منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا استفاده از افزونه های قدیمی وردپرس ایمن است؟

آیا استفاده از افزونه های قدیمی وردپرس ایمن است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا استفاده از افزونه های قدیمی وردپرس ایمن است؟

آیا نمی دانید که آیا نصب و استفاده از یک افزونه قدیمی وردپرس بی خطر است؟

گاهی اوقات هنگامی که به دنبال افزونه ای برای افزودن یک ویژگی جدید به وب سایت خود هستید، ممکن است افزونه ای را بیابید که عالی به نظر می رسد اما مدتی است به روز نشده است یا با نسخه وردپرس شما آزمایش نشده است. اغلب اوقات این موضوع باعث می‌شود خوانندگان مبتدی این سوال را بپرسند که آیا می‌توانم بدون شکستن وب‌سایت از آن استفاده کنم؟

در این مقاله، نحوه تعیین اینکه آیا می‌توانید با خیال راحت افزونه‌های قدیمی وردپرس را نصب کنید، بحث خواهیم کرد.

آیا استفاده از افزونه های قدیمی وردپرس ایمن است؟

چگونه افزونه های وردپرس منسوخ می شوند؟

اگر یک افزونه وردپرس برای مدتی هیچ به روز رسانی دریافت نکرده باشد، یا اگر توسط نویسنده افزونه برای اطمینان از سازگاری آن با 3 نسخه اصلی آخر وردپرس آزمایش نشده باشد، ممکن است قدیمی باشد.

ما همیشه به خوانندگان خود توصیه می کنیم که افزونه های وب سایت وردپرس خود را به روز نگه دارند. این به‌روزرسانی‌ها افزونه را با تغییرات ایجاد شده در هسته وردپرس سازگار نگه می‌دارند، ویژگی‌های جدید اضافه می‌کنند، باگ‌ها را برطرف می‌کنند و آسیب‌پذیری‌های امنیتی را برطرف می‌کنند.

اما اگر افزونه ای که استفاده می کنید یا می خواهید از آن استفاده کنید مدتی است به روز نشده باشد، چه؟ یا اگر با آخرین نسخه وردپرس تست نشده باشد چه؟ آیا هنوز استفاده از آن بی خطر است؟

پاسخ کوتاه این است که بستگی به افزونه دارد.

گاهی اوقات افزونه های قدیمی به سادگی با نسخه های جدیدتر وردپرس به درستی کار نمی کنند. یا حتی ممکن است افزونه توسط توسعه دهنده رها شده باشد به طوری که هیچ ویژگی جدیدی اضافه نشده است.

بزرگترین نگرانی در مورد افزونه های قدیمی این است که ممکن است مشکلات امنیتی ایجاد شود. اگر افزونه نگهداری نشود یا به روز نشود، می تواند به هدف هکرها تبدیل شود.

اما فقط به دلیل قدیمی بودن یک افزونه به این معنی نیست که هر یک از این مشکلات را دارد. استفاده از برخی از افزونه های قدیمی کاملا بی خطر است. با این حال، توصیه می کنیم قبل از نصب افزونه در سایت زنده خود، آن را به طور کامل تست کنید.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه تشخیص قدیمی بودن افزونه وردپرس بیندازیم و چگونه می توانید تصمیم بگیرید که آیا نصب آن بی خطر است یا خیر.

بررسی اینکه آیا افزونه قدیمی است یا خیر

فهرست پلاگین وردپرس اطلاعات مفید زیادی را در مورد هر افزونه نمایش می دهد. به عنوان مثال، تاریخ آخرین به روز رسانی هر افزونه و آخرین نسخه وردپرس که بر اساس آن آزمایش شده است را به وضوح نشان می دهد.

اگر افزونه ای برای چندین نسخه وردپرس تست نشده باشد، هشداری مشابه این در بالای صفحه افزونه ظاهر می شود:

This plugin hasn’t been tested with the latest 3 major releases of WordPress. It may no longer be maintained or supported and may have compatibility issues when used with more recent versions of WordPress.
بررسی اینکه آیا یک افزونه وردپرس قدیمی است یا خیر

وردپرس این اطلاعات را از کجا می آورد؟ نویسندگان افزونه موظفند هنگام ارسال افزونه ها به فهرست افزونه های وردپرس، آنها را در یک فایل readme ارائه کنند.

متأسفانه، توسعه دهندگان پر مشغله همیشه هنگام انتشار به روز رسانی جدید وردپرس، فایل readme را به روز نمی کنند. گاهی اوقات یک افزونه اخیراً بیشتر از آنچه در صفحه افزونه های آن نشان داده شده است آزمایش شده است.

اکنون که می دانید چگونه می توانید بررسی کنید که آیا یک افزونه وردپرس قدیمی است، بیایید نگاهی به نحوه تشخیص بی خطر بودن نصب آن بیندازیم.

بررسی اینکه آیا یک افزونه قدیمی برای نصب بی خطر است یا خیر

فقط به این دلیل که یک افزونه اخیراً به‌روزرسانی یا آزمایش نشده است، به این معنی نیست که کار نخواهد کرد. چگونه می توانید تشخیص دهید که نصب یک افزونه در سایت وردپرس شما ایمن است؟

امتیازات و نظرات کاربران را بررسی کنید

برای مشاهده نظرات و شکایات کاربران در مورد افزونه، می‌توانید روی برگه «نظرات» در فهرست افزونه‌های وردپرس کلیک کنید. اگر مشکل سازگاری با نسخه اخیر وردپرس وجود داشته باشد، ممکن است سایر کاربران آن را در این صفحه ذکر کرده باشند.

نظرات و رتبه بندی های کاربران را بررسی کنید

همچنین می توانید رتبه بندی کاربران را بررسی کنید. اگر بررسی‌ها اخیراً و دارای پنج ستاره هستند، می‌توان فرض کرد که می‌توانید از این افزونه در وب‌سایت خود استفاده کنید.

صفحه پشتیبانی افزونه را بررسی کنید

با کلیک بر روی زبانه پشتیبانی، به انجمن پشتیبانی افزونه هدایت می شوید. در اینجا می توانید تمام مشکلاتی که کاربران با این افزونه داشته اند را مشاهده کنید.

بررسی صفحه پشتیبانی افزونه

همچنین خواهید دید که توسعه دهنده افزونه چقدر پاسخگو است و آیا آنها با موفقیت مشکلات را به موقع حل می کنند یا خیر.

اگر تصمیم به نصب این افزونه دارید، در صورت نیاز به پشتیبانی، اینجا جایی است که باید بروید. می‌توانید در راهنمای ما درباره نحوه درخواست و دریافت پشتیبانی وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

صفحه توسعه افزونه را بررسی کنید

راه دیگر برای بررسی بی خطر بودن نصب افزونه مراجعه به صفحه توسعه افزونه است. این به شما نشان می دهد که توسعه دهنده افزونه چقدر فعال است.

کافی است به صفحه افزونه وردپرس بروید و روی تب “توسعه” کلیک کنید.

بررسی صفحه توسعه افزونه

به طور خاص، به تب Changelog نگاه کنید تا ببینید این افزونه هر چند وقت یک بار به روز می شود و چه تغییرات و بهبودهایی اخیراً انجام شده است.

اگر توسعه دهنده به طور فعال افزونه را به روز می کند، معمولاً به این معنی است که این افزونه با کیفیت بالا و ایمن برای استفاده در وب سایت وردپرس شما است.

از طرف دیگر، اگر افزونه بیش از دو سال است که به روز نشده است، می تواند به این معنی باشد که افزونه رها شده است. در چنین شرایطی، نباید افزونه را نصب کنید زیرا به طور فعال توسط توسعه دهنده پشتیبانی نمی شود.

آموزش WPBeginner را در افزونه بررسی کنید

همچنین می توانید بررسی کنید که آیا افزونه برای نصب در وبلاگ WPBeginner ایمن است یا خیر. می توانید با مراجعه به این افزونه، آموزش های مربوط به این افزونه را جستجو کنید وبلاگ » افزونه های وردپرس صفحه یا با استفاده از تابع جستجو.

بررسی آموزش WPBeginner در افزونه

اگر اخیراً یک آموزش افزونه منتشر کرده‌ایم، به این معنی است که این افزونه هنگام آزمایش با آخرین نسخه وردپرس سازگار بود.

تست پلاگین در یک سایت استیجینگ یا نصب محلی وردپرس

فرض کنید مراحل بالا را طی کرده اید و به این نتیجه رسیده اید که نصب یک افزونه قدیمی بی خطر به نظر می رسد. سپس باید چه بکنی؟

به جای نصب فوری افزونه در سایت زنده خود، ممکن است بخواهید ابتدا آن را در یک سایت مرحله بندی یا نصب محلی وردپرس آزمایش کنید.

سایت مرحله‌بندی وردپرس یک سایت آزمایشی است که می‌توانید قبل از فعال‌سازی افزونه، آن را برای بررسی ایمن از نظر مشکلات آزمایش کنید.

سایت استیجینگ روی سرور میزبانی وب شما زندگی می کند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که اگر افزونه در آنجا کار کند، هیچ مشکلی در سایت لایو خود تجربه نخواهید کرد.

روی محیط صحنه کار کنید

برخی از بهترین شرکت های میزبان وردپرس مانند Bluehost، SiteGround، و WP Engine وب سایت هایی با یک کلیک ارائه می دهند. همچنین می توانید یک سایت متوسط ​​را به صورت دستی یا با استفاده از یک افزونه ایجاد کنید.

شما می توانید در راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد آسان یک سایت استیجینگ برای وردپرس یاد بگیرید.

به عنوان جایگزینی برای سایت استیجینگ، می توانید وردپرس را روی رایانه شخصی خود نصب کرده و افزونه را در آنجا تست کنید. می توانید راهنمای ما را در مورد نحوه نصب وردپرس به صورت محلی در مک یا ویندوز یا استفاده از XAMPP دنبال کنید.

Local را از Flywheel دانلود کنید

اگر این افزونه در سایت آزمایشی شما به خوبی کار می کند، نصب آن در وب سایت زنده خود بی خطر است.

افکار نهایی

در حالی که استفاده از پلاگین های قدیمی ایده خوبی نیست، گاهی اوقات افزونه ای که به دنبال آن هستید تنها افزونه ای است که کارهای مورد نیاز شما را انجام می دهد. در این صورت، باید همانگونه که در راهنمای ما ذکر شده است، دقت لازم را انجام دهید.

چیز دیگری که می توانید به دنبال آن باشید، شهرت نویسنده است. اگر نویسنده یک افزونه محبوب است، می‌توانید به آنها ایمیل بزنید و بپرسید که آیا برنامه‌ای برای به‌روزرسانی افزونه دارند یا خیر.

برخی از افزونه ها به قدری ساده هستند که نیازی به به روز رسانی ندارند و به همین دلیل است که نویسنده به روزرسانی را منتشر نمی کند زیرا می داند که هنوز کار می کند. افزونه محبوب Page Links To مثال خوبی برای این موضوع است.

این افزونه توسط یکی از مشارکت کنندگان اصلی وردپرس، Mark Jakit نوشته شده است، و این افزونه برای مدت طولانی در دسترس بوده است. نیازی به توسعه فعال ندارد زیرا یک کار را انجام می دهد و آن را به خوبی انجام می دهد. بنابراین، حتی اگر خطای قدیمی را در WordPress.org نشان می دهد، این افزونه چیزی است که می توانید با خیال راحت نصب کنید.

با این حال، نقطه ضعف این است که اگر امیدوار بودید ویژگی‌های هدف‌گیری مجدد پیشرفته‌تری داشته باشید، آن‌ها از افزونه غایب خواهند شد، به همین دلیل است که بسیاری از کاربران به پلاگین All in One SEO تغییر می‌دهند زیرا این ویژگی و ویژگی‌های سئو بسیار قدرتمندتر را شامل می‌شود. در افزونه

ما امیدواریم که این آموزش به شما کمک کرده باشد تا یاد بگیرید آیا استفاده از افزونه های قدیمی با وردپرس ایمن است یا خیر. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک نام دامنه را به صورت رایگان ثبت کنید یا مجموعه تخصصی ما از افزونه های ضروری وردپرس را برای رشد سایت خود بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک