منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه استفاده از حالت بازیابی وردپرس (2 راه)

نحوه استفاده از حالت بازیابی وردپرس (2 راه)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از حالت بازیابی وردپرس (2 راه)

آیا می خواهید از حالت بازیابی وردپرس برای رفع خطا در وب سایت خود استفاده کنید؟

ویژگی حالت بازیابی در وردپرس 5.2 معرفی شده است و به شما این امکان را می دهد که به راحتی خطاهای کشنده را در سایت خود برطرف کنید که می تواند باطن یا فرانت وردپرس را در دسترس نباشد.

در این مقاله نحوه استفاده از حالت بازیابی در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه استفاده از حالت ریکاوری در وردپرس

حالت بازیابی وردپرس چیست؟

اگر با خطای وردپرس مواجه شدید که مانع از ورود شما به وب سایت شما می شود، وردپرس به طور خودکار وارد حالت بازیابی می شود.

حالت بازیابی به شما این امکان را می دهد که با ارسال یک لینک به ایمیل مدیر به داشبورد مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید. این ایمیل حاوی جزئیاتی در مورد خطای است که مانع از دسترسی کاربران به وب سایت وردپرس آنها می شود.

برای دسترسی به داشبورد مدیریت و رفع مشکل می توانید از لینک استفاده کنید.

به عنوان مثال، سایت وردپرس شما ممکن است یک خطای مهم را به شما نشان دهد و مانع ورود شما به داشبورد شود.

این زمانی است که می توانید از ویژگی حالت بازیابی وردپرس برای دسترسی مجدد استفاده کنید. بیایید ببینیم چگونه می توانید از حالت بازیابی وردپرس استفاده کنید.

روش 1. استفاده از حالت بازیابی از طریق لینک ایمیل

اگر یک پلاگین یا تم وردپرس باعث خطا شود، می توان از حالت بازیابی برای رفع آن استفاده کرد.

هنگامی که می خواهید وارد حساب خود شوید، ممکن است یک صفحه سفید ساده ببینید. گاهی اوقات پیامی نیز روی صفحه نمایش داده می شود.

سایت با مشکلات فنی مواجه است

در این صورت، بلافاصله وارد حساب ایمیل مدیر خود شوید. حتماً صندوق ورودی آدرس ایمیلی را که به عنوان آدرس ایمیل مدیریت وردپرس خود ارائه کرده اید، بررسی کنید.

شما یک ایمیل به آدرس ایمیل وردپرس خود دریافت خواهید کرد که شما را از خطای خاص در وب سایت خود مطلع می کند. اگر وردپرس بتواند دلیل قطعی را تعیین کند، این ایمیل حاوی آن اطلاعات خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر یک فایل خراب در فهرست قالب شما وجود داشته باشد یا یک افزونه ناسازگار باشد، وردپرس ممکن است بتواند آن را کشف کند.

این ایمیل همچنین به شما پیوندی برای دسترسی به داشبورد مدیریت وردپرس می دهد.

یک ایمیل از وردپرس در مورد یک مشکل فنی در سایت شما

کافیست روی لینک ارائه شده کلیک کنید و به قسمت مدیریت وردپرس هدایت خواهید شد. در اینجا بنری خواهید دید که به شما می گوید حالت بازیابی اولیه شده است.

سپس می توانید به طور معمول وارد شوید.

وارد حساب کاربری خود شوید

پس از ورود به پنل مدیریت خود، می توانید موضوع یا افزونه ای را که مشکل را ایجاد کرده است غیرفعال کنید.

فقط برو به پلاگین ها » همه پلاگین ها و سپس روی پیوند «غیرفعال کردن» در سمت راست کلیک کنید.

افزونه توهین آمیز را غیرفعال کنید

اگر در ایمیل ارسال شده توسط وردپرس، افزونه یا موضوعی که باعث خطا می شود مشخص نشده باشد، باید همه افزونه ها را غیرفعال کنید. سپس سعی کنید وارد حساب کاربری خود شوید.

می‌توانید با فعال کردن پلاگین‌ها یکی یکی از معیوب بودن افزونه مطلع شوید. هنگامی که پلاگین معیوب را پیدا کردید که باعث مشکل شده است، می توانید یک افزونه جایگزین برای آن پیدا کنید یا از توسعه دهندگان افزونه پشتیبانی دریافت کنید.

داشبورد حالت بازیابی

اگر به دلایلی وب سایت شما یک صفحه سفید ساده نشان می دهد اما ایمیلی از وردپرس دریافت نکرده اید، می توانید روش 2 را برای استفاده از حالت بازیابی امتحان کنید.

می توانید از این روش برای دسترسی به حالت بازیابی بدون اتصال ایمیل استفاده کنید. برای دسترسی به حالت بازیابی به سادگی می توانید با دنبال کردن لینک زیر یک لینک حالت بازیابی وردپرس ایجاد کنید.

example.com/wp-login.php?action=entered_recovery_mode

تنها کاری که باید انجام دهید تعویض است example.com با نام دامنه سایت خودتان

URL حالت بازیابی

این URL شما را به قسمت مدیریت وردپرس خود می برد، جایی که از شما خواسته می شود وارد شوید.

در اینجا هشداری مبنی بر ورود به حالت ریکاوری خواهید دید.

وارد حساب کاربری خود شوید

اکنون می توانید هر خطایی را در سایت خود برطرف کنید.

توجه داشته باشید که اگر از این روش برای دسترسی دستی به صفحه ورود به حالت بازیابی استفاده کنید، وردپرس افزونه یا موضوعی را که خود باعث ایجاد خطا شده است را پیدا نخواهد کرد. شما باید کمی کار کنید تا خودتان متوجه این موضوع شوید.

می توانید به سادگی با تغییر تم خود یا غیرفعال کردن همه افزونه های خود شروع کنید. این باید خطا را برطرف کند و شما می توانید به وب سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کنید.

از آنجا، می‌توانید افزونه‌ها را یکی یکی دوباره فعال کنید تا مشکل را پیدا کنید، یا حتی می‌توانید قالب یا نسخه وردپرس خود را به نسخه قبلی که ناسازگار نیست برگردانید.

پاداش: گزینه های حالت بازیابی اضافی

اگر از خطای وب سایت خود که مانع ورود شما به سیستم می شود آگاه نیستید، می توانید این دو گزینه را نیز در حالت بازیابی برای حل مشکل خود امتحان کنید:

  • یک افزونه سلامت سایت برای تشخیص مشکلات دانلود کنید
  • اسکن بدافزار را اجرا کنید تا مطمئن شوید سایت یا سرور شما به خطر نیفتاده است

برای مثال می توانید افزونه Check Status and Troubleshoot را نصب و فعال کنید. برای دستورالعمل های بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

دانلود افزونه در حالت ریکاوری

هنگامی که این افزونه را فعال می کنید، تعدادی بررسی در سایت وردپرس شما انجام می دهد و خطاهای رایجی را که ممکن است باعث تردید می شود را پیدا کند.

گاهی اوقات خطا ممکن است به دلیل بدافزار در وب سایت شما باشد. می توانید از حالت بازیابی برای اسکن وب سایت خود برای یافتن کدهای مخرب و ایجاد یک وب سایت کاملاً ایمن استفاده کنید. برای کمک، می توانید بهترین راهنمای امنیتی وردپرس ما را بررسی کنید.

همچنین می توانید از ارائه دهنده هاست وردپرس خود درخواست پشتیبانی کنید. اگر از یک شرکت میزبان برتر وردپرس مانند Hostinger، Bluehost، WPEngine و SiteGround استفاده می کنید، تیم پشتیبانی آنها می توانند به شما در حل این مشکل کمک کنند.

این است! امیدواریم نحوه استفاده از حالت ریکاوری در وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب ما از بهترین افزونه های سئو وردپرس و آموزش ما در مورد نحوه رفع خطای مهم وردپرس را بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک