منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه اضافه کردن مبدل ارز در وردپرس (2 راه آسان)

نحوه اضافه کردن مبدل ارز در وردپرس (2 راه آسان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه اضافه کردن مبدل ارز در وردپرس (2 راه آسان)

آیا می خواهید یک مبدل ارز به وبلاگ خود اضافه کنید؟

یک مبدل ارز به بازدیدکنندگان وب سایت شما اجازه می دهد تا بدون خروج از وب سایت شما، نرخ مبادله ارزهای مختلف را به سرعت محاسبه کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی یک مبدل ارز در وردپرس اضافه کنید.

چگونه یک مبدل ارز در وردپرس اضافه کنیم

چه نوع وب سایت هایی به مبدل ارز نیاز دارند؟

چه یک فروشگاه آنلاین، یک وب سایت کسب و کار کوچک یا یک وبلاگ وردپرسی داشته باشید، تا زمانی که مخاطب بین المللی دارید و چیزی می فروشید، می توانید از مبدل ارز استفاده کنید.

در اینجا چند نمونه از وب سایت هایی وجود دارد که ممکن است به ماشین حساب ارز وردپرس نیاز داشته باشند:

  • فروشگاه های تجارت الکترونیک: اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک وردپرس دارید و محصولات را در سطح بین المللی می فروشید، یک مبدل ارز می تواند به کاربران شما کمک کند تا به سرعت هزینه ها را به ارز محلی خود محاسبه کنند.
  • وبلاگ های سفر: اگر صاحب وبلاگ مسافرتی هستید، یک ماشین حساب ارزی می تواند به کاربران شما کمک کند تا هزینه های سفر را به ارزهای مختلف محاسبه کنند.
  • وب سایت های تجاری: یک وب سایت تجاری نیز ممکن است بخواهد که کاربرانش نرخ ارزهای مختلف را ببینند. به ویژه شرکت هایی که در کشورهای مختلف حضور دارند.
  • وب سایت های مالی و بانکی: وب‌سایت‌های صنعت مالی و بانکی می‌توانند ماشین‌حساب ارز را برای بازدیدکنندگان خود اضافه کنند تا نرخ ارز را بدون خروج از وب‌سایت خود محاسبه کنند.
  • سایت های صرافی سکه و فارکس: وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که وبلاگ‌نویسی می‌کنند یا با ارزهای دیجیتال، معاملات فارکس و موارد مشابه سروکار دارند. این وب سایت ها به یک مبدل ارز نیاز دارند تا کاربرانشان بتوانند به سرعت نرخ ارز را محاسبه کنند.

ممکن است بسیاری از وب سایت های وردپرس دیگری نیز وجود داشته باشند که ممکن است به مبدل ارز نیاز داشته باشند. همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن آسان مبدل ارز به وردپرس بیندازیم.

ما 2 روش را به شما نشان خواهیم داد، از جمله راهی برای سایت وردپرس و فروشگاه ووکامرس. برای رفتن به بخش دلخواه خود می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

افزودن مبدل ارز به وردپرس

با استفاده از مبدل ارز CBX به راحتی یک مبدل ارز به وردپرس اضافه کنید. این یک افزونه رایگان وردپرس است که تا 117 ارز را محاسبه و نمایش می دهد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه CBX Currency Converter را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

در هنگام فعال سازی باید به تنظیمات » مبدل ارز صفحه در قسمت مدیریت وردپرس شما. از اینجا می‌توانید تنظیمات کلی را مدیریت کنید، مانند انتخاب یک طرح برای مبدل ارز و انتخاب منبع API برای بازیابی نرخ ارز.

تنظیمات مبدل ارز CBX

به طور پیش فرض، افزونه از Exchangerate.host استفاده می کند که به کلید API نیاز ندارد. با این حال، می‌توانید روی منوی کشویی کلیک کنید و منابع دیگری مانند Alphavantage، Openexchangerates و Currencylayer را انتخاب کنید.

پس از افزودن کلید API، می توانید یک طرح برای مبدل ارز انتخاب کنید.

4 طرح بندی برای انتخاب وجود دارد. با استفاده از این طرح‌بندی‌ها، می‌توانید یک ماشین حساب ارز، فهرستی از نرخ‌های مبادله یا هر دو را نمایش دهید. همچنین می توانید موقعیت نقطه اعشار را مشخص کنید.

طرح مبدل ارز

همچنین می‌توانید تنظیمات مربوط به هر طرح مبدل ارز را ویرایش کنید.

به عنوان مثال، در تب “ماشین حساب پیش فرض”، می توانید مقادیر پیش فرض را برای ماشین حساب ارز تنظیم کنید. به شما امکان می دهد ارزها را فعال کنید، گزینه های پیش فرض را برای ارزهای از و به و موارد دیگر تنظیم کنید.

تنظیمات طرح ماشین حساب را ویرایش کنید

پس از طرح ماشین حساب، می توانید برای تنظیمات پیش فرض لیست نرخ ارز به تب “فهرست پیش فرض” بروید.

می توانید ارز پایه را انتخاب کنید و سپس لیستی از ارزهای دیگر را اضافه کنید تا در لیست نرخ مبادله نمایش داده شود.

تنظیمات چیدمان فهرست را ویرایش کنید

پس از انجام تنظیمات، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که هر بار که تنظیمات را در قسمت های بالا تغییر می دهید این مرحله را انجام دهید.

مبدل ارز را در سایت خود نمایش دهید

با استفاده از بلوک CBX Currency Converter به راحتی می توانید مبدل ارز را در هر نقطه از وب سایت خود نمایش دهید.

ابتدا می توانید یک صفحه جدید ایجاد کنید یا یک صفحه موجود را ویرایش کنید. پس از ورود به ویرایشگر محتوا، به سادگی روی دکمه “+” کلیک کنید و بلوک CBX Currency Converter را اضافه کنید.

مبدل CBX را به صفحه اضافه کنید

همچنین می توانید مبدل ارز را در نوار کناری وب سایت خود نمایش دهید.

می توانید به ظاهر » ابزارک ها از داشبورد وردپرس شما. سپس می توانید به سادگی بلوک اجرایی “CBX Currency Converter” را در ناحیه نوار کناری اضافه کنید.

مبدل CBX را به نوار کناری اضافه کنید

پس از افزودن بلوک اجرایی، می‌توانید عنوان را ویرایش کنید، طرح‌بندی را انتخاب کنید، اعشار را تغییر دهید، ارز پیش‌فرض را انتخاب کنید و موارد دیگر.

پس از اتمام کار، فقط روی دکمه “به روز رسانی” کلیک کنید.

تنظیمات مبدل ارز را تغییر دهید

کافی است از وب سایت خود دیدن کنید تا مبدل ارز را در نوار کناری وردپرس یا صفحه قابل اجرا ببینید.

کاربران شما می‌توانند مبلغی را وارد کنند، ارز مورد نظر خود را برای بررسی انتخاب کنند و سپس روی دکمه «تبدیل» کلیک کنند تا نتایج همانجا نمایش داده شود.

پیش نمایش ویجت مبدل ارز

همچنین می توانید یک مبدل ارز را در WooCommerce یا هر سایت تجارت الکترونیک وردپرس دیگری ادغام کنید. برای این کار به افزونه Currency Converter Pro نیاز دارید.

با این حال، سایر پلاگین های چند ارزی نیز این کار را انجام می دهند که بیشتر آنها رایگان هستند. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید یک مبدل ارز به ووکامرس اضافه کنید.

یک مبدل ارز به ووکامرس اضافه کنید

اگر یک فروشگاه ووکامرس دارید که مشتریان را از نقاط مختلف جهان جذب می کند، یک مبدل ارز می تواند قیمت ها را به ارزهای محلی نمایش دهد و تبدیل ها را افزایش دهد.

ساده ترین راه برای افزودن مبدل ارز به ووکامرس استفاده از افزونه CURCY است. این یک افزونه رایگان برای WooCommerce است که استفاده از آن آسان است و پشتیبانی چند ارزی را ارائه می دهد.

ابتدا باید افزونه CURCY را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی می توانید به چنذ ارزی صفحه از داشبورد وردپرس خود را ببینید و تب تنظیمات عمومی را ببینید.

تنظیمات کلی CURCY

در اینجا می توانید روی سوئیچ Enable کلیک کنید تا گزینه های تبدیل ارز برای WooCommerce فعال شود. این افزونه همچنین به شما امکان تنظیم قیمت را می دهد.

سپس می توانید به پایین اسکرول کنید و ارزهای مختلف را اضافه کنید. فقط روی دکمه “افزودن ارز” کلیک کنید. به یاد داشته باشید که در افزونه رایگان تنها می توانید 2 ارز را در یک زمان اضافه کنید.

ارزها را اضافه کنید

سپس می توانید به تب Location بروید.

در اینجا گزینه هایی برای شناسایی خودکار ارزها و نمایش یک ارز خاص به بازدیدکنندگان از مکان های مختلف پیدا خواهید کرد.

تشخیص خودکار ارز

سپس می توانید به تب Design بروید و ظاهر مبدل ارز خود را ویرایش کنید.

این افزونه به شما امکان می دهد موقعیت آن را انتخاب کنید، عنوان اضافه کنید، رنگ متن، سبک، رنگ اصلی و پس زمینه و موارد دیگر را تغییر دهید.

طراحی مبدل ارز را تغییر دهید

پس از انجام این کار، می توانید تغییرات خود را ذخیره کنید.

اکنون می توانید از فروشگاه WooCommerce خود دیدن کنید تا مبدل ارز را در عمل مشاهده کنید.

پیش نمایش مبدل ارز WooCommerce

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه افزودن مبدل ارز در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب تخصصی ما از بهترین افزونه های ماشین حساب برای سایت وردپرس خود و نحوه سفارشی سازی صفحه سبد خرید ووکامرس خود را ببینید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک