منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه بررسی و به روز رسانی به آخرین نسخه وردپرس

نحوه بررسی و به روز رسانی به آخرین نسخه وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه بررسی و به روز رسانی به آخرین نسخه وردپرس

آیا نمی دانید که آیا وب سایت شما از آخرین نسخه وردپرس استفاده می کند؟

با هر نسخه جدید، توسعه‌دهندگان وردپرس باگ‌ها را برطرف می‌کنند، ویژگی‌های جدید اضافه می‌کنند، عملکرد را بهبود می‌بخشند و با استانداردهای جدید صنعت آشنا می‌شوند. اگر وب سایت خود را به روز نگه ندارید، امنیت وب سایت خود را به خطر می اندازید و ویژگی های جدید را از دست می دهید.

در این مقاله نحوه بررسی و به روز رسانی آخرین نسخه وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه بررسی و به روز رسانی به آخرین نسخه وردپرس

در اینجا موضوعاتی است که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. از پیوندهای زیر برای رفتن به بخش مورد علاقه خود استفاده کنید.

  • چرا باید همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید
  • چگونه به راحتی نسخه وردپرس خود را بررسی کنیم
  • نحوه بررسی به روز رسانی های وردپرس
  • نحوه به روز رسانی ایمن به آخرین نسخه وردپرس
  • چگونه به روز رسانی خودکار وردپرس را فعال کنیم
  • چگونه یک به روز رسانی وردپرس را در یک سایت مرحله آزمایش کنیم
  • نحوه نصب آخرین ساخت های شبانه وردپرس

چرا باید همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید

مهم ترین دلیل استفاده از آخرین نسخه وردپرس، افزایش امنیت وب سایت شماست. با بیش از 43 درصد از تمام وب‌سایت‌ها که از وردپرس استفاده می‌کنند، این یک هدف رایج برای هکرها، توزیع‌کنندگان کدهای مخرب و سارقان داده است.

هر زمان که آسیب‌پذیری امنیتی گزارش شود، تیم اصلی وردپرس سخت تلاش می‌کند تا به‌روزرسانی‌ای را منتشر کند که مشکل را برطرف کند. این باعث می شود آخرین نسخه وردپرس امن ترین نسخه باشد.

نسخه‌های جدید وردپرس شامل ویژگی‌های جدید مفید و همچنین رفع اشکال ویژگی‌های قدیمی است.

اغلب، توسعه دهندگان پلاگین و تم به روز رسانی های خود را با نسخه های اصلی وردپرس هماهنگ می کنند. این به آنها امکان می دهد از ویژگی ها و پیشرفت های جدید موجود استفاده کنند. و این اغلب به این معنی است که آخرین نسخه وردپرس سازگارترین است.

در راهنمای ما بیشتر بدانید که چرا باید همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید.

چگونه به راحتی نسخه وردپرس خود را بررسی کنیم

اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد قسمت مدیریت وردپرس شوید و به پایین صفحه بروید.

به دنبال عبارت “Thank you for building with WordPress” باشید. در کنار آن، شماره نسخه وردپرس را خواهید دید.

چگونه نسخه وردپرس خود را بررسی کنیم

بر داشبورد » در خانه همچنین می توانید شماره نسخه وردپرس خود را در ماژول مدیریت در یک نگاه پیدا کنید. در تصویر بالا، ما از وردپرس نسخه 6.0.2 استفاده می کنیم.

گاهی اوقات شما می خواهید نسخه وردپرس یک وب سایت را بدانید، زمانی که دسترسی مدیریت ندارید. خوشبختانه، راه‌های دیگری برای بررسی نسخه‌ای که استفاده می‌کنند وجود دارد، و می‌توانید در راهنمای ما درباره نحوه بررسی آسان نسخه وردپرس که از آن استفاده می‌کنید، با آنها آشنا شوید.

نحوه بررسی به روز رسانی های وردپرس

با مراجعه به سایت می توانید ببینید آیا نسخه جدیدی از وردپرس موجود است یا خیر داشبورد » به روز رسانی صفحه از ناحیه مدیریت وردپرس شما.

اگر نسخه وردپرس شما به روز باشد، پیامی مبنی بر داشتن نسخه فعلی مشاهده خواهید کرد. در تصویر زیر، نسخه 6.0.2 است.

نسخه وردپرس شما به روز است

در این صفحه، مُهر زمانی آخرین زمان بررسی آخرین به‌روزرسانی سایت وردپرس را نیز خواهید دید.

وردپرس به طور خودکار به‌روزرسانی‌ها را بررسی می‌کند. با این حال، برای بررسی دستی به‌روزرسانی‌ها، می‌توانید روی پیوند «بررسی مجدد» نیز کلیک کنید.

هنگامی که آخرین نسخه وردپرس در دسترس است، پیام “یک نسخه به روز وردپرس موجود است” را مشاهده خواهید کرد.

در زیر این پیام، دکمه «اکنون به‌روزرسانی» را خواهید دید. بخش بعدی نحوه نصب آپدیت وردپرس را به شما نشان می دهد.

هسته وردپرس را از داشبورد به روز کنید

نحوه به روز رسانی ایمن به آخرین نسخه وردپرس

قبل از به روز رسانی هر چیزی، مهم است که یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت وردپرس خود تهیه کنید. شما می توانید بهترین راه برای انجام این کار را در راهنمای ما در مورد نحوه پشتیبان گیری و بازیابی سایت وردپرس خود بیاموزید.

وقتی این کار را انجام دادید، می توانید به آن بازگردید داشبورد » به روز رسانیصفحه و سپس روی دکمه «به‌روزرسانی اکنون» که در تصویر بالا می‌بینید کلیک کنید.

وردپرس به طور خودکار سایت شما را در حالت نگهداری قرار می دهد، سپس آخرین نسخه نرم افزار را دانلود کرده و برای شما نصب می کند. پیشرفت به روز رسانی را روی صفحه نمایش خود خواهید دید.

کاربران پیشرفته همچنین می توانند وردپرس را به صورت دستی به روز کنند. می‌توانید نحوه به‌روزرسانی ایمن وردپرس را در راهنمای ما بیاموزید.

پس از نصب به روز رسانی وردپرس، باید از وب سایت خود بازدید کنید تا مطمئن شوید که همه چیز درست به نظر می رسد و کار می کند.

اگر مشکلی وجود داشته باشد، باید برخی از مشکلات را انجام دهید. ممکن است بخواهید لیست ما از خطاهای رایج وردپرس و راهنمای عیب یابی وردپرس ما را بررسی کنید.

اگر راهی برای رفع مشکلات پیدا نکردید، می‌توانید وب‌سایت خود را از پشتیبان‌گیری که ایجاد کرده‌اید بازیابی کنید.

چگونه به روز رسانی خودکار وردپرس را فعال کنیم

وقتی بازدید می کنید داشبورد » به روز رسانی صفحه در قسمت مدیریت وردپرس خود، پیام «این سایت فقط با نسخه‌های امنیتی و نگهداری وردپرس به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود» را مشاهده خواهید کرد.

به روز رسانی خودکار وردپرس را فعال کنید

از آنجایی که بهتر است فوراً به روز رسانی های امنیتی را برای ایمن نگه داشتن وب سایت خود نصب کنید، وردپرس این کار را به طور خودکار برای شما انجام می دهد. این بدان معنی است که می توانید مطمئن باشید که سایت شما حتی اگر مشغول یا دور از خانه باشید محافظت می شود.

اگر می‌خواهید همه به‌روزرسانی‌های وردپرس یکسان انجام شوند، کافی است روی پیوند با عنوان «فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار برای همه نسخه‌های جدید وردپرس» کلیک کنید.

چند راه دیگر برای فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار در وردپرس وجود دارد، و می‌توانید در راهنمای ما درباره نحوه فعال کردن به‌روزرسانی خودکار در وردپرس برای نسخه‌های اصلی، با آنها آشنا شوید.

به روز رسانی خودکار وردپرس راحت است، اما همچنین می تواند منجر به مشکلات شود. به عنوان مثال، یک به روز رسانی ممکن است سایت شما را خراب کند. اگر وردپرس به‌طور خودکار به‌روزرسانی شود، ممکن است برای رفع آن نباشید یا حتی متوجه مشکلی شوید.

به همین دلیل خوب است که کمی بیشتر روی به روز رسانی های خود کنترل داشته باشید. می‌توانید نحوه مدیریت بهتر به‌روزرسانی‌های خودکار وردپرس را در راهنمای ما بیاموزید.

اگر تصمیم دارید در آینده به‌روزرسانی‌های خودکار را غیرفعال کنید، کافی است به آن بازگردید داشبورد » به روز رسانی صفحه و روی پیوندی که می‌گوید «تنها برای نسخه‌های پشتیبانی و امنیتی به به‌روزرسانی‌های خودکار تغییر دهید» کلیک کنید.

به‌روزرسانی‌های خودکار وردپرس را غیرفعال کنید، به جز به‌روزرسانی‌های امنیتی

اکنون نسخه‌های اصلی وردپرس به‌طور خودکار نصب نمی‌شوند، فقط به‌روزرسانی‌های امنیتی که احتمال درگیری‌هایی که باعث شکستن سایت شما می‌شوند بسیار کمتر است.

ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نحوه غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار در وردپرس برای یادگیری روش های اضافی ببینید. این مقاله حتی به شما نشان می‌دهد که چگونه به‌روزرسانی‌های امنیتی خودکار را خاموش کنید، اگرچه این چیزی نیست که ما معمولاً توصیه می‌کنیم.

چگونه یک به روز رسانی وردپرس را در یک سایت مرحله آزمایش کنیم

اگر نگران این هستید که به‌روزرسانی سایت شما را خراب کند، می‌توانید قبل از نصب آن در وب‌سایت زنده‌تان، مشکلات را آزمایش کنید. شما می توانید این کار را با یک سایت استیجینگ انجام دهید.

یک سایت استیجینگ شبیه سازی وب سایت زنده شما است و باید روی همان سرور میزبانی وب نصب شود. این به این معنی است که اگر آپدیت وردپرس به درستی در سایت استیجینگ کار کند، مطمئن باشید که در سایت لایو مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

برخی از بهترین شرکت های میزبانی وردپرس وب سایت های 1 کلیکی را ارائه می دهند. اگر وب سایت شما با یکی از آنها میزبانی می شود، به راحتی می توانید بدون هیچ مشکلی یک سایت میانی ایجاد کنید.

Bluehost میان افزار 1 کلیکی را ارائه می دهد

اگر هاست شما این سرویس را ارائه نمی دهد، می توانید به راحتی خودتان یک سایت میانی ایجاد کنید. می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید یا از افزونه ای مانند WP Stagecoach استفاده کنید.

ما نحوه نصب و استفاده از یک سایت استیجینگ را در راهنمای گام به گام خود در مورد چگونگی ایجاد آسان سایت استیجینگ برای وردپرس به شما نشان می دهیم.

نحوه نصب آخرین ساخت های شبانه وردپرس

جدیدترین به روز رسانی های وردپرس، ساخت های شبانه نامیده می شوند. آنها هرگز نباید در یک وب سایت زنده نصب شوند زیرا هنوز برای باگ آزمایش می شوند.

در عوض، بیلدهای شبانه باید در یک سایت استیجینگ یا به صورت محلی روی رایانه ویندوز یا مک شما نصب شوند. می توانید این کار را با استفاده از افزونه آزمایش کننده بتا وردپرس انجام دهید، که به طور خودکار نصب وردپرس شما را به آخرین نسخه های عصرانه به روز می کند.

چه کسی باید وردپرس را یک شبه نصب کند؟

توسعه‌دهندگان از ساخت‌های شبانه استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که افزونه‌ها و تم‌هایشان قبل از انتشار با نسخه‌های آینده وردپرس کار می‌کنند. اگر مشکلی وجود داشته باشد، آنها می توانند کد خود را برطرف کنند یا توسعه دهندگان اصلی وردپرس را از اشکالاتی که پیدا می کنند مطلع کنند.

این نیز یک راه خوب برای مشارکت در پروژه وردپرس است. کاربران عادی بدون هیچ مهارت برنامه نویسی می توانند هر شب بیلد را آزمایش کنند و هر گونه اشکالی را که پیدا کردند گزارش کنند. کسانی که مهارت های برنامه نویسی دارند حتی می توانند وصله های کدی را ارسال کنند که این اشکالات را برطرف می کند.

امیدواریم این آموزش به شما در یادگیری نحوه بررسی و به روز رسانی آخرین نسخه وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه سرعت وب سایت وردپرس خود را افزایش دهید یا لیست پلاگین های ضروری وردپرس ما را برای رشد سایت خود بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه بررسی و به روز رسانی به آخرین نسخه وردپرس اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.