منو سایت

تفاوت آنها در سال 2022 چگونه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت آنها در سال 2022 چگونه است؟

راه اندازی کسب و کار شما شامل عوامل مختلفی است. صاحبان مشاغل باید یک ساختار تجاری مناسب برای سازمان های جدید خود انتخاب کنند. سیستمی که شرکت شما انتخاب می کند بر نحوه عملکرد کسب و کار شما در آینده تأثیر می گذارد.

افراد حرفه ای مانند معماران، حسابداران، پزشکان و وکلا نیاز به حفاظت از مسئولیت دارند، بنابراین ساختارهای LLC یا PLLC را انتخاب می کنند. با این حال، مردم اغلب نمی دانند که این ساختارها شامل چه چیزی است و کدام یک را انتخاب کنند. در اینجا، PLLC را با LLC مقایسه می کنیم و به شما کمک می کنیم تا تفاوت آنها را درک کنید.

هنگامی که محدودیت ها و الزامات این گزینه ها را درک کردید، انتخاب نوع مناسب برای نیازهای شما آسان خواهد بود.

مبانی شرکت های با مسئولیت محدود

اداره یک تجارت به صورت مشارکتی یا مالکیت انفرادی مالکان را در معرض مسئولیت های شخصی قرار می دهد و آنها می توانند به سرعت از طریق تجارت خود بدهکار شوند. به همین دلیل است که مالکان شرکت‌هایی ایجاد می‌کنند که مسئولیت را محدود می‌کنند، اما نیاز به ثبت و گزارش‌گیری دارند.

ساختار شرکت LLC به مالکان اجازه می دهد تا مدیریت انعطاف پذیری داشته باشند در حالی که محافظت از مسئولیت شخصی مشابه شرکت ها را ارائه می دهند. شرکت های با مسئولیت محدود توسط ایالت ها تایید می شوند، نه از طریق مقررات فدرال.

صاحبان LLC “عضو” نامیده می شوند و حفاظت LLC از دارایی های شخصی آنها محافظت می کند. اعضا نمی توانند آنها را از طریق اقدام شرکت از دست بدهند و مسئولیتی در قبال امور تجاری یا بدهی ندارند.

LLC ها مالیات عبوری را ارائه می دهند، به این معنی که همه اعضای LLC به صورت جداگانه مسئول مالیات با توجه به سود و زیان LLC هستند که متحمل می شوند. هیچ مالیات مضاعفی با LLC وجود ندارد. اگر نمی خواهید سازمان خود را خودتان راه اندازی کنید، می توانید یک شرکت خدمات LLC قابل اعتماد پیدا کنید تا همه این کارها را برای شما انجام دهد.

شرکت های با مسئولیت محدود حرفه ای توضیح داد

LLC های حرفه ای نسخه های “ارتقای” شرکت های LLC با مجوز حرفه ای هستند. این ساختار شرکت برای متخصصان دارای مجوز مانند حسابداران، وکلا و پزشکان است.

اگر سازمانی برای ارائه خدمات به مجوز ایالتی، گواهینامه یا ثبت نام نیاز داشته باشد، احتمالاً می تواند واجد شرایط PLLC باشد. به طور کلی، شما نمی توانید مشاغلی مانند رستوران ها، خدمات شستشوی ماشین، آژانس های توسعه وب و شرکت های مشابه را تحت یک PLLC باز کنید.

یک شرکت با مسئولیت محدود حرفه ای فقط می تواند خدمات مربوط به مجوز حرفه ای خود را ارائه دهد. به عبارت دیگر، شما نمی توانید یک موسسه حقوقی باز کنید و در کنار آن کوکی بفروشید. از طرف دیگر، یک LLC می تواند پوشاک و همچنین نوشیدنی بفروشد زیرا هیچ یک از این مشاغل به مجوز نیاز ندارند.

شرکت‌های محدود حرفه‌ای نیز عضو دارند، اما محدودیت‌های خاصی برای اینکه چه کسی می‌تواند مالک این تجارت باشد وجود دارد.

اگرچه LLC ها و PLLC ها مشابه هستند، اما تفاوت های اساسی بین آنها وجود دارد که باید آنها را درک کنید.

محافظت در برابر سوء استفاده

افراد زمانی که می خواهند خود را از واحد تجاری جدا کنند یک LLC یا PLLC تشکیل می دهند. به عبارت دیگر، این ساختارها به اعضا این امکان را می‌دهند که بین خود و سازمان‌هایشان مرز باریکی بکشند. در هر دو ساختار، اعضا به صورت انفرادی در قبال قضاوت ها و بدهی های شرکت مسئولیتی نخواهند داشت.

با این حال، مسئولیت قصور یک استثنا در PLLC ها است. ایجاد یک PLLC از مالکان در برابر ادعاهای نادرست ناشی از اشتباهات خود محافظت نمی کند. بسیاری از مردم فکر می کنند که PLLC بودن از آنها در برابر سوء رفتار محافظت می کند، اما اینطور نیست.

اکثر متخصصان بیمه قصور شخصی دارند. علاوه بر این، مدیران و سرپرستان نیز در قبال اقدامات کارمندان خود مسئول هستند، اما یک PLLC از رهبران تیم محافظت می کند. به بیان ساده، یک PLLC از مالکان در برابر اشتباهات یکدیگر محافظت می کند، اما افراد را از دعاوی حقوقی ناشی از اقدامات خود محافظت نمی کند.

در عمل، PLLC نمی تواند از هیچ عضوی در برابر شکایت یک مشتری دفاع کند. با این حال، استفاده از PLLC به این معنی است که یک عضو نمی تواند در قبال ادعاهای اشتباه عضو دیگر مسئول شناخته شود.

الزامات انطباق مختلف

هر دو LLC و PLLC الزامات مستمری دارند که باید آنها را برآورده کنند تا بتوانند به طور قانونی به فعالیت خود ادامه دهند و محافظت از مسئولیت عمومی را ارائه دهند. این الزامات ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. با این حال، برخی الزامات کلی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید.

الزامات انطباق برای شرکت های LLC

 • شما همیشه باید یک نماینده ثبت شده داشته باشید.
 • مالیات را به موقع پرداخت کنید و اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهید.
 • حساب های شخصی و تجاری خود را جداگانه مدیریت کنید و وجوه شخصی و تجاری را با هم ترکیب نکنید.
 • تمام مجوزها و مجوزهای تجاری را به موقع تمدید کنید.
 • ارائه گزارش های سالانه

الزامات انطباق برای PLLCها

 • شما همیشه باید یک نماینده ثبت شده داشته باشید.
 • مالیات را به موقع پرداخت کنید و اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهید.
 • حساب های شخصی و تجاری خود را جداگانه مدیریت کنید و وجوه شخصی و تجاری را با هم ترکیب نکنید.
 • تمام مجوزها و مجوزهای تجاری را به موقع تمدید کنید.
 • ارائه گزارش های سالانه
 • مجوزهای حرفه ای همه اعضا را تمدید کنید.

چه کسی می تواند آنها را تشکیل دهد؟

افراد مختلف می توانند LLC و PLLC تشکیل دهند، اگرچه این ساختارها مشابه هستند. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

LLC

وقتی صحبت از شرکت های LLC می شود، هیچ محدودیت قانونی یا اقامتی خاصی وجود ندارد. اساسا، تا زمانی که شهروند ایالات متحده هستید، می توانید یک LLC تشکیل دهید. با این حال، برخی از ایالت ها برای تشکیل LLC از متقاضیان می خواهند که حداقل 18 سال سن داشته باشند.

در برخی ایالت ها استثناهایی وجود دارد که افراد زیر 18 سال می توانند با رضایت والدین یک LLC تشکیل دهند.

PLLC

برای تشکیل یک PLLC حداقل یک عضو نیاز دارد که یک حرفه ای دارای مجوز و به رسمیت شناخته شده توسط ایالت باشد. برخی از ایالت‌ها از همه اعضا می‌خواهند که مجوز یکسانی برای یک شغل داشته باشند.

در این ایالت ها، مالکان می توانند کارمندان حرفه ای را برای اداره شرکت خود استخدام کنند، اما تنها افرادی که دارای گواهینامه حرفه ای هستند می توانند به طور قانونی مالک شرکت باشند. متخصصان دارای مجوز که می توانند یک PLLC تشکیل دهند افرادی هستند که تمام مدارک لازم برای کار در یک حرفه خاص را دارند که توسط ایالت مورد نیاز است.

در اینجا برخی از موقعیت های حرفه ای رایج واجد شرایط برای PLLC آمده است:

 • وکلا
 • معماران
 • دامپزشکان
 • مددکاران اجتماعی
 • داروسازان
 • مهندسان
 • دندانپزشکان
 • کایروپراکتیک ها

برخی از ایالت ها به متخصصان اجازه استفاده از PLLC را نمی دهند

LLCها در تمام ایالت های ایالات متحده شناخته شده و در دسترس هستند. با این حال، شما نمی توانید یک PLLC در هر جایی تشکیل دهید. اولین قدم برای شروع یک PLLC باید بررسی این باشد که آیا می توانید این کار را در ایالت خود انجام دهید یا خیر. معمولاً می توانید این اطلاعات را در وب سایت رسمی وزیر امور خارجه خود بیابید.

اگر هنوز نمی توانید اطلاعات را پیدا کنید، می توانید لیست ایالت های واجد شرایط ما را در زیر بررسی کنید.

به خاطر داشته باشید که قوانین و خط‌مشی‌ها اغلب تغییر می‌کنند، بنابراین همیشه به دفتر ایالتی محلی خود مراجعه کنید تا ببینید آیا امکان تشکیل یک PLLC وجود دارد یا خیر.

کشورهایی که PLLC ها را مجاز می کنند:

آریزونا، آرکانزاس، کلرادو، فلوریدا، ناحیه کلمبیا، آیووا، آیداهو، مینه سوتا، مونتانا، می سی سی پی، میشیگان، ماساچوست، مین، کنتاکی، نوادا، نیوهمپشایر، داکوتای شمالی، کارولینای شمالی، نیویورک، اوکلاهما، پنسیلوانیا، داکوتای جنوبی تگزاس، تنسی، یوتا، ویرجینیا، ورمونت، ویرجینیای غربی و واشنگتن.

ایالاتی که PLLC ها را مجاز نمی دانند:

آلاباما، آلاسکا، کنتیکت، کالیفرنیا، دلاور، هاوایی، جورجیا، لوئیزیانا، کانزاس، ایندیانا، ایلینویز، میسوری، مریلند، نیوجرسی، اوهایو، کارولینای جنوبی، وایومینگ، ویسکانسین، رود آیلند، اورگان، نیومکزیکو و نبراسکا.

الزامات مختلف

برای تشکیل یک LLC، افراد باید مقالات سازمان را ثبت کنند، یک نماینده ثبت شده پیدا کنند، EIN دریافت کنند، یک حساب تجاری ایجاد کنند و شرکت را برای مالیات ثبت کنند. برخی از ایالت ها الزامات اضافی دارند، اما در بیشتر موارد اینها مراحل اساسی هستند که باید انجام دهید.

از سوی دیگر، فرآیند تشکیل یک PLLC می تواند از ایالت به ایالت دیگر بسیار متفاوت باشد. انواع مختلفی از فرم ها و اطلاعات مورد نیاز کشورهای مختلف وجود دارد. در بیشتر موارد، ابتدا به تأیید هیئت مجوز دولتی در مورد اساسنامه PLLC خود نیاز دارید.

این حیاتی است که ثابت کنید همه اعضا دارای مجوزهای حرفه ای لازم هستند. یک متخصص دارای مجوز باید تمام اسناد از جمله آیین نامه سازمان را امضا کند. تشکیل یک PLLC همچنین مستلزم افتتاح حساب تجاری، ثبت مالیات، انتصاب نماینده ثبت شده و دریافت EIN است.

چگونه شبیه هستند؟

در هسته خود، این ساختارهای تجاری تقریباً یکسان هستند. PLLCها فقط یک دسته “حرفه ای” را به همراه مجوزهای لازم برای اعتبار بخشیدن به حرفه های مختلف اضافه می کنند.

به عنوان مثال، IRS شرکت های LLC و PLLC را “موجودات نادیده گرفته شده” در نظر می گیرد. کلیه مالیات‌های بر درآمد به روش عبوری پردازش می‌شوند و نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد مشاغل یا ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل نیست.

در عوض، همه اعضای LLC و PLLC زیان و سود را در اظهارنامه مالیاتی شخصی خود گزارش می دهند و مالیات را با نرخ های فردی پرداخت می کنند. در عین حال، هر دو ساختار از افراد در صورت سهل انگاری سایر اعضا محافظت می کنند.

هزینه های ایجاد نیز کاملا مشابه هستند و انعطاف پذیری مالیاتی یکسان است. آنها به طور مساوی مالیات می گیرند و ساختار حکومتی یکسانی دارند. تفاوت اساسی در نحوه رسیدگی به ادعاهای سوء رفتار است، زیرا متخصصان در برابر دعاوی تخلف آسیب پذیر هستند و افراد می توانند به دنبال دارایی های شخصی خود باشند.

نتیجه

امیدواریم این پست به شما در تصمیم گیری در مورد استفاده از ساختار LLC یا PLLC کمک کرده باشد. مهم نیست کدام یک را انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که سوابق دقیق معاملات تجاری خود را نگه دارید و به طور منظم با شرکای خود ارتباط برقرار کنید تا همه چیز شفاف باشد.

یک قرارداد عملیاتی تنظیم کنید، حتی اگر در ایالت شما لازم نباشد. همه اعضا باید برای حل مشکلات و تصمیم گیری در مورد حرکت های تجاری آینده با یکدیگر همکاری کنند. برای یادگیری نحوه مدیریت یک واحد تجاری و کار با چندین شریک وقت بگذارید.