منو سایت

نحوه استفاده صحیح از بلوک More در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده صحیح از بلوک More در وردپرس

آیا می خواهید از بلوک More در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید؟

وردپرس چندین راه مختلف برای نمایش پیش نمایش پست های خود در آرشیو و صفحه اصلی به شما ارائه می دهد. این می تواند به جلب توجه بازدیدکنندگان کمک کند و آنها را وادار کند که کل پست را بخوانند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از بلوک More در وردپرس به درستی استفاده کنید. ما همچنین به شما نحوه ایجاد یک قطعه را نشان خواهیم داد، فقط در صورتی که از تمی استفاده می کنید که بلوک More را نادیده می گیرد.

نحوه استفاده صحیح از بلوک More در وردپرس

چه زمانی از بلوک More در وردپرس استفاده کنیم

بسیاری از وب‌سایت‌ها از پیش‌نمایش پست برای تشویق بازدیدکنندگان به مشاهده نسخه کامل استفاده می‌کنند.

به عنوان یک کاربر وردپرس، می توانید پیش نمایش پست ها را به چند روش مختلف ایجاد کنید. به عنوان مثال، می توانید از افزونه آکاردئون وردپرس استفاده کنید یا با استفاده از افکت جابجایی محتوا را نمایش و پنهان کنید.

به طور پیش فرض، اکثر تم های مدرن وردپرس به طور خودکار پیش نمایشی از پست های شما را در صفحه اصلی و آرشیو وبلاگ به جای کل پست نشان می دهند. به عنوان مثال، در صفحه وبلاگ خود ما چند کلمه و سپس پیوند “ادامه مطلب” را برای مشاهده کل پست وبلاگ نمایش می دهیم.

آرشیو وبلاگ وردپرس با دکمه های ادامه مطلب

این متن پیش‌نمایش به بازدیدکنندگان کمک می‌کند بدون نیاز به پیمایش در هر پست، موضوعات بیشتری را در وبلاگ شما مشاهده کنند. همچنین به افزایش بازدید از صفحه کمک می کند زیرا بازدیدکنندگان شما باید برای پایان خواندن یک پست روی آن کلیک کنند.

شما می توانید دقیقاً آنچه را که وردپرس در این پیش نمایش ها نشان می دهد با استفاده از بلوک More یا پیش نمایش کنترل کنید.

بهترین انتخاب برای سایت شما بسته به قالب وردپرس شما متفاوت است. برخی از تم‌ها بلوک‌های بیشتری را که ایجاد می‌کنید نادیده می‌گیرند، بنابراین باید به جای آن از نمونه استفاده کنید.

برای کمک به شما در نمایش یک نمای کلی قانع‌کننده، مهم نیست از چه موضوعی استفاده می‌کنید، هم بلوک‌های بیشتر و هم قطعات را پوشش می‌دهیم.

اگر ترجیح می دهید مستقیماً به یک روش خاص بروید، می توانید از پیوندهای زیر استفاده کنید.

  • نحوه استفاده صحیح از بلوک More در وردپرس
  • نحوه استفاده صحیح از اسنیپت ها در وردپرس

نحوه استفاده صحیح از بلوک More در وردپرس

ویرایشگر بلاک وردپرس دارای بلوک More داخلی است که به شما امکان می دهد نقطه شکست دقیق متن پیش نمایش هر پست وردپرس را مشخص کنید. در ویرایشگر کلاسیک، قبلاً به عنوان تگ More شناخته می شد.

می‌توانید بلوک More را در هر جایی از پست اضافه کنید، از جمله در وسط جمله یا وسط یک پاراگراف.

تمام محتوای بالای بلوک “بیشتر” در صفحات آرشیو وبلاگ شما و هر جا که پست های شما در سایت وردپرس شما لیست شده باشد ظاهر می شود. وردپرس همچنین پیوند “بیشتر بخوانید” را به پیش نمایش اضافه می کند تا بازدیدکنندگان بتوانند برای خواندن نسخه کامل پست روی آن کلیک کنند.

بلوک WordPress More

توجه داشته باشید: هر قالب وردپرس متفاوت است و برخی ممکن است تگ پیش‌فرض Read More را لغو کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است متن های مختلفی را روی دکمه Read More مشاهده کنید.

قبل از افزودن بلوک More به پست خود، مهم است که بررسی کنید سایت شما طوری تنظیم شده است که آخرین پست ها را در صفحه اصلی نشان دهد. اگر از یک صفحه ثابت به عنوان صفحه اصلی سفارشی خود استفاده می کنید، طرح زمینه شما می تواند بلوک های More را نادیده بگیرد و به جای آن از تنظیمات خود استفاده کند.

مطمئن نیستید که از یک صفحه اول ثابت به عنوان صفحه اصلی خود استفاده می کنید؟ برای بررسی، فقط به تنظیمات » خواندن در داشبورد وردپرس شما

صفحه تنظیمات وردپرس

در بالای این صفحه، بخش “صفحه اصلی شما نشان داده می شود” را خواهید دید. اگر «اخرین پست‌های شما» انتخاب شده باشد، در استفاده از بلوک بیشتر مشکلی نخواهید داشت.

برای شروع، به سادگی پستی را که می‌خواهید یک بلوک بیشتر اضافه کنید، باز کنید. سپس جایی را که می‌خواهید نقطه شکست برای پیش‌نمایش خود ایجاد کنید، پیدا کنید و روی نماد + کلیک کنید تا یک بلوک جدید اضافه کنید.

سپس می توانید «بیشتر» را تایپ کنید و بلوک صحیح را برای افزودن آن به صفحه خود انتخاب کنید.

بلوک WordPress More که قبلاً تگ More بود

برخی از تم ها محدودیتی برای نمایش تعداد کلمه در صفحه اصلی و صفحات آرشیو خود دارند. اگر بخواهید تعداد بسیار زیادی از کلمات را در پیش نمایش خود قرار دهید، این احتمال وجود دارد که طرح زمینه شما جایگزین بلوک More شود. با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که نقطه شکست را در ابتدای پست ایجاد کنید.

اکنون می توانید به نوشتن بقیه پست خود به صورت عادی ادامه دهید.

وقتی پست خود را در ویرایشگر بلاک ویرایش می کنید، می توانید بلوک More را ببینید، اما بازدیدکنندگان شما وقتی پست وبلاگ وردپرس شما را می خوانند، آن را نمی بینند.

مانند هر بلوک دیگری، وردپرس دارای تنظیماتی است که می توانید از آنها برای پیکربندی بلوک More استفاده کنید. برای مشاهده این تنظیمات، کافی است روی بلوک More خود کلیک کنید.

در منوی سمت راست، اکنون می‌توانید مخفی کردن یا نمایش بخشی از صفحه محتوای کامل را انتخاب کنید، یعنی صفحه‌ای که در حال حاضر در حال مشاهده آن هستید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، به طور پیش فرض، تمام محتوای بالای بلوک More در صفحه محتوای کامل ظاهر می شود.

سفارشی کردن بلوک WordPress More

با این حال، ممکن است بخواهید یک قطعه سفارشی بنویسید که فقط در صفحه اصلی و صفحه آرشیو شما ظاهر شود، نه در خود پست کامل.

برای انجام این کار، به سادگی بر روی “Hide Snippet…” کلیک کنید. نوار لغزنده برای تبدیل آن از سفید به آبی.

محتوای بلوک WordPress More را مخفی کنید

اکنون همه چیز بالای بلوک “بیشتر” فقط در صفحه آرشیو و صفحه اصلی نشان داده می شود.

پس از اتمام کار، می توانید ادامه دهید و تغییرات خود را با کلیک بر روی دکمه به روز رسانی یا انتشار ذخیره کنید.

اکنون، اگر از صفحه اصلی یا صفحه آرشیو وبلاگ خود بازدید کنید، پیش نمایشی را که به تازگی برای این پست ایجاد کرده اید، خواهید دید.

آیا چیز متفاوتی می بینید؟

سپس تم وردپرس شما می تواند بلوک های More شما را نادیده بگیرد.

برخی از طرح‌های زمینه برای نمایش قطعه‌ها طراحی شده‌اند و جایگزین همه بلوک‌های More شما می‌شوند. اگر صفحه اصلی و بایگانی وبلاگ شما پیش نمایشی را که با استفاده از بلوک More ایجاد کرده اید نمایش نمی دهند، ممکن است به جای آن نیاز به استفاده از snippets داشته باشید.

نحوه تغییر متن «بیشتر بخوانید» بلوک بیشتر

به طور پیش‌فرض، بلوک More یک پیوند Read More را در آرشیو و صفحه اصلی شما نمایش می‌دهد.

چند راه مختلف برای تغییر این متن وجود دارد، اما ممکن است بسته به موضوع وردپرس خود نتایج کمی متفاوت دریافت کنید. برخی از تم ها تغییرات شما را با پیش فرض های خود جایگزین می کنند.

برای شروع، ارزش بررسی این را دارد که آیا می توانید متن Read More را با استفاده از ویرایشگر پست وردپرس تغییر دهید.

برای انجام این کار، به سادگی هر پستی که دارای بلوک More است را باز کنید. سپس می‌توانید روی متن پیش‌فرض READ MORE کلیک کنید و متنی را که می‌خواهید استفاده کنید وارد کنید.

متن برچسب Read More را تغییر دهید

سپس طبق معمول صفحه را به روز یا منتشر کنید. سپس می توانید از صفحه اصلی یا آرشیو وبلاگ خود دیدن کنید تا ببینید آیا متن Read More تغییر کرده است یا خیر.

اگر هنوز پیوند اصلی ادامه مطلب را می بینید، ممکن است لازم باشد تنظیمات طرح زمینه خود را با استفاده از کد جایگزین کنید.

می توانید یک افزونه مخصوص سایت ایجاد کنید یا از یک افزونه قطعه کد مانند WPCode استفاده کنید و سپس کد زیر را به سایت خود اضافه کنید:

function modify_read_more_link() {
    return '<a class="more-link" href="' . get_permalink() . '">Check out the full post</a>';
}
add_filter( 'the_content_more_link', 'modify_read_more_link', 999 );

همانطور که در تصویر زیر می بینید، متن پیش فرض «بیشتر بخوانید» با «مشاهده کامل پست» جایگزین می شود.

با جایگزین کردن «نمایش کامل پست» در قطعه کد، می‌توانید از هر متنی که می‌خواهید استفاده کنید.

نمونه ای از بلوک More با متن سفارشی

نحوه استفاده صحیح از نمونه ها در وردپرس

وردپرس دو روش مختلف برای نمایش پیش نمایش پست دارد. ما قبلاً بلوک More را پوشش داده‌ایم، اما می‌توانید با استفاده از قطعه‌ها تجسم ایجاد کنید.

برای افرادی که از وبلاگ یا وب سایت وردپرس شما بازدید می کنند، پیش نمایش های ایجاد شده با استفاده از قطعات و بلوک More دقیقاً یکسان به نظر می رسند. با این حال، برخی از تم‌ها برای استفاده از قطعه‌ها کدگذاری شده‌اند، به این معنی که بلوک‌های More شما را نادیده می‌گیرند و در عوض یک قطعه را نمایش می‌دهند.

اگر قطعه ای را به صورت دستی به یک پست اضافه نکنید، وردپرس به صورت خودکار بر اساس طول قطعه تعریف شده توسط موضوع شما یک قطعه را ایجاد می کند. این می تواند منجر به تصاویری شود که میانه جمله را می شکند.

با در نظر گرفتن این موضوع، می توانید انتخاب کنید که به جای آن یک نمونه به صورت دستی ایجاد کنید. برای انجام این کار، به سادگی یک پست را باز کنید و سپس برای گسترش بخش “نمونه” در منوی سمت راست کلیک کنید.

افزودن نمونه به پست وردپرس

سپس، در کادر «نوشتن یک گزیده»، می‌توانید گزیده‌ای را که می‌خواهید برای پست استفاده کنید تایپ یا جای‌گذاری کنید.

کادر نمونه را در منوی سمت راست نمی بینید؟ سپس می توانید با کلیک بر روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا، این تنظیمات را فعال کنید.

پس از انجام این کار، روی Preferences کلیک کنید.

تنظیمات نمونه وردپرس را فعال کنید

در پنجره ای که ظاهر می شود، به سادگی بر روی “پانل ها” کلیک کنید.

اکنون تمام تنظیماتی را که می توانید به منوی سمت راست اضافه کنید، مشاهده خواهید کرد. فقط “Snippet” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا از سفید (غیرفعال) به آبی (فعال) تبدیل شود.

فعال کردن ویژگی وردپرس Snippets

سپس فقط این پنجره بازشو را ببندید. اکنون باید بتوانید به تنظیمات «نمونه» در منوی سمت راست دسترسی داشته باشید.

اکنون می توانید با دنبال کردن همان فرآیندی که در بالا توضیح داده شد، یک نمونه ایجاد کنید.

پس از انجام این کار، فقط تغییرات خود را ذخیره کنید و از سایت خود بازدید کنید. اکنون قطعه سفارشی خود را در صفحه اصلی و در آرشیو وبلاگ خواهید دید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه استفاده صحیح از تگ More در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید بهترین راهنمای SEO ما برای مبتدیان و بهترین افزونه های صفحه فرود وردپرس را بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه استفاده صحیح از بلوک More در وردپرس اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.