست های محبوب را بر اساس روز، هفته، ماه و تمام زمان ها در وردپرس نمایش دهید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما برای سئوی وردپرس و بهترین افزونه ها برای ووکامرس را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک