منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه دریافت حاشیه نویسی و یادداشت های سایت GA4 در وردپرس

نحوه دریافت حاشیه نویسی و یادداشت های سایت GA4 در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه دریافت حاشیه نویسی و یادداشت های سایت GA4 در وردپرس

آیا می خواهید یادداشت ها و حاشیه نویسی های سایت را به Google Analytics اضافه کنید و آنها را در وردپرس ردیابی کنید؟

شما می توانید تغییرات کلیدی را در وب سایت وردپرس خود و سایر رویدادهایی که بر ترافیک وب سایت تأثیر می گذارد با استفاده از حاشیه نویسی ثبت کنید. این یادداشت ها می توانند به شما کمک کنند تا بینش های بیشتری را کشف کنید و زمینه ای را برای تغییرات در ترافیک وب سایت خود فراهم کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه یادداشت ها و یادداشت های سایت GA4 را در وردپرس دریافت کنید.

نحوه دریافت حاشیه نویسی و یادداشت های سایت GA4 در وردپرس

حاشیه نویسی گوگل آنالیتیکس چیست؟

یادداشت های گوگل آنالیتیکس یادداشت های کوتاهی هستند که می توانید در گزارش های تحلیلی خود بنویسید. آنها به شما کمک می کنند تغییرات داخلی را که ممکن است بر ترافیک وب سایت شما تأثیر بگذارد را پیگیری کنید.

به عنوان مثال، می توانید تغییراتی را که در یک روز خاص ایجاد کرده اید، مانند ارسال یک کمپین ایمیل جدید، ارسال پست در شبکه های اجتماعی یا اجرای یک کمپین تبلیغاتی ثبت کنید.

همچنین می توانید زمانی که تغییراتی در محتوای وبلاگ وردپرس خود ایجاد می کنید، مانند انتشار صفحه فرود جدید، ویرایش عنوان متا، به روز رسانی طراحی وب سایت و موارد دیگر، ضبط کنید.

حاشیه نویسی در GA

با استفاده از یادداشت‌های سایت و داده‌های گزارش‌های Google Analytics، می‌توانید دقیقاً ببینید که چه چیزی باعث تغییر ترافیک وب‌سایت شما شده است.

فرض کنید یک کمپین تبلیغاتی جدید را در یک روز خاص راه اندازی کرده اید و یک حاشیه به Google Analytics اضافه کرده اید. دفعه بعد که آمار ترافیک خود را بررسی کردید و تغییراتی را مشاهده کردید، متوجه خواهید شد که این ممکن است به دلیل کمپین جدید باشد.

این همچنین نیاز به دنبال کردن مجدد حرکات خود را از بین می برد. برای مشاهده تغییرات خود در یک روز معین، نیازی به مرور نوت بوک، نمایه های اجتماعی یا گزارش های به روز رسانی خود ندارید.

چرا یادداشت ها و یادداشت های GA4 را در وردپرس دریافت کنید؟

متأسفانه، هنوز هیچ یادداشت و حاشیه نویسی سایت در Google Analytics 4 (GA4) وجود ندارد.

GA4 آخرین نسخه از پلتفرم محبوب تجزیه و تحلیل گوگل است. این به شما امکان می دهد بازدیدکنندگان را از وب سایت و برنامه تلفن همراه خود در یک حساب ردیابی کنید. علاوه بر این، نسخه جدید همچنین از روش متفاوتی برای جمع آوری و پردازش داده ها از وب سایت ها استفاده می کند.

تفاوت های زیادی بین Google Analytics 4 و Universal Analytics وجود دارد. یکی از آنها عدم وجود یادداشت‌ها و حاشیه‌نویسی‌های سایت است که با Universal Analytics در دسترس بود، که از 1 ژوئیه 2023 دیگر در دسترس نیست.

پس از تاریخ انقضا، دیگر نمی توانید یادداشت های سایت را به ویژگی Universal Analytics خود اضافه کنید. این بدان معنی است که شما باید به صورت دستی یادداشت های خود را ایجاد کنید یا تغییرات کلیدی را در وب سایت خود از داشبورد وردپرس خود ثبت کنید.

همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم چگونه می توانید یادداشت ها و حاشیه نویسی ها را برای سایت GA4 خود در وردپرس دریافت کنید.

نحوه دریافت یادداشت ها و حاشیه نویسی های سایت GA4 در وردپرس

ساده ترین راه برای دریافت حاشیه نویسی و یادداشت برای سایت های وردپرس GA4 استفاده از MonsterInsights است. این بهترین افزونه تجزیه و تحلیل برای وردپرس است و پیکربندی Google Analytics را بدون ویرایش کد یا استخدام توسعه دهنده بسیار آسان می کند.

ویژگی MonsterInsights Site Notes به شما امکان می دهد حاشیه نویسی را مستقیماً به گزارش های ترافیک خود و از ویرایشگر محتوای وردپرس اضافه کنید. همچنین ویژگی هایی برای کنترل و مدیریت آسان یادداشت ها در سایت شما ارائه می دهد.

افزونه MonsterInsights Google Analytics

برای این آموزش، از نسخه MonsterInsights Pro استفاده خواهیم کرد زیرا شامل یادداشت‌های سایت و ویژگی‌های بیشتری مانند دسته‌های قابل تنظیم، امکان افزودن اسکرین شات و رسانه به یادداشت‌های شما و موارد دیگر است.

در نسخه حرفه ای، ویژگی های پیشرفته ای مانند ردیابی تجارت الکترونیک، ردیابی لینک، ردیابی تبدیل فرم، گزارش های داشبورد پیشرفته و غیره را نیز دریافت خواهید کرد.

با این حال، یک نسخه MonsterInsights Lite نیز وجود دارد که می توانید برای شروع و اضافه کردن یادداشت های سایت به گزارش های تحلیلی خود از آن استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه MonsterInsights را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، جادوگر راه اندازی MonsterInsights را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه، کافیست روی دکمه Start Wizard کلیک کنید.

MonsterInsights را راه اندازی کنید

از اینجا، می‌توانید دستورالعمل‌های روی صفحه را برای راه‌اندازی Google Analytics در وردپرس دنبال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب Google Analytics در وردپرس را ببینید.

با MonsterInsights، می‌توانید ردیابی دوگانه را نیز تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد داده های متعلق به GA4 و Universal Analytics را به طور همزمان ردیابی کنید. به این ترتیب، هنگامی که Universal Analytics خاموش می شود، داده های تاریخی در Google Analytics 4 برای تجزیه و تحلیل و مقایسه خواهید داشت.

برای جزئیات بیشتر می توانید راهنمای ما در مورد نحوه مهاجرت به Google Analytics 4 در وردپرس را ببینید.

یادداشت ها و حاشیه نویسی را به سایت وردپرس خود اضافه کنید

هنگامی که Google Analytics را در وردپرس راه اندازی کردید، اکنون می توانید یادداشت های سایت را به گزارش های MonsterInsights خود اضافه کنید.

ابتدا باید به بینش » گزارش ها از پنل مدیریت وردپرس خود و گزارش نمای کلی را باز کنید. سپس به سادگی بر روی گزینه “یادداشت های سایت” در زیر گرافیک کلیک کنید.

یادداشت های سایت را به گزارش ها اضافه کنید

اکنون خواهید دید که گزینه های بیشتری ظاهر می شوند.

ادامه دهید و روی دکمه “+ افزودن یادداشت جدید به سایت” کلیک کنید.

یک یادداشت سایت جدید اضافه کنید

سپس باید جزئیات یادداشت را در سایت خود وارد کنید.

می توانید با انتخاب تاریخ شروع کنید. سپس به سادگی جزئیات مربوط به حاشیه نویسی سایت خود را وارد کنید، مانند تغییری که در یک پست وبلاگ ایجاد کردید یا زمانی که یک خبرنامه ایمیل ارسال کردید.

MonsterInsights همچنین به شما امکان می دهد یک فایل رسانه ای را انتخاب کنید که می توانید به یادداشت موجود در سایت خود پیوست کنید. به عنوان مثال، می تواند یک اسکرین شات یا ویدیو از کمپین شما باشد که در کتابخانه رسانه وردپرس آپلود شده است.

همچنین گزینه ای برای انتخاب یک دسته برای حاشیه نویسی شما وجود دارد. 3 دسته به طور پیش فرض توسط MonsterInsights ارائه شده است، اما می توانید موارد بیشتری را اضافه کنید. دسته بندی های پیش فرض عبارتند از پست وبلاگ، به روز رسانی وب سایت و تبلیغات.

جزئیات یادداشت سایت را وارد کنید

پس از وارد کردن جزئیات کافی است روی دکمه “افزودن یادداشت به سایت” کلیک کنید.

سپس می توانید تمام یادداشت های سایت خود را در زیر گرافیک مشاهده کنید.

یادداشت های سایت خود را در زیر گزارش مشاهده کنید

یادداشت های سایت خود را در MonsterInsights مدیریت کنید

همچنین می توانید با مراجعه به آن، یادداشت های خود را در Google Analytics مدیریت کنید بینش » یادداشت های سایت از پنل مدیریت وردپرس

در اینجا تمام یادداشت های سایتی را که قبلاً اضافه کرده اید می بینید. همچنین می‌توانید روی دکمه «افزودن یادداشت به سایت» کلیک کنید تا حاشیه‌نویسی‌های بیشتری درج شود.

یادداشت های سایت را مدیریت کنید

سپس می‌توانید به برگه دسته‌ها بروید و دسته‌های یادداشت سایت خود را سفارشی کنید.

MonsterInsights به شما این امکان را می دهد که با کلیک بر روی دکمه “افزودن دسته جدید” دسته بندی های حاشیه نویسی بیشتری اضافه کنید. به سادگی یک نام برای دسته جدید خود وارد کنید و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همچنین گزینه ای برای ویرایش دسته های موجود وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید دسته تبلیغاتی را ویرایش کنید، نام آن را تغییر دهید و رنگ جدیدی انتخاب کنید.

دسته بندی یادداشت های سایت را ویرایش کنید

در نهایت، می‌توانید به تب Export در تنظیمات یادداشت‌های سایت بروید تا یادداشت‌های خود را ذخیره کنید.

MonsterInsights یک فایل CSV برای ذخیره در رایانه شما ایجاد می کند. سپس می توانید از حاشیه نویسی های صادر شده برای استفاده یا تجزیه و تحلیل آینده استفاده کنید.

یادداشت ها را به سایت خود صادر کنید

اضافه کردن یادداشت به سایت در ویرایشگر محتوای وردپرس

یکی دیگر از مزایای استفاده از ویژگی یادداشت های سایت MonsterInsights این است که می توانید یادداشت ها را از داخل ویرایشگر محتوای وردپرس اضافه کنید.

اگر در حال انتشار یا ایجاد تغییرات در یک پست وبلاگ یا صفحه فرود هستید، این واقعا مفید است. می توانید به سرعت یادداشت برداری کنید و در گزارش های MonsterInsights ظاهر می شود.

ابتدا باید یک پست یا صفحه جدید اضافه کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید.

از اینجا، به سادگی پانل تنظیمات انتشار را در سمت راست باز کنید و به MonsterInsights بروید. از اینجا، باید ضامن «افزودن یادداشت به سایت» را فعال کنید. سپس می توانید یادداشت خود را وارد کرده و یک دسته را انتخاب کنید.

یادداشت ها را در ویرایشگر محتوا به سایت اضافه کنید

هنگامی که صفحه یا پست منتشر شد، به طور خودکار یک حاشیه نویسی در MonsterInsights ایجاد می کند. سپس می توانید با رفتن به آن را مشاهده کنید بینش » یادداشت های سایت در پنل مدیریت وردپرس شما

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که یادداشت ها و یادداشت ها را در سایت وردپرس GA4 خود بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما برای SEO وردپرس و انتخاب های متخصص ما برای بهترین راه حل های Google Analytics برای کاربران وردپرس را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک