منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس (گام به گام)

نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس (گام به گام)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس (گام به گام)

آیا می خواهید تصاویر مقیاس شده را در سایت وردپرس خود ارائه دهید؟

مبتدیان اغلب با آپلود تصاویر بدون توجه به اندازه وب سایت خود، سرعت وب سایت خود را کاهش می دهند. ارائه تصاویر در اندازه های صحیح عملکرد وردپرس را بدون کاهش کیفیت بهبود می بخشد.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی تصاویر مقیاس شده را در وردپرس ارائه دهید.

نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس (گام به گام)

چرا تصاویر مقیاس شده در وردپرس ارائه می شود؟

در وب سایت وردپرس خود، به تصاویری برای پست های وبلاگ، تصاویر کوچک، سرصفحه های صفحه، تصاویر جلد و موارد دیگر نیاز دارید.

بسته به تم شما، این تصاویر تعداد مشخصی پیکسل را اشغال خواهند کرد. برای مثال، تصویر برجسته شما ممکن است 680×382 پیکسل و تصویر کوچک شما 100×100 پیکسل باشد.

مهم است که از تصاویری استفاده کنید که مقیاس بندی شده باشند تا با ابعاد صحیح مورد نیاز برای سایت شما مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، اگر تصاویری که انتخاب می کنید 680 × 382 پیکسل هستند، باید آنها را دقیقاً در آن اندازه ذخیره کنید.

در غیر این صورت ممکن است سرعت سایت شما کاهش یابد یا کیفیت تجربه کاربری کاهش یابد. در اینجا به برخی از دلایل رایج این امر اشاره می کنیم:

  • بازدیدکنندگان شما باید فایل‌های بزرگ‌تر از حد لازم را دانلود کنند، که زمان بارگذاری را افزایش می‌دهد.
  • اگر از تصاویری با پیکسل های کمتر از فضای مجاز استفاده می کنید، زمانی که در اندازه بزرگتر نمایش داده شوند تار به نظر می رسند.
  • وب سایت شما باید اندازه تصاویر را در لحظه تغییر اندازه دهد، به این معنی که قبل از اینکه بتواند محتوا را به کاربران نمایش دهد، باید فرآیندهای بیشتری را انجام دهد.

صرف نظر از این، تجربه بدی به کاربران شما می دهد و همچنین ممکن است تأثیر منفی بر سئوی تصویر شما داشته باشد.

بنابراین، اگر عملکرد وب‌سایت خود را با استفاده از اسکن GTMetrix آزمایش کنید، اغلب توصیه می‌کند که برای افزایش سرعت وب‌سایت خود، تصاویر مقیاس‌بندی شده ارائه دهید.

جی متریکس ارائه تصاویر مقیاس‌بندی شده را توصیه می‌کند

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس بیاندازیم. ما دو روش را در نظر خواهیم گرفت:

روش 1: ارائه تصاویر مقیاس شده با یک افزونه

ساده ترین راه برای نمایش تصاویر مقیاس شده استفاده از افزونه ای است که به طور خودکار تصاویر را در وب سایت شما با اندازه مناسب نمایش می دهد. این روش ساده ترین است، اما به اندازه روش دوم اجازه انعطاف پذیری نمی دهد.

افزونه رایگان Optimole یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس است و به طور خودکار تصاویر شما را مقیاس می کند. با این حال، اگر بیش از 5000 بازدید کننده در ماه دارید، به نسخه پریمیوم نیاز خواهید داشت.

ابتدا باید افزونه Optimole را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، شما به طور خودکار به رسانه » Optimole صفحه و از شما خواست که برای یک کلید API ثبت نام کنید یا کلید API موجود خود را وارد کنید. این بسیار آسان است.

شما به یک کلید API Optimole نیاز دارید

فقط مطمئن شوید که آدرس ایمیل شما صحیح است، سپس روی دکمه “ایجاد و پیوند حساب خود” کلیک کنید. سپس اتصال به Optimole به صورت خودکار انجام می شود. شما حتی نیازی به بازدید از وب سایت دیگری یا وارد کردن کلید به صورت دستی ندارید.

Optimole اکنون شروع به بهینه سازی تصاویر شما در پس زمینه می کند. به طور خودکار اندازه تصویر صحیح را برای دستگاه و مرورگر هر بازدیدکننده انتخاب می‌کند و تصاویر توسط CDN سرویس ابری سریع Optimole ارائه می‌شوند.

Optimole به طور خودکار بهینه سازی تصاویر شما را آغاز می کند

هنگامی که روی تب تنظیمات کلیک می کنید، خواهید دید که تصاویر موجود در پست ها و صفحات شما به طور خودکار با تصاویر بهینه سازی شده و مقیاس بندی شده توسط Optimole جایگزین می شوند.

این کار به‌سرعت انجام نمی‌شود زیرا از طریق CDN انجام می‌شود، به این معنی که سایت شما دچار افت عملکرد نخواهد شد.

تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کند

علاوه بر این، این افزونه بارگذاری تنبل را فعال کرده است، به این معنی که تصاویر موجود در صفحه که در حال حاضر قابل مشاهده نیستند، تا زمانی که مورد نیاز نباشند بارگذاری نمی شوند. این روش موثر دیگری برای کاهش زمان بارگذاری صفحه و بهبود عملکرد وب سایت است.

این تنظیمات برای اکثر وب سایت ها به خوبی کار می کنند. با این حال، می توانید Optimole را با استفاده از تنظیمات در منوی Advanced بیشتر سفارشی کنید تا ببینید چه چیزی برای وب سایت شما بهترین است.

اگر تغییراتی در تنظیمات ایجاد کردید، حتما روی دکمه «ذخیره تغییرات» در پایین صفحه کلیک کنید.

روش 2: تصاویر مقیاس شده را به صورت دستی ارائه دهید

شما همچنین می توانید تصاویر را بدون افزونه مقیاس بندی کنید. سه راه برای انجام این کار وجود دارد: می توانید از نرم افزار ویرایش تصویر، ویژگی ویرایش تصویر در کتابخانه رسانه وردپرس یا با تغییر مقادیر در تنظیمات رسانه وردپرس استفاده کنید.

مقیاس بندی تصاویر با نرم افزار ویرایش تصویر

می توانید تصاویر خود را قبل از آپلود در وب سایت خود با استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس روی رایانه خود مانند Adobe Photoshop یا Affinity Photo به ابعاد صحیح تغییر دهید.

این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که تعداد پیکسل های مناسبی را برای تصویر خود انتخاب کنید و آن را با اندازه فایل کوچک و فرمت فایل دلخواه خود ذخیره کنید.

برای مثال، در اینجا یک اسکرین شات است که ابزار برش Affinity Photo را نشان می دهد.

یک تصویر را با Affinity Paint برش دهید

علاوه بر تعیین اندازه تصویر از همان ابتدا، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید قبل از آپلود تصاویر خود انجام دهید تا مطمئن شوید که آنها سرعت وب سایت شما را کاهش نمی دهند.

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب را ببینید.

مقیاس بندی تصاویر در کتابخانه رسانه وردپرس

آیا می دانستید که می توانید ویرایش اولیه تصویر را در وردپرس انجام دهید؟ ویژگی ویرایش تصویر وردپرس به شما این امکان را می دهد که تصاویر را برش دهید، بچرخانید، ورق بزنید و مقیاس بندی کنید.

هنگام ویرایش یک پست یا صفحه، باید روی تصویری که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید. در مرحله بعد، باید روی دکمه “Replace” کلیک کنید و سپس “Open Media Library” را از منو انتخاب کنید.

تصویر را از کتابخانه رسانه جایگزین کنید

با این کار کتابخانه رسانه وردپرس با تصویر انتخاب شده باز می شود.

در سمت راست ناحیه ای وجود دارد که می توانید متن جایگزین، عنوان، عنوان و توضیحات را برای تصویر خود اضافه کنید. همچنین پیوند “ویرایش تصویر” را خواهید یافت.

فقط روی آن لینک کلیک کنید تا به صفحه ویرایش تصویر منتقل شوید.

روی پیوند ویرایش تصویر کلیک کنید

در اینجا پیش‌نمایش تصویر، دکمه‌های ویرایش و چند گزینه دیگر را می‌بینید که هنگام مقیاس‌بندی یا برش تصویر مفید هستند.

برای تغییر مقیاس تصویر، کافی است یکی از مقادیر New Dimensions را در قسمت Image Scale در سمت راست تغییر دهید.

مقیاس بندی یک تصویر

به عنوان مثال، این تصویر دارای وضوح بسیار بزرگ 2560 × 1637 پیکسل است. با تایپ فیلد اول “Image Scale” می توانیم عرض آن را به 1200px کاهش دهیم.

تنها چیزی که باید تغییر دهید عرض است، زیرا مقدار ارتفاع تصویر به طور خودکار تغییر می کند تا تصویر در تناسب بماند.

سپس روی دکمه Scale کلیک کنید تا وضوح تصویر تغییر کند.

توجه داشته باشید که فقط می توانید یک تصویر را در وردپرس کوچک کنید. شما نمی توانید با تغییر اندازه تصاویر را بزرگتر کنید.

برای دستورالعمل های دقیق، به راهنمای ما در مورد نحوه انجام ویرایش اولیه تصویر در وردپرس و نحوه برش و ویرایش ریز عکس های پست وردپرس مراجعه کنید.

اندازه تصویر را در تنظیمات رسانه تنظیم کنید

هنگامی که تصاویر را در وب سایت خود آپلود می کنید، وردپرس به طور خودکار چندین نسخه در اندازه های مختلف ایجاد می کند. با مراجعه به سایت می توانید این اندازه ها را سفارشی کنید تنظیمات » رسانه صفحه در قسمت مدیریت وردپرس شما.

صفحه تنظیمات رسانه

در اینجا می توانید به راحتی اندازه تصویر کوچک، متوسط ​​و بزرگ تصویر را تغییر اندازه دهید.

در برخی از وب‌سایت‌ها، ممکن است به اندازه‌های تصویر بیشتر از تصاویر کوچک، متوسط ​​و بزرگ نیاز داشته باشید. می توانید با دنبال کردن راهنمای ما برای ایجاد اندازه های اضافی تصویر در وردپرس، نحوه ایجاد این اندازه ها را بیاموزید.

اگر ابعاد تصویر پیش‌فرض را تغییر دهید یا ابعاد تصویر اضافی ایجاد کنید، فقط تصاویر جدید تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. شما باید ابعاد تصویر را برای تصاویر موجود بازسازی کنید.

وقتی تصویری را به یک پست یا صفحه اضافه می‌کنید، می‌توانید اندازه تصویر را در بلوک تنظیمات در سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

اندازه تصویر را در پست یا صفحه انتخاب کنید

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد تا نحوه ارائه تصاویر مقیاس شده در وردپرس را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک صفحه فرود ایجاد کنید یا لیست پلاگین های رسانه های اجتماعی ما را برای وردپرس بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک