منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه اضافه کردن محتوای تب دار به پست ها و صفحات وردپرس

نحوه اضافه کردن محتوای تب دار به پست ها و صفحات وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه اضافه کردن محتوای تب دار به پست ها و صفحات وردپرس

آیا می خواهید پست های خود را به برگه ها تقسیم کنید تا در فضا صرفه جویی شود و کاربران راحت تر بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند؟

افزودن محتوای برگه‌دار به شما کمک می‌کند اطلاعات بیشتری درباره محصولات و خدمات خود اضافه کنید. همچنین به کاربران این امکان را می دهد که به جای رفتن به صفحه دیگر، تمام جزئیات را در یک مکان پیدا کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه محتوای تب دار را به پست ها و صفحات وردپرس اضافه کنید.

محتوای زبانه را به پست ها و صفحات وردپرس اضافه کنید

چه زمانی باید از محتوای زبانه در وردپرس استفاده کنید؟

استفاده از برگه ها به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را در یک فضای کوچک اضافه کنید یا قطعات بزرگی از محتوا را برای سازماندهی بهتر و تجربه کاربری جدا کنید.

بیایید بگوییم که شما یک فروشگاه آنلاین دارید. می توانید بخش هایی برای توضیحات محصول، بررسی ها، مشخصات فنی و موارد دیگر اضافه کنید. این جداسازی به ارائه تمام جزئیات مشتریان شما در یک مکان کمک می کند و صفحه را تعاملی می کند.

به همین ترتیب، می توانید محتوای تب شده را در صفحات افزونه WordPress.org مشاهده کنید. صفحه با استفاده از برگه هایی مانند جزئیات، بررسی ها، نصب، پشتیبانی و اطلاعات توسعه به بخش های مختلف تقسیم می شود.

پیش نمایش محتوای زبانه

محتوای Tabbed به نگه داشتن افراد در وب سایت وردپرس شما کمک می کند. برای به دست آوردن تمام جزئیات مورد نیاز محصولات و خدمات خود نیازی به ارسال افراد به صفحه دیگر ندارید.

با این حال، بیایید ببینیم چگونه می توانید محتوای تب دار را به صفحات و پست های وردپرس اضافه کنید.

در اینجا دو روش برای انجام این کار آورده شده است:

روش 1: با استفاده از سازنده صفحه فرود، محتوای تب شده را اضافه کنید

بهترین راه برای افزودن محتوای تب دار در وردپرس استفاده از SeedProd است. این بهترین صفحه فرود و سازنده وب سایت وردپرس است. SeedProd برای مبتدیان مناسب است و با یک سازنده کشیدن و رها کردن، الگوهای از پیش ساخته شده و هزاران گزینه سفارشی‌سازی ارائه می‌شود.

برای این آموزش، از مجوز SeedProd Pro استفاده خواهیم کرد، زیرا شامل بلوک های پیشرفته برای افزودن محتوای برگه شده است. همچنین یک نسخه SeedProd Lite وجود دارد که می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه SeedProd را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، به صفحه اصلی SeedProd در داشبورد وردپرس خود هدایت خواهید شد. ادامه دهید و کلید مجوز خود را که می‌توانید در قسمت حساب SeedProd خود پیدا کنید، وارد کنید.

کلید مجوز SeedProd

سپس می توانید به سمت SeedProd »صفحات فرود از پانل مدیر وردپرس خود.

سپس فقط روی دکمه “ایجاد صفحه فرود جدید” کلیک کنید.

یک صفحه فرود جدید SeedProd اضافه کنید

از اینجا، SeedProd چندین قالب صفحه فرود را برای انتخاب به شما نشان می دهد.

پیش بروید و الگویی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. فقط روی الگو قرار دهید و روی نماد علامت تیک نارنجی کلیک کنید.

الگوی صفحه فرود را انتخاب کنید

اکنون یک پنجره پاپ آپ باز می شود که در آن باید یک عنوان برای صفحه خود در کادر “نام صفحه” و یک کادر پیوند ثابت در زیر “URL صفحه” وارد کنید.

سپس فقط روی دکمه “ذخیره و شروع ویرایش صفحه” کلیک کنید.

نامی را برای صفحه خود وارد کنید

این کار سازنده SeedProd Drag-and-Drop را راه اندازی می کند. اکنون می توانید بلوک های مختلفی را به الگوی خود اضافه کرده و عناصر موجود را ویرایش کنید.

برای افزودن محتوای زبانه ، به سادگی بلوک زبانه ها را در زیر بخش پیشرفته بکشید و آن را روی الگوی صفحه رها کنید.

یک زبانه را به الگوی اضافه کنید

سپس می توانید بلوک برگه را در SeedProd سفارشی کنید.

به عنوان مثال ، می توانید بر روی دکمه “افزودن مورد جدید” کلیک کنید تا به همان تعداد زبانه های مورد نظر اضافه کنید. علاوه بر این ، گزینه هایی برای ویرایش اندازه قلم ، فاصله متن و تراز محتوا در هر بخش وجود دارد.

عناصر جدید را به بلوک برگه اضافه کنید

سپس می توانید برای ویرایش بیشتر بر روی هر برگه کلیک کرده و جزئیات را اضافه کنید.

به عنوان مثال، می توانید عنوان هر بخش را تغییر دهید، محتوا اضافه کنید و نماد بخش را تغییر دهید.

محتوا را اضافه کنید و برچسب برگه را تغییر دهید

علاوه بر این ، SeedProd همچنین گزینه های پیشرفته سفارشی سازی را ارائه می دهد.

فقط روی برگه Advanced در منوی سمت چپ کلیک کنید. در اینجا می توانید چیدمان برگه ، تایپوگرافی ، رنگ ، رنگ پس زمینه ، مرزها و موارد دیگر را تغییر دهید.

تنظیمات بلوک تب پیشرفته را ویرایش کنید

هنگامی که در بلوک برگه تغییراتی ایجاد کرده اید و صفحه فرود خود را سفارشی کرده اید ، حتماً روی دکمه سبز “ذخیره” در بالا کلیک کنید.

سپس می توانید به تب تنظیمات صفحه بروید.

صفحه محتوای خود را در برگه ها منتشر کنید

سپس می توانید روی صفحه ضامن روی صفحه کلیک کرده و وضعیت را از پیش نویس تا انتشار تغییر دهید.

برای ذخیره تغییرات خود می توانید بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید و صفحه سازنده را ببندید.

اکنون فقط به وب سایت خود مراجعه کنید تا صفحه محتوای Tabbed WordPress را در عمل ببینید.

پیش نمایش صفحه فرود محتوای برگشتی

روش 2: با استفاده از افزونه وردپرس، محتوای تب شده را اضافه کنید

اگر نمی خواهید از سازنده صفحه فرود استفاده کنید ، می توانید از یک افزونه اختصاصی وردپرس برای اضافه کردن محتوای زبانه به پست ها و صفحات خود استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه Tabs Responsive را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

بعد از فعال سازی می توانید به زبانه های پاسخگو »اضافه کردن برگه های جدید از داشبورد وردپرس خود و با وارد کردن نامی برای زبانه های خود شروع کنید.

نامی را برای بخش خود وارد کنید

سپس می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه قرمز «افزودن برگه‌های جدید» به پایین اسکرول کنید تا هر تعداد برگه را که می‌خواهید اضافه کنید.

همچنین می‌توانید با تغییر عنوان، افزودن توضیحات، استفاده از نماد برگه‌های مختلف و ویرایش مکان نماد، هر برگه را به صورت جداگانه ویرایش کنید.

تنظیمات برگه را ویرایش کرده و جزئیات را اضافه کنید

علاوه بر این، این افزونه همچنین “تنظیمات برگه” مختلفی را در منوی سمت راست ارائه می دهد.

برای مثال، می‌توانید انتخاب کنید که عنوان برگه‌ها نشان داده شوند، گزینه‌های عنوان و نماد مختلف، موقعیت نمادها را تغییر دهید، حاشیه‌های برگه‌ها را نشان دهید، رنگ متن را انتخاب کنید و موارد دیگر.

تنظیمات برگه را ویرایش کرده و جزئیات را اضافه کنید

هنگامی که تغییرات را ایجاد می کنید، اکنون می توانید از برگه ها در هر پست وبلاگ یا صفحه با استفاده از کد کوتاه تولید شده توسط افزونه استفاده کنید.

فقط روی دکمه “انتشار” کلیک کنید.

برگه های خود را منتشر کنید

سپس می توانید برگه ها را به هر صفحه یا پستی با استفاده از آن اضافه کنید [TABS_R id=130] کد کوتاه. فقط مطمئن شوید که شناسه موجود در کد کوتاه را با شناسه برگه های خود جایگزین کرده اید.

با رفتن به آدرس برگه و کد کوتاه می توانید به راحتی پیدا کنید برگه های پاسخگو »همه برگه ها و کد را در زیر ستون Tabs Shortcode کپی کنید.

شماره شناسه را برای محتوای زبانه پیدا کنید

سپس فقط باید یک پست جدید اضافه کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید.

وقتی در ویرایشگر محتوا هستید، ادامه دهید و یک بلوک کد کوتاه برای وارد کردن کد کوتاه اضافه کنید.

یک بلوک کد کوتاه اضافه کنید

سپس می توانید پست یا صفحه وبلاگ خود را پیش نمایش کنید. اگر همه چیز بررسی می شود ، می توانید برای ذخیره زبانه ها در پست خود ، روی دکمه “انتشار” یا “به روزرسانی” کلیک کنید.

اکنون به وب سایت خود مراجعه کنید تا محتوای تب شده را در عمل ببینید.

پیش نمایش افزونه محتوای زبانه

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه افزودن محتوای تب دار به پست ها و صفحات وردپرس کمک کرده باشد. همچنین می توانید راهنمای ما برای ساده سازی WooCommerce و نحوه انتخاب بهترین نرم افزار طراحی وب سایت را مشاهده کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک