نحوه تغییر فوتر در پنل مدیریت وردپرس

نحوه تغییر فوتر در پنل مدیریت وردپرس

آیا می خواهید پیام فوتر را در پنل مدیریت وردپرس خود تغییر دهید؟

فوتر پیش فرض در داشبورد وردپرس به سادگی بیان می کند که سایت با وردپرس ساخته شده است و شماره نسخه را نمایش می دهد. ممکن است بخواهید این مورد را تغییر دهید تا بتوانید برای توسعه موضوع اعتبار کسب کنید، نسخه حرفه ای یک افزونه را تبلیغ کنید، یا حتی پیوندهای پشتیبانی را برای مشتریان خود اضافه کنید.

در این مقاله نحوه تغییر فوتر در پنل مدیریت وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

چرا فوتر پنل مدیریت را تغییر دهید؟

پاورقی پیش‌فرض در قسمت مدیریت وب‌سایت وردپرس شما اساسی است و واقعاً برای اکثر کاربران هدفی ندارد.

به صفحه اصلی وردپرس لینک می شود و نسخه وردپرسی را که در حال حاضر استفاده می کنید نشان می دهد. اگر یک به روز رسانی در دسترس باشد، پیوند در فوتر تغییر می کند تا به شما امکان می دهد آن را دریافت کنید و سایت خود را به روز کنید.

هر چند همین است. می توانید آن را تغییر دهید تا به سایت خود پیوند داده شود، چند پیوند مفید برای کاربران خود ارائه دهید، یا فقط آن را به طور کامل حذف کنید، زیرا به هر حال این فضا به این اندازه دیده نمی شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید وارد آن شویم و ببینیم که چگونه پاورقی مدیریت وردپرس را به دو روش مختلف تغییر دهیم.

  • روش 1. تغییر پاورقی در مدیریت وردپرس با WPCode
  • روش 2. تغییر دستی پاورقی در مدیریت وردپرس

برای تغییر پاورقی در داشبورد مدیریت، یک قطعه کد را در فایل functions.php موضوع خود قرار می دهیم.

ما به طور کلی توصیه می کنیم که قطعات کد را در فایل های اصلی وردپرس خود فقط برای کاربران پیشرفته قرار دهید، زیرا حتی یک اشتباه کوچک می تواند سایت شما را خراب کند. همچنین اگر تم خود را به روز کنید، هرگونه تغییر در فایل functions.php حذف خواهد شد.

به همین دلیل است که ما قصد داریم از افزونه رایگان WPCode استفاده کنیم که باعث می‌شود هر کسی بتواند قطعه کد را به فایل‌های وردپرس اضافه کند.

ابتدا باید WPCode را نصب و فعال کنید. برای دستورالعمل های دقیق، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از انجام این کار، به قطعه کد » افزودن قطعه در منوی سمت چپ پنل مدیریت

فقط “footer” را جستجو کنید و روی ورودی با عنوان “تغییر متن پاورقی پنل مدیریت” قرار دهید.

پس از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه “Use Snippet” کلیک کنید.

سپس به صفحه ویرایش اسنیپت هدایت خواهید شد. WPCode به طور خودکار تنظیمات را برای قطعه هایی که از کتابخانه اضافه می کنید پیکربندی می کند.

سپس فقط باید متن پاورقی را در خط 5 با آنچه می خواهید محتوای جدید بگوید تغییر دهید. اگر قصد دارید پیوندها یا هر چیزی غیر از متن ساده را اضافه کنید، باید از HTML استفاده کنید.

وقتی متن پاورقی را به دلخواه خود تغییر دادید، به سادگی سوئیچ را روی «فعال» تغییر دهید و روی دکمه «به‌روزرسانی» کلیک کنید.

پاورقی پنل مدیریت جدید اکنون در سایت شما فعال خواهد شد. بسته به تغییرات خاص شما متفاوت خواهد بود، اما قطعه پیش‌فرض WPCode به شکل زیر است:

اگر دوست دارید این قطعه کد چگونه کار می کند، می توانید کتابخانه قطعه WPCode واقع در قطعه کد » کتابخانه برای دیدن همه چیزهایی که با افزونه رایگان است.

کتابخانه داخلی WPCode دارای ده ها قطعه از پیش پیکربندی شده است. احتمالاً می توانید افزونه های یکبار مصرفی را که در سایت خود دارید جایگزین کنید. به عنوان مثال، WPCode می‌تواند API REST WordPress، نوار مدیریت WP یا صفحات دارای پیوست رسانه را غیرفعال کند.

یکی دیگر از روش‌های تغییر پاورقی در مدیریت وردپرس، افزودن کد به فایل functions.php قالب است. ما این را فقط برای کاربران حرفه ای توصیه می کنیم زیرا حتی یک اشتباه کوچک می تواند سایت شما را خراب کند.

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای دقیق ما در مورد نحوه جاسازی قطعات وب در وردپرس را ببینید.

ابتدا باید از طریق FTP یا از طریق مدیر فایل ارائه دهنده هاست وردپرس خود به سایت خود متصل شوید. سپس به فهرست /wp-content/themes/your_theme/ در سایت خود بروید.

سپس فقط باید فایل را ویرایش کنید. می‌توانید آن را در یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad باز کنید، یا اگر هاست شما یک ویرایشگر داخلی ارائه می‌کند، می‌توانید از ویرایشگر داخلی استفاده کنید.

فقط این کد را کپی کرده و در فایل functions.php قرار دهید.

add_filter(
	'admin_footer_text',
	function ( $footer_text ) {
		// Edit the line below to customize the footer text.
		$footer_text="Powered by <a href="https://www.wordpress.org" target="_blank" rel="noopener">WordPress</a> | WordPress Tutorials: <a href="https://www.wpbeginner.com" target="_blank" rel="noopener">WPBeginner</a>";
		
		return $footer_text;
	}
);

فراموش نکنید که HTML را در ابتدا تغییر دهید $footer_text در کد نمونه به هر آنچه که می خواهید به عنوان پاورقی جدید مدیریت کنید.

در نهایت فایل خود را ذخیره کنید. شما باید فوتر جدید را در ادمین خود ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما در تغییر پاورقی در قسمت مدیریت وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد هزینه ساخت یک سایت وردپرس یا مقایسه تخصصی ما از بهترین برنامه های شماره تلفن کسب و کار مجازی برای مشاغل کوچک را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه تغییر پاورقی در پنل مدیریت وردپرس اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.