منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه اضافه کردن هایلایت و تراز به دکمه های متن در وردپرس

نحوه اضافه کردن هایلایت و تراز به دکمه های متن در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه اضافه کردن هایلایت و تراز به دکمه های متن در وردپرس

آیا نیاز به خط کشی یا توجیه متن در وردپرس دارید؟

وردپرس دارای دکمه هایی برای توجیه و خط کشی متن در ویرایشگر بصری بود. با این حال، آنها حذف شده اند و دیگر در دسترس نیستند.

در این مقاله نحوه افزودن هایلایت و تراز به دکمه های متن در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه اضافه کردن هایلایت و تراز به دکمه های متن در وردپرس

چرا ترازبندی متن و دکمه های زیر خط در وردپرس اضافه کنیم؟

آیا می خواهید هنگام ویرایش پست ها و صفحات در وب سایت وردپرس خود، دکمه های زیر خط و تراز از دست رفته را بازیابی کنید؟ این دکمه ها از ویرایشگر پست در وردپرس 4.7 حذف شدند، اما خوشبختانه راهی برای بازگرداندن آنها وجود دارد.

با این حال، دلایل متعددی وجود دارد که چرا نباید متن را در وب سایت خود برجسته و توجیه نکنید.

اولاً، متن هایلایت شده می تواند شبیه پیوندها باشد و کاربران شما وقتی که فکر می کنند پیوند کار نمی کند، ناامید می شوند. همچنین، متن توجیه شده می تواند خواندن مطالب شما را سخت تر کند، به خصوص در صفحه نمایش های کوچک.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه افزودن هایلایت و تراز به دکمه های متن در وردپرس بیاندازیم. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را برای ویرایشگرهای بلوک و کلاسیک انجام دهید. همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از میانبرهای صفحه کلید بدون نیاز به دکمه، متن را برجسته و توجیه کنید.

با استفاده از میانبرهای صفحه کلید، متن را خط بکشید و تراز کنید

برای برجسته کردن یا توجیه متن در وردپرس نیازی به پلاگین یا نمادهای نوار ابزار ندارید. در عوض، می توانید به سادگی از میانبر صفحه کلید استفاده کنید.

برای برجسته کردن متن، به سادگی متنی را که می خواهید در وردپرس برجسته کنید انتخاب کنید و فشار دهید Ctrl+U در ویندوز یا Command+U در مک این میانبر صفحه کلید هم با ویرایشگرهای بلوک و هم با ویرایشگرهای کلاسیک کار می کند.

میانبر صفحه کلید دیگری برای تراز کردن متن وجود دارد. فقط متن را انتخاب کنید و فشار دهید Shift+Alt+J در ویندوز یا Command+Option+J در مک و متن شما تراز می شود.

با این حال، میانبر صفحه کلید ترازبندی متن فقط با ویرایشگر کلاسیک کار می کند. اگر از ویرایشگر بلاک استفاده می کنید، نمی توانید متن را با میانبر صفحه کلید توجیه کنید و باید از روش افزونه زیر استفاده کنید.

دکمه های زیر خط و تراز متن به ویرایشگر بلوک اضافه شده است

ابتدا باید افزونه Gutenberg Block Editor Toolkit – EditorsKit را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال شدن، این افزونه در هنگام استفاده از ویرایشگر بلوک وردپرس، برجسته سازی، تراز و سایر ویژگی های قالب بندی را در دسترس قرار می دهد.

این نمادهای اضافی را نمی توان مستقیماً به نوار ابزار Block Editor اضافه کرد، اما با کلیک بر روی دکمه Show More Block Tools در نوار ابزار، گزینه های اضافی را پیدا خواهید کرد.

از نماد Show More Block Tools به برجسته‌سازی و تراز کردن دسترسی داشته باشید.

برای برجسته کردن متن، ابتدا باید متن را انتخاب کنید، سپس بر روی فلش رو به پایین “Show more blocking tools” کلیک کنید و سپس از منوی کشویی روی “Underline” کلیک کنید.

برای توجیه یک پاراگراف، ابتدا مطمئن شوید که مکان نما شما در آن پاراگراف است. سپس، روی پیکان رو به پایین Show more blocking tools کلیک کنید و از منوی کشویی گزینه Fix را انتخاب کنید.

دکمه های زیر خط و تراز متن به ویرایشگر کلاسیک اضافه شده است

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، باید با نصب و فعال کردن افزونه Advanced Editor Tools شروع کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی باید به تنظیمات » ابزار ویرایشگر پیشرفته (TinyMCE Advanced) در منوی مدیریت شما در مرحله بعد، باید روی تب “ویرایشگر کلاسیک (TinyMCE)” در بالای صفحه کلیک کنید.

پیش نمایشی از ویرایشگر کلاسیک وردپرس را مشاهده خواهید کرد. در زیر پیش نمایش، همه دکمه های استفاده نشده را به شما نشان می دهد.

اکنون باید دکمه های متن برجسته و تراز شده را از کادر “دکمه های استفاده نشده” در ویرایشگر پست بکشید و رها کنید.

دکمه های استفاده نشده مورد نیاز خود را به نوار ابزار ویرایشگر کلاسیک بکشید

وقتی کارتان تمام شد، حتما روی دکمه «ذخیره تغییرات» در بالای صفحه کلیک کنید تا تنظیمات جدیدتان ذخیره شوند.

اکنون وقتی یک پست یا صفحه وبلاگ وردپرس را ایجاد یا ویرایش می کنید، دکمه های قالب بندی جدید در نوار ابزار ویرایشگر کلاسیک در دسترس خواهند بود.

اکنون دکمه های زیر خط و تراز در نوار ابزار ویرایشگر کلاسیک در دسترس هستند

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه به دکمه های متن در وردپرس برجسته و تراز کنید. همچنین ممکن است بخواهید بدانید چرا وردپرس رایگان است یا لیست افزونه های ضروری ما را برای رشد سایت خود بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک