منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره یا تب جدید با وردپرس

نحوه باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره یا تب جدید با وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره یا تب جدید با وردپرس

آیا می خواهید پیوندهای خارجی را از پست های وبلاگ خود در یک پنجره یا برگه مرورگر جدید باز کنید؟

باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره جدید به کاربران شما این امکان را می دهد که بدون خروج از وب سایت شما از پیوند بازدید کنند. این منجر به تعامل بیشتر کاربران می شود زیرا آنها زمان بیشتری را در سایت شما می گذرانند.

در این راهنمای مبتدی، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی پیوندهای خارجی را در یک پنجره یا برگه جدید در سایت وردپرس خود باز کنید.

نحوه باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره یا تب جدید با وردپرس

چرا پیوندهای خارجی را در یک پنجره یا تب جدید باز کنید؟

پیوندهای خارجی پیوندهایی به وب‌سایت‌هایی هستند که مالک یا کنترل آن‌ها نیستید. به طور معمول، اگر یک لینک به یک وب سایت خارجی اضافه کنید، بازدیدکنندگان شما به سادگی با کلیک بر روی لینک، سایت شما را ترک می کنند.

اگرچه برخی از کارشناسان تجربه کاربری می گویند که نباید پیوندهای خارجی را در یک پنجره یا برگه جدید باز کنید، اما ما مخالفیم.

ببینید، اکثر کاربران به راحتی آخرین وب سایتی که بازدید کرده اند را فراموش می کنند. اگر کلیک کردن روی یک پیوند آنها را از وب سایت وردپرس شما به یک سایت جدید دور کند، ممکن است هرگز برنگردند.

برای تجربه کاربری بهتر، توصیه می کنیم پیوندهای خارجی را در یک پنجره جدید (در مرورگرهای قدیمی) یا یک تب جدید (در مرورگرهای مدرن) باز کنید. به این ترتیب، صفحه اصلی وب از بین نمی رود و کاربران می توانند با جابجایی مجدد، مرور وب سایت شما را از سر بگیرند.

یکی دیگر از مزایای باز کردن لینک های خارجی در یک تب جدید، افزایش بازدید از صفحه و تعامل کاربر در سایت شما است. کاربرانی که زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کنند، احتمالاً در خبرنامه ایمیل شما ثبت نام می کنند، شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند، نظر می گذارند و محصولات شما را می خرند.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه باز کردن آسان پیوندهای خارجی در یک پنجره یا برگه جدید در وردپرس بیندازیم. ما روش های مختلفی را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید.

ویرایشگر بلاک وردپرس دارای یک ویژگی داخلی است که به شما امکان می دهد پیوندهای خارجی را در یک برگه جدید باز کنید. در نسخه های اخیر وردپرس، این گزینه هنگام افزودن لینک قابل مشاهده است.

به سادگی پست وبلاگ یا صفحه ای را که می خواهید پیوند خارجی اضافه کنید ویرایش کنید. سپس متنی را که می خواهید پیوند دهید را انتخاب کنید و سپس روی دکمه پیوند کلیک کنید. همچنین می توانید CTRL+K را در ویندوز یا Command+K را در مک فشار دهید.

پیوند را در ویرایشگر بلوک اضافه کنید

با این کار پنجره درج لینک ظاهر می شود. فقط لینک را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در مرحله بعد، باید گزینه “Open in new tab” را به موقعیت “On” تغییر دهید.

گزینه Open in new tab در ویرایشگر بلوک

اکنون پیوند در یک تب جدید باز می شود.

اگر هنوز استفاده می کنیدویرایشگر کلاسیک، توصیه می کنیم از ویرایشگر جدید استفاده کنید. مدرن، سریع‌تر است و شامل بسیاری از ویژگی‌های جدید است که از دست می‌دهید.

اگر همچنان می‌خواهید از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید، در اینجا نحوه اضافه کردن پیوندی که در یک برگه جدید باز می‌شود، آمده است.

ابتدا باید پست یا صفحه ای را که می خواهید پیوند را در آن اضافه کنید ویرایش کنید. در مرحله بعد، متنی را که می خواهید پیوند دهید (که به عنوان متن لنگر نیز شناخته می شود) انتخاب کنید و سپس روی دکمه “درج/ویرایش پیوند” کلیک کنید.

یک پیوند جدید در ویرایشگر کلاسیک اضافه کنید

یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن می توانید پیوند خارجی خود را اضافه کنید.

سپس روی نماد چرخ دنده در کنار آن کلیک کنید. با این کار پنجره درج لینک پیشرفته ظاهر می شود.

پیوند را در یک تب جدید با استفاده از ویرایشگر کلاسیک باز کنید

از اینجا، باید گزینه “Open link in new tab” را علامت بزنید. سپس باید روی دکمه “به روز رسانی” در پایین کلیک کنید تا پیوند خود را اضافه کنید.

گاهی اوقات ممکن است برای افزودن لینک در وردپرس نیاز به نوشتن HTML داشته باشید. به عنوان مثال، هنگام استفاده از حالت HTML در ویرایشگر بلوک جدید یا افزودن پیوند در فایل قالب وردپرس، باید این کار را انجام دهید.

می توانید پیوند را با استفاده از کد HTML به این صورت اضافه کنید:

 <a href="http://example.com" target="_blank" rel="noopener">Link Text</a>

این target="_blank" پارامتر در این کد به مرورگرها می گوید که پیوند را در یک پنجره یا تب جدید باز کنند. فقط «example.com» را با URL پیوند خارجی و «متن پیوند» را با متنی که می‌خواهید استفاده کنید جایگزین کنید.

در وب سایت وردپرس خود، می توانید لینک های خارجی را به منوی ناوبری سایت خود اضافه کنید. نحوه انجام این کار بستگی به این دارد که آیا از یک تم سنتی استفاده می کنید یا یک تم بلوکی.

پیوندهای منوی پیمایش را در یک برگه جدید برای موضوعات سنتی باز کنید

برای باز کردن پیوندهای ترک تحصیل در یک برگه جدید، به ظاهر » منو از ناحیه مدیریت وردپرس شما.

سپس روی دکمه «گزینه‌های صفحه» در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

گزینه های صفحه را باز کنید

با کلیک بر روی دکمه، اکنون گزینه های بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

ادامه دهید و گزینه «Connection target» را در زیر «نمایش ویژگی‌های منوی پیشرفته» علامت بزنید.

گزینه Link Target را انتخاب کنید

سپس می توانید با وارد کردن URL، متن پیوند و کلیک بر روی دکمه “افزودن به منو” یک پیوند سفارشی را به منوی پیمایش خود اضافه کنید.

پیوند سفارشی شما اکنون در ستون Menu Structure ظاهر می شود. اکنون می توانید گزینه “باز کردن پیوند در برگه جدید” را انتخاب کنید تا پیوند خارجی خود را در یک برگه دیگر باز کنید.

پیوند خارجی را در یک برگه منوی جدید باز کنید

پس از اتمام کار، روی دکمه “ذخیره منو” در پایین کلیک کنید.

پیوندهای منوی پیمایش را در بخش جدید برای مضامین بلوک باز کنید

اگر از یک تم بلوک جدید استفاده می کنید، باید به آن بروید ظاهر » تم ها و از ویرایشگر کامل سایت استفاده کنیدپیوندهای منوی خروجی خود را در یک برگه جدید باز کنید.

باید روی قسمت هدر بالای صفحه کلیک کنید و هدر انتخاب می شود. سپس بر روی ناحیه ناوبری در سمت چپ منو کلیک کنید. منو انتخاب خواهد شد و باید علامت “+” را در انتهای منو ببینید که در آن می توانید پیوند جدیدی اضافه کنید.

بلوک ناوبری را انتخاب کنید و روی نماد + کلیک کنید

نکته:انتخاب بلوک ها در ویرایشگر تمام صفحه ممکن است دشوار باشد، بنابراین بسیاری از کاربران استفاده از نمای فهرست را آسان تر می دانند. فقط روی نماد بالای صفحه کلیک کنید، سپس بلوک ناوبری را پیدا کرده و انتخاب کنید. شایدتو در تو بلوک های دیگر مانند Header و Group.

اکنون باید روی نماد “+” کلیک کنید تا یک پنجره باز شود که در آن می توانید پیوند اضافه کنید. URL را در کادر بالا وارد کنید و مطمئن شوید که “Open in new tab” را به “On” تغییر دهید. سپس روی نماد ارسال در کنار URL کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

گزینه

پس از انجام این کار، مطمئن شوید که روی دکمه “ذخیره” در بالای صفحه کلیک کنید.

بررسی دستی این گزینه برای هر پیوند خارجی که اضافه می کنید ممکن است کار اضافی به نظر برسد. با این حال، به مرور زمان به آن عادت خواهید کرد.

اگر یک وبلاگ چند نویسنده دارید یا اغلب فراموش می کنید که پیوندهای خارجی را در یک برگه جدید باز کنید، می توانید از یک افزونه برای این کار استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه Open External Links in a New Window را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

این افزونه بلافاصله کار می کند و به طور خودکار لینک های خارجی را در یک پنجره جدید باز می کند.

این در واقع پیوندهای خارجی در پست های وبلاگ شما را تغییر نمی دهد. در عوض، از جاوا اسکریپت برای باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره جدید استفاده می کند.

توجه داشته باشید: غیرفعال کردن افزونه باعث می‌شود پیوندهای خارجی در یک پنجره جدید باز نشوند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه به راحتی پیوندهای خارجی را در یک پنجره جدید در وردپرس باز کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک آدرس کسب و کار رایگان را ببینید یا انتخاب تخصصی ما از مفیدترین نکات، ترفندها و هک های وردپرس را برای استفاده در وب سایت خود بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک