منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آیا باید ابتدا وردپرس یا افزونه ها را به روز کنم؟ (ترتیب به روز رسانی صحیح)

آیا باید ابتدا وردپرس یا افزونه ها را به روز کنم؟ (ترتیب به روز رسانی صحیح)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا باید ابتدا وردپرس یا افزونه ها را به روز کنم؟ (ترتیب به روز رسانی صحیح)

مطمئن نیستید که ابتدا هسته وردپرس را به روز کنید یا افزونه های خود را؟

اغلب مبتدیان به‌روزرسانی‌ها را نصب نمی‌کنند زیرا می‌ترسند سایت خود را خراب کنند. به روز رسانی سایت وردپرس خود به ترتیب مناسب به جلوگیری از خطاهای رایج کمک می کند و عیب یابی را آسان تر می کند.

در این مقاله، ترتیب صحیح بروزرسانی هسته، افزونه ها و تم های وردپرس را به شما نشان می دهیم.

آیا ابتدا باید وردپرس یا افزونه ها را به روز کنید؟ ترتیب به روز رسانی صحیح

چرا وردپرس را به روز نگه دارید؟

مهم است که همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید. این تضمین می کند که وب سایت شما دارای آخرین وصله های امنیتی، آخرین ویژگی ها و بهترین سرعت و عملکرد باشد.

متأسفانه در موارد نادری به روز رسانی وردپرس یا یک افزونه می تواند وب سایت شما را خراب کند. در صورت وجود اشکال در کد یا بروز نوعی تضاد با یک موضوع یا افزونه، ممکن است این اتفاق بیفتد.

به همین دلیل است که ما همیشه توصیه می کنیم قبل از هر گونه به روز رسانی، یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید. همچنین می‌توانید یک سایت استیجینگ ایجاد کنید که در آن بتوانید به‌روزرسانی‌ها را آزمایش کنید و باگ‌ها را بدون به خطر انداختن وب‌سایت زنده خود پیدا کنید.

استفاده از ترتیب صحیح به روز رسانی وردپرس نیز مفید است. شاید از خود بپرسید که آیا بهتر است ابتدا هسته وردپرس یا افزونه های خود را به روز کنید.

تیم متخصص ما به‌روزرسانی وردپرس را به ترتیب زیر توصیه می‌کند:

 1. ابتدا هسته وردپرس خود را به روز کنید
 2. سپس افزونه های خود را به روز کنید
 3. در نهایت، تم خود را آخرین بار به روز کنید

بیایید نگاهی به بهترین سفارش برای به روز رسانی وب سایت وردپرس خود بیاندازیم.

قبل از شروع، یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس بگیرید

قبل از به روز رسانی هر چیزی، مهم است که یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت وردپرس خود تهیه کنید. شما باید نسخه پشتیبان را در رایانه خود یا در فضای ذخیره سازی ابری ذخیره کنید، نه فقط در سرور میزبان خود.

این به این دلیل است که همیشه خطری وجود دارد که به روز رسانی سایت شما را خراب کند، مهم نیست چقدر مراقب باشید یا به چه ترتیبی به روز رسانی ها را انجام دهید.

یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس شامل همه چیز است:

 • پایگاه داده وردپرس شما
 • همه تصاویر و رسانه های آپلود شده شما
 • افزونه ها و تم های وردپرس شما
 • فایل های اصلی وردپرس

UpdraftPlus بهترین افزونه پشتیبان وردپرس است و بیش از 3 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند. می توانید از آن برای ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود و ذخیره آن در فضای ابری یا دانلود آن در رایانه خود استفاده کنید.

با UpdraftPlus از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

با مراجعه به راهنمای ما در مورد نحوه پشتیبان گیری و بازیابی سایت وردپرس خود، می توانید بهترین راه استفاده از UpdraftPlus برای پشتیبان گیری از وب سایت خود را مرحله به مرحله بیاموزید.

ابتدا هسته وردپرس را به روز کنید

اگر نسخه جدیدی از هسته وردپرس موجود است، ابتدا باید آن را به روز کنید. این به دنبال ترتیب به‌روزرسانی است که در آن ذکر شده است داشبورد » به روز رسانی صفحه و به حداقل رساندن خطر برای سایت شما کمک می کند.

از آنجایی که به‌روزرسانی‌های افزونه و پوسته برای کار با آخرین نسخه وردپرس آزمایش می‌شوند، پس از نصب آخرین نسخه وردپرس، با به‌روزرسانی افزونه‌ها و تم‌های خود، کمتر دچار تداخل خواهید شد.

ساده ترین راه برای به روز رسانی هسته وردپرس این است که به آن بروید داشبورد » به روز رسانی صفحه و سپس دکمه Update Now را کلیک کنید.

هسته وردپرس را از داشبورد به روز کنید

وقتی روی Update Now کلیک می کنید، وردپرس به طور خودکار سایت شما را در حالت نگهداری قرار می دهد، سپس آخرین نسخه نرم افزار را دانلود کرده و برای شما نصب می کند. پیشرفت به روز رسانی را روی صفحه نمایش خود خواهید دید.

کاربران پیشرفته همچنین می توانند با دانلود آخرین نسخه از صفحه دانلود وردپرس و سپس ورود به حساب میزبانی وردپرس خود و استفاده از FTP برای آپلود فایل های جدید وردپرس، وردپرس را به صورت دستی به روز کنند.

برای یادگیری نحوه به روز رسانی هسته وردپرس با استفاده از هر یک از این روش ها، راهنمای مبتدیان و اینفوگرافیک ما در مورد نحوه به روز رسانی ایمن وردپرس را بررسی کنید.

فلوچارت به روز رسانی وردپرس

عیب یابی به روز رسانی اصلی وردپرس

قبل از اینکه به سراغ به روز رسانی افزونه های خود بروید، ابتدا باید مطمئن شوید که پس از اجرای آخرین نسخه وردپرس، هیچ مشکلی با وب سایت شما وجود ندارد.

فقط کافی است از وب سایت خود در یک پنجره مرورگر جدید بازدید کنید تا ببینید آیا چیزی کار نمی کند یا نامناسب به نظر می رسد. همچنین باید تنظیمات را در قسمت مدیریت وردپرس بررسی کنید.

اگر با مشکلی مواجه شدید، لیست خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها را بررسی کنید.

اگر مشکلی که با آن روبرو هستید در آنجا فهرست نشده است، باید مراحل راهنمای عیب یابی وردپرس ما را دنبال کنید تا مشکل را درک کرده و راه حلی را پیاده سازی کنید.

سپس افزونه های خود را به روز کنید

بعد از اینکه وردپرس را در وب سایت خود ارتقا دادید، می توانید افزونه های خود را به روز کنید.

یک راه آسان برای انجام این کار، اسکرول کردن به پایین است داشبورد » به روز رسانی به بخش افزونه ها.

فقط افزونه های خاصی را که می خواهید به روز کنید انتخاب کنید و روی دکمه “به روز رسانی افزونه ها” کلیک کنید. می‌توانید با علامت زدن کادر «انتخاب همه» در بالای فهرست، همه افزونه‌های فهرست‌شده را انتخاب کنید.

افزونه های وردپرس را از صفحه به روز رسانی به روز کنید

همچنین ممکن است متوجه یک عدد قرمز در کنار آن شوید پلاگین ها در داشبورد مدیریت با کلیک بر روی داخل، یک اعلان زرد در زیر هر افزونه ای که باید به روز شود به شما نشان می دهد.

پس از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در زیر هر افزونه ای که می خواهید به روز رسانی کنید، بدون نیاز به ترک صفحه، روی پیوند “به روز رسانی اکنون” کلیک کنید.

نحوه به روز رسانی افزونه های وردپرس

برای اطلاعات دقیق تر، راهنمای گام به گام ما برای به روز رسانی صحیح افزونه های وردپرس را ببینید.

عیب یابی به روز رسانی افزونه

همانطور که پس از به‌روزرسانی هسته وردپرس انجام دادید، باید از وب‌سایت خود در یک پنجره مرورگر جدید بازدید کنید تا ببینید آیا با پیام‌های خطا یا مشکلات دیگری مواجه می‌شوید.

گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که یکی از افزونه های شما با آخرین نسخه وردپرس سازگار نیست.

هنگامی که این اتفاق می افتد، باید مراحل راهنمای عیب یابی وردپرس ما را دنبال کنید تا ببینید آیا می توانید راه حلی برای مشکل پیدا کنید.

اگر نمی توانید، با توسعه دهنده تماس بگیرید و ببینید آیا آنها قصد دارند به روز رسانی را منتشر کنند. اگر افزونه از دایرکتوری افزونه وردپرس است، می توانید از طریق انجمن پشتیبانی سایت با توسعه دهنده تماس بگیرید. در غیر این صورت، وب سایت رسمی را برای اطلاعات پشتیبانی بررسی کنید.

نحوه دریافت پشتیبانی از وردپرس در انجمن های پشتیبانی رسمی

اگر برنامه ریزی دیگری برای توسعه وجود ندارد، باید به دنبال افزونه دیگری باشید که همان کار را انجام می دهد. ممکن است بخواهید راهنمای مبتدیان ما را در مورد نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس بررسی کنید.

اگر آماده تغییر به افزونه دیگری نیستید، یا اگر مشکلات به‌روزرسانی دیگری وجود دارد که نمی‌توانید آنها را حل کنید، ممکن است لازم باشد قبل از شروع فرآیند به‌روزرسانی، سایت وردپرس خود را از پشتیبان‌گیری که تهیه کرده‌اید بازیابی کنید.

یا می توانید وردپرس را به نسخه قبلی برگردانید.

در نهایت، تم خود را به روز کنید

هنگامی که هسته وردپرس و افزونه های خود را به روز کردید و تأیید کردید که وب سایت شما کار می کند، در صورت وجود به روز رسانی می توانید موضوع خود را به روز کنید.

با این حال، هنگامی که یک تم را به روز می کنید، فایل های تم موجود را با موارد جدید بازنویسی می کنید و تغییراتی که ایجاد کرده اید را از دست می دهید. اگر کدی به قالب خود اضافه کرده اید، باید راهنمای ما را در مورد نحوه به روز رسانی یک پوسته وردپرس بدون از دست دادن سفارشی سازی به دقت بررسی کنید.

هنگامی که آماده به‌روزرسانی طرح زمینه خود شدید، می‌توانید به سادگی به بخش تم‌ها در پایین صفحه بروید داشبورد » به روز رسانی صفحه

پس از رسیدن به آنجا، می‌توانید تم‌هایی را که می‌خواهید به‌روزرسانی کنید انتخاب کنید، سپس روی دکمه «به‌روزرسانی تم‌ها» کلیک کنید. چک باکس انتخاب همه به طور خودکار همه به‌روزرسانی‌های تم موجود را انتخاب می‌کند.

به روز رسانی تم های داشبورد » صفحه به روز رسانی

از طرف دیگر، می توانید به آن پیمایش کنید ظاهر » تم ها در حوزه اداری شما اگر به‌روزرسانی‌هایی در دسترس باشد، یک عدد قرمز در کنار «موضوعات» در نوار کناری مدیریت مشاهده خواهید کرد.

تم ها را از صفحه ظاهر » تم ها به روز کنید

فقط روی پیوند «اکنون به‌روزرسانی» در بالای هر تمی که می‌خواهید به‌روزرسانی کنید کلیک کنید.

به روز رسانی تم خود را عیب یابی کنید

عیب یابی به روز رسانی تم مشابه عیب یابی به روز رسانی افزونه است. شما باید با بازدید از وب سایت خود در یک پنجره مرورگر جدید شروع کنید تا ببینید آیا پیام های خطا یا مشکلات دیگری وجود دارد یا خیر.

در صورت وجود، می توانید راهنمای عیب یابی وردپرس ما را دنبال کنید تا راه حلی پیدا کنید یا برای کمک با توسعه دهنده تماس بگیرید.

اگر موضوع از دایرکتوری تم وردپرس است، می توانید از طریق انجمن پشتیبانی آن تم با توسعه دهنده تماس بگیرید. در غیر این صورت، وب سایت رسمی را برای اطلاعات پشتیبانی بررسی کنید.

ترتیب صحیح به روز رسانی وردپرس چیست؟

در پایان، بیایید ترتیب صحیح به روز رسانی وب سایت وردپرس خود را خلاصه کنیم:

 • ابتدا باید از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • در مرحله بعد، فایل های اصلی وردپرس خود را به روز کنید
 • سپس افزونه های خود را به روز کنید
 • در نهایت، تم خود را به روز کنید

همیشه قبل از رفتن به مرحله بعدی مطمئن شوید که وب سایت شما به درستی کار می کند.

البته، اگر هیچ به‌روزرسانی برای هسته وردپرس وجود ندارد، می‌توانید پس از انتشار نسخه‌های جدید، افزونه‌ها یا قالب خود را به‌روزرسانی کنید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که ترتیب صحیح استفاده در هنگام به‌روزرسانی هسته و افزونه‌های وردپرس را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید نحوه نصب صحیح Google analytics در وردپرس را بیاموزید یا لیست پلاگین های ضروری وردپرس ما را برای رشد سایت خود بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست آیا ابتدا باید وردپرس یا افزونه ها را به روز کنم؟ (ترتیب صحیح به روز رسانی) اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.